dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 506 z 1021
Pokaż wyniki od 10.101 do 10.120 z 20416
  1. #10101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Której grzałki chcesz używać do antylegioneli.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #10102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Nie mam grzałki w zbiorniku z wodą.Mam tylko jedną grzałkę w pompie(3kW).
    Parterówka na płycie 96 m2. XPS 16 cm pod + 10 EPS nad. Ściana bloczek keramzyt 24+20 cm grafit. Strop 28 cm piana. Reku+ pompa ciepła SDC05H3E5. 6,3kW Longi+SMA 5.0, azymut 114 st.

  3. #10103
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Jak jesteśmy w temacie grzałki - do czego jest to ustawienie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191213_074029.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	438160
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  4. #10104
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    No właśnie do zewnętrznej grzałki ( wkładanej do zbiornika CWU).

  5. #10105
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    No właśnie do zewnętrznej grzałki ( wkładanej do zbiornika CWU).
    ok wiem, że do zewnętrznej ale co się tym ustawia? Jaki czas włączenia? Kiedy się to włącza?
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  6. #10106
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stafik73 Zobacz post
    Nie mam grzałki w zbiorniku z wodą.Mam tylko jedną grzałkę w pompie(3kW).
    menu instalatora/grzałka zbiornika wew
    menu użytkownika/ grzałka zbiornika -

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    ok wiem, że do zewnętrznej ale co się tym ustawia? Jaki czas włączenia? Kiedy się to włącza?
    Jest to opóźnienie dla włączenia grzałki zew. Należy dobrze je ustawić. Jak ustawisz czas zbyt krótki to może Ci się załączyć przy zwykłym grzaniu CWU. Jak zbyt długi to przy wygrzewie legioneli może załączyć się zbyt późno. U mnie grzanie zbiornika trwa max 45 min więc ustawiłem na 50. Grzałka zew. ma tą zaletę że może pracować równolegle ze sprężarką.
    W obu przypadkach sprężarka staje przy około 55 stopniach w zasobniku. W pierwszym z automatu załączy się grzałka a w drugim jeśli odpowiednio wcześniej się nie załączy to nastąpi okres bezczynności w wygrzewie.

    Przy ustawianiu dezynfekcji jest jeszcze czas działania. jest to czas w jakim pompa ma utrzymywać zadaną temperaturę.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 13-12-2019 o 08:47
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #10107

    Domyślnie

    Mam pytanie:

    Temperatura zadana 21C (stała)
    Delta: 2C
    Temperatura powrotu 18C i pompa się nie włącza - dlaczego?

    Pytam o to bo mam problem z ustawieniem pompy aby nie włączała się grzałka. Poniżej 18C powrotu potrafi włączyć się grzałka. U mnie jak ustawię 21C stałą to mam podobną temperaturę w domu i nie chce wyższej. Co zrobić aby grzałka się nie włączała i aby ustawić stałą np. 21C?

  8. #10108
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jest to opóźnienie dla włączenia grzałki zew. Należy dobrze je ustawić. Jak ustawisz czas zbyt krótki to może Ci się załączyć przy zwykłym grzaniu CWU. Jak zbyt długi to przy wygrzewie legioneli może załączyć się zbyt późno. U mnie grzanie zbiornika trwa max 45 min więc ustawiłem na 50. Grzałka zew. ma tą zaletę że może pracować równolegle ze sprężarką.
    W obu przypadkach sprężarka staje przy około 55 stopniach w zasobniku. W pierwszym z automatu załączy się grzałka a w drugim jeśli odpowiednio wcześniej się nie załączy to nastąpi okres bezczynności w wygrzewie.

    Przy ustawianiu dezynfekcji jest jeszcze czas działania. jest to czas w jakim pompa ma utrzymywać zadaną temperaturę.
    Dzieki o to mi właśnie chodziło. Chyba wyjaśniło mi się czemu przy grzaniu CWU na sam koniec włącza mi się grzałka.
    Co do Legionelli – zobaczę jeszcze jak mam usyawiony ten czas działania, w którym jakim pompa ma utrzymywać zadaną temperaturę.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  9. #10109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Mam pytanie:

    Temperatura zadana 21C (stała)
    Delta: 2C
    Temperatura powrotu 18C i pompa się nie włącza - dlaczego?

    Pytam o to bo mam problem z ustawieniem pompy aby nie włączała się grzałka. Poniżej 18C powrotu potrafi włączyć się grzałka. U mnie jak ustawię 21C stałą to mam podobną temperaturę w domu i nie chce wyższej. Co zrobić aby grzałka się nie włączała i aby ustawić stałą np. 21C?
    Bardzo fajnie tylko napisz o jakiej pompie mówimy. Bo na razie możemy podejrzewać ale pewności nie mamy. Patrz tutaj #10016
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #10110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Dzieki o to mi właśnie chodziło. Chyba wyjaśniło mi się czemu przy grzaniu CWU na sam koniec włącza mi się grzałka.
    Co do Legionelli – zobaczę jeszcze jak mam usyawiony ten czas działania, w którym jakim pompa ma utrzymywać zadaną temperaturę.
    uciu pamiętaj jeszcze o ustawieniu max czasu wygrzewania zbiornika w sekcji ustawienia instalatora/zbiornik. jeśli ten czas będzie zbyt krótki to wygrzew może być niedokończony.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #10111

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Bardzo fajnie tylko napisz o jakiej pompie mówimy. Bo na razie możemy podejrzewać ale pewności nie mamy. Patrz tutaj #10016
    Panasonic, all in one, generacja J, 9kW (zwykły, nie t-cap).

  12. #10112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jedno wentylatorowa czy dwu, jedno fazowa czy trójfazowa
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #10113
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Mam pytanie:

    Temperatura zadana 21C (stała)
    Delta: 2C
    Temperatura powrotu 18C i pompa się nie włącza - dlaczego?

    Pytam o to bo mam problem z ustawieniem pompy aby nie włączała się grzałka. Poniżej 18C powrotu potrafi włączyć się grzałka. U mnie jak ustawię 21C stałą to mam podobną temperaturę w domu i nie chce wyższej. Co zrobić aby grzałka się nie włączała i aby ustawić stałą np. 21C?
    Hmm,nie pamiętam jak jest przy prostej, ale przy krzywej delta dotyczy cyklu grzania, a dla start-stop sprężarki jest jeszcze dodatkowy algorytm, czyli ona nie włącza się od razu jak spadnie poniżej 2 stopni tylko musi spaść więcej aby załączyła się sprężarka
    Ostatnio edytowane przez 1igor1 ; 13-12-2019 o 17:30
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  14. #10114

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    Hmm,nie pamiętam jak jest przy prostej, ale przy krzywej delta dotyczy cyklu grzania, a dla start-stop sprężarki jest jeszcze dodatkowy algorytm, czyli ona nie włącza się od razu jak spadnie poniżej 2 stopni tylko musi spaść więcej aby załączyła się sprężarka
    Panasonic ma na to głupi algorytm, rejestruje temperaturę na wlocie przy wyłączonej sprężarce, a kiedy twój wylot wyda -3C od tej wartości, włączy sprężarkę. Bardzo źle wpływa na ciepłe domy.

  15. #10115

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jedno wentylatorowa czy dwu, jedno fazowa czy trójfazowa
    Jeden wentylator, jedna faza. Ps. nie moja wina, że ta pompa nie ma normalnej nazwy (łatwej do zapamiętania) tylko jakieś literki i cyferki

    Powtórzę pytanie: co zrobić aby utrzymać możliwie najniższą temperaturę grzania bez konieczności używania grzałki?

    I przy okazji pytanie do osób, które grzeją pompą powierzchnie około 200m2, ile wam pompa zjada energii na dobę przy temp zewnętrznej 0C a w środku 20C?

  16. #10116
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Jeden wentylator, jedna faza. Ps. nie moja wina, że ta pompa nie ma normalnej nazwy (łatwej do zapamiętania) tylko jakieś literki i cyferki

    Powtórzę pytanie: co zrobić aby utrzymać możliwie najniższą temperaturę grzania bez konieczności używania grzałki?

    I przy okazji pytanie do osób, które grzeją pompą powierzchnie około 200m2, ile wam pompa zjada energii na dobę przy temp zewnętrznej 0C a w środku 20C?
    Grzać kilka godzin w harmonogramie prostą np 30-32st.... Ja tak grzeje teraz, jeszcze nie mieszkam bo wykańczam. W domu wlasnie ok.20stopni. Świetnie sie sprawdza.. Jeśli temperatury na zewnątrz oscylują między 5-10stopni to wystarczy okienko 3-4 godzinne.. Jeśli robi sie chlodniej to czas grzania trzeba wydłuzyć.
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  17. #10117
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191213_175035.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	438198
    Czy takie ustawienie czasu grzania CWU i pracy grzałki oznacza, że Max czas grzania wody to 1,3godziny z czego grzałka załączy się po 1,2godziny?
    Czyli jak pompa będzie miała problemy z dogrzaniem wody to po 1,2godz na ostatnie 10min włączy się grzałka? Jak to nie jest to - gdzie mogę ustawić by tak było?
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  18. #10118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191213_175035.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	438198
    Czy takie ustawienie czasu grzania CWU i pracy grzałki oznacza, że Max czas grzania wody to 1,3godziny z czego grzałka załączy się po 1,2godziny?
    Czyli jak pompa będzie miała problemy z dogrzaniem wody to po 1,2godz na ostatnie 10min włączy się grzałka? Jak to nie jest to - gdzie mogę ustawić by tak było?
    To co ustawiłeś teraz oznacza że po 1 godz. i 20 min. od rozpoczęcia grzania CWU załączy się grzałka, oraz że max przez 1 godz. i 30 min będzie aktywne CWU a potem bez względu na to czy się wygrzeje czy nie to albo przełączy na CO albo się wyłączy
    Rada dla Ciebie:
    Po pierwsze sprawdź organoleptycznie ile czasu potrzebuje twoja pompa dla zagrzania do standardowej temp zasobnika ( n.p. od 25 do 48 stopni). Jeśli n.p. 45 minut to dołóż do tego z 5 i taki czas ustaw dla menu instalatora/ustawienia systemu/grzałka zbiornika - czas włączenia.
    Po drugie: W menu instalatora/ustawienia działania/zbiornik/max czas ustaw na 2 godź. W niczym to nie zakłóci pracy pompy bo i tak pompa po osiągnięciu zadanej temp wcześniej i tak się przestawi albo wyłączy ale przy dezynfekcji może być istotne
    Przy ustawianiu dezynfekcji czas jej działania (menu instalatora/ustawienia działania/zbiornik/dezynfekcja termiczna/czas działania max) ustaw na około 10 min
    P.S. Przy dezynfekcji należy pamiętać iż nie polega ona jedynie na wygrzewie zasobnika do odpowiedniej temperatury. Aby była skuteczna i miała sens należy przepłukać całą instalację wodą o temp. powyżej 60 stopni. Jeśli tego się nie zrobi to lepiej sobie odpuścić i nie marnować niepotrzebnie energii i kasy.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 15-12-2019 o 10:20
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #10119
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Ostatnio podłączyłem moduł smart cloud i zauważyłem, że temp. wody wyjściowej i zasilającej, gdy pompa nie działa przez dłuższy okres czasu {np.12h) zawsze różni się o pół stopnia. Czy taka różnica może na coś wpływać?
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  20. #10120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    Ostatnio podłączyłem moduł smart cloud i zauważyłem, że temp. wody wyjściowej i zasilającej, gdy pompa nie działa przez dłuższy okres czasu {np.12h) zawsze różni się o pół stopnia. Czy taka różnica może na coś wpływać?
    Aby sprawdzić czujniki zapuść samą obiegówkę na 10-15 min i sprawdź wskazania. Na postoju ta różnica zawsze występuje.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 506 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony