dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 560 z 1021
Pokaż wyniki od 11.181 do 11.200 z 20415
  1. #11181

    Domyślnie

    Mam problem z pompą, generacja J.

    Ustawiłem nowy harmonogram działania pompy za pomocą aquarea smart cloud. O dziwo pompa się nie włączyła o ustalonej godzinie.
    Następnego dnia wyłączyłem i włączyłem jeszcze raz harmonogram w aquarea smart cloud. Nic to nie pomogło. Kolejnego dnia wyłączyłem pompę z prądu i podłączyłem ponownie - również nic to nie dało.
    Przez aquarea smart cloud mogę ją włączyć, wyłączyć, sprawdzić zużycie prądu, sterować temperaturą itd, ale pompa nie chce pracować według harmonogramu.

    Link do harmonogramu: https://imgur.com/TwZfeE4

    Dodam, że pompa ani nie włącza się sama ani nie wyłącza się sama jak ją włączę ręcznie (a zadanych godzinach).

  2. #11182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    ja sie nawet polaczyc z pompa nie moge przez smart cloud....
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  3. #11183
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Generalnie od piątku ( kiedy przyszła nowa aktualizacja na moduł) wszystko się popsuło.
    Jeśli u Ciebie działa SmartCloud to może ( ale to tylko ślepy strzał) popsute jest coś ze strefą czasową , i np. wszystkie ustawienia włączą się godzinę później lub wcześniej...
    A być może ten nowy upgrade po prostu nie został sprawdzony.... Generalnie na pewno nie jesteś sam
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #11184

    Domyślnie

    Wasz problem polega na tym, że nie chciało się nawet 5 postów wstecz przeczytać.

  5. #11185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    nie widze rozwiązania problemu braku połączenia ze smart cloud 5 10 a nawet 20 postow do tyłu Widze jednak że ludzie mają połączenie ale harmonogram im wariuje wiec nie kazdy ma tą samą przypadłość. Środkowa dioda na adapterze miga mi na ialo niebiesko. reszta diod świeci na zielono łącznie z linkiem. Pownienienm widziec a jednak nie widze. resety nie pomagają.
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  6. #11186
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jak możesz widzieć rozwiązanie skoro go nie ma? I dopóki Panasonic nie naprawi tego co schrzanił, raczej nie będzie.
    PC SDC09H3E8

  7. #11187
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ale to ,że ludzie mają z nim problemy już widzisz ?

    Więc przyjmij do wiadomości ,że to nie Twoja wina i go Ty nie rozwiążesz , tylko albo Panasonic sam na serwerze go rozwiąże , albo przyśle nową aktualizację.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #11188
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    widze ze maja problem z harmonogramem czyli są połaczeni... mi harmonogram działą ok tylko połączyc sie nie moge
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  9. #11189
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Harmonogram może być w cache kontrolera.
    Mi się nie łączy do chmury i nie działa harmonogram (może przez reset kontrolera) i dobrze - pogoda jest inna i działa już PV
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  10. #11190

    Domyślnie

    Masakra co to ma być? Jak można wdrożyć aktualizację nieprzetestowaną? :/ Wstaje z rana i zimno, musiałem się grzać w drogiej taryfie.

  11. #11191
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał KromaXXL Zobacz post
    widze ze maja problem z harmonogramem czyli są połaczeni... mi harmonogram działą ok tylko połączyc sie nie moge
    Tylko jak go teraz przestawisz ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #11192
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Mam problem z pompą, generacja J.

    Ustawiłem nowy harmonogram działania pompy za pomocą aquarea smart cloud. O dziwo pompa się nie włączyła o ustalonej godzinie.
    Następnego dnia wyłączyłem i włączyłem jeszcze raz harmonogram w aquarea smart cloud. Nic to nie pomogło. Kolejnego dnia wyłączyłem pompę z prądu i podłączyłem ponownie - również nic to nie dało.
    Przez aquarea smart cloud mogę ją włączyć, wyłączyć, sprawdzić zużycie prądu, sterować temperaturą itd, ale pompa nie chce pracować według harmonogramu.

    Link do harmonogramu: https://imgur.com/TwZfeE4

    Dodam, że pompa ani nie włącza się sama ani nie wyłącza się sama jak ją włączę ręcznie (a zadanych godzinach).
    Technicy z Panasa już wiedzą o problemie, póki co chyba jeszcze nie wiedzą jak go naprawić
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  13. #11193
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    Technicy z Panasa już wiedzą o problemie, póki co chyba jeszcze nie wiedzą jak go naprawić
    Super, ale dlaczego urządzenia się nie łączą ? Panasonic zapewne sprzedaje srylion urządzeń, ale pompiarzy ma w dupie, chmura beznadziejna, działa lub nie działa i i nie ma gdzie uderzyć a'la reklamacje- czyli płacisz ca 600zeta i mają Ciebie gdzieś... trza toto zgłosić, tylko gdzie ?
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  14. #11194
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelszo Zobacz post
    Super, ale dlaczego urządzenia się nie łączą ? Panasonic zapewne sprzedaje srylion urządzeń, ale pompiarzy ma w dupie, chmura beznadziejna, działa lub nie działa i i nie ma gdzie uderzyć a'la reklamacje- czyli płacisz ca 600zeta i mają Ciebie gdzieś... trza toto zgłosić, tylko gdzie ?
    nie mają w dupie, bo pomagają, jak ci się nie łączy zadzwoń do swojego instalatora, bo jak widzisz tylko Ty masz problem z niełączącym sie modułem. Jak ci instalator nie pomoże, to pisz priv spróbujemy coś zaradzić.
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  15. #11195
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    ja sie tylko zastanawiam jak zainstalują nam kolejna aktualizacje naprawiająca skoro pompa sie nie łączy cos czuje ze szybko nie bedzie happy endu
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  16. #11196
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Bo pompa nigdy się nie połączy ( domyślam się ,że chodzi o internet).
    Łączyć to się może co najwyżej sam moduł ,a on z internetem się łączy , tylko po logach widać ,że server panasonica nie przyjmuje połączeń.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #11197
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przypominam wszystkim iż nikt z PANASONICA tutaj nie zagląda więc wszystkie problemy należy zgłaszać do swoich instalatorów i ich molestować. Oni powinni te problemy ewentualnie przekazywać dalej i powinni cisnąć w sprawie rozwiązania problemu jednostkę nadrzędna. Pisanie tylko i wyłącznie tutaj niczego nie zmieni. Czym więcej będzie zgłoszeń tym szybciej przedszkolaki (informatycy) z PANASONICA wezmą się za rozwiązanie problemu.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #11198

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Bo pompa nigdy się nie połączy ( domyślam się ,że chodzi o internet).
    Łączyć to się może co najwyżej sam moduł ,a on z internetem się łączy , tylko po logach widać ,że server panasonica nie przyjmuje połączeń.
    Ale jakich konkretnie połączeń? Bo u mnie działa wszystko poza harmonogramem. Mam wszystkie odczyty i przez smart clouda mogę wł/wył. PC i regulować temperatury.

  19. #11199
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    W sumie mało mnie ten Smartcloud obchodzi,
    Ale dziś rano go sprobowałem odpalić i nie mogę nic zrobić. A adres eu-ldcws.pcpf.panasonic.com z którym się moduł notorycznie próbuje połączyć nie odpowiada.
    Więc "u mnie " się nie łączy , i mruga dioda od harmonogramu , mimo ,że na stronie harmonogram wyłączony.
    No i do instalatora nie pojdę , bo moduł instalowałem sam
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  20. #11200
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał KromaXXL Zobacz post
    ja sie tylko zastanawiam jak zainstalują nam kolejna aktualizacje naprawiająca skoro pompa sie nie łączy cos czuje ze szybko nie bedzie happy endu
    A to Panasonic za pomocą modułu instaluje jakieś aktualizacje naprawiające?
    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    W sumie mało mnie ten Smartcloud obchodzi,
    No i do instalatora nie pojdę , bo moduł instalowałem sam
    No i słusznie. W końcu to nie instalator włada serwerem Panasonica, a niewątpliwie tam jest problem. Nie wiem po co męczyć instalatora. Jedyne co może zrobić to przeforwardować maila i rozłożyć ręce.
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 25-03-2020 o 09:41
    PC SDC09H3E8

Strona 560 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony