dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 478 z 1021
Pokaż wyniki od 9.541 do 9.560 z 20415
  1. #9541
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    Panowie, mam Panasonica t- cap 9 kw do tego bufor 200 l. Do ogrzania 160 m2, 70 m to podłogowa co 15-20 cm więc cieniutko, teraz grzeje stałą temp. 35 stopni, delta 5, w domu na dole gdzie mam sterownik 22-23 stopnie, góra 21. Wszystko pięknie mi pasuje tylko pompa mi się za często włącza, chodzi średnio 25 min na godzinę. Pompa uruchomiona na początku sierpnia a ja mam 1200 startów i 540 godzin pracy. Jak to wglada u Was? Co propnujecie ?popracować z harmonogramem i obniżać temp. Na noc? Teraz grzeje non stop bez względu na taryfę.
    Dawałeś deltę większą np 8-10K ?
    Ja bym od tego zaczął-zakładam , że masz drugą obiegówkę na max ustawioną oraz poodkręcane wszystkie głowice na max.
    Temp CO bym nie podnosił -ustawił bym jak najniższą ,aby było ciepło (i do tego ekonomicznie )
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  2. #9542

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Dawałeś deltę większą np 8-10K ?
    Ja bym od tego zaczął-zakładam , że masz drugą obiegówkę na max ustawioną oraz poodkręcane wszystkie głowice na max.
    Temp CO bym nie podnosił -ustawił bym jak najniższą ,aby było ciepło (i do tego ekonomicznie )
    No delty tak nie mam (zaraz to zmienię) ale z resztą to jakbyś u mnie był hahah, pompa do podłogi prawie na max, a od grzejników auto adapt no i głowice na maxa. A orientuję się ktoś czy tą pompę od podłogówki mogę jakoś podłączyć pod PC, albo jakoś ja sprzężyc z tą w PC? Teraz mam tak ze sterownik od Panasonica jest w salonie i robi jako termostat pokojowy, jak się pompa wyłącza, bo osiągnie temp. zadaną, to ta od podłogówki mieli non stop też bez sensu trochę, tym bardziej, że teraz będę chciał na noc obniżyć tem. na 21.

  3. #9543
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    No delty tak nie mam (zaraz to zmienię) ale z resztą to jakbyś u mnie był hahah, pompa do podłogi prawie na max, a od grzejników auto adapt no i głowice na maxa. A orientuję się ktoś czy tą pompę od podłogówki mogę jakoś podłączyć pod PC, albo jakoś ja sprzężyc z tą w PC? Teraz mam tak ze sterownik od Panasonica jest w salonie i robi jako termostat pokojowy, jak się pompa wyłącza, bo osiągnie temp. zadaną, to ta od podłogówki mieli non stop też bez sensu trochę, tym bardziej, że teraz będę chciał na noc obniżyć tem. na 21.
    Ja u siebie mam oddzielny sterowniczek od pompy wtórnej -ustawiam na nim temp jej włączenia i tyle.
    Na alle taki sterownik z czujnikiem to coś 50pln.
    Wtórna obiegówka pracuje wtedy ,kiedy jest odpowiednia temp w buforze
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  4. #9544

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    A w jakiej instrukcji ? Możesz podać źródło ?
    Instrukcja instalatora str.59

  5. #9545
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lipa_ml

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Powidz
    Kod pocztowy
    62-430
    Posty
    22

    Domyślnie

    Pytanie 1. Czy 16kW i 25A wystarczy do T-CAP 9kW 3fazowego ?
    Pytanie 2. Czy moduł wifi można podłączyć samemu czy nie traci się wtedy gwarancji ? Czy ten moduł można połączyć z routerem bez funkcji WPS ?

  6. #9546

    Domyślnie

    Ad.1 zalecany do 3f--16A. Do 1f --30A

  7. #9547
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    No delty tak nie mam (zaraz to zmienię) ale z resztą to jakbyś u mnie był hahah, pompa do podłogi prawie na max, a od grzejników auto adapt no i głowice na maxa. A orientuję się ktoś czy tą pompę od podłogówki mogę jakoś podłączyć pod PC, albo jakoś ja sprzężyc z tą w PC? Teraz mam tak ze sterownik od Panasonica jest w salonie i robi jako termostat pokojowy, jak się pompa wyłącza, bo osiągnie temp. zadaną, to ta od podłogówki mieli non stop też bez sensu trochę, tym bardziej, że teraz będę chciał na noc obniżyć tem. na 21.
    Jak masz to podłączone? Czy pompa - bufor a za nim dwie obiegówki jedna do podłogi a druga do grzejników? Jakiś zawór mieszający po drodze jest czy nie ma?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #9548

    Domyślnie

    Pytanie czy nie ma tego tak ze pompa obiegowa PC zasuwa z bardzo duza wydajnoscia a pompki na grzejniki i na podloge ledwo co i pompa mieli glównie woda w buforze co powoduje szybki wzrost powrotu.
    Niech zmierzy temp.na powrocie z grzejników do bufora i z podlogówki do bufora czy nie sa zimniejsze niz powrót z bufora do pompy

  9. #9549
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipa_ml Zobacz post
    Pytanie 1. Czy 16kW i 25A wystarczy do T-CAP 9kW 3fazowego ?
    Pytanie 2. Czy moduł wifi można podłączyć samemu czy nie traci się wtedy gwarancji ? Czy ten moduł można połączyć z routerem bez funkcji WPS ?
    Nie możesz wystąpić o 17,5kW ? Wtedy będzie już zabezpieczenie 32A ,wtedy nie ma się takich zmartwień ,i z selektywnością zabezpieczeń o wiele łatwiej...

    A co do wpięcia modułu to wszystko zależy od instalatora , gdzie ci plombę założył i jak będzie na zerwaną patrzył. Ja sobie sam zainstalowałem , ale instalator wyszedł z założenia ,że plomb nie zakłada ,ale są tacy co zakładają na główny dekiel i wtedy nawet filtra sam wyczyscic nie mozesz bez zerwania plomby.
    Modul mozna polaczyc z routerem bez funkcji WPS .Albo kablem ( ale chyba nie o to chodzi) ,albo na plytce CD jest psełdo-programik ( strona html do otworzenia w przegladarce) , w polach wpisujesz nazwe sieci , haslo i generujesz plik , ktory trzeba przegrac na pendrive i wlozyc do modulu , i podobno bedzie dzialac. ( nigdy nie sprawdzalem).

  10. #9550

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jak masz to podłączone? Czy pompa - bufor a za nim dwie obiegówki jedna do podłogi a druga do grzejników? Jakiś zawór mieszający po drodze jest czy nie ma?
    Dokładnie tak mam, pompa jest wpieta w bufor 200 litrów, a z bufora wychodzi i jest rozdzielona na podłogę i grzejniki. Na podłodze mam mieszać ale na razie przy tych temperaturach jest otwarty na maxa. Na grzejniki idzie ta sama temperatura i pompę tam mam grundfos 60 i ona bierze 32 w a max ma 45 więc nie jak zolwik, ta od podłogi chodzi na 3. Wczoraj zmieniłem delte tak jak tu kolega bobrów radził i w 12 godzin zaliczyła się 7 razy i pracowała 4 godziny. Jeszcze to ja tak zostawię a potem pokombinuje z harmonogramem, podwyższa w dzień, a na noc obniże, może to coś poprawi. Ale czekam może Wam coś przyjdzie jeszcze na myśl. Codix ale czy ja mogę gdzieś zmienić obroty tej pompy w Pc? Ktoś tu pisał o przepływie gdzie to sprawdzić ale czy można zmniejszyć?

  11. #9551
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    Dokładnie tak mam, pompa jest wpieta w bufor 200 litrów, a z bufora wychodzi i jest rozdzielona na podłogę i grzejniki. Na podłodze mam mieszać ale na razie przy tych temperaturach jest otwarty na maxa. Na grzejniki idzie ta sama temperatura i pompę tam mam grundfos 60 i ona bierze 32 w a max ma 45 więc nie jak zolwik, ta od podłogi chodzi na 3. Wczoraj zmieniłem delte tak jak tu kolega bobrów radził i w 12 godzin zaliczyła się 7 razy i pracowała 4 godziny. Jeszcze to ja tak zostawię a potem pokombinuje z harmonogramem, podwyższa w dzień, a na noc obniże, może to coś poprawi. Ale czekam może Wam coś przyjdzie jeszcze na myśl. Codix ale czy ja mogę gdzieś zmienić obroty tej pompy w Pc? Ktoś tu pisał o przepływie gdzie to sprawdzić ale czy można zmniejszyć?
    Ja pisałem o możliwości zmiany obrotów pompki obiegowej, poczytaj gdzieś tam wyżej. Nie zmieniaj nic tam, bo to jest tylko regulacja max. przepływu, pompa ma mieć możliwość jak największego przepływu min 25l/m, ponieważ jak ona potrzebuje to sie wkręca na większe obroty, np. przy grzaniu CWU, a jak potrzebuje, np. gdy temperatura dolotu idzie do góry to zmniejsza przepływ, ale nie może całkowicie zwolnić, bo musi być odbiór ciepła z pompy PW. Gdy temperatura powrotu do zasilania zbliży się do 4st/c, to pompa jeszcze na chwile podnosi temperaturę zasilania o 1-2st/c ( niezależnie od nastawy ), a następnie jak dalej nie ma odbioru ciepła to się wyłącza
    Co do podniesienia temperatury w dzień, to ja tak mam. Podnoszę temperaturę do 23.00 do 23st/c, a następnie na noc obniżam do 22.5 st/c ( możesz mniej ), i wtedy pompa w nocy parę godzin nie pracuje. Ale jak u mnie zauważysz w stopce, mój budynek ma bardzo grube ściany z cegły i jest znakomitym akumulatorem.
    Ale w jednym górnym pokoju nie ma cegły i akumulacji, i o ile w całym budynku temperatura pozostaje stabilna, gdy pompa nie grzeje, to tam spada i gdy było na dworze w nocy -4st/c to o 02.00 temperatura tam spadła do 18st/c. Dołożyłem w tym tygodniu nad tym pokojem jeszcze dodatkowo 8cm styropianu, widzę różnicę na plus.
    Nie zapomnij, że taki system grzania, oprócz oszczędności ( jak w moim przypadku ) ma jeszcze minusy, jak pisałem, jak grzejniki nie grzeją spada uczucie komfortu, ale to noc to, to nie jest to odczuwalne. Drugi temat sprężarka pracuje w dzień przy wyższych temperaturach, dlatego częściej się wyłącza. 'Generalnie u Mnie przypada teraz w tych temperaturach jedno załączenie na 1godz. pracy, tylko jak podnoszę temperaturę to wtedy 1-2 załączenia.
    Z tego powodu od 05.09.2019 na tę chwilę mam bardzo mało godzin pracy, a załączeń też niewiele, oczywiście więcej niż na podłogówkach.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  12. #9552
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    Dokładnie tak mam, pompa jest wpieta w bufor 200 litrów, a z bufora wychodzi i jest rozdzielona na podłogę i grzejniki. Na podłodze mam mieszać ale na razie przy tych temperaturach jest otwarty na maxa. Na grzejniki idzie ta sama temperatura i pompę tam mam grundfos 60 i ona bierze 32 w a max ma 45 więc nie jak zolwik, ta od podłogi chodzi na 3. Wczoraj zmieniłem delte tak jak tu kolega bobrów radził i w 12 godzin zaliczyła się 7 razy i pracowała 4 godziny. Jeszcze to ja tak zostawię a potem pokombinuje z harmonogramem, podwyższa w dzień, a na noc obniże, może to coś poprawi. Ale czekam może Wam coś przyjdzie jeszcze na myśl. Codix ale czy ja mogę gdzieś zmienić obroty tej pompy w Pc? Ktoś tu pisał o przepływie gdzie to sprawdzić ale czy można zmniejszyć?
    Przy tym układzie twoja pompa pilnuje bufora i działa podobnie jak przy grzaniu wody w zasobniku ale z tym wyjątkiem że obiegówka w niej przy ustawieniu na krzywą lub prostą będzie pracowała non stop bo musi próbkować temperatury w tym buforze. Natomiast gdy ją osiągnie to wyłączy się sprężarka a obiegówka zredukuje swoją prędkość do minimum (około 12 - 13l /min) i będzie mielić tak przez cały czas - tego się nie pozbędziesz, chyba że założysz kaganiec czasowy. U Ciebie warto natomiast zastanowić się nad sterowaniem obiegówkami za buforem. Możesz to zrobić n.p. przy pomocy tego: https://www.salus-controls.pl/produkty/sterowanie-kotlem/rt510rf-bezprzewodowy-elektroniczny-regulator-temperatury-tygodn
    Na twoim miejscu postarał bym się jeszcze odpalić mieszacz na poziomie 30 stopni co dodatkowo ograniczyło by wychładzanie bufora.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 13-11-2019 o 10:34
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #9553
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Proponuję zrobić większe obniżenie nocne o np 1.5-2K
    Kiedy śpimy nie ma dla nas znaczenia spadek temp do 20-21st ,natomiast 2-3godz przed czasem pobudki T-cap szybko dogrzeje dom -zrobi to w T2 i z dużą mocą oraz dobrym katalogowym COP.
    Jeszcze jedna sprawa- możecie zrobić prosty eksperyment z ustaleniem najniższej tzw komfortowej temperatury :
    -kiedy grzejniki są zimne
    -kiedy grzejniki są ciepłe
    Kiedy znajdziecie te temp przy najniższych temp wody CO -będziecie mogli dosyć prosto profilować pracę swojej PC względem współczynnika komfort/koszt.
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  14. #9554
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Z ciekawości sprawdziłem jak w tych temperaturach obecnych u mnie to pracuje, od wczoraj ciągle leje, temperatura w nocy +4, w dzień +5stc. pompa jak się załączyła w nocy pierwszy raz o godz 02.00 to grzeje cyklicznie 1 godzina pracy, ok 1 godz. postój ( oczywiście bez pracy pompki obiegowej ) i dalej godz. pracy i tyle samo postoju. Gdybym nie podnosił temperatury na wieczór, to najprawdopodobniej miał bym ilość załączeń do godzin pracy równą. czyli w moim przypadku pompa zaczyna prawie idealnie pracować od średnich temperatur dobowych ok. 4-5st/c.
    Nadmieniam, że nie mam bufora, jedna obiegówka ( ta w pompie ), grzejniki z podłogówką na jednym obiegu ( na powrocie podłogówki zawór regulacji temperatury ), oraz pompa pracuje na podstawie zewnętrznego regulatora pokojowego z deltą 0.4st/c ( pompa pracuje na zasadzie załącz/wyłącz ).
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  15. #9555
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A sprawdzałeś co ją wyłącza ? Ten regulator czy krzywa?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #9556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Przy tym układzie twoja pompa pilnuje bufora i działa podobnie jak przy grzaniu wody w zasobniku ale z tym wyjątkiem że obiegówka w niej przy ustawieniu na krzywą lub prostą będzie pracowała non stop bo musi próbkować temperatury w tym buforze. Natomiast gdy ją osiągnie to wyłączy się sprężarka a obiegówka zredukuje swoją prędkość do minimum (około 12 - 13l /min) i będzie mielić tak przez cały czas - tego się nie pozbędziesz, chyba że założysz kaganiec czasowy. U Ciebie warto natomiast zastanowić się nad sterowaniem obiegówkami za buforem. Możesz to zrobić n.p. przy pomocy tego: https://www.salus-controls.pl/produk...eratury-tygodn
    Panowie dzięki za wasze rady, plusfoto od grzejników mam na górze termostat, którym steruje ta pompka, ale przy tych tem. zasilania ona chodzi non stop. Co do pompki od podlogowki znalazłam chyba rozwiązanie. Kupiłem właśnie na pv monitor moduł zliczajacy do rejestracji zużycia i produkcji z pv i nim będę mógł sterować pompka, będzie brał temp. z bufora i jak PC nie będzie chodziła, to mi wyłączy też ta pompe bo temp. w bufora spadnie. Chyba że miałeś coś innego na myśli pisząc o sterowaniu ta pompka?

  17. #9557
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    Panowie dzięki za wasze rady, plusfoto od grzejników mam na górze termostat, którym steruje ta pompka, ale przy tych tem. zasilania ona chodzi non stop. Co do pompki od podlogowki znalazłam chyba rozwiązanie. Kupiłem właśnie na pv monitor moduł zliczajacy do rejestracji zużycia i produkcji z pv i nim będę mógł sterować pompka, będzie brał temp. z bufora i jak PC nie będzie chodziła, to mi wyłączy też ta pompe bo temp. w bufora spadnie. Chyba że miałeś coś innego na myśli pisząc o sterowaniu ta pompka?

    Chodziło mi o sterowanie obiegówkami za buforem.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #9558

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A sprawdzałeś co ją wyłącza ? Ten regulator czy krzywa?
    No ja grzeje prostą, ale może też zmienie na krzywą. Teraz ja wyłącza prostą, mam ustawione 34 buja się do 36 i stop.

  19. #9559
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A sprawdzałeś co ją wyłącza ? Ten regulator czy krzywa?
    Zawsze regulator. Gdy temperatura pomieszczenia osiągnie zadaną to regulator wyłącza pompę całkowicie. Gdy jest ciepło, brak odbioru, to przy delcie 04st/c zdarza się, że temperatura powrotu powoduje wyłączenie pompy PW a pompka obiegowa dalej chodzi, żeby schłodzić zasilanie, po osiągnięciu jakiejś tam temperatury wg. algorytmu PW , pompa ponownie się załącza, aż do momentu jak ją regulator wyłączy całkowicie
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  20. #9560

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Chodziło mi o sterowanie obiegówkami za buforem.
    Dokładnie pisze o obiegowej. Na górze za ciepło pompa stop, steruje tym auraton. A może ten sterownik pompy ciepła wywalić do kotlowni a do salonu kupić inny. Już kombinuje jak koń pod górę....

Strona 478 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony