dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 803 z 1021
Pokaż wyniki od 16.041 do 16.060 z 20417
  1. #16041

    Domyślnie

    Latem na dworzu było cieplej to pompa i więcej energii odzyskiwała, teraz chłodniej to mniej.

    Panowie takie pytanko:
    T-CAP 9kw split 3 fazy i niżej niż 1kw nie chce już zejść, jedna godzina była że pokazywało tylko 0.8kw i (jedna 0.6kw ale wtedy pompa się wyłączyła) ale liczyć że 1kw to granica, to na Tryb Cichy 3. Chyba że ktoś ma sposób jak zejść niżej ?


    same grzejniki, krzywa +15/32 -15/48 delta 8, testuje.

  2. #16042
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Musisz kontrolować cały czas temperaturę docelową z wyjściową. Jeśli będziesz utrzymywał tempeaturę wyjściową o 1 do 2 stopni wyższą od docelowej to pompa zacznie się modulować aż do 19Hz i 0,6kW wg własnego wskazania ( oczywiście nie od razu , potrzebuje do tego parę minut , i stopniowo będzie schodzić z częstotliwości) jeśli będziesz to korygował w miarę płynnie. Jeśli przez 3 min tempertura wyjściowa będzie wyższa od docelowej o 3 stopnie to pompa się włączy , jeśli będzie wyższa o 4 i więcej to nawet tch 3 min nie będzie potrzebowała ,żeby się wyłączyć.
    Więc do tego albo jakiś system automatyki , albo u mnie w stopce masz ,które temperatury to są w ukytym menu.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #16043
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Latem na dworzu było cieplej to pompa i więcej energii odzyskiwała, teraz chłodniej to mniej.

    Panowie takie pytanko:
    T-CAP 9kw split 3 fazy i niżej niż 1kw nie chce już zejść, jedna godzina była że pokazywało tylko 0.8kw i (jedna 0.6kw ale wtedy pompa się wyłączyła) ale liczyć że 1kw to granica, to na Tryb Cichy 3. Chyba że ktoś ma sposób jak zejść niżej ?


    same grzejniki, krzywa +15/32 -15/48 delta 8, testuje.
    Ja mam u siebie takiego tcapa jak Ty a u moich rodziców 9 J. Generalnie nigdy nie widziałem aby tcap bral mniej niż 1 kw a na podliczniku razem z pompami (dwa obiegi) 1,2 kw. U moich rodziców w 9J pompa się pięknie moduluje ledwo pyka s chodzi do 0.4 na wyswietlaczu oczywiście. Generalnie potrafi się wcale nie wyłączyć ale pytanie jaki cop wtedy chyba żaden. Ale ilość wlaczen i wyłączeń zdecydowanie mniejsza.
    Tutaj na forum już ktoś pisał że specyfikacji pomp która do ilu może się zmodulowac.

  4. #16044
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ta, moja 12kW 3-faz T-Cap bez problemu się moduluje do 0,6kW na liczniku ( i 750W na podliczniku razem z dwoma objegówkami , więc szacuję ,że będzie to gdzieś realnie 700-710W) , więc 9kW zrobi to tak samo. https://forum.muratordom.pl/showthre...59#post8080459
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  5. #16045
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    spotkał się ktoś może z awarią naczynia wzbiorczego wbudowanego w hydroboxa?

    U mnie wszystko było ok ale postanowiłem spuścic ciśnienie aby dopuścić trochę wody destylowanej w celu zmniejszenia twardości wody. Po tej operacji nie trzyma mi cisnienia.
    Zawory pod jednostką wewnętrzną odcięte i w ciagu 4 godzin zeszło z 1,6bara na 0,8 bara. Podejrzewam że membrana w naczyniu się uszkodziła. Próbowałem dobijać już z 5 razy ale dalej schodzi. Wycieku żadnego nie ma.
    Panasonic 7kw split generacja J.

  6. #16046

    Domyślnie

    MiG i jak to zrobiłeś że tak nisko zeszła? tylko że Ty masz podłogówke tak? to niższe temp zadajesz może o to chodzi

    ziomas1 masz grzejniki?
    u rodziców podłogówka?

  7. #16047
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    MiG i jak to zrobiłeś że tak nisko zeszła? tylko że Ty masz podłogówke tak? to niższe temp zadajesz może o to chodzi

    ziomas1 masz grzejniki?
    u rodziców podłogówka?
    Ja przy tcap mam dwa obiegi podlogowka +kaloryfery 50/50 a może trochę więcej kaloryferow u rodziców 9J tylko kaloryfery.

  8. #16048
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Tak , mam podłogówkę ,i robiłem tak jak pisałem
    Na grzejnikach wiadomo ,że temperatury z minuty na minutę się zmieniają , ale myślę ,że jesteś w stanie to zrobić ręcznie dla testu. Oczywiście w dłuższej perspektywie bez jakiejś automatyki nie da rady tak robić.
    Tu nie chodzi o zadawanie niższych temperatur , tylko zadawanie takich temperatur ,żeby były o 1 - 2 stopnie niższe od wyjściowej temperatury , i obojętnie czy to będą na poziomie 30 stopni czy 40.

    EDIT: Może zobacz też ,czy pompa zmodulowała Ci do 19Hz , bo jeżeli jest 19Hz a pobiera i tak ten 1kW to już raczej niżej nie zejdzie...
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 18-10-2021 o 14:03
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  9. #16049
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Tak , mam podłogówkę ,i robiłem tak jak pisałem
    Na grzejnikach wiadomo ,że temperatury z minuty na minutę się zmieniają , ale myślę ,że jesteś w stanie to zrobić ręcznie dla testu. Oczywiście w dłuższej perspektywie bez jakiejś automatyki nie da rady tak robić.
    Tu nie chodzi o zadawanie niższych temperatur , tylko zadawanie takich temperatur ,żeby były o 1 - 2 stopnie niższe od wyjściowej temperatury , i obojętnie czy to będą na poziomie 30 stopni czy 40.

    EDIT: Może zobacz też ,czy pompa zmodulowała Ci do 19Hz , bo jeżeli jest 19Hz a pobiera i tak ten 1kW to już raczej niżej nie zejdzie...
    No właśnie przynajmniej u mnie 1 kw na wyswietlaczu pokazuje przy 19hz ale to dziwne w sumie pompy takie same -no prawie.

  10. #16050

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Tak , mam podłogówkę ,i robiłem tak jak pisałem
    Na grzejnikach wiadomo ,że temperatury z minuty na minutę się zmieniają , ale myślę ,że jesteś w stanie to zrobić ręcznie dla testu. Oczywiście w dłuższej perspektywie bez jakiejś automatyki nie da rady tak robić.
    Tu nie chodzi o zadawanie niższych temperatur , tylko zadawanie takich temperatur ,żeby były o 1 - 2 stopnie niższe od wyjściowej temperatury , i obojętnie czy to będą na poziomie 30 stopni czy 40.

    EDIT: Może zobacz też ,czy pompa zmodulowała Ci do 19Hz , bo jeżeli jest 19Hz a pobiera i tak ten 1kW to już raczej niżej nie zejdzie...
    Rozumiem, dzięki mądry człowieku ale to za dużo zabawy aby to pilnować, więc nie ma co
    Jak włącze Tryb Cichy 3 to pobiera przy temp do +5 na dworzu równo 1.0kw i jest 19Hz, nie widziałem jeszcze niżej niż 19Hz ale grzeje dopiero 1 miesiąc, pompa założona w kwietniu tego roku.

    ziomas1 T-Cap i zwykła 9kw seria J to dwie dość różne pompy jak czytałem, T-Cap jest mocniejszy przez ten dodatkowy wtrysk który stałą wydajność gwarantuje.

  11. #16051
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    spotkał się ktoś może z awarią naczynia wzbiorczego wbudowanego w hydroboxa?

    U mnie wszystko było ok ale postanowiłem spuścic ciśnienie aby dopuścić trochę wody destylowanej w celu zmniejszenia twardości wody. Po tej operacji nie trzyma mi cisnienia.
    Zawory pod jednostką wewnętrzną odcięte i w ciagu 4 godzin zeszło z 1,6bara na 0,8 bara. Podejrzewam że membrana w naczyniu się uszkodziła. Próbowałem dobijać już z 5 razy ale dalej schodzi. Wycieku żadnego nie ma.
    Panasonic 7kw split generacja J.
    zobacz czy wentyl trzyma, jak nie to dokrec. Może któryś zawór nie trzyma?

  12. #16052

    Domyślnie

    Witam panowie.
    Od wczoraj załączyłem pompę. Przez 24 godziny zjadła 38kW. Startowała z 14 stopni a zadane mam prostą 30 i to juz osiagneła. Pobiera 1.6 oddaje nieco ponad 9. Jeszcze nie mieszkamy. Rotametry poustawiane według projektu podłogówki. Coś pozmieniać?

  13. #16053

    Domyślnie

    Jak 3-fazowa to żyły przewodu kolejnością. Zamiast pobierać, będzie produkować prąd.

  14. #16054
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ewelinadom

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    LEGIONOWO
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich ponownie. W końcu i u nas pompa Panas 7kw gen J,
    Poszukałem trochę ale nie wpadłem na temat. Jaki jest algorytm pompy obiegowej w pompie ciepła?? Tzn u mnie pracuje jakoś dziwnie. Jednostka zewnetrzna załaczy sie na 3 godziny po czym obiegówka prauje jeszczenp 10godzin . Na wyswietlaczu widnieje strzałka obok słoneczka lecz sam agregat nie pracuje-tylko w pompie lekkie buczenie obiegówki.. Czasem podgrzeje w domu do 23 i obiegówka wyłącza się od razu z pompą. W domu mamy temp ustawioną 22. Krzywa czy ustawie 27 czy 30 przy +10 nie ma wpływu za bardzo na obiegówkę. Również losowo się zalącza. CZy to z pompą jest coś nie tak czy inaczej ustawić??

  15. #16055
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Masz za nisko ustawioną krzywą, pompa wyłacza się od krzywej , a termostat ciągle chce grzać.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  16. #16056
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ewelinadom

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    LEGIONOWO
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Masz za nisko ustawioną krzywą, pompa wyłacza się od krzywej , a termostat ciągle chce grzać.
    Kurcze za nisko krzywą??
    Mam ustawione teraz przy +5( dalej linia) daje 30 stopni a przy -15 daje 35

  17. #16057
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewelinadom Zobacz post
    Witam wszystkich ponownie. W końcu i u nas pompa Panas 7kw gen J,
    Poszukałem trochę ale nie wpadłem na temat. Jaki jest algorytm pompy obiegowej w pompie ciepła?? Tzn u mnie pracuje jakoś dziwnie. Jednostka zewnetrzna załaczy sie na 3 godziny po czym obiegówka prauje jeszczenp 10godzin . Na wyswietlaczu widnieje strzałka obok słoneczka lecz sam agregat nie pracuje-tylko w pompie lekkie buczenie obiegówki.. Czasem podgrzeje w domu do 23 i obiegówka wyłącza się od razu z pompą. W domu mamy temp ustawioną 22. Krzywa czy ustawie 27 czy 30 przy +10 nie ma wpływu za bardzo na obiegówkę. Również losowo się zalącza. CZy to z pompą jest coś nie tak czy inaczej ustawić??
    To normalna praca. Podłoga nie odbiera już ciepła wiec sprężarka się wyłaczy a obiegówka będzie mielić wodą aż spadnie temperatura powrotu do takiego progu aby opłacało się grzać. Na takie zachowanie może pomóc podbicie krzywej w górę bo będzie podłoga więcej ciepła odbierać. Potem cierpliwość.

    Z tego co piszesz to mi to wychodzi że używasz termostatu na sterowniku, on działa mega dziwnie. Zmiana na zewnętrzny jakiś sporo poprawi. Nie będzie grzania do 23 stopni jak jest ustawione 22

  18. #16058
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewelinadom Zobacz post
    Kurcze za nisko krzywą??
    Mam ustawione teraz przy +5( dalej linia) daje 30 stopni a przy -15 daje 35
    No tak , a pompa ,żeby się zatrzymać musiała tą temperaturę jeszcze przekroczyć ( przez 3min temperatura wyjściowa była wyższa od tej wynikającej z krzywej gzewczej o 3 stopnie) , a i tak termostat tego nie wyłączył bo uznał ,że w domu wcale tak ciepło nie jest...( więc albo krzywa , albo temperatura na termostacie ,albo sam termostat )
    Wic tak na prawdę to niewiele mówi. Piszesz też , że masz rotametry ustawione wg projektu... Z jednej strony to może być ok ,
    natomiast z drugiej te rotametry to tylko wskaźniki ,więc mogą zawyżać ( i to sporo). Ja osobiście bym je wszystkie rozkręcił na maxa , i stopniowo przykręcał w pomieszczeniach gdzie jest za ciepło.Jedną z podstaw grzania pompą ciepła jest jak największy przepływ wody , a dławiąc wszystkie pętle nijako zdławiłaś też całkowity przepływ.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 21-10-2021 o 07:04
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #16059

    Domyślnie

    Jaka powinna być minimalna temperatura podawana w podłogę i grzejniki.

  20. #16060
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Pytanie w stylu jakie powinno być spalanie osobówki i ciężarówki...
    Ze strony COP jak najniższa. Patrząc od strony projektanta , taką jaką obliczył... A patrząc ze strony użytkownika tak dobrana ,żeby było komfortowo.
    Najprościej temperatura w podłogówce zależy jak od tego jak gęsto jest rozłożona , a przy grzejnikach ile jest żeberek/jaką powierzchnię mają płyty...Następnym czynnikiem jest jak dobrze ocieplony dom.... Stąd nie ma jednej uniwersalnej.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 803 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony