dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 916 z 1021
Pokaż wyniki od 18.301 do 18.320 z 20414
  1. #18301

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    PF ??

    Wszystko masz w mojej stopce, same kaloryfery, do tej pory miałem grzejniki elektryczne + kominek, ale miałem już dość kotłowni w salonie. 2 lata temu zainstalowałem klimę w domu i stweirdziłem że spróbuję nią grzać, było ciepło ale komfort wiecznego 'przeciągu' taki sobie
    Co do zużycia w listopadzie jestem zadowolony, wcześniej 2 lata grzałem klimą (cały sezon zimowy) i żarło ciut więcej prądu a dodatkowo nie miałem w tym zużyciu CWU - teraz to jest ogrzewanie + CWU - więc jest zauważalny spadek zapotrzebowania na ee.
    Do -5 na razie puszczam w kaloryfery 35 stopni i jest 22-23 stopni w całym domu.

    Sprawdziłem średnia temp za listopad u mnie ~+4,5 w załączeniu zrzut godzinowy z licznika (całe zużycie nie tylko PC) - sama PC wzięła tyle ile pisałem wyżej.
    Z tym że w pierwszej połowie listopada jak nie było mrozów zużycie było mniejsze.
    W szkieleciaku, ze względu na jego konstrukcję (niską akumulację) , aż się prosi PF (płyta fundamentowa) i podłogówka.
    Kto tak projektuje nowe budynki? Grzejniki pod PC?

    Zużycie jak na taki mały metraż i kubaturę bo wątpie, że masz wysoki salon i pomieszczenia jest kolosalne. Tyle to ja zużywam w 170m2 klocku z PRL, nieocieplony stropodach i zero zewnętrznej izolacji na ścianie (jedynie 5cm od wewnątrz bo tak go już kupiłem).

    Jak masz termostaty na grzejnikach to je pościągaj i zejdź maksymalnie z krzywą, ale bardziej płasko . Jeśli instalator robił CO z projektu, grzejniki powinny być "pokryzowane". J3śl8 nie, poczytaj jak to zrobić. Będzie o niebo lepiej.

    Ostatecznie, powinieneś mieć tam OP, ale jeśli nie to klimakonwektory do grzania- chłodzenia.
    Ostatnio edytowane przez MartyyMcFly ; 30-11-2022 o 09:54

  2. #18302

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    Jeśli możesz odnieś się merytorycznie do tych 2 postów - na co szczerze mówiąc liczyłem bo temat ciekawy i mnie nurtuje :
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8164234
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8164310
    Posty nie otwierają się
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #18303
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Posty nie otwierają się
    Fakt - sorki
    O te mi chodzi, nie potrafię zrobić linka do wpisu ...
    strona wątku 914 / #18274
    strona wątku 915 / #18284
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  4. #18304
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    W szkieleciaku, ze względu na jego konstrukcję (niską akumulację) , aż się prosi PF (płyta fundamentowa) i podłogówka.
    Kto tak projektuje nowe budynki? Grzejniki pod PC?

    Zużycie jak na taki mały metraż i kubaturę bo wątpie, że masz wysoki salon i pomieszczenia jest kolosalne. Tyle to ja zużywam w 170m2 klocku z PRL, nieocieplony stropodach i zero zewnętrznej izolacji na ścianie (jedynie 5cm od wewnątrz bo tak go już kupiłem).

    Jak masz termostaty na grzejnikach to je pościągaj i zejdź maksymalnie z krzywą, ale bardziej płasko . Jeśli instalator robił CO z projektu, grzejniki powinny być "pokryzowane". J3śl8 nie, poczytaj jak to zrobić. Będzie o niebo lepiej.

    Ostatecznie, powinieneś mieć tam OP, ale jeśli nie to klimakonwektory do grzania- chłodzenia.
    A kto pisał że to nowy budynek - ma 15 lat.
    No nie będę teraz burzył i robił płyty fundamentowej.

    Bez termostatów nie da rady, bo nie całkiem trafiłem z grzejnikami do wszystkich pomieszczeń, pewnie by się dało dalej kombinować ale jest OK na ten moment moim zdaniem.

    Gdybym robił tak jak 'fachowiec' polecał to bym miał TCapa + 8 metrowych grzejników czyli jeszcze gorzej
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  5. #18305

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    A kto pisał że to nowy budynek - ma 15 lat.
    No nie będę teraz burzył i robił płyty fundamentowej.

    Bez termostatów nie da rady, bo nie całkiem trafiłem z grzejnikami do wszystkich pomieszczeń, pewnie by się dało dalej kombinować ale jest OK na ten moment moim zdaniem.

    Gdybym robił tak jak 'fachowiec' polecał to bym miał TCapa + 8 metrowych grzejników czyli jeszcze gorzej
    Ok. Rozumiem.

    Bez termostatów się da. Można ustawić kryzą pożądany przepływ a przy pomocy krzywej grzewczej i kryzowania przepływu pożądaną temp. w każdym z pomieszczeń. Nic to nie kosztuje- warto spróbować.
    Im prostszy układ CO dla pracy PC- tym lepiej.


    Z ciekawości zapytam. Wymieniałeś teraz grzejniki?
    Ostatnio edytowane przez MartyyMcFly ; 30-11-2022 o 10:25

  6. #18306
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Nie miałem, miałem elektryczne konwektory + kominek.
    Wywaliłem elektryczne i robiłem całe CO + grzejniki + PC.

    Mam PV na dachu. grzejąc klimatyzacją musiałem dopłacić bo brakowało, na chwilę obecną wygląda to tak że na PC będzie na styk i zostaną opłaty stałe, więc dalsze kombinacje nic nie wniosą do tematu oprócz mojej starty czasu

    Bardzo duża oszczędność jest na grzaniu CWU, grzejąc wcześniej bojlerem elektrycznym żarło 220-250 kWh / miesięcznie na CWU, jak podłączyłem bojler na podlicznik to mi kapcie spadły
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  7. #18307

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post

    Mam PV na dachu. grzejąc klimatyzacją musiałem dopłacić bo brakowało,
    na chwilę obecną wygląda to tak że na PC będzie na styk i zostaną opłaty stałe,
    więc dalsze kombinacje nic nie wniosą do tematu oprócz mojej starty czasu

    Bardzo duża oszczędność jest na grzaniu CWU, grzejąc wcześniej bojlerem
    elektrycznym żarło 220-250 kWh / miesięcznie na CWU, jak podłączyłem bojler
    na podlicznik to mi kapcie spadły
    Generalnie PC powinno być " szyte na miarę ",
    - a znając polskie realia cen energii,
    - korzystnie jest mieć PC przewymiarowaną;
    ...... - szczególnie przy grubej podłogówce,
    - lub należy mieć PV o odpowiedniej mocy aby nie być zależnym od cen energii elektrycznej
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  8. #18308

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    Nie miałem, miałem elektryczne konwektory + kominek.
    Wywaliłem elektryczne i robiłem całe CO + grzejniki + PC.

    Mam PV na dachu. grzejąc klimatyzacją musiałem dopłacić bo brakowało, na chwilę obecną wygląda to tak że na PC będzie na styk i zostaną opłaty stałe, więc dalsze kombinacje nic nie wniosą do tematu oprócz mojej starty czasu

    Bardzo duża oszczędność jest na grzaniu CWU, grzejąc wcześniej bojlerem elektrycznym żarło 220-250 kWh / miesięcznie na CWU, jak podłączyłem bojler na podlicznik to mi kapcie spadły
    To dlaczego nie zmieniłeś na klimakonwektory wodne (zamiast grzejników) przeznaczone dla PC? Przecież klima za niedługo ci padnie i masz tanie chłodzenie z PC i masz jeden układ grzewczo chłodzący

    Ja tego już nie kumam. Malutki domek 120m2 , PV, klima, PC, kominek
    Koszt i inwestycji w ten cały "equipment" przekroczył pewnie grzanie Kospelem czyli czystym prądem i wodną podłogówką na 30 lat. Ale kto bogatemu zabroni.

    Pozdrawiam i powodzenia.

  9. #18309
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Tak jak już pisałem pewne rzeczy są zastane i tego nie zmieniam.
    Klima w lecie zajebista rzecz nie zmarnuje się - czy padnie wszystko się może zepsuć.
    Czemu nie Klima konwektory no bo jest klima.

    Kominek jest do przeorania przy remoncie kuchni na razie stoi mebel.

    Chronologia była taka :
    najpierw był kominek + elektryczne grzejniki - wtedy PC powietrzna to był dla mnie kosmos
    niedawne zakup PV
    ze zwrotu z PV zakup klimy (musiałem odrobinę dołożyć)
    Jak już grzałem klimą (2020 marzec - 2022 maj) to jak zobaczyłem ile kosztuje brykiet dębowy którym paliłem w kominku to wyszło że wygrałem przejściem na prąd (jak kupowałem wcześniej - 2019 - 2t po 1400 - 1500 zł, w 2020 cena tego brykietu to 1500/tona, teraz 3000/tona .......)
    Teraz zamówiłem PC + grzejniki, głównie z powodu ceny grzania CWU. Za zwrot PIT z PC mam zamiar kupić koks i pojechać na dodatkowe wczasy

    Patrząc na zużycie i produkcję, jest szansa na bilans będzie zerowy - zatem OK.

    Nie rozpatruję ogrzewania domu w kategoriach czy to się zwróci. Ma być wygodnie i bezobsługowo - niektórzy tego nie liczą ja tak.
    Idąc tym tropem najtaniej jest kupić grubą kurtkę, czapkę, ciepły wełniany koc i można prąd odciąć z domu.

    Andrzej znowu nie na temat - przewymiarowana PC do podłogówki w domu bez podłogówki. I więcej PV w domu w którym już PV jest i więcej na dach nie wejdzie.
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  10. #18310

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    Tak jak już pisałem pewne rzeczy są zastane i tego nie zmieniam.
    Klima w lecie zajebista rzecz nie zmarnuje się - czy padnie wszystko się może zepsuć.
    Czemu nie Klima konwektory no bo jest klima.

    Kominek jest do przeorania przy remoncie kuchni na razie stoi mebel.

    Chronologia była taka :
    najpierw był kominek + elektryczne grzejniki - wtedy PC powietrzna to był dla mnie kosmos
    niedawne zakup PV
    ze zwrotu z PV zakup klimy (musiałem odrobinę dołożyć)
    Jak już grzałem klimą (2020 marzec - 2022 maj) to jak zobaczyłem ile kosztuje brykiet dębowy którym paliłem w kominku to wyszło że wygrałem przejściem na prąd (jak kupowałem wcześniej - 2019 - 2t po 1400 - 1500 zł, w 2020 cena tego brykietu to 1500/tona, teraz 3000/tona .......)
    Teraz zamówiłem PC + grzejniki, głównie z powodu ceny grzania CWU. Za zwrot PIT z PC mam zamiar kupić koks i pojechać na dodatkowe wczasy

    Patrząc na zużycie i produkcję, jest szansa na bilans będzie zerowy - zatem OK.

    Nie rozpatruję ogrzewania domu w kategoriach czy to się zwróci. Ma być wygodnie i bezobsługowo - niektórzy tego nie liczą ja tak.
    Idąc tym tropem najtaniej jest kupić grubą kurtkę, czapkę, ciepły wełniany koc i można prąd odciąć z domu.

    Andrzej znowu nie na temat - przewymiarowana PC do podłogówki w domu bez podłogówki. I więcej PV w domu w którym już PV jest i więcej na dach nie wejdzie.
    Kolego jeśli tak oczywiście mogę- nie rozumiesz idei klimakonwektora wodnego- on nie tylko chłodzi. Podpowiem tylko, że przy jego zastosowaniu mogłbyś sobie pozwolić na niższe temp.zasilania i dużo mniejsze rachunki.
    Nie obraź się, ale ma nieodparte wrażenie, że pewna tematyka związana z CO jest ci zupełnie obca.
    Pomijam nawet to, że w szkieleciaku zastosowano grzejniki na starcie a nie OP. Ty, mając możliwość przy ich wymianie skorzystania z okazji powinieneś zostawić temat PV, grzejników elektrycznych i Bóg wie czego tam jeszcze- i przemyśleć sprawę przyszłych swoich rachunków. Poruszasz się nieco po omacku- nie obraź się.

    I nie pisz proszę bzdur. Mój układ grzewczo chłodzący oparty na PC (plus dwa zabudowane klimatyzatory kanałowe 2,5kW) kosztował równe 5 lat temu 27k brutto z montażem, pompą obiegową i sprzęgłem hydraulicznym. Więc to było ok50% mnoej od tego co zapłaciłem teraz w firmie.

    Forum to fajna sprawa, ale wiedzę i uzasadnienia ekonomiczne zdobywa się samemu.
    I nie gniewaj się, bo nie piszę tego złośliwie. Może następnym razem podejdziesz do inwestycji bardziej na chłodno, wnikliwiej i wolniej, bo PV też nie jest wieczne, a PC przy takiej ilości start/stopów też wiecznie "żyć" nie będzie....

    Przy braku akumulacji w budynkach jak szkieleciak bez OP klimakonwektor w duecie z PC zrobiłby świetną robotę, a przy ścianach z regipsu itd- odprowadzenie skroplin to bajka.
    Gdyby odpowiednio dobrać ich moc, miałbyś ciepło "na zawołanie"- takie połączenie grzejnika i klimy - a na takie okresy przejściowe wydłużające się oststnio w naszym pięknym kraju- nie ma nic lepszego.
    Ostatnio edytowane przez MartyyMcFly ; 30-11-2022 o 15:56

  11. #18311
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Przepraszam a gdzie napisałem bzdurę ???

    Brak akumulacji w szkieleciaku to jego wado/zaleta w zależności od której strony patrzysz.

    Klima konwektorów nie chciałem bo pewnie je jednak słychać skoro mają taki lub inny wymuszony obieg powietrza. Nawet na najniższym biegu dmuchająca klima nam przeszkadzała.

    Następnej tego typu inwestycji nie planuję.

    Pomijam całkowicie że ja jestem zadowolony a wy marudzicie że mam wysoki pobór prądu ..... i że było podobno drogo na inwestycji.
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  12. #18312

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    Przepraszam a gdzie napisałem bzdurę ???
    Pisząc o tym, że kilka lat temu cena powietrznej to był kosmos.
    Teraz jest duuużo drożej.
    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    Brak akumulacji w szkieleciaku to jego wado/zaleta w zależności od której patrzysz
    W naszym klimacie takie rozwiązanie konstrukcyjne nie posiada zalet.
    IMHO, szkieleciak to najgorsze z możliwych rozwiązań, a do tego drogie.
    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    Klima konwektorów nie chciałem bo pewnie je jednak słychać skoro mają taki lub inny wymuszony obieg powietrza. Nawet na najniższym biegu dmuchająca klima nam przeszkadzała.
    Następnej tego typu inwestycji nie planuję.
    Pomijam całkowicie że ja jestem zadowolony a wy marudzicie że mam wysoki pobór prądu ..... i że było podobno drogo na inwestycji.
    Dobrych klimakonwektorów nie słychać.
    Inwestycja musi mieć uzasadnienie ekonomiczne. Zostawmy temat izolacji budynku. Tak więc, nie montuje się coraz więcej PV na dachu, bo zużycie jest coraz większe, tylko problem rozwiązuje się projektując CO które zmniejsza to zużycie np. PC plus dedykowane klimakonwektory a nie grzejniki. Na starcie temp. zasilania jest kilka stopni niższa. Funkcja chłodzenia eliminuje całkowicie posiadanie drugiego układu chłodzącego.
    Sprawność klimakonwektora jest dużo wyższa od grzejnika, natychmiastowy efekt ciepła przy niskiej temp.zasilania to ich niewątpliwe zalety.

    Tutaj każdy raczej stara się budować układy CO niskoenergetyczne - jesteś w mniejszości nie widząc nic złego w dużych rachunkach tylko dla tego, że wcześniej miałeś wyższe.
    W 120m2 domu, miałeś i masz tak rozbudowany system CO i chłodzenia, PV i kominka i Bog sam wie czego tam jeszcze- że nie ma w tym ani logiki ani ekonomii.
    Dlatego dalej płacisz duże rachunki. Idąc Twoją logiką i tokiem rozumowania- następnym krokiem będą następne PV na dachu i kolejne koszty inwestycyjne. Ta zabawa nie zna granic.
    Ale to Twoja kasa.

    Tyle z mojej strony.
    Ostatnio edytowane przez MartyyMcFly ; 02-12-2022 o 09:20

  13. #18313
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Witam,
    Dzisiaj zauważyłem, że dolna część wymiennika nie jest oszroniona. Coś się popsuło czy tak może być?
    Zdjęcie
    https://files.fm/u/7nt9wrq93

  14. #18314
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    buldog1111

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Ozorków
    Kod pocztowy
    95-035
    Posty
    78

    Domyślnie

    Mam identycznie (t-cap 9kW 3f). Właśnie próbowałem dodać fotkę ale mi nie wchodzi ( nie wiem czemu). Ponawiam pytanie kolegi nuballo. Coś jest nie tak? O czym to może świadczyć?

  15. #18315
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Niedobór czynnika lub zator w rurce. Bo na logikę nic innego nie pasuje.

  16. #18316

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuballo Zobacz post
    dolna część wymiennika nie jest oszroniona. Coś się popsuło czy tak może być?
    https://files.fm/u/7nt9wrq93
    Działa grzałka tacy ociekowej ;
    - w Panasie grzałka skroplin jest podłączona Opcjonalnie ;
    * Typ A - Grzałka tacy skroplin uaktywnia się wyłącznie podczas odszraniania,
    * Typ B - Grzałka tacy skroplin uaktywnia się, gdy zewnętrzna temperatura otoczenia < 5 °C
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  17. #18317
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Tyle, że nie mam zamontowanej grzałki tacy skroplin.

  18. #18318
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Może inaczej. Czy to normalne? Czy trzeba podjąć jakieś działania w systemie i zmienić ? Czy telefon do serwisanta i gwarancja bo już sam nie wiem...

  19. #18319

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuballo Zobacz post
    Czy to normalne? Czy trzeba podjąć jakieś działania w systemie i zmienić ?
    Czy telefon do serwisanta i gwarancja bo już sam nie wiem...
    Zawsze warto wykonać telefon do serwisanta
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  20. #18320
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    buldog1111

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Ozorków
    Kod pocztowy
    95-035
    Posty
    78

    Domyślnie

    U mnie dodatkowo oprócz tych dwóch rurek na dole nie zaszrania się jeszcze jedna u samej góry. O co kaman?
    Wcześniej tego nie było a pompa chodzi dopiero tydzień z ogonem.

Strona 916 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony