dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 704 z 1021
Pokaż wyniki od 14.061 do 14.080 z 20411
  1. #14061
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ainsztain

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No a grzalki co nie zalaczyly sie ?
    Powinno pomóc Ci grzalkami dogrzać tylko jak miales za nisko ustawiona krzywa to sie nie zalaczyly bo w seri H musi byc chyba 8st roznicy miedzy zadana a ta co pompa osiaga zeby sie zalaczyly .
    Z tym baniakiem cwu to jest tak ze normalnie jak masz mala roznice mieszy temp.w baniaku a ta co ustawiles to tez Ci bedzie grzala np.na 35hz ale jak spuscisz duzo wody i ta roznica bedzie duza to poleci na np.75hz .
    Podobnie moze byc z grzaniem na c.o jak pompa wie ze ma podbic o 4st to nie wkreca sie za wysoko ale moze jakby poczuła ze ma podbic o 20st to moze by poszla na maxa
    Grzałki mam wyłączone, bo przez poprzedni sezon nigdy nie miałem potrzeby skorzystania z nich.
    Co do włączania się pompy podczas grzania CWU chyba nie jest ważna różnica między nastawą a CWU.
    Gdy wyłączyłem w harmonogramie grzanie CWU i ponownie ją włączyłem to na początku nastawa była 43 C a rzeczywista około 20 C i mimo to pompa pracowała na spokojnie z mocą około 3,5 kW. Natomiast zaczynamy się kąpać i temperatura zaczyna spadać to początkowo pompa pracuje z mocą 3-4 kW, natomiast jak mimo tego nadal spada to nawet jak CWU ma jeszcze ponad 30 stopni to już zaczyna pracować z mocą maksymalną (nawet ponad 10 kW, przy zewnętrznej około 0 C). Tak więc wydaje mi się że nie chodzi o różnicę miedzy nastawą a istniejącą tylko stwierdzenie, że mimo normalnej pracy temperatura CWU wciąż spada (dzieje się tak nawet latem).
    Dla pewności wyłączę na próbę krzywą grzewczą i dam w mrozy maksa nastawy ręcznie na podłogówkę i zobaczę co się stanie.
    Dotychczas jednak w przypadku podłogówki mimo, że ze spadkiem temperatury zewnętrznej pompa nie jest w stanie utrzymać zadanej zostaje przy swoich 61 (czasem 65 ??) Hz..

    Sorry za długi wywód, ale chciałem to w miarę czytelnie opisać.

  2. #14062
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał ainsztain Zobacz post
    Na podstawie wyliczeń i to chyba dobrych skoro niewielkie niedogrzanie pojawiło się gdy średnia dobowa wyniosła -11 C (a rano było -19 C).
    No to rzeczywiście "dobre" były te wyliczenia
    Nie piszcie proszę takich bzdur.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 24-01-2021 o 11:45

  3. #14063

    Domyślnie

    Cytat Napisał ainsztain Zobacz post
    Na podstawie wyliczeń i to chyba dobrych skoro niewielkie niedogrzanie pojawiło się gdy średnia dobowa wyniosła -11 C (a rano było -19 C). Za to przy -19 C nie było żadnych problemów opisywanych tutaj przez niektórych.
    Stąd nie zgłaszam problemu bo jestem z tego wyboru pompy bardzo zadowolony.
    Skoro jednak ktoś twierdzi, że w serii H 9 i 7 kW to te samo urządzenie to 9 kW jednostka przy -15 C daje 1 kW więcej mocy niż moja- może da się to z mojej to jakoś wycisnąć?
    Nawet jak się nie da to też jest dla mnie OK.
    Pytam o "udoskonalenie" a nie naprawę.
    Nic nie wymyslisz w seri H 7 i 9kw ma dokladnie identyczne flaki sprezarke takiej samej wielkosci wymiennik itp.
    Poprostu w 7kw programowo obnizyli obroty i tyle.
    Bys musial soft zmienic
    Jak bg to bylo takie proste obejscie tego to by wszystkim 7kw zakladali j potem cziptuning
    Jedyne to tak jak pisalem mozesz sobie spróbowac ustawic na wieksze max.obroty pompi obiegowej i ustawic bardzo wysoko krzywa i zobaczysz czy poleci
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  4. #14064
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał ainsztain Zobacz post
    Na podstawie wyliczeń i to chyba dobrych skoro niewielkie niedogrzanie pojawiło się gdy średnia dobowa wyniosła -11 C (a rano było -19 C). Za to przy -19 C nie było żadnych problemów opisywanych tutaj przez niektórych.
    Stąd nie zgłaszam problemu bo jestem z tego wyboru pompy bardzo zadowolony.
    Skoro jednak ktoś twierdzi, że w serii H 9 i 7 kW to te samo urządzenie to 9 kW jednostka przy -15 C daje 1 kW więcej mocy niż moja- może da się to z mojej to jakoś wycisnąć?
    Nawet jak się nie da to też jest dla mnie OK.
    Pytam o "udoskonalenie" a nie naprawę.
    Skoro obliczenia były dla -20 a masz niedogrzane to jest OK?
    Ale skoro wyłączyłeś grzałki a ktoś licząc brał je pod uwagę to możemy sobie gdybać.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #14065

    Domyślnie

    Cytat Napisał ainsztain Zobacz post
    Grzałki mam wyłączone, bo przez poprzedni sezon nigdy nie miałem potrzeby skorzystania z nich.
    Co do włączania się pompy podczas grzania CWU chyba nie jest ważna różnica między nastawą a CWU.
    Gdy wyłączyłem w harmonogramie grzanie CWU i ponownie ją włączyłem to na początku nastawa była 43 C a rzeczywista około 20 C i mimo to pompa pracowała na spokojnie z mocą około 3,5 kW. Natomiast zaczynamy się kąpać i temperatura zaczyna spadać to początkowo pompa pracuje z mocą 3-4 kW, natomiast jak mimo tego nadal spada to nawet jak CWU ma jeszcze ponad 30 stopni to już zaczyna pracować z mocą maksymalną (nawet ponad 10 kW, przy zewnętrznej około 0 C). Tak więc wydaje mi się że nie chodzi o różnicę miedzy nastawą a istniejącą tylko stwierdzenie, że mimo normalnej pracy temperatura CWU wciąż spada (dzieje się tak nawet latem).
    Dla pewności wyłączę na próbę krzywą grzewczą i dam w mrozy maksa nastawy ręcznie na podłogówkę i zobaczę co się stanie.
    Dotychczas jednak w przypadku podłogówki mimo, że ze spadkiem temperatury zewnętrznej pompa nie jest w stanie utrzymać zadanej zostaje przy swoich 61 (czasem 65 ??) Hz..

    Sorry za długi wywód, ale chciałem to w miarę czytelnie opisać.
    To jak bedzie np.plus 5st to jak w baniakj bedziesz mial 40st to ustaw 45st i delte na 3st zeby Ci sie napewno wlaczyla tylko nie wymuszaj grzania cwu przyciskiem w menu .
    Niech sie samo wlaczy czy to ze spadku delty czy przez harmonogram to poleci na 35hz .
    A potem zrob to samo ustaw 45st a w baniaku zrob 20st i dopiero wlacz grzanie cwu np.poprzez harmonogram i pijdzie na 75hz.
    Do tego jeszcze dochodzi zaleznosc jaka jest temp.na zewnatrz.

    Sytuacja taka jaka opisujesz to co innego pompa przed grzaniem cwu probkuje co i jak i okresla z jaka czestotliwoscia ma wystartowac robi tak ale jak Ty kej w tym czasie spuszczasz wode to zmieniasz jej dane wyjsciowe ona czuje ze cos jest nie tak i sie podkreca.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  6. #14066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Skoro obliczenia były dla -20 a masz niedogrzane to jest OK?
    Ale skoro wyłączyłeś grzałki a ktoś licząc brał je pod uwagę to możemy sobie gdybać.
    Jezeli ktos sobie zarzyczy dobór pompy w sposób mono to dobiera sie pompe dla jego strefy np.-20 aby bez grzalek to wyrobila ale przeważnie dobiera sie w sposob rownolegly do punktu biwalencji ktory jest tez rózny dla różnej strefy i do tego punktu pompa ma dawac rade sama potem musi miec pomoc grzalek i cala filozofia.
    Jak wylaczyl grzalki to w tym caly problem.

    Jedni wola przeplacic 10tys i grzac tylko pompa drudzy wola dac 10tys mniej i w ciagu 10lat dogrzac grzalka która zurzyje 200zl przez te 10 lat.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  7. #14067
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ainsztain

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    12

    Domyślnie

    Pytajnick: Obliczenia nie były dla minus 20 C. Miałem na myśli problemy, że niektórym pompy przestały działać mimo że nie było -23 C. Pompa pracowała normalnie, nie wydawała żadnych dziwnych dźwięków, tylko z mniejszą wydajnością.
    Grzałki miałem wyłączone bo tak ustaliliśmy z instalatorem, że je włączę, przecież wiem gdzie. Wcześniej nie było potrzeby.

    Dzięki codix za Twoje sugestie.
    Nawet jak nie pójdzie to i tak jestem zadowolony z wyboru. Płacę za prąd mniej niż poprzednio za ekogroszek, pompa kosztowała mnie niecałe 7 000 wraz z nowym wymiennikiem CWU 300 l (do pompy ciepła i solara). Oczywiście z dopłatami. O komforcie obsługi i braku syfu w kotłowni nie wspomnę.
    Zakup większej pompy za cenę droższego prądu w najzimniejsze dni też policzyłem że się nie kalkulował (w mojej skromnej opinii- wiem że są inne jak widać, ale każdy dudek swój czubek chwali).

  8. #14068
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ainsztain

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jezeli ktos sobie zarzyczy dobór pompy w sposób mono to dobiera sie pompe dla jego strefy np.-20 aby bez grzalek to wyrobila ale przeważnie dobiera sie w sposob rownolegly do punktu biwalencji ktory jest tez rózny dla różnej strefy i do tego punktu pompa ma dawac rade sama potem musi miec pomoc grzalek i cala filozofia.
    Jak wylaczyl grzalki to w tym caly problem.

    Jedni wola przeplacic 10tys i grzac tylko pompa drudzy wola dac 10tys mniej i w ciagu 10lat dogrzac grzalka która zurzyje 200zl przez te 10 lat.
    Dzięki raz jeszcze. Jaśniej bym tego nie ujął.
    Na dworze mam jeszcze 2 m3 drewna. Kupiłem 7 lat temu 4 m3 do kominka i w tym tempie jeszcze "na trochę" wystarczy bez dodatkowego kosztu (bo o tamtym już zapomniałem).
    Ostatnio edytowane przez ainsztain ; 24-01-2021 o 12:08

  9. #14069

    Domyślnie

    Witam . Jedno pomieszczenie miałem niedogrzane. Grzejnik 180cm C33 . Zasilanie dolne .Zamienilem na krzyżowe.Pomogło. Kiedyś w przyszłości podczas remontu zmienił bym alupex z 16 na 22 ale z tego co widzę głowice termostatyczne do usuniecia by były ponieważ tam prześwit minimalny i nic by nie dały zwiększone średnice zasilania. Pytanie do kolegów na samych grzejnikach którym pompa nie taktuje. Czy macie głowice czy bez głowic?
    PC SDC 9Kw 3 fazy. Okolo 60 m2 podłogowki na parterze + 4 grzejniki typ 22 oraz poddasze 3 grzejniki typ 33+ 10 m2 podłogowki w łazience.Dwie PO Alpha 2.Dom 136 m2 użytkowej. 174m2 grzewczej. Ściany 15cm styropian. Poddasze 25 cm wełny mineralnej. Okna 2 szybowe.

  10. #14070

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundi73 Zobacz post
    Witam . Jedno pomieszczenie miałem niedogrzane. Grzejnik 180cm C33 . Zasilanie dolne .Zamienilem na krzyżowe.Pomogło. Kiedyś w przyszłości podczas remontu zmienił bym alupex z 16 na 22 ale z tego co widzę głowice termostatyczne do usuniecia by były ponieważ tam prześwit minimalny i nic by nie dały zwiększone średnice zasilania. Pytanie do kolegów na samych grzejnikach którym pompa nie taktuje. Czy macie głowice czy bez głowic?
    Czy krzyżowe to masz na myśli to:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	18,2 KB
ID:	452350

    u mnie sa glowice ale ustawilem na "6" czyli na najwieksza temp i trzymalem sie krzywej grzewczej. W najwieksze mrozy (-15st) puszczalem nie wiecej jak 37st (C22) ale my nie jestesmy miarodajni bo lubimy jak w nocy mamy 19 max 20st do spania. Dzieciaki tez w takich temp spia i nie narzekaja.

  11. #14071

    Domyślnie

    Może źle się wyraziłem. Ale miałem na myśli zasilanie od góry z jednej A powrót na dole z drugiej
    PC SDC 9Kw 3 fazy. Okolo 60 m2 podłogowki na parterze + 4 grzejniki typ 22 oraz poddasze 3 grzejniki typ 33+ 10 m2 podłogowki w łazience.Dwie PO Alpha 2.Dom 136 m2 użytkowej. 174m2 grzewczej. Ściany 15cm styropian. Poddasze 25 cm wełny mineralnej. Okna 2 szybowe.

  12. #14072

    Domyślnie

    Cytat Napisał BikeBarian Zobacz post
    Czy krzyżowe to masz na myśli to:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	18,2 KB
ID:	452350

    u mnie sa glowice ale ustawilem na "6" czyli na najwieksza temp i trzymalem sie krzywej grzewczej. W najwieksze mrozy (-15st) puszczalem nie wiecej jak 37st (C22) ale my nie jestesmy miarodajni bo lubimy jak w nocy mamy 19 max 20st do spania. Dzieciaki tez w takich temp spia i nie narzekaja.
    Ogólnie nie taki sens był pytania. Pytanie to, czy mając tylko grzejniki to pompa taktuje czy nie taktuje z głowicami. Ja sprawdziłem 2 rodzaje i tam prześwit malutki jest i rurki choćby miały 28 z rozdzielacza do grzejnika nic nie da.
    PC SDC 9Kw 3 fazy. Okolo 60 m2 podłogowki na parterze + 4 grzejniki typ 22 oraz poddasze 3 grzejniki typ 33+ 10 m2 podłogowki w łazience.Dwie PO Alpha 2.Dom 136 m2 użytkowej. 174m2 grzewczej. Ściany 15cm styropian. Poddasze 25 cm wełny mineralnej. Okna 2 szybowe.

  13. #14073
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundi73 Zobacz post
    Witam . Jedno pomieszczenie miałem niedogrzane. Grzejnik 180cm C33 . Zasilanie dolne .Zamienilem na krzyżowe.Pomogło. Kiedyś w przyszłości podczas remontu zmienił bym alupex z 16 na 22 ale z tego co widzę głowice termostatyczne do usuniecia by były ponieważ tam prześwit minimalny i nic by nie dały zwiększone średnice zasilania. Pytanie do kolegów na samych grzejnikach którym pompa nie taktuje. Czy macie głowice czy bez głowic?
    U mnie generalnie jak pompe ustawiłem na pracę stałą w połowie listopada jak się ochłodziło dość mocno tak pompa chodzi cały czas bez wyłączenia oczywiście pomijając cwu i defrosty. Mam wrażenie ze ta J moduluje się do jakichś extremow czasami trzeba dobrze słuchać aby ja usłyszeć a wentylator ledwo kręci zakładam że wtedy sprawnosc jest kiepska. Ale w obiegu jest wpiety 200 litrowy bufor w sumie właśnie dlatego, że nie byłem pewien przepływów i dlatego silna pompa za buforem. Jest oczywiście problem podmieszywania wody ale różnica max 1,5 stopnia. Głowice na kalaryferach są w większości otwarte na maksa. W trzech pomieszczeniach przymykaja dopływ i utrzymują zadana tmp poprawnie. Zauważyłem jednak, że te zawory czasami lubią się przyciąć zwłaszcza jak dłużej stoją w jednej pozycji. No ale moja instalacja ma z 10 lat.

  14. #14074

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Żeby grzałka miała szansę wspomagać CO , to musi też być "gotowa" - czyli ikonka z "podłogówką" też musi być włączona.
    To ,że te ikonki są ,wcale nie oznacza ,że one od razu grzeją , po prostu mogą być włączone , a na razie są "gotowe do użycia". Pompa pokazuje ,że ich używa włączając podkreślenie pod ikonką grzałki.
    Co do "Wymuś pracę grzałki" to trochę mylące jest. Ta funkcja działa w przypadku błędów w pompie ciepła. Jeśli pompa wykryje jakąś awarję i na pompie wyświetli się błąd ,i pompa przestaje pracować. Wtedy jeśli jest auto , to pompa może automatycznie załączyć grzałki i grzać nimi ( bo błąd nie pozwala grzać przy pomocy sprężarki) , bądz jesli tam będzie manual , to pracę na grzałkach bedzie mozna włączyć ręcznie z menu podrecznego.
    Grzalki można włączać tylko w przypadku ,jesli bledy dotycza jednostki zewnętrznej. Jak się coś w jednostce wewnętrznej popsuje to grzalek i tak nie bedzie mozna wlaczyc.
    Dzięki
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #14075

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Jak chciałeś sterować grzałką to trzeba było se kupić kociołek elektryczny a nie pompę ciepła
    Nie wiem co Wy macie z tą grzałką, nie załącza się to znaczy, że nie musi się załączać i że pompa nie wymaga wspomagania.
    Takie kombinacje żeby samemu wymuszać grzanie grzałką są głupie poprostu.
    MI chodzi o Dezynfekcję- A dezynfekcji nie zrobię na samej PC
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #14076

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundi73 Zobacz post
    Witam . Jedno pomieszczenie miałem niedogrzane. Grzejnik 180cm C33 . Zasilanie dolne .Zamienilem na krzyżowe.Pomogło. Kiedyś w przyszłości podczas remontu zmienił bym alupex z 16 na 22 ale z tego co widzę głowice termostatyczne do usuniecia by były ponieważ tam prześwit minimalny i nic by nie dały zwiększone średnice zasilania. Pytanie do kolegów na samych grzejnikach którym pompa nie taktuje. Czy macie głowice czy bez głowic?
    Mam zaworki Danfoss bez glowic
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #14077
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Mam dostęp do platformy https://aquarea-smart.panasonic.com/ ale tam za wiele nie widać.
    W jaki sposób mogę mieć dostęp do panelu serwisowego ?

  18. #14078
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    MI chodzi o Dezynfekcję- A dezynfekcji nie zrobię na samej PC
    No raczej nie zrobisz.
    Chociaż mnie to na pewno legionella już zdjadla bo od 8 lat nie robię dezynfekcji

  19. #14079

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    No raczej nie zrobisz.
    Chociaż mnie to na pewno legionella już zdjadla bo od 8 lat nie robię dezynfekcji
    Skoro piszesz to cię nie zjadła. Ja chcę przeprowadzić i tyle w temacie. A że na dziś to kiepsko wychodzi więc wniosek taki, że pewnie coś robię nie tak.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #14080

    Domyślnie

    A ja mam do Was takie pytanko nie dotyczące bezpośrednio pomp ciepła ale w pewnym sensie z nimi powiązane: W PGE za zwiększenie mocy przyłączeniowej do np 21KW czy np 26 KW płaci się tylko opłatę jednorazową za zwiększany kilowat i mając fotowoltaikę moc przyłączeniowa i umowna nie ma wpływu na rachunki. A jak jest u innych dostawców? też nie ma wpływu na rachunki dla gospodarstw domowych?
    Ostatnio edytowane przez mario123123 ; 24-01-2021 o 20:20

Strona 704 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony