dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 505 z 1021
Pokaż wyniki od 10.081 do 10.100 z 20411
  1. #10081

    Domyślnie

    Skoro sa 3 przylgowe to dlaczego wszystkie trzy nie oszukuja?(jesli sa tak samo zamontowane to muszą)
    Jak producent sie nie poczuwa to zostalo Ci tylko izolowanie na wlasna rękę(chociaż by chcieli to co maja zrobic jak serwisu nie maja, sekretarke czy prezesa wyslac ?)
    Niewiem co mierzy trzeci czujnik i jaki wplyw ma na prace ale moze z zasil i powr przeniesc czujniki do wewnatrz domu.

  2. #10082
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A powiedz mi co to zmieni i czemu to będzie służyć. Ten kto będzie dociekliwy sobie poradzi. Może na tym stracić wyłącznie firma. Tym bardziej iż już pokazała się aplikacja która może zastąpić SmartClouda oraz SmartService i co najważniejsze bez pośrednictwa chmury.
    Też chętnie dowiem się jaka to aplikacja i z jakim modułem działa.

    Natomiast raczej nie zastąpi SmartService bez Clouda a minimum dostępu via internet do ustawień pompy.
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  3. #10083

    Domyślnie

    Ktoś wie za co odpowiada opcja Force DWH w Service Cloudzie? Jest w ustawieniach usera.

    I pytanie dodatkowe: jak wymusić jednorazowo antylegionellę? Niczego wcześniej nie ustawiałem. Poginęły mi instrukcje i zostały tylko w dziwnych językach.

  4. #10084
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ktoś wie za co odpowiada opcja Force DWH w Service Cloudzie? Jest w ustawieniach usera.

    I pytanie dodatkowe: jak wymusić jednorazowo antylegionellę? Niczego wcześniej nie ustawiałem. Poginęły mi instrukcje i zostały tylko w dziwnych językach.
    Force DWH czyli po polsku Wymuś C.W.U. ( nie masz przetłumaczonej strony ?)
    Czyli wymusza grzanie CWU ( nie musi być osiągnięta wtedy delta ) , to samo co przycisk w podręcznym menu w sterowniku.

  5. #10085
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balbin Zobacz post
    Chciałbym wrócić jeszcze do pomp Panasonic i prosić Was o opinię.
    Czy ktoś z Was użytkuje wersje monoblock?
    Coraz częściej spotykam się z opinią, że czujniki przylgowe (są 3 sztuki) przekłamują temperaturę przy zewnętrznej temperaturze otoczenie poniżej 0 st.
    Według moich ostaniach pomiarów na kilku rożnych pompa wychodzi mi dla -2 stopni na zewnątrz zaniżenie zasilnia budynku o 2 stopnie.
    Wpływa to negatywnie na pracę sprężarki, ponieważ dąży ona do temperatury krzywej grzewczej i w zasadzie nie może jej osiągalność.
    Co będzie jak na termometrze zewnętrznym pojawi się -15 stopni

    Po wielu monitach do producenta, na dzień dzisiejszy według ich opinii mogę zaizolować sobie sam owe czujniki.
    Co o tym myślcie?
    Nie uważacie, że jest to wada fabryczna i powinna zostać rozwiązania w ramach akcji naprawczych.

    np. temperatura zewnętrzna: -2, pobór prądu 1kw, produkcja 1.5kw COP 1.5!!!
    Tylko dlatego, że zasilanie sterownik pokazuje 28st zamiast 30st.

    Uwaga dla pomysłodawców: nie wchodzi w grę korekta czujników z pozycji serwisowej, ponieważ ona dotyczy pełnego zakresu pomiaru i jest stała, a czujniki przekłamują w zależności od temperatury otoczenia.
    Z definicji wyprodukowana energia jest proporcjonalna do różnicy temperatur wejścia i wyjścia , więc jeśli czujniki jednocześnie zaniżają temperaturę to na obliczenia COP nie powinny wpływać - różnica czyli ta słynna delta T jest ta sama. Może mieć tylko wpływ na ustawienie krzywej grzewczej ( bo zarówno z pompy jak i do pompy wpływa i wypływa woda cieplejsza niż pompa mierzy).
    Ale nie napisałeś skąd wiadomo ,że czujniki pokazują niższą, bo wg mnie argument , że pompa pobiera 1kW , a produkuje 1,5kW to żaden dowód ,że oba czujniki zaniżają ( ale już dobry dowód ,że jeden zaniża) .

    @codix, trzeci czujnik jest pomiędzy skraplaczem i grzałką , i sluzy pewnie do sprawdzenia osobno ile wyprodukowala pompa sprężarką a ile grzałką ( ale skoro przeważnie grzałka jest wyłączona , to dwa czujniki teoretycznie powinny pokazywać tą samą temperaturę).
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 11-12-2019 o 17:22

  6. #10086

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Force DWH czyli po polsku Wymuś C.W.U. ( nie masz przetłumaczonej strony ?)
    Czyli wymusza grzanie CWU ( nie musi być osiągnięta wtedy delta ) , to samo co przycisk w podręcznym menu w sterowniku.
    Mam po angielsku i tak mi pasuje. Tylko ta jedna opcja nie była dla mnie jasna Tylko dalej nie wiem jak wymusić ręcznie wygrzewanie

    I jeszcze jedno pytanie. Bo wiele razy czytałem tutaj o ustawaniu w harmonogramie heat + tank z priorytetem na tank. Ale ustawienia tego priorytetu nie widzę ani w sterowniku, ani instrukcji.

  7. #10087
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pytanie jak masz ustawione max czas działania CO i max czas działania CWU
    jeżeli chcesz aby zbiornik był zawsze gotowy czas na CO jak najkrótrzy 30 lub 60, cwu zalecam między 90 a 120
    działa to w ten sposób że po okresie max czas na co sprawdza jaka jest temperatura na zbiorniku, jak jest poniżej histerezy to włącza zbiornik.
    jeżeli czas CO ustawisz na długi a pompa nie osiągnie na CO temperatury docelowej, to mimo iż zbiornik będzie zimny nie przełączy się na CWU
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  8. #10088

    Domyślnie

    ...kolejny raz błąd F23 (1.5 miesiąca po tym samym błędzie i wymianie płyty).....Normalnie trzeba mieć pecha aby trafić na felerny egzemplarz ......zaraz dzwonie do instalatora bo na zew -8 ( a od 1 w nocy jadę na grzałce)
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  9. #10089
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    No to chyba raczej nie płyta...

  10. #10090

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    No to chyba raczej nie płyta...
    wg instrukcji jeśli nie płyta .... to sprężarka
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  11. #10091
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Mam po angielsku i tak mi pasuje. Tylko ta jedna opcja nie była dla mnie jasna Tylko dalej nie wiem jak wymusić ręcznie wygrzewanie

    I jeszcze jedno pytanie. Bo wiele razy czytałem tutaj o ustawaniu w harmonogramie heat + tank z priorytetem na tank. Ale ustawienia tego priorytetu nie widzę ani w sterowniku, ani instrukcji.
    Przy tym ustawieniu zawsze jest tank "priorytetem" ale pod warunkiem spełnienia podanych przez 1igor1 ustawień. A ręcznie w każdej chwili możesz aktywować CWU klikając w menu podręcznym w ikonkę kranu.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #10092

    Domyślnie

    Ok, jasne. Wydawało mi się, że czytałem, że priorytet ustawia się dodatkowo.

    CWU wiem jak włączyć, ale chciałem włączyć dezynfekcje termiczną z ręki nie czekają do harmonogramu.

  13. #10093
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    W Service Cloud w Konfiguracji użytkownika jest opcja Sterylizacja : Prośba ( nie wiem jak to jest w wersji angielskiej) . Ustaw i być może zadziała.

  14. #10094

    Domyślnie

    No właśnie zastanawia mnie co to jest. Spróbuję chyba Tylko właśnie instalator coś mi mówił, że trzeba włączyć gdzieś grzałkę dla sterylizacji, bo inaczej nie dobije temperatury.

  15. #10095

    Domyślnie

    Tak jeszcze w kwestii zaworu 3D. Trochę się z nim męczyłem, więc opiszę, bo może się komuś przyda.

    Mam osobno zawór afriso i na nim siłownik ARM 703. Oczywiście próbowałem na płycie podłączyć pod złącza 3-way valve, czy jakoś tak. Tam gdzie są 3 złącza: N, Open, Close. Efektem tego było to, że siłownik obracał się tylko w jedną stronę, np po przełączeniu na CWU, ale jak PC przełączała się na CO, to zawór już nie wracał. Telefon do instalatora i okazało się, że trzeba wziąć L i N ze złącza room thermostat (tego gdzie się podpina termostat pokojowy) i brązowy przewód do złącza Open od 3-Way valve. Dodatkowo u mnie siłownik obracał się w odwrotnym kierunku i trzeba było to zmienić zworkami wewnątrz. Jest to opisane w instrukcji.

  16. #10096
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    No właśnie zastanawia mnie co to jest. Spróbuję chyba Tylko właśnie instalator coś mi mówił, że trzeba włączyć gdzieś grzałkę dla sterylizacji, bo inaczej nie dobije temperatury.
    Musi być załączona grzałka w menu ukrytym to po pierwsze a po drugie musi być załączona grzałka zbiornika zewnętrzna ( jeśli takową masz zainstalowaną w zasobniku) lub wewnętrzna. serviceCloud/konfiguracja/instalator/grzałka zbiornika oraz użytkownik/konfiguracja/grzałka zbiornika - wł. Bez tego powyżej 55 -58 stopni nie podskoczysz. Dodatkowo przy grzałce zew. pamiętaj o ustawieniu odpowiedniego czasu opóźnienia dla załączenia grzałki.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 12-12-2019 o 11:49
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #10097
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Czy jeśli nie mam grzałki w zbiorniku, a chciałbym podgrzać wodę pompą do 70 stopni to muszę włączyć grzałkę gdzieś w menu czy automatycznie się włączy przy wygrzewaniu zbiornika.
    Parterówka na płycie 96 m2. XPS 16 cm pod + 10 EPS nad. Ściana bloczek keramzyt 24+20 cm grafit. Strop 28 cm piana. Reku+ pompa ciepła SDC05H3E5. 6,3kW Longi+SMA 5.0, azymut 114 st.

  18. #10098

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Musi być załączona grzałka w menu ukrytym to po pierwsze a po drugie musi być załączona grzałka zbiornika zewnętrzna ( jeśli takową masz zainstalowaną w zasobniku) lub wewnętrzna. serviceCloud/konfiguracja/instalator/grzałka zbiornika oraz użytkownik/konfiguracja/grzałka zbiornika - wł. Bez tego powyżej 55 -58 stopni nie podskoczysz. Dodatkowo przy grzałce zew. pamiętaj o ustawieniu odpowiedniego czasu opóźnienia dla załączenia grzałki.
    Dzięki. Mam jedną i drugą, ale zewn. nie podpięta do PC, więc musi iść z wewn. Nawet lepiej, bo ta ma 9kW.

  19. #10099
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stafik73 Zobacz post
    Czy jeśli nie mam grzałki w zbiorniku, a chciałbym podgrzać wodę pompą do 70 stopni to muszę włączyć grzałkę gdzieś w menu czy automatycznie się włączy przy wygrzewaniu zbiornika.
    Zależy co ustawił serwisant.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #10100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Nie mam wyłączonej grzałki w ukrytym menu, bo jest używana przy defrostach. W menu podstawowym jest wyłączona i ma się włączyć poniżej - 15st.Czy powinienem ją włączyć jak chce CWU podgrzać do 70 żeby pozbyć się "słynnej" legionelli.

Strona 505 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony