dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1020 z 1020
Pokaż wyniki od 20.381 do 20.396 z 20396
  1. #20381

    Domyślnie

    Taaa, jakby nie można było zrobić dwóch stref jak to fabryka wymyśliła....
    Płyta opcjonalna , plus dwa termostaty do każdej strefy.

  2. #20382

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian_koh Zobacz post
    Mig25. To ja zadam Ci pytanie, na które nie odpowiedziałeś. Jak nastawiłeś krzywą komensacji od 18 st C temperatury zewnętrznej?
    PS. Też nie widziałem na wykresach niższej produkcji niż okolice 5kW dla T-Cap 9kW gen. H. Czytam to forum prawie od początku i nie widziałem abyś opisywał jak swojego 12kW T-Cap zmodulowałeś niżej. Podziel się proszę tym sposobem.
    Znalazłeś , czy trzeba pomóc Ci w szukaniu Bo ja znalazłem ,choć w sumie to jest tak proste ,że ...
    No ale Cię zmartwię , będziesz chyba musiał poczekać do następnej zimy , bo przy temperaturach +10stopni i wodzie poniżej 30 stopni w podłodze to przy częstotliwosci 19Hz nie zobaczysz produkcji poniżej 5kW Za to zobaczysz pobór 800W ,czasami na 600W wskoczy.

  3. #20383
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacek.1971

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Siemianowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Nie mogę się odnieść bezpośrednio, bo sam mam Daikina.

    Pytanie czy faktycznie ten czujnik jest na samych lamelach?

    Bo w Daikinie też czujnik zewnętrzny jest na "lamelach", ale nie bezpośrednio.
    Czujnik jest w gumowej rurce skierowanej wylotem w dół, więc woda czujnika nie zaleje.
    Wężyk ma długość 12-15 cm i odstaje od lameli, tym samym nie leży wprost na lamelach.
    Może Panasonic poszedł podobną drogą?!?
    Jest w plastikowej obudowie i styka sie z lamelkami co piwodowało u mnie zalodzanie i spadek temperatury nawet o 10 stopni po defroscie po ok 5 minutach wracał do rzeczywistej temperatury. Wyeliminowalem to popezez odsuniecie czujnika od lamelek i od tej pory dziala ok. Przy modulacji moja 5kw schodzi do 300wat-super
    Dom typu kostka z lat 80-tych, 175m2, wyłącznie grzejniki purmo , kocioł gazowy vaillant ,kocioł węglowy zębiec 21kw , podłoga styropian 10cm, fundamenty styropian 10cm, ściany styropian 12cm, okna stare plastikowe plus rolety, dach wełna 35cm.
    Panasonic T-cap 9kW 1f mod F , termostat bezprzew euroster 2026tx ,buforek 100litr ,pomp grundfos , 266 litr cwu cyrkulacja grundfos, przedlicznik, SAME GRZEJNIKI !!!
    3 kw fotowoltaika + 6,82 kw

  4. #20384

    Domyślnie

    Pompa Panas 9Kw all in one seria K juz w domu, montaż niedługo i z tego tytułu pytanie. Jest konieczność dodatkowego naczynia przeponowego na 180m2 podłogówki ? Myślę ze pompa będzie pracować w granicach 25-32st na zasilaniu. Nie chodzi o koszty ani nic takiego tylko jeśli ktoś ma doświdczenie i skoki ciśnienia nie będą duże to wolałbym mieć w kotłowni o jeden mniej zbieracz kurzu

  5. #20385

    Domyślnie

    W manualu jest napisane , na ile zładu wystarcza wewnętrzne naczynie przeponowe , więc musisz raczej wiedzieć ile metrów bieżących rury masz w podłodze , bufor (lepiej nie) , wężownica CWU ( tu też można się zdziwić bo taki Chełchowski 300l z wężownicą 3,8m2 ma ok 35l pojemności wężownicy !) .

  6. #20386

    Domyślnie

    Czy po ostatnich pracach serwisowych które Panas robił w aplikacjach, Service Cloud działa u Was poprawnie?
    U mnie w zasadzie wszystko jest OK poza tym, że Service Cloud nie pokazuje na wykresie ani poboru mocy (ogrzewanie & CWU) ani produkcji energii (ogrzewanie & CWU). Pozostałe dane pokazuje poprawnie.
    Smart Cloud działa OK.
    Dom 300 m2, kubatura 900 m3, OZC 10 kW, ogrzewanie podłogowe i ścienne, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, chłodzenie via klimakonwektory, zasobnik CWU 200 l z cyrkulacją, PC Panasonic Aquarea HP 9 kW 3f gen. H, kotłownia biwalentna z gazowym kotłem kondensacyjnym 11 kW jako źródło szczytowe. Taryfa Tauron G12w, fotowoltaika net-metering.

  7. #20387

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiem
    Sprawdziłem na innym Forum. Problem dotyczy tylko gen. H. Coś się nie udało przy aktualizacji.
    Gen. J, K & L pokazują OK.
    Dom 300 m2, kubatura 900 m3, OZC 10 kW, ogrzewanie podłogowe i ścienne, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, chłodzenie via klimakonwektory, zasobnik CWU 200 l z cyrkulacją, PC Panasonic Aquarea HP 9 kW 3f gen. H, kotłownia biwalentna z gazowym kotłem kondensacyjnym 11 kW jako źródło szczytowe. Taryfa Tauron G12w, fotowoltaika net-metering.

  8. #20388
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    Witam
    czy któryś z kolegów posiada Panasonica serii K 9kW ?
    Z tabel wynika że słabo sobie radzi w niższych temperaturach w porównaniu z generacją H. Porónuje ADC09K3E5 i ADC09HE8.
    przy temp. -7 generacja K generuje tylko 6,25kW a H 9kW. Czy ktoś może powiedzieć jak mu się sprawuje K? ewentualnie jeśli , ktoś ma porównanie między H i K i mógłby się podzielić wadami i zaletami obu generacji to byłbym wdzięczny. Muszę w ciągu miesiąca wybrać pompę a ciągle mam dylemat.
    Cenowo K jest nawet atrakcyjniejsza niż H ale nie ma 2 wentylatorowych. Ewentualnie pozostaje mi do wyboru Tcap ale to chyba bez sensu skoro mam tylko podłogówke.

  9. #20389

    Domyślnie

    Bez parametrów domu i jakiegoś OZC nikt Ci nie doradzi - musisz wiedzieć jaką moc sprężarki potrzebujesz gdy na dworze minus 10 lub nawet minus 15 i wybrać pompę która tyle zapewni w tej temperaturze nieważne czy to TO H K CZY J. Dopiero jeśli kilka pomp spełnia te warunki wybierasz taką która sie jak najniżej zmoduluje.
    Czemu T CAP miałaby nie nadawać się do podłogówki to nie wiem. Co to ma wspólnego ?
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  10. #20390
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    Zapotrzebowanie to 9kW. Wszytko opisałem na poprzedniej stronie w tym wątku. Sporo rozjaśnił mi kolega Marco36 ale teraz widzę że coraz popularniejsza jest generacja K dlatego może ktoś się jeszcze wypowie kto ma porównanie między generacjami H i K.

  11. #20391
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    nieważne czy to TO H K CZY J. Dopiero jeśli kilka pomp spełnia te warunki wybierasz taką która sie jak najniżej zmoduluje.
    Czemu T CAP miałaby nie nadawać się do podłogówki to nie wiem. Co to ma wspólnego ?
    No to nie takie proste, jeden instalator zaleca aby był koniecznie Tcap 9kW bo pompa jest mocna i przy -20 nie dołączy grzałki. Drugi mówi że spokojnie wystarczy HP serii K jedno wentylatorowa bo już nie pamięta kiedy widział w Łodzi -15stopni. A jeśli nawet to przez 3 dni w roku i wtedy nawet niech się pompa wspomaga grzałką. Wyjdzie to dużo korzystniej w całorocznej kalkulacji niż Tcap , który jest przeznaczony do pracy z grzejnikami.
    właśnie dlatego pytam o doświadczenia użytkowników serii H i K. o wady i zalety tych pomp. Czy warto brać K która jest w teorii sprawniejsza niż H ale za to ma mniejszą moc.
    Ostatnio edytowane przez pan_poziomica ; 24-03-2024 o 14:36

  12. #20392

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan_poziomica Zobacz post
    i wtedy nawet niech się pompa wspomaga grzałką. Wyjdzie to dużo korzystniej w całorocznej kalkulacji ,
    Czy warto brać K która jest w teorii sprawniejsza niż H ale za to ma mniejszą moc.
    Tu się zgadzam z tym instalatorem ale nadal nie wiemy jakie zapotrzebowanie ma budynek - wszem i wobec na muratorze i gdzie indziej przeważa stanowisko że wspomożenie się grzałkami przez tydzień czy dwa daje mniejsze koszty niż nadwymiarowa pompa. Ja bym się skłaniał raczej ku teorii że po prostu przewymiarowanym pompom szkodzi tzw. taktowanie czyli lepiej jak pompa małej mocy pracuje non stop niz potwór na start stop .
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  13. #20393
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    nadal nie wiemy jakie zapotrzebowanie ma budynek .
    9kW i właśnie mam ten problem że teoretycznie idealnie nadawałaby się pompa HP 9kW trójfazowa generacji H, jeden instalator mi ją zaproponował.Drugi mówi że za słaba i musi być 9kW T-cap a jeszcze inny: po co pchać się w stare technologie których już nie produkują i tylko ostatnie sztuki są na magazynach, lepiej kupić gen.K jedno wentylatorową 1 fazową. Szkoda że nie ma gen K. trójfazowej i dwu wentylatorowej jak w gen H. Tutaj na forum kilka osób pisze że przy defrostach 1 wentylatorowych są problemy.

  14. #20394

    Domyślnie

    Jak jest 9 kw zapotrzebowanie i nie masz innego źródła ciepła to bierz TCap 3 fazową . Bedzie spokój . Jak masz czym się wspomagać w duże mrozy możesz patrzeć na generację H. T Cap to po prostu sprężarka mocniejsza tak aby dać te 9 kw nawet w niskich temperaturach - śmiało można zakładać że wyciśnie nawet 12 kw. Wszystkie inne w mrozy tracą na wydajności T Cap utrzyma moc choć zje więcej prądu - pytanie jakie srogie zimy nas czekają pozostaje otwarte.
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  15. #20395
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Jak jest 9 kw zapotrzebowanie i nie masz innego źródła ciepła to bierz TCap 3 fazową . Bedzie spokój . Jak masz czym się wspomagać w duże mrozy możesz patrzeć na generację H. T Cap to po prostu sprężarka mocniejsza tak aby dać te 9 kw nawet w niskich temperaturach - śmiało można zakładać że wyciśnie nawet 12 kw. Wszystkie inne w mrozy tracą na wydajności T Cap utrzyma moc choć zje więcej prądu - pytanie jakie srogie zimy nas czekają pozostaje otwarte.
    ok dzięki, tak też zrobię. A czy wydajnością różnią się pompy 1 i 3 fazowe bo 1 fazowe są tańsze

  16. #20396

    Domyślnie

    Nie nie różnią jednak zajrzyj do specyfikacji pompy jednofazowej i trzyfazowej i sprawdź czy Ci nie przeszkadza jej pobór na jednej fazie bo może się okazać że instalacja nie ogarnie - tam w rtabelkach tych pomp powinny być wartości zabezpieczeń jakie musi każda z nich mieć - miałem 3 fazową 12 kw na bezpiecznikach 16 A i zdarzało sie że je wybijała przy rozruchu .
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

Strona 1020 z 1020

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony