dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 462 z 1021
Pokaż wyniki od 9.221 do 9.240 z 20414
  1. #9221

    Domyślnie

    IMO, to aktualizuje tylko moduł smartclouda, a ten tylko prezentuje pomiary z PC.

    Co do ciepłomierza, to stawiam, że liczy on z przepływu i delty. Przepływ jest podawany dosyć dokładnie, do setnej l/s. Pytanie na ile dokładnym jest ten pomiar. Delta z kolei liczona jest z dwóch temp podawanych z dokładnością 1/4 oC. Tutaj znów pytanie, na ile pomiar jest dokładny.

  2. #9222
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Czujniki temperatury z tej samej partii mają tą samą odchyłkę.
    Może ktoś ma zewnętrzny ciepłomierz dla porównania.

    EDIT: Poza tym dokładność co 0,25stopnia jest raczej ok , bo najdokładniejszy PT100 czy PT1000 użyty w ciepłomierzu mógłby mieć tolerancję najwyżej +-0,1 stopnia.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 12-09-2019 o 11:17

  3. #9223

    Domyślnie

    Niestety nie kojarzę nikogo z serią H posiadającego ciepłomierz. Kilka osób z serią F ma.

  4. #9224

    Domyślnie

    Jeśli przyjąć że cieplomierz jest ok to łączny Scop od zalozenia pompy u mnie (grzana tylko cwu do 46 ,grzalka wylaczona ,dezynfekcja wyłączona) pompa ma 1,5miesiaca, wynosi wg licznika pompy 5,1 wedlug podlicznika 2,74 wiec szalu nie ma a bylo cieplutko nawet upały teraz bedzie juz tylko gorzej.
    Zimą czuwanie pompy bedzie mozna zaliczyć do c.o

    Wskazania ile energii wyprodukowala też sa podawane z dokładnością 0,2 kwh więc przy małych produkcjach dziennych tez może to powodowac jakies niedokladnosci.
    Do podsumowania miesiecznego pewnie podlicza wskazania dzienne które są już z błędem od 0do0,2kwh wiec błąd się powieksza do max 6kwh

  5. #9225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Dlaczego "szukacie" normalnych liczników energii w Panasonicu skoro sam producent w instrukcji podaje, że to estymacja zakładająca, że w sieci zawsze jest równe 230V i coś tam jeszcze zakłada.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #9226

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Kolegi wyzej sie chyba niedoprosze ,mozesz jeszcze sprawdzic czy na pompie w tych slupkach np.za wrzesien zgadza sie z tym co smart cloud pokazuje za sierpień.
    Chodzi o miesiac z sama cwu.
    Mi zaniza o 100% moze jak zaczne grzac na c.o pompa bedzie dluzej chodzic może ta rozbierznosc bedzie mniejsza.
    Albo moze na smart pokazuje w miare dobrze to moze bym sobie założył.
    Jak ze sterowaniem ze smarta on tez bazuje na tym termostacie co jest razem z pompą?(czyli histeryza 1st)
    Nie mozna sobie ustawic tak żeby w domu np.od godziny tej do tej bylo 22,5 a od innej do innej 22 czy 21,5 ? Jedynie chyba tylko grzanie z krzywą i najwyzej podbicie albo obnizenie tej krzywej w jakis godzinach?
    Zgodnie z obietnicą sprawdziłem i Smart Cloud podaje o kilkanaście kWh na miesiąc mniej. Zakładam, że wynika to z tego, że jak to na budowie, czasami ktoś wyłączał prąd od routera. A w takich sytuacjach dane niestety przepadają.

    Mnie, zakładając, że pomiar wytworzonej energii jest poprawny, COP za sierpień i wrzesień wychodzi 5.69. Pobór energii pobrany z podlicznika, a nie z PC. Przy czym w ogóle nie była grzana CWU, a jedynie suszenie betonu, w tym co najmniej 10 dni gdzie 24/7 temp zasilania wynosiła 45oC

  7. #9227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Było o tym już kilka razy. Licznik pompy nie bierze pod uwagę kilku jej urządzeń. Między innymi obiegówka jak i karter oraz samego poboru przez płytę i smarta. Natomiast grzałki są liczone szacunkowo. U mnie zarówno smart jak i sterownik zaniżają o 8 do 12 procent.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 13-09-2019 o 17:33

  8. #9228

    Domyślnie

    Cześć,
    tydzień temu dołączyłem do grona posiadaczy Panasonic Aquarea, ( 12 kW t-cap).
    Przez tydzień po instalacji było ok, pompa grzała CWU, załączała się 2-3 razy na dobę ( sprzątanie po remoncie, duzy pomór ciepłej wody).
    Normalne działanie, nic niepokojącego,
    Z dnia na dzień, przestała grzać. Nie wyskoczył żaden komunikat, jednostka wewnętrzna pracuje normalnie, pokazuje grzanie CWU, pompa obiegowa pracuje, jednostka zewnętrzna nie.
    Jest coś co mogę sprawdzi sam? Mój instalator będzie dopiero za 10 dni.

  9. #9229

    Domyślnie

    Czesc,

    powoli zbliza sie drugi sezon grzewczy w moim domu. W poprzednim troche powalczyłem z krzywa grzewcza i osiągnąłem całkiem spoko kompromis - temperatura 23-24 stopnie. (grzeje w G13). Zastanawiam sie jednak czy nie zainwestowac w termostat bezprzewodowy zeby moc lepiej kontrolowac temperature szczegolnie w okresach przejściowych listopad/marzec.

    Czy jest sens w to wchodzić ? Jaki jest koszt takiego termostatu, z tego co pamiętam to kiedys ludzie pisali jaki jest optymalne dla naszych pomp (salus? - jaki konkretny model bo widze ze ich jest cala masa).

    Moze wypowie sie ktos kto grzeje w G13 i posiada termostat ?
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  10. #9230
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Czesc,

    powoli zbliza sie drugi sezon grzewczy w moim domu. W poprzednim troche powalczyłem z krzywa grzewcza i osiągnąłem całkiem spoko kompromis - temperatura 23-24 stopnie. (grzeje w G13). Zastanawiam sie jednak czy nie zainwestowac w termostat bezprzewodowy zeby moc lepiej kontrolowac temperature szczegolnie w okresach przejściowych listopad/marzec.

    Czy jest sens w to wchodzić ? Jaki jest koszt takiego termostatu, z tego co pamiętam to kiedys ludzie pisali jaki jest optymalne dla naszych pomp (salus? - jaki konkretny model bo widze ze ich jest cala masa).

    Moze wypowie sie ktos kto grzeje w G13 i posiada termostat ?
    Z tego co widzę w twoim dzienniku budowy to sterownik z pompy masz powieszony w przedpokoju i on pełni rolę termostatu. Nie rozumiem w czym by ten dodatkowy zewnętrzny termostat miał pomóc przy ustawieniu ogrzewania? I tak pewnie tym TCapem w okresach przejściowych grzejesz "on off", a taki harmonogram można zaprogramować na sterowniku Panasa
    Ostatnio edytowane przez Tulisko ; 17-09-2019 o 13:59 Powód: literówka
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  11. #9231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    Z tego co widzę w twoim dzienniku budowy to termostat z pompy masz powieszony w przedpokoju i on pełni rolę termostatu. Nie rozumiem w czym by ten dodatkowy zewnętrzny termostat miał pomóc przy ustawieniu ogrzewania? I tak pewnie tym TCapem w okresach przejściowych grzejesz "on off", to taki harmonogram można zaprogramować na sterowniku Panasa
    Przeciez ten od Panasa nie daje mozliwosci ustawienia on/off dla osiagniecia temperatury wewnetrznej. Grzeje jak pisalem krzywa krzewcza.
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  12. #9232
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Przeciez ten od Panasa nie daje mozliwosci ustawienia on/off dla osiagniecia temperatury wewnetrznej. Grzeje jak pisalem krzywa krzewcza.
    Jak nie - jak tak. Miałem też taki dodatkowy ale jak szybko go założyłem, tak szybko go zająłem. Przynajmniej w moim przypadku.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #9233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Przeciez ten od Panasa nie daje mozliwosci ustawienia on/off dla osiagniecia temperatury wewnetrznej. Grzeje jak pisalem krzywa krzewcza.
    Kriss, ten od Panasa daje taką możliwość, nie pamiętam tylko jaką histerezę można na nim ustawić.
    Ja u siebie założyłem Euroster EQ7 (płaciłem coś koło 300 zł , ale to z tego względu, że chciałem termostat umieścić na poddaszu, a sterownik od pompy jest przy pompie, która jest umieszczona w pomieszczeniu gospodarczym. Musiałbym ciągnąć przewód na górę, a tego chciałem uniknąć (nie przewidziałem tego na etapie budowy).
    Ja sobie z grzaniem na krzywej w pierwszym sezonie nie radziłem, notorycznie przegrzewałem dom, stąd po 1,5 miesiąca zaopatrzyłem się w termostat.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  14. #9234

    Domyślnie

    Pytanie odnośnie Smart Cloud. Nie mogę zarejestrować urządzenia na stronie Panasonic. Wifi mam dostępne (przynajmniej na telefonie pokazuje zasięg w pomieszczeniu gospodarczym), ale po kliknięciu na routerze WPS i chwilę później na Smart Cloud, migają diody, ale ostatecznie nie zapalają się na zielono. Status pali się na niebiesko a Link powoli miga zielonym kolorem. Co może być przyczyną ?
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  15. #9235

    Domyślnie

    Niektóre routery przy WPS wymagają i tak podania pinu. Twój tak przypadkiem nie ma?

  16. #9236

    Domyślnie

    A gdzie ten pin się wpisuje ?

  17. #9237

    Domyślnie

    Rzecz w tym, że nie wpisuje. Musisz mieć możliwość podłączenia bez podawania pinu. Ktoś chyba tutaj pisał, że da się wrzucić konfigurację na adapter, ale nie robiłem tego.

  18. #9238

    Domyślnie

    Ok, sprawdzę w pierwszej kolejności ustawienia routera.

  19. #9239
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xDonx

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-309
    Posty
    15

    Domyślnie

    Walczyłem z tym przedwczoraj też tak miałem, najpierw nie chciało się łączyć z routerem mimo mocnego sygnału ( oczywiście przy użyciu WPSa pomogło chyba zresetowanie przez długie trzymanie środkowego przycisku i odłączenie zasilania. Potem w końcu zaświeciła się lampka od połączenia ale nadal przy rejestracji na stronie wyskakiwał komunikat o błędzie systemowym a lampki nie świeciły ciągle tylko migały. Po krótkim wciśnięciu środkowego przycisku do rejestracji na stronie ich stan zmieniał się tylko na chwilę a powinien utrzymywać wg instrukcji około 30min. Pomogło czekanie... Podobno adapter po włączeniu i połączeniu z Internetem jakiś czas może się łączyć z serwerem Panasonica. Efekt był taki ze po kilku godzinach jak wyłączyłem iwłączyłem ponownie zasilanie adaptera wszystkie 3 lampki ładnie świeciły w sposób ciągły a po krótkim naciśnięciu środkowego przycisku rejestracji chyba dwie boczne migały na zmianę ze środkową i to przez długi czas a po kolejnym odpaleniu rejestracji urządzenia wszystkie komunikaty o błędach zniknęły i w końcu się udało zarejestrować. Na stronie dla użytkowników jest mało parametrów i ustawień ale jak się zarejestrujesz także jako instalator i poprosisz siebie samego o pełny dostęp do pompy to jest już więcej możliwości niż na panelu pompy.
    Ostatnio edytowane przez xDonx ; 19-09-2019 o 03:51

  20. #9240

    Domyślnie

    Dzięki za info, protestuje u siebie.

Strona 462 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony