dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 495 z 1021
Pokaż wyniki od 9.881 do 9.900 z 20411
  1. #9881

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Poczytaj instrukcje, włącz pompę i daj znać jaki efekt.
    Jak tak ustawisz jak piszesz wyżej powinno być ok.
    Sam przeczytaj, bo narazie to go kierujesz na niezłą minę. Jak magicznie pompa ma osiągnąć te 33C na zasilaniu skoro ma w domu 13C? Może ustawić i 80C na zasilaniu, a i tak, o czym wam plusfoto pisał 2 razy, do pewnego momentu będzie ciągnąć wyłącznie na grzałkach. 27C na powrocie ma znaczenie podczas defrostu. Skoro tego nie rozumiecie nawet, to po co "doradzacie"?

  2. #9882
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Ok dzięki Panowie za wyjaśnienia. Poczytam o zmianie taryfy budowlanej przed odbiorem i postaram się aby temp powrotu nie schodziła poniżej 18C.

    Po pierwsze - jaką masz pompę?
    Po drugie - jeśli masz mniejszą jak 9 kW to pozamykaj część obwodów tak aby zachować minimalny zład wody (30 litrów) jak 9 lub większą (50 litrów) a te otwarte rozkręć na maksa.
    Po trzecie - jak temperatura w tych obiegach się ustabilizuje pomału odkręcaj pozostałe zamknięte wcześniej obiegi
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #9883

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Po pierwsze - jaką masz pompę?
    Po drugie - jeśli masz mniejszą jak 9 kW to pozamykaj część obwodów tak aby zachować minimalny zład wody (30 litrów) jak 9 lub większą (50 litrów) a te otwarte rozkręć na maksa.
    Po trzecie - jak temperatura w tych obiegach się ustabilizuje pomału odkręcaj pozostałe zamknięte wcześniej obiegi
    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Mam pompę typu All in One, 9kW, generacja J. To ta "zwykła", nie t-cap.
    Wygląda na 1-wentylatorową.

  4. #9884

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Ustawilem harmonogram tak jak pisaliście i nie zagrzewa cwu o zadanej godzinie.
    To cos zle ustawiles.
    Ustaw np.15.00 wł co+cwu i ustaw cwu na np.46st
    16.00 wł co
    Jak malo wody bierzesz albo wcale to ustaw w menu grzanie zbiornika ponowne wygrzewanie wody jak temp spadnie np.o 2st.
    Wlacz harmonogram bo niektorzy o tym zapominaja pomimo ze jest ustawiony to niedziala musi Ci sie swiecic na wyswietlaczu symbol harmonogramu i byc podkreslony gruba ciagla kreską.
    I jak to zrobisz np.o 9rano to do 15tej i tak nie bedzie dzialal harmonogram wiec wode ci morze zagrzac dopiero o 15tej sie aktywuje i juz bedzie dzialal(ale wode mozesz miec za goraca i nie dogrzeje ci i zrobi to dopiero nastepnego dnia)

  5. #9885

    Domyślnie

    plusfoto ok dzięki za informację. Moje pompa to KIT-ADC9JE5-SM. Zakręcę podłogówkę na poddaszu, na płycie fundamentowej nie wiem czy można?

  6. #9886
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Sam przeczytaj, bo narazie to go kierujesz na niezłą minę. Jak magicznie pompa ma osiągnąć te 33C na zasilaniu skoro ma w domu 13C? Może ustawić i 80C na zasilaniu, a i tak, o czym wam plusfoto pisał 2 razy, do pewnego momentu będzie ciągnąć wyłącznie na grzałkach. 27C na powrocie ma znaczenie podczas defrostu. Skoro tego nie rozumiecie nawet, to po co "doradzacie"?
    Kolego mógł byś się nie mądrzyć i głupich wpisów nie robić.
    A to jak to uruchomić, to było już wcześniej wałkowane, a czy na początku pociągnie na grzałkach, czy może pogłówkować i uruchomić to w inny tańszy sposób, to już zależy od niego i jego chęci.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  7. #9887
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    plusfoto ok dzięki za informację. Moje pompa to KIT-ADC9JE5-SM. Zakręcę podłogówkę na poddaszu, na płycie fundamentowej nie wiem czy można?

    Proponował bym raczej zakręcić dół. Strop szybciej się ustabilizuje.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #9888

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    To cos zle ustawiles.
    Ustaw np.15.00 wł co+cwu i ustaw cwu na np.46st
    16.00 wł co
    Jak malo wody bierzesz albo wcale to ustaw w menu grzanie zbiornika ponowne wygrzewanie wody jak temp spadnie np.o 2st.
    Wlacz harmonogram bo niektorzy o tym zapominaja pomimo ze jest ustawiony to niedziala musi Ci sie swiecic na wyswietlaczu symbol harmonogramu i byc podkreslony gruba ciagla kreską.
    I jak to zrobisz np.o 9rano to do 15tej i tak nie bedzie dzialal harmonogram wiec wode ci morze zagrzac dopiero o 15tej sie aktywuje i juz bedzie dzialal(ale wode mozesz miec za goraca i nie dogrzeje ci i zrobi to dopiero nastepnego dnia)
    O widzisz poszło. Wcześniej nie wiedziałem że trzeba włączyć harmonogram. Wielkie dzięki. Pozdrawiam

  9. #9889
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Panowie, jakie praktyczne zadanie ma opcja w menu "kontrola zapotrz."? Ciągle próbuję dojść czemu nie mam możliwości zmiany deltyT (a kiedyś miałem). Pompa działa, wszystko inne też, tylko dT nie można ruszyć z 8 st. mimo zmiany wartości w menu. Dziwne, prawda?

  10. #9890
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Panowie, jakie praktyczne zadanie ma opcja w menu "kontrola zapotrz."? Ciągle próbuję dojść czemu nie mam możliwości zmiany deltyT (a kiedyś miałem). Pompa działa, wszystko inne też, tylko dT nie można ruszyć z 8 st. mimo zmiany wartości w menu. Dziwne, prawda?

    Coś nas bujasz. ust,inst / ust. działania / deltaT. W menu jedynie możesz podnieść lub opuścić prostą lub krzywą.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #9891
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Oj, zaraz bujasz. Zadałem jedynie pytanie. Właśnie chodzi o tą dT z menu instalatora. Czy ma ona wpływ na temperatury wody we/wyj przy CO (dokładnie na ich różnicę) czy to zupełnie inna bajka?
    Bo padła już odpowiedź, że tak:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7874495
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 01-12-2019 o 14:17

  12. #9892
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Oj, zaraz bujasz. Zadałem jedynie pytanie. Właśnie chodzi o tą dT z menu instalatora. Czy ma ona wpływ na temperatury wody we/wyj przy CO (dokładnie na ich różnicę) czy to zupełnie inna bajka?
    Bo padła już odpowiedź, że tak:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7874495

    Ma wpływ na różnicę temperatury między zasilaniem a powrotem. Na temperaturę wody w układzie ma wpływ ustawiona prosta lub krzywa.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #9893
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No właśnie. A masz może pomysł co może być przyblokowane, że różnica we/wy przy CO jest zawsze ok. 8 st. bez względu na ustawienie dT w menu instalatora? Jakaś przypadkowa blokada kombinacją klawiszy na panelu? Wszystko inne działa....

  14. #9894

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Kolego mógł byś się nie mądrzyć i głupich wpisów nie robić.
    A to jak to uruchomić, to było już wcześniej wałkowane, a czy na początku pociągnie na grzałkach, czy może pogłówkować i uruchomić to w inny tańszy sposób, to już zależy od niego i jego chęci.
    Głupimi wpisami to są własne takie rady, które przynoszą tylko szkodę. Ale spoko, chęci na pewno ma. Ty mu podaj jak w opisanych przez niego warunkach to zrobić. Uprzedzę jeszcze raz - ustawienie temp zasilania z dupy nic nie da.

  15. #9895
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    No właśnie. A masz może pomysł co może być przyblokowane, że różnica we/wy przy CO jest zawsze ok. 8 st. bez względu na ustawienie dT w menu instalatora? Jakaś przypadkowa blokada kombinacją klawiszy na panelu? Wszystko inne działa....

    Sprawdź ustawiony max przepływ na obiegówce.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #9896
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Koledzy ja mam prąd budowlany i nie mogę tego zmienić do póki nie dokonam odbioru domu.
    OT. do taryfy G nie trzeba odbioru domu.... Wystarczy mieć garaz blaszany na budowie. Wystąpić do urzędu o nadanie numeru nieruchomości - na wniosku urzędowym piszesz/zaznaczasz dom w trakcie budowy. Jak Ci nadadzą numer to się tam meldujesz.(trzeba akt notarialny i pismo z nadaniem numeru)..ja miałem tylko fundamenty - urząd nie sprawdza czy dom jest już wybudowany). Potem idziesz do Tauronu/Enionu itp i zmieniasz taryfe z budowalanej na normalną.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  17. #9897

    Domyślnie

    Sprawdzę czy tak jest też w Enea. Póki co nawet jak zużyję 0 kWh to i tak rachunek jest na ponad 2 stówy :/ A nie daj Boże pompa ciepła pochodzi na grzałce....

  18. #9898

    Domyślnie

    Już znalazlem powód moich chyba wadliwych defrostów(pod wzgledem 2startów sprezarki)
    Mam 25m2 podlogowki reszta grzejniki ,podczas defrostu za bardzo spada mi temperatura wody w c.o do 19st i chyba to bedzie powodem dwóch startów.
    A dzieje sie to przez grzejniki pompa tloczy zimna wode do grzejników wlatuje do grzejnika górą a ze jest zimna opada odrazu na spód i zimna wraca do pompy a reszta grzejnika dalej jest ciepla.
    Poprostu niewykorzystuje cieplej wody z grzejników ma jej za mało.
    Jedyne rozwiazanie jakie widze to zmienic podlaczenie grzejników na krzyżowe to by troche pomoglo szczegolnie ze bede teraz wymienial na c33 o 2metrowych dlugosciach.
    A jak to nie pomoże to bufor na powrót
    Jakies inne pomysły?

  19. #9899
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    No i mam obcykany defrost, nadmieniam, że mam T-CAP 9kW 1-faz wersja H, w innych typu SDC, może to wyglądać inaczej.
    Pompa w czasie długiej pracy, przy dużej wilgotności ( dzisiaj -2/+2 ) w końcu się zaszroniła.
    Temp. zadana na wyjściu 36st/c, zawsze osiąga tem. 37zasil. i powrót 34 i tak pracuje do wyłączenia przez sterownik.
    W tym wypadku pracowała długo, aż się zaszroniła i na zasilaniu spadła tem. do 36st/c, a następnie COP spadł i pewnie po tych zmiennych, może i przepływie przez wymiennik ( o ile ma ) program stwierdził, że jest zaszroniona.
    W tym momencie nie wyłączając pracy sprężarki zawór 4-drogowy odwraca kierunek obiegu czynnika grzewczego, w taki sposób, że ciepło jest zabierane z wymiennika jednostki wewnętrznej ( tz. tryb chłodzenia ) sprężane w sprężarce i puszczane na skraplacz ( wymiennik jednostki zewnętrznej ) i jednocześnie pompka obiegowa odwraca kierunek przepływu, bo w tym momencie miałem powrót na początku 35st/c, a zasilanie 30st/c ( dlatego tak ważna jest temperatura powrotu - min 27st/c ). W tym czasie sprężarka pracuje z modulacją 30Hz, pobiera 0.2-04kW, produkuje z 20kW, przy COP-10 ( albo i wyżej ).
    Praca powyższa trwała do momentu spadku temperatury na powrocie poniżej 27st.c ( w tym wypadku dla niej to było zasilanie ) i koniec takiej pracy, sprężarka sie zatrzymała, pompka obiegowa również. Ale na wymienniku zewnętrznym pozostały resztki szronu ( dwa pasy )
    I teraz nie wiem skąd ma sygnał, że proces odszraniania nie dobiegł do końca, bo nie wiem jakie by to musiały być czujniki, jak prawie całość odszroniona, więc przepływ powietrza ma, chyba że czujnik ma zamontowany na dole, a tam jeszcze był szron. Przepuszczam, że tak może byc program napisany, nieważne.
    W każdym razie po zatrzymaniu procesu pierwszego, następuje drugi proces, sprężarka ponownie się załącza ( między jednym a drugim procesem szybkie przejście ) z bardzo duża modulacją 80Hz i bardzo dużym obciążeniem - ok.3kW ( wtedy nie ma produkcji energii i COP ) rurki pomiędzy jednostka są bardzo gorące i następuje zakończenie odszraniania, tylko nie wiem poco ten drugi proces trwa tak długo, bo już na samym początku wszytki szron spływa.
    Cały proces defrostu trwał z 15min. w tym czasie pompa odnotowała 1 cykl pracy ( tak jest program napisany ), choć fizycznie zatrzymanie sprężarki nastąpiło 2 razy.
    Sory za te wypociny.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  20. #9900
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Sprawdzę czy tak jest też w Enea. Póki co nawet jak zużyję 0 kWh to i tak rachunek jest na ponad 2 stówy :/ A nie daj Boże pompa ciepła pochodzi na grzałce....
    ???? Też jestem w ENEA ,mam prąd budowlany i mając zero kWh nabite płacę 91zł

Strona 495 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony