dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 575 z 1021
Pokaż wyniki od 11.481 do 11.500 z 20416
  1. #11481
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    H90 to błąd komunikacji pomiędzy jednostką wewnętrzną a zewnętrzną ,ale skoro to monoblok .... Trzeba jeszcze raz przejrzeć dokładnie to połączenie pomiędzy płytami.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  2. #11482
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kubiarz

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-506
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    H90 to błąd komunikacji pomiędzy jednostką wewnętrzną a zewnętrzną ,ale skoro to monoblok .... Trzeba jeszcze raz przejrzeć dokładnie to połączenie pomiędzy płytami.
    Właśnie ... Sprawdziłem już każdą kostkę i każdy zacisk ;/. Nie wiem, w weekend może przedzwonie wszystkie kable.. ale to robota głupiego. Najgorsze jest to że są dni że błąd się nie pojawia.

  3. #11483
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie jest to przypadkiem najczęściej w dni z dużą wilgotnością?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #11484
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kubiarz

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-506
    Posty
    13

    Domyślnie

    Analaziowałem to również pod tym kątem i raczej częściej błąd ten występuje w dni upalne. Częściej także gdy PC ma się włączyć według harmonogramu a nie jak ją uruchamiam z "palca"... ale może to tylko przypadek. Zastanawia mnie też bardzo H70 który również niedawno wystąpił, a według manuala jeżeli wystąpiło to w momencie kiedy grzałka nie pracuje to PCB zewn. do wymiany.
    Ostatnio edytowane przez Kubiarz ; 21-07-2020 o 19:36

  5. #11485

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanko związane z pompą Panasonic Aquarea 9 KW.
    Instalator poprosił o doprowadzenie dwóch przewodów: 3x2.5 oraz 2x4mm2 do pomieszczenia gdzie zamontowana jest pompa.
    Jako że dołożyłem w rozdzielnicy liczniki, zauważyłem że sprężarkę podłączono do przewodu 3x2.5mm2 a grzałkę do 3x4mm2.
    Czy takie podłączenie jest OK?
    Obciążalność długotrwała 3x2.5mm2 oraz 3x4mm2 to odpowiednio 21 i 28A (czyli pi razy oko 4,8 oraz 6,5 kW).
    Grzałka ma 3kW a sprężarka potrafi chyba (???) pobrać więcej niż te 3kW, więc korzystniej byłoby podłączyć raczej odwrotnie?

    Będę wdzięczny za opinie w tej kwestii.

    Pozdrawiam,

    Tomek
    Ostatnio edytowane przez arrow00 ; 29-07-2020 o 19:16

  6. #11486

    Domyślnie

    Jak PC zwykła 1F, nie T-CAP, to powinno być odwrotnie. PC pod 3x4mm2. Zabezpieczenie 25A i 16A na grzałkę.

  7. #11487

    Domyślnie

    Cześć, ile minimalnie od granicy działki powinienem umieścić pompę panasonica aquarea 7KW?

    Zakładałem juz temat ale małe zainteresowanie jest
    https://forum.muratordom.pl/showthre...a-dzia%C5%82ce

  8. #11488

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jak PC zwykła 1F, nie T-CAP, to powinno być odwrotnie. PC pod 3x4mm2. Zabezpieczenie 25A i 16A na grzałkę.
    Tak, to zwykłe 9KW (nie T-CAP) i jednostka jednofazowa.
    Dziękuję za informacje.
    Poproszę w takim razie o przepięcie.

    Pozdrawiam,

    Tomek

  9. #11489
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał zergeling Zobacz post
    Cześć, ile minimalnie od granicy działki powinienem umieścić pompę panasonica aquarea 7KW?

    Zakładałem juz temat ale małe zainteresowanie jest
    https://forum.muratordom.pl/showthre...a-dzia%C5%82ce
    Wieszasz na ścianie i u siebie, to nie mega hałasuje czy coś, jest też tryb cichy
    bez jaj, pompa jest cicha
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  10. #11490
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lipa_ml

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Powidz
    Kod pocztowy
    62-430
    Posty
    22

    Domyślnie

    Mam prośbę moze mi ktos napisac prawidłowe ustawienie terminarza chce zeby pompa na cwu załączała się o 19 a wyłączała o 23

  11. #11491
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    No chyba to najprostsze z możliwych...
    W harmonogramie utwórz w danym dniu jedną pozycję : 19:00 , WŁ , ikonka kranu , temperatury CWU
    drugą pozycję : 23:00 ,WYŁ.
    Po czym skopiuj ten dzień na wszystkie , włącz harmonogram ( tak ,żęby na górze była ikonka harmonogramu ) i to wszystko.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #11492
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Czy używacie chłodzenia podłogówką? Ma to wymierny sens?
    Jeśli tak jaka temperaturę ustawiacie aby to miało sens i nie było rosy (albo jak obliczyć w zależności od grubości i rodzaju warstw).
    Dzięki
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #11493
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ja używam.Włączam gdzieś co drugi dzień. Temperatura w domu wyraźnie spada, natomiast zimna podłoga to nie jest przyjemne uczucie , ale coś za coś.Jeśli nie będziesz chłodził poniżej punktu rosy to nic się nie skropli.Dla przykładu 23,5 stopnia i wilgotność 60% to punkt rosy 15,3 stopnia (a wilgotność 60% to jest już bardzo wilgotno wg mnie, dlatego temperatura może być jeszcze niższa). Ja temperaturę ustawiam na 17 stopni , wtedy schłodzi max do 15 stopni i się wyłączy. Oczywiście to jest kwestia również odbioru i akumulacji w wylewce , jak i rozłożenia samych rur.
    Oczywiście tak jak i przy ogrzewaniu ,tak i chłodzeniu ,pompa nie wlaczy się dopuki roznica pomiedzy zadaną temp a temperaturą wody nie będzie co najmniej 3 stopnie ( w przypadku chlodzenia na minus) , ale mozna tez sterowac termostatem...
    Problemem przy chłodzeniu jest temperatura zewnętrzna ( i to wbrew pozorom ta minimalna). Przy włączaniu jeśli jest ona poniżej 19 stopni to sprężarka nie ruszy. Również bezwzględnie wyłączy się , jeśli temp. zewnętrzna będzie poniżej 16 stopni .(a wydawałoby się ,że to idealne warunki do chłodzenia domu pompą...)
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 12-08-2020 o 08:21
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #11494
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Dzięki. Ustawiłem na 17-18 st.C
    Faktycznie trochę działa a i podłoga nie jest jakoś straszliwie nieprzyjemna.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #11495
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Dzięki. Ustawiłem na 17-18 st.C
    Faktycznie trochę działa a i podłoga nie jest jakoś straszliwie nieprzyjemna.
    W mojej PC minimalna temp. chłodzenia to 16stC. Niżej się nie da, po to by podłoga nie pokryła się wilgocią. Użytkownicy których wypytywałem jak to się sprawuje, mówili ,że jest dobre w dłuższym (min 3 doby) okresie używania (czas reakcji itp) i nie można się spodziewać, że zadziała po kilku godzinach. Jak u mnie zadziała, sprawdzę dopiero w przyszłym roku , chyba że zima będzie gorąca

  16. #11496
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    W mojej ocenie działa od razu (w czaso-świecie podłogówki), ale puszczona w południe dała już spadek wieczorem, pozostawiona do rana dała jeszcze większy efekt. Potem w ciągu dnia nic i na kolejną noc ponownie. To było przedwczoraj i wczoraj. Dziś nadal upał, ale te dwa dni wystarczyły dziś nie puszczam chłodzenia.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  17. #11497
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ile "uciągnie" pompa obiegowa PC a kiedy, być może, potrzeba coś dokładać?

    Obecnie mam tylko parter na dwóch rozdzielaczach każdy po 8 pętli ogrzewając 140m2. Nie wiem jaka suma długości pętli.
    Mam też wyprowadzone rurki ogrzewania na strych, obecnie nie używane.

    Czy jak w przyszłości będę chciał zaadaptować strych to czy mogę postawić 3 rozdzielacz i do niego 2-3-4 (nie wiem ile) klimakonwektory i nadal na pompce z PC czy będzie trzeba już coś szyć bardziej skomplikowanego.
    Jak za mało danych podałem to czego potrzebuję żeby to oszacować/obliczyć.
    Dzięki

    Pompa AiO Aquarea 1f 9kW
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #11498
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Ja chłodziłem rok temu ale tylko z tydzień.
    Nie było komfortu z chodzenia po zimnej podłodze (chodzimy boso) już nie mówiąc o bawieniu się dzieci na ziemi.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  19. #11499

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Czy jak w przyszłości będę chciał zaadaptować strych to czy mogę postawić 3 rozdzielacz i do niego 2-3-4
    (nie wiem ile) klimakonwektory i nadal na pompce z PC czy będzie trzeba już coś szyć bardziej skomplikowanego.
    Jak za mało danych podałem to czego potrzebuję żeby to oszacować/obliczyć.
    Dzięki
    Pompa AiO Aquarea 1f 9kW
    Należy wykonać OZC całego budynku,
    Pompa 9 kW/1f - dla jakiej części budynku była dobierana?
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  20. #11500
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Należy wykonać OZC całego budynku,
    Pompa 9 kW/1f - dla jakiej części budynku była dobierana?
    Pompa jest jaka jest radzi sobie bez problemu teraz i poradzi sobie ze strychem (jest obecnie lekko nadmiarowa - to z empirii nie OZC). A jak sobie nie poradzi to weźmie grzałkę na te 3 dni czy tam tygodnie. Nie o to pytam.

    Pytam ogólnie o praktykę, zalecenia pod kątem pompy obiegowej, ilości rozdzielaczy, pętli i wtłaczania wody na rózne kondygnacje.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 575 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony