dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 486 z 1021
Pokaż wyniki od 9.701 do 9.720 z 20415
  1. #9701

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Dzisiejszej nocy dokładnie licznik wskazał 3 starty. Przy przejściu z CWU na CO i odwrotnie jeszcze nigdy się nie zdarzyło aby stanęła sprężarka. Robi to płynnie bez żadnych zatrzymań.
    Przypomnij jaka masz serie i moc pompy.
    I jak chodzi czy na termostacie czy na probkowaniu wody ze obiegówka chodzi caly czas
    U mnie sdc 7kw z c.o na grzanie cwu przechodzi plynnie ale z cwu staje mieli woda az zjedzie z tych 50st na poziom wody w c.o i dopiero startuje.
    A przy defroscie tak jak pisalem 2 starty.
    No i dales mi kolejny powód do rozkminy
    Dziwne z tym odszranianiem bo jak przelacza tylko jakis zawor to powinna tez bez staniecia plynnie przejsc w tryb odszraniania ja caly czas myslalem ze odwraca obieg czynnika i dlatego musi stanac wiec logiczne dla mnie bylo ze staje dwa razy.
    Prosil bym Cie o sprawdzenie na zywo kiedys takiego defrostu przy wyswietlaczu z wlaczona opcja podgladu czestotliwosci i czy faktycznie po odszronieniu zbija tylko czestotliwosc i grzeje .(czy to moze jakas wina softu ze nie odnotowuje tego stopu u mnie fizycznie sprezarka staje bo wychodzilem na zewnetrzny i sluchalem)
    Jakies niedorobione te pompy calkiem inaczej sie zachowuja tak samo jak u niektorych 10% oszukuja liczniki a u mnie to co pompa pokaze musze zrobic razy dwa)
    Coraz bardziej zaluje kupna tego panasa zadzwonisz do instalatora to rozlozy rece i powie ze tak widocznie ma byc a serwis panasa nie istnieje z nikim nie idzie konkretnie pogadac na maile nieodpowiadaja

  2. #9702
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wszystkie dane masz TUTAJ
    Jedyna zmiana to że obecnie puściłem na prostej 31 stopni w/g harmonogramu. Dziś w nocy chodziła między 2.00 a 5.45 (Czas pracy uzależniam od średniodobowej temperatury z poprzedniej doby) Skąd przypuszczenie że obiegówka chodzi cały czas?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #9703

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    No trzeba - dwu żyłowy. Panasonic ma swoje też bezprzewodowe.
    Właśnie o tym mi mówił plus obsługa przez Internet.

  4. #9704
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    codix to może u Ciebie bo u mnie jest 1
    Załącznik 437282
    Ten niebieski pik w dół stop i start przy odszronieniu. Po zakończeniu odszronienia płynnie przechodzi do grzania.
    Basowanie na wykresach ze smartclouda może być zdradliwe , bo on rejestruje dane co 5 min ( a podczas rejestracji co 1min). Więc nawet podczas rejestracji może się zdarzyć ,że po prostu Ci czegoś nie zarejestruje ( w sensie jakiejś chwilowej zmiany).

    Poza tym możliwe ,że mówicie o różnych typach defrostu , Ty masz pewnie temperaturę powrotu mniejszą od 27 stopni , kolega może mieć większą. I to może być inaczej rejestrowane.
    Rok temu się w to zagłębiałem , a teraz po prostu mam to gdzieś , ale kojarzę ,że mi też chyba jednak zlicza dwa włączenia-wył na defrost. To może być nawet wina różnych Firmware ...

  5. #9705
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Panowie mogę sie mylić, ale wg. mojej wiedzy.
    Sprężarka czy podczas grzania, chłodzenia, czy odszraniania, zawsze pracuje w tym samym kierunku ( spręża czynnik chłodniczy ), natomiast jak grzeje to zawór w jednostce zewnętrznej kieruje czynnik od parownika do sprężarki, a jak chłodzi to zawór czterodrogowy kieruje czynnik od wymiennika ( ciepło z instalacji CO ) do spreżarki. Tak samo będzie w przypadku gdy ma wykonać odszranianie ( defrost ) czynnik jest kierowany poprzez zawór z wymiennika ( ciepły czynnik ) do sprężarki i następnie na zamarznięty parownik'
    Teoretycznie, gdy sprężarka pracuje, to w sprzyjających warunkach może przejść bez wyłączania sprężarki od grzania CO, do defrostu i następnie ponowne grzanie.
    W praktyce tego nie sprawdzałem, bo jak do tej pory nie miałem takich warunków do szronienia (jeden czy dwa dni takie były )
    Jeśli chodzi o płynne przejście z grzania CWU do CO, to na pewno przechodzi to płynnie, przynajmniej u mnie przy wersji T-CAP 9 KW
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  6. #9706
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Przechodzić ,przechodzi płynnie , ale sterownik i tak może to zliczać jako załączenie.

  7. #9707

    Domyślnie

    Witam,

    Jakie macie ustawienie pompy w Ust.instalatora/Ust.serwisowe:
    - przepustowość
    - max. wyd.
    - pompa wł/wył/odpow.

    U mnie 0,1l/min/0x96/Odpow.

    Pytam z ciekawości, ....bo cały czas szukam przyczyny częstych startów sprężarki.
    Obecnie pompa wilo za sprzęgłem na 2 stopniu, pompa na rozdzielaczy podłogówki na 2 stopniu, krzywa -15(45)/15(2, delta 10 I nadal około 30 startów/8-10 godzin pracy / na dobę
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  8. #9708
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Przepustowość 0,1 tak naprawdę pokazyje ,że nie ma przepływu , dopiero jak włączysz pompę lub odpowietrzenie ta wartość wzrośnie.
    a Max wyd. to standardowo ustawiona jest na 0x96. Zwiększenie tego daje bardzo minimalny wzrost przepływu więc nie ma co zwiekszac.
    Pompa i tak będzie się krecic z mniejsza predkoscią ( w zalezności od aktualnego stanu) , a ta wartość ją ograniczy z góry ,w razie gdyby sterownik zażądał maxa.

    Nie jestes pierwszy ktory ma takie problemy. Za maly odbior ciepla w stosunku do min produkcji pompy. ( bo żadnych mieszaczy i grzejników nie masz ?). Ogranicz pracę w godzinach ( np wtedy kiedy masz tanszą energię) , albo wwtedy kiedy jesteś w domu.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 21-11-2019 o 10:33

  9. #9709

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Przepustowość 0,1 tak naprawdę pokazyje ,że nie ma przepływu , dopiero jak włączysz pompę lub odpowietrzenie ta wartość wzrośnie.
    a Max wyd. to standardowo ustawiona jest na 0x96. Zwiększenie tego daje bardzo minimalny wzrost przepływu więc nie ma co zwiekszac.
    Pompa i tak będzie się krecic z mniejsza predkoscią ( w zalezności od aktualnego stanu) , a ta wartość ją ograniczy z góry ,w razie gdyby sterownik zażądał maxa.

    Nie jestes pierwszy ktory ma takie problemy. Za maly odbior ciepla w stosunku do min produkcji pompy. ( bo żadnych mieszaczy i grzejników nie masz ?). Ogranicz pracę w godzinach ( np wtedy kiedy masz tanszą energię) , albo wwtedy kiedy jesteś w domu.
    dół
    80% to podłogówka (na mieszaczu z głowicą z kapilarą) i 2 grzejniki (garaż i mały pokój)
    góra
    20% podłogowe w łązience z głowicą na powrocie reszta 80% to grzejniki panelowe (5 szt)
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  10. #9710

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    Obecnie pompa wilo za sprzęgłem na 2 stopniu, pompa na rozdzielaczy podłogówki na 2 stopniu,
    krzywa -15(45)/15(2, delta 10.
    I nadal około 30 startów / 8-10 godzin pracy / na dobę
    1/ Dla temperatur > 0 C ustaw krzywą;
    ..... - 15 C/ 50 C ; +15 C/ 40 C,
    2/ Na grzejniki daj większy przepływ na 3
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  11. #9711

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    1/ Dla temperatur > 0 C ustaw krzywą;
    ..... - 15 C/ 50 C ; +15 C/ 40 C,
    2/ Na grzejniki daj większy przepływ na 3
    ....i ograniczyć głowicami termostatycznymi na grzejnikach?? ......bo jak w tych temperaturach pójdzie mi 42-3 stopnie na grzejniki to nie wytrzymam z ciepła w pokojach
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  12. #9712

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Przechodzić ,przechodzi płynnie , ale sterownik i tak może to zliczać jako załączenie.
    No dzwonilem do mojego instalatora to tez wspominal o tym ze smart zlicza cos tam co 5min i co 1min i moze nie wylapywac stopu sprezarki tymbardziej ze ten drugi stop sprezarki przy odszranianiu trwa kilka sekund.
    Ale spotkal sie juz z tym ze na pompie w sterowniku sa odnotowane starty a na wykresie tego niema

  13. #9713

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    ....i ograniczyć głowicami termostatycznymi na grzejnikach??
    1/ W I kroku; bez ograniczeń i obserwować w dłuższym okresie,
    2/ W II kroku; można skręcać głowice w niektórych pokojach,
    .....ale nie radykalnie,
    3/ Czeka Cię w I roku wiele prób i eksperymentów,
    4/ Nic nie wiemy jaka moc tych grzejników ( 45/35 ) w stosunku do mocy
    .....pomieszczeń w których one są.
    5/ Jeżeli nie ma potrzeby grzania pomieszczeń to ich nie grzać
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  14. #9714

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    dół
    80% to podłogówka (na mieszaczu z głowicą z kapilarą) i 2 grzejniki (garaż i mały pokój)
    góra
    20% podłogowe w łązience z głowicą na powrocie reszta 80% to grzejniki panelowe (5 szt)
    Witam.

    Mam takie same ogrzewanie.
    Co do pompy w PC przerobiłem to wczoraj.
    W sterowniku ustawiasz tylko maksymalną prędkość.
    Ja dla 5 KW skręciłem na 14,5 litra/h czyli 0,66 zgodnie z tabelką przepływu dostępną w instrukcji.
    Jednak PC sama dobiera parametr obiegu wody.
    Sprawdzić możesz klikająć na włączonej PC kombinacje lewo/góra/prawo - sprawdź adres 13.
    Tam jest aktualna szybkość pompki.
    Ten parametr choć można ograniczyć myślę że nie wpływa na częstość załączania PC.
    No chyba że jest za słaby przepływ podczas testów.

  15. #9715

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    1/ W I kroku; bez ograniczeń i obserwować w dłuższym okresie,
    2/ W II kroku; można skręcać głowice w niektórych pokojach,
    .....ale nie radykalnie,
    3/ Czeka Cię w I roku wiele prób i eksperymentów,
    4/ Nic nie wiemy jaka moc tych grzejników ( 45/35 ) w stosunku do mocy
    .....pomieszczeń w których one są.
    5/ Jeżeli nie ma potrzeby grzania pomieszczeń to ich nie grzać
    czyli nie ma uniwersalnego wzoru na SUKCES --- szkoda
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  16. #9716

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    czyli nie ma uniwersalnego wzoru na SUKCES; szkoda
    Jest;
    - należy przed zakupem pompy wykonać profesjonalne OZC budynku,
    - pompę dobrać wg; zasady '' szyta na miarę " a nie na oko,
    - odbiorniki ciepła, dobrane do mocy pomieszczeń.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  17. #9717

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    czyli nie ma uniwersalnego wzoru na SUKCES --- szkoda
    Nie wiem jak masz ocieplony dom i jaka wczoraj była temperatura ale moim zdaniem za duże temperatury masz ustawione.
    Dom nie odbiera temperatur i wyłącza pompę.
    A jak jest sterowana temperatura ?

  18. #9718

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jak dwa jak jeden.
    Z mojego monitorowania wynika, że ​​1 odszranianie to 1 operacja


    Ostatnio edytowane przez Vaikis_ ; 21-11-2019 o 12:04

  19. #9719

    Domyślnie

    Cytat Napisał slimakfoto Zobacz post
    Witam.

    Mam takie same ogrzewanie.
    Co do pompy w PC przerobiłem to wczoraj.
    W sterowniku ustawiasz tylko maksymalną prędkość.
    Ja dla 5 KW skręciłem na 14,5 litra/h czyli 0,66 zgodnie z tabelką przepływu dostępną w instrukcji.
    Jednak PC sama dobiera parametr obiegu wody.
    Sprawdzić możesz klikająć na włączonej PC kombinacje lewo/góra/prawo - sprawdź adres 13.
    Tam jest aktualna szybkość pompki.
    Ten parametr choć można ograniczyć myślę że nie wpływa na częstość załączania PC.
    No chyba że jest za słaby przepływ podczas testów.
    więc tak łopatologicznie (będę próbował rady od Andrzej5101 ) to jak to wygląda u Ciebie skoro mamy podobne systemy - i co zrobiłeś u siebie aby zmniejszyć liczbę startów??

    ....masz jakiś regulator pokojowy?? czy pracujesz na harmonogramie??
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  20. #9720
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Basowanie na wykresach ze smartclouda może być zdradliwe , bo on rejestruje dane co 5 min ( a podczas rejestracji co 1min). Więc nawet podczas rejestracji może się zdarzyć ,że po prostu Ci czegoś nie zarejestruje ( w sensie jakiejś chwilowej zmiany).

    Poza tym możliwe ,że mówicie o różnych typach defrostu , Ty masz pewnie temperaturę powrotu mniejszą od 27 stopni , kolega może mieć większą. I to może być inaczej rejestrowane.
    Rok temu się w to zagłębiałem , a teraz po prostu mam to gdzieś , ale kojarzę ,że mi też chyba jednak zlicza dwa włączenia-wył na defrost. To może być nawet wina różnych Firmware ...

    Przy zapisie danych rejestruje i pokazuje co 30 sekund.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 486 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony