dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 768 z 1021
Pokaż wyniki od 15.341 do 15.360 z 20415
  1. #15341

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Nie ,żaden sterownik Nie przejmie ustawien harmonogramu drugiego ,bo to technicznie nie możliwe.
    Może tylko wyłączyć harmonogram. Czyli jeśli na sterowniku z wyświetlaczem wyłączymy harmonogram ,to przestanie działać rowniez ten z chmury, i odwrotnie.
    Coraz mocniej zaskakuje mnie to sterowanie, negatywnie zaskakuje.
    Ustawienia harmonogramu klikaniem z poziomu sterownika na pompie jest delikatnie mówiąc mało wygodne.

    1) Czyli rozumiem że ustawiając i zapisując harmonogram w aplikacji aquarea smart siedzi on w chmurze i jeśli np. jest przerwa w dostępie do neta to nie zostanie wykonane zadanie z harmonogramu bo nie będzie sygnału z chmury?

    2) Co jeśli ustawię jeden harmonogram w sterowniku na pompie, a drugi w aplikacji i obydwa będą załączone, to wg którego harmonogramu pompa będzie pracować?

  2. #15342
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ad1. Zostanie wykonane , ponieważ ten z chmury synchronizowany jest z modułem CZ-TAW1 i to w nim "będzie ten harmonogram z chmury". ( Jeśli tylko moduł zsynchronizuje się z chmurą....).
    Ad.2. Wg obu. Tylko nie wiadomo co się stanie jak dwie sprzeczne czynności będą o tej samej godzinie.

    Przy okazji trzeba pamiętać , że sterowniki nie czytają ustawień w sposób " ustawiamy od 13 godz do 15 CWU" , tylko ustawiają konkretnie "o 13 przestaw na CWU". Więc jeśli o 13:01 ktoś lub coś zmieni to ustawienie ( ręcznie bądź przez chmurę , bądź też przez inny harmonogram) , to już to będzie przestawione , sterownik nie będzie wracał do tego , że o 13 ustawił CWU....
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #15343
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Coraz mocniej zaskakuje mnie to sterowanie, negatywnie zaskakuje.
    Ustawienia harmonogramu klikaniem z poziomu sterownika na pompie jest delikatnie mówiąc mało wygodne.
    Czemu ?
    Dni tygodnia czy godziny na dobę są zmienne ?
    Ustawiasz raz w życiu taki harmonogram i tyle.
    W moim przypadku, od 8 lat zmieniam jedynie raz w roku, jak cofamy godziny

  4. #15344

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Czemu ?
    Dni tygodnia czy godziny na dobę są zmienne ?
    Ustawiasz raz w życiu taki harmonogram i tyle.
    W moim przypadku, od 8 lat zmieniam jedynie raz w roku, jak cofamy godziny
    Znam Twoje podejście do życia, "wkładasz gacie w poniedziałek i chodzisz w nich do niedzieli bo po co zmieniać". Nie musisz po raz kolejny tego powtarzać, bo nie interesuje mnie to kompletnie.
    Zarówno aplikacja mobilna jak i sam sterownik delikatnie pisząc nie powala swoją funkcjonalnością.

  5. #15345

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ad1. Zostanie wykonane , ponieważ ten z chmury synchronizowany jest z modułem CZ-TAW1 i to w nim "będzie ten harmonogram z chmury". ( Jeśli tylko moduł zsynchronizuje się z chmurą....).
    Ad.2. Wg obu. Tylko nie wiadomo co się stanie jak dwie sprzeczne czynności będą o tej samej godzinie.

    Przy okazji trzeba pamiętać , że sterowniki nie czytają ustawień w sposób " ustawiamy od 13 godz do 15 CWU" , tylko ustawiają konkretnie "o 13 przestaw na CWU". Więc jeśli o 13:01 ktoś lub coś zmieni to ustawienie ( ręcznie bądź przez chmurę , bądź też przez inny harmonogram) , to już to będzie przestawione , sterownik nie będzie wracał do tego , że o 13 ustawił CWU....
    Dzięki za wyjaśnienie.

  6. #15346
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post

    2) Co jeśli ustawię jeden harmonogram w sterowniku na pompie, a drugi w aplikacji i obydwa będą załączone, to wg którego harmonogramu pompa będzie pracować?
    Włączenie jednego powoduje automatycznie wyłączenie drugiego. I jak dobrze pamiętam nawet jego wykasowanie ale tego nie jestem pewien bo od początku korzystam praktycznie tylko z aquarea.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #15347
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    @_Grisza_ przetestuj i daj znać , bo ja ani z jednego ani z drugiego nie korzystam. Wykasowanie byłoby ciekawą rzeczą. Wiem ,że wyłączenie harmonogramu na sterowniku powodowało ,że automatycznie harmonogram w Smartcloudzie też się wyłączał...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #15348
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    @_Grisza_ przetestuj i daj znać , bo ja ani z jednego ani z drugiego nie korzystam. Wykasowanie byłoby ciekawą rzeczą. Wiem ,że wyłączenie harmonogramu na sterowniku powodowało ,że automatycznie harmonogram w Smartcloudzie też się wyłączał...

    Włączenie jednego na 100% powoduje z automatu wyłączenie drugiego. Jedynie nie jestem pewien co do kasowania zawartości.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #15349

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    @_Grisza_ przetestuj i daj znać , bo ja ani z jednego ani z drugiego nie korzystam. Wykasowanie byłoby ciekawą rzeczą. Wiem ,że wyłączenie harmonogramu na sterowniku powodowało ,że automatycznie harmonogram w Smartcloudzie też się wyłączał...
    Ni z gruchy ni z pietruchy harmonogram ustawiony w aplikacji zaczął działać. Nie mam siły do klikania nastaw harmonogramu z poziomu panelu na pompie. Intuicja i logika mi podpowiadała, że to co w aplikacji powinno się synchronizować, jednak tak się nie dzieje, bo prawdopodobnie siedzi on w tym doklejanym module WiFi/Ethernet.

    Kolejne kuriozum które odkryłem, to to że statystyki nie rejestrują się w momencie kiedy brak jest dostępu do neta. Widać montaż w module bele jakiej karty pamięci za prę złoty przerasta Panasonica i pozwala na rejestruję tylko w chmurze i to tylko 7ostatnich dni, bo to przecież jakieś Petabajty danych.

  10. #15350

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Ni z gruchy ni z pietruchy harmonogram ustawiony w aplikacji zaczął działać. Nie mam siły do klikania nastaw harmonogramu z poziomu panelu na pompie. Intuicja i logika mi podpowiadała, że to co w aplikacji powinno się synchronizować, jednak tak się nie dzieje, bo prawdopodobnie siedzi on w tym doklejanym module WiFi/Ethernet.
    .
    A nie restartowałeś może pompy?
    wydawało mi że ktoś miał taki sam przypadek z hormonogramem z aplikacji i po restarcie pompy zaczął działać

  11. #15351

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    CUT

    Kolejne kuriozum które odkryłem, to to że statystyki nie rejestrują się w momencie kiedy brak jest dostępu do neta. Widać montaż w module bele jakiej karty pamięci za prę złoty przerasta Panasonica i pozwala na rejestruję tylko w chmurze i to tylko 7ostatnich dni, bo to przecież jakieś Petabajty danych.
    Być może to problem skali, w odpowiednim podejściu do przechowywania danych jeden dzień z kilku - kilkunastu czujników + temp zadane to 30-50KB.

    Licząc 50KB na dzień, to na rok 18250KB ~18MB. 5-10lat przechowywania danych ? Ile pomp Pansa jest zainstalowanych w Europie ?

    Niech będzie 5lat i milion użytkowników to ~85TB czyli gdzieś 0,083PB

    Do Petabajta trochę brakuje

    Tyle że to samo miejsce na strukturę danych, teraz trzeba to jeszcze jakoś użytkownikowi zwizualizować i utrzymać system ...

    Nie zmienia to faktu, że wizerunkowo słabo W sterowniku kotła mam dostęp do statystyk 7lat do tyłu.
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  12. #15352
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Kolejne kuriozum które odkryłem, to to że statystyki nie rejestrują się w momencie kiedy brak jest dostępu do neta. Widać montaż w module bele jakiej karty pamięci za prę złoty przerasta Panasonica i pozwala na rejestruję tylko w chmurze i to tylko 7ostatnich dni, bo to przecież jakieś Petabajty danych.
    Częściowa prawda- prawda, że dane się odkładają tylko jak jest dostęp do inetu, fałsz , że tylko 7dni - ja widzę dane od początku instalacji sterownika, dzień po dniu od 02.10.2019

    Z harmonogramem bywa problem, ale jego usunięcie ze sterownika nie jest problemem- kasujesz wszystkie wpisy np w pon, potem kopiujesz ustawienia na inne dni , na koniec zastosuj i jest OK
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  13. #15353
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelszo Zobacz post
    Częściowa prawda- prawda, że dane się odkładają tylko jak jest dostęp do inetu, fałsz , że tylko 7dni - ja widzę dane od początku instalacji sterownika, dzień po dniu od 02.10.2019

    Z harmonogramem bywa problem, ale jego usunięcie ze sterownika nie jest problemem- kasujesz wszystkie wpisy np w pon, potem kopiujesz ustawienia na inne dni , na koniec zastosuj i jest OK
    To z jaką częstotliwością pracowała twoja sprężarka 5 stycznia o 4 rano ?.

  14. #15354
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    To z jaką częstotliwością pracowała twoja sprężarka 5 stycznia o 4 rano ?.
    nie mam service clouda i po co mi to info ?
    btw ale odpowiedź znam 0, pompa nie pracowała ;P
    Ostatnio edytowane przez pawelszo ; 18-05-2021 o 10:09
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  15. #15355
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    @pawelszo , piszesz , że widzisz dane od 02.10.2019 , więc w domyśle ,że te dane są w Service Cloud. Teraz piszesz , że nie masz smart clouda ....
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  16. #15356
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    @pawelszo , piszesz , że widzisz dane od 02.10.2019 , więc w domyśle ,że te dane są w Service Cloud. Teraz piszesz , że nie masz smart clouda ....
    Dlaczego w domyśle Service Cloud ? Ja mam dostęp tylko do Smart Cloud i tam dane są, prymitywne ale jednak (temp, godziny pracy , ca zużycie prądu i tyle)

    Kolejne kuriozum które odkryłem, to to że statystyki nie rejestrują się w momencie kiedy brak jest dostępu do neta. Widać montaż w module bele jakiej karty pamięci za prę złoty przerasta Panasonica i pozwala na rejestruję tylko w chmurze i to tylko 7ostatnich dni, bo to przecież jakieś Petabajty danych.
    Gdzie tu jest cokolwiek o Service Cloud ?
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  17. #15357
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ale o Smart Cloud też tam mowy nie ma....
    Mówiąc dane ,to ja też myślę o takich parametrach jak częstotliwość sprężarki , przepływ wody , temperatury wody , ale ok , wyjaśniło się
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  18. #15358

    Domyślnie

    Jestem w trakcie wygrzewania wylewki (ręcznie). Panasonic HP 9kW seria H. Podczas wygrzewania pompa jest sterowana wg temperatury wody.
    Proces idzie długo (już 26 dni) i jak przez kilka dni przy zadanych 40* na wejściu maksymalnie udało się osiągnąć 36*, to stwierdziłem, że odpuszczam i rozpocznę wychładzanie. Wrócę do wygrzewania jak będą upały.

    Zauważyłem taką sytuację: zadałem temperaturę 25 stopni (podczas wychładzania), w przeciągu paru chwil pompa zeszła do tej temperatury. Po paru dniach (bo wcześniej nie mogłem dotrzeć na budowę), zobaczyłem, że temperatura na wejściu jest 20 stopni (zadana nadal 25*), a pompa nie grzeje. Zdziwienie nr 1.

    Trochę dziś eksperymentowałem. Wyłączyłem połowę pętli. Zadałem temperaturę 30 stopni i dość szybko została osiągnięta. Natomiast po jakimś czasie znów pompa przestała grzać, temperatura wejścia zeszła do 25 stopni, a pompa nie odpalała. Zdziwienie nr 2.

    Dlaczego tak się dzieje, że mimo temperatury niższej niż zadana pompa nie grzeje?

    EDIT: Właśnie mnie oświeciło lekko. Jak patrzyłem na temperatury to temperatura powrotu również wynosiła 25 stopni. Czy to właśnie jest powód, dla którego pompa nie grzała - że przy delcie 5 nie było powodu by podnosić temperaturę wejścia, bo zaraz by musiała się pompa wyłączać?
    Ostatnio edytowane przez virtual ; 22-05-2021 o 20:29

  19. #15359
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Pompa ma specyficzne włączanie i wyłączanie sprężarki. Generalnie pompa grzeje , dopuki jest w stanie modulować , a temperatura wyjścia nie przekroczy o 3 stopnie zadanej. Wtedy jesli mimo to się maksymalnie zmoduluje , a w ciągu 3 min temperatura wyjscia mimo to nie spadnie to się włącza.
    I teraz pompa pamięta ,przy jakiej temperaturze sprężarka się wyłączyła , ale nie jest to temperatura wyjściowa , a wejściowa do pompy.( a ta zależy delty , ale już niekoniecznie przy modulacji,kiedy to pompa moduluje również przepływem wody). No i ,sprężarka załącza się ponownie dopiero wtedy , kiedy ta temperatura wyjściowa będzie niższa od tej "zapamiętanej" temperatury wejściowej ( i tu różnie też może być ) , o więcej niż 3 stopnie.
    Więc , jeśli zadałeś 25 stopni , pompa wyłączyła ci się przy 28 stopniach , wejściową wtedy miałeś 23 stopnie , więc ponownie załączyć się może przy temperaturze wody 19 stopni...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  20. #15360

    Domyślnie

    Ale tu kolega pisze, że zadał temp 30 st, a pompa sama zmieniła temp na 25 st. też na wejściu.
    A jak z zadanej temp na wejsciu 30st pompa zmodulowała do 25st , żeby zobaczyć, czy przez 3 min temp wyjścia, tez się obniży i okazało się, że sie nie obniżyła, to uznaje tą zmodulowaną temp wejscia 25 st. za obecna zadaną temp? to jakiś chyba babol projektantów oprogramowania.

Strona 768 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony