dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 609 z 1021
Pokaż wyniki od 12.161 do 12.180 z 20411
  1. #12161
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    @Andrzej5101 ,a gdzie kolega napisał ,że ma mniejsze niż 16A ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  2. #12162

    Domyślnie

    @Andrzej5101 tu chodzi o główne zabezpieczanie, które masz przed licznikiem prądu. Teraz przeważnie montują u nas RBK z bezpiecznikami nożycowymi. W domu poszczególne linie w tym PC mam na osobnych zabezpieczeniach, co nie zmienia faktu że można przeciążyć główny bezpiecznik jak się ma zbyt dużo odbiorników na jednej fazie.

    MIG25 Czyli nie ma się co przejmować i nie ma sensu instalować takich wynalazków jakie ma @sprycjan (czujnik kolejności faz) , bo mogą przynieść odwrotne efekty od pożądanych ?
    Ostatnio edytowane przez TBomek ; 17-10-2020 o 17:56
    PC T-Cap 9kW 3f SUPER QUIET + Bufor 50l + C.O (kaloryfery); C.W.U INOX 250l 2,8m2 ; Termostat pokojowy Salus
    PV 9,66kWp Huawei 8kW + Egze-Solar 28x345W

  3. #12163
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    A mi się wydawało ,że RBK z bezpiecznikami topikowymi to 20 lat temu było ,a teraz przed licznikiem zwykłe eSki trójfazowe

    Nie mogę Ci zagwarantować ,że nic się nie stanie , bo sam nigdy tego nie doświadczyłem ( brak jedenej fazy ), a i testować ,czyli specjalnie odpinać fazy też nie chcę. Ale gdyby tak było to producent by o tym pisał , że jest wymagane zabezpieczenie , że nie dopuszcza się ,aby był zanik jednej fazy , coś w tym stylu.

    Ja takiego zabezpieczenia przed zanikiem fazy nie mam , nie chce też nikomu pisać ,że to niepotrzebne . Niech każdy sam zdecyduje , choć do H i J można by podobnie podpiąć , jest podobne wejście , ale w opcjach trzeba ustawić na aktywne ,wiec pod tym względem też można to "przegapić".

    Ale na pewno zdcydowanie będę negował retorykę niektórych ,że takie zaezpieczenie jest wymagane ( bo tak instalator powiedział).
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 17-10-2020 o 18:24
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #12164

    Domyślnie

    Cytat Napisał TBomek Zobacz post
    @Andrzej5101 tu chodzi o główne zabezpieczanie, które masz
    przed licznikiem prądu. Teraz przeważnie montują u nas RBK
    z bezpiecznikami nożycowymi. W domu poszczególne linie
    w tym PC mam na osobnych zabezpieczeniach, co nie zmienia
    faktu że można przeciążyć główny bezpiecznik jak się ma zbyt
    dużo odbiorników na jednej fazie.
    Właśnie o to chodzi aby ;
    1/ moc zamówiona była odpowiednia do zapotrzebowania ;
    .......a/ czyli odpowiedni amperaż przed licznikowy;
    .......b/ jaki masz amperaż???
    2/ wszystkie 3 fazy były równomiernie obciążone.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  5. #12165

    Domyślnie

    Z tym RBK też się zdziwiłem, bo wcześniej przed wyniesieniem licznika na zewnątrz miałem eSk c32 (raz się spaliła i był problem z wymianą),jak ją wybijało, to wszystkie na raz fazy szły. Znajomy który stawiał dom też mam RBK więc chyba teraz tak robią.
    PC T-Cap 9kW 3f SUPER QUIET + Bufor 50l + C.O (kaloryfery); C.W.U INOX 250l 2,8m2 ; Termostat pokojowy Salus
    PV 9,66kWp Huawei 8kW + Egze-Solar 28x345W

  6. #12166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TBomek Zobacz post
    Teraz przeważnie montują u nas RBK z bezpiecznikami nożycowymi.
    Czyli co wywalenie zabezpieczenia, to musisz wzywać ZE?
    To może być nieciekawie, jak wigilię wybije.

  7. #12167
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    RBK nie moze być zaplombowany , bo rozłączać może też właściciel.
    Ale w dodatkowe bezpieczniki możnaby się doposażyć.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #12168

    Domyślnie

    Cytat Napisał TBomek Zobacz post
    Może się spalić pojedyncza wkładka bezpiecznikowa nożowa w RBK bo będę miał przeciążoną sieć na jednej fazie. Wiesz jak masz w domu po 2x pralki, 2x zmywarki,2x piekarnik,PC, ekspres do kawy, żelazka itp. oraz dwie gospodynie domowe które zaczną szaleć w grudniowe święta, to wszystko może się wydarzyć.
    Warto doposażyć się w dobry przekaźnik nadzorczy
    Np FINDER 70.41.8.400.2030
    Ma diody, które odpowiednim kolorem i sposobem świecenia sygnalizują rodzaj nieprawidłowości w sieci
    Ostatnio edytowane przez _John ; 17-10-2020 o 19:06

  9. #12169

    Domyślnie

    Są takie konstrukcje, tylko trzeba umieć je używać.
    Załącznik 449243
    Większość instalatorów montuje bufor gdyż ten jakby nie patrzeć zwalnia z myślenia.[/QUOTE]
    Jednak mój przykład na to że nie zwalnia z myślenia. Dzisiaj 3 weekend na poprawkach mojej instalacji. Bufor nie załatwił sprawy. Jestem prawie pewien że on mi do niczego nie potrzebny. W końcu się udało . Miał być lekarstwem na mieszaną instalację A g.....dał. kiedyś zrobię obejście żeby udowodnić sobie ale i firmie że kasa w błoto. Teraz mam dość bo miało być bezobsługowo a przy kopciuchu tyle czasu nie spędziłem. Teraz chyba pozostaje się cieszyć w końcu sprzętem

  10. #12170

    Domyślnie

    @Andrzej5101 Masz rację, mieszkam w domu wielopokoleniowym, w trakcie modernizacji wymieniłem znaczną część instalacji łącznie z przyłączem , mocy przyłączeniowej jeszcze nie zmieniałem , obecnie mam 19kW 32A, teoretycznie powinno wystarczyć, ale tak na prawdę okaże się w zimę. Jak będzie za mała to ją zwiększę. Instalacja jest zbilansowana na tyle ile się dało, naprawdę trudno przewidzieć pomysły gospodyń w domu, bo jak w padną w wir obowiązków domowych to potrafią pralki, piekarniki i zmywarki etc. chodzić na raz, tak że wszystkie fazy się świecą., a tu jeszcze PC z zapasowa grzałką 3kW misi się zmieścić
    PC T-Cap 9kW 3f SUPER QUIET + Bufor 50l + C.O (kaloryfery); C.W.U INOX 250l 2,8m2 ; Termostat pokojowy Salus
    PV 9,66kWp Huawei 8kW + Egze-Solar 28x345W

  11. #12171

    Domyślnie

    Cytat Napisał TBomek Zobacz post
    Obecnie mam 19 kW/ 32A, teoretycznie powinno wystarczyć, ale tak na prawdę okaże
    się w zimę. Instalacja jest zbilansowana na tyle ile się dało, naprawdę trudno
    przewidzieć pomysły gospodyń w domu, bo jak w padną w wir obowiązków domowych
    to potrafią pralki, piekarniki i zmywarki etc. chodzić na raz, tak że wszystkie fazy się
    świecą., a tu jeszcze PC z zapasowa grzałką 3kW misi się zmieścić
    Ja mam taka moc na 1-ną rodzinę,
    Raczej w Twoim wydaniu ;
    - należy mieć 26 kW/40 A
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  12. #12172
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    A ja miałem 16A na jedną rodzinę z pompą 12kW i w święta też starczyło ( jedynie kiedy wyskoczyło , to przy spawarce elektrodowej 400A ,ale to wcześniej ,podczas budowy).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  13. #12173
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lipa_ml

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Powidz
    Kod pocztowy
    62-430
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam. Możecie napisać jak macie ustawione krzywe przy kaloryferach ?

  14. #12174

    Domyślnie

    @lipa_ml U mnie minimum to 38/10 i 40/-15 delta t 8*C. Jak będzie za zimno albo będzie taktować to podnosisz do góry o 1-2 stopnie i sprawdzasz.
    PC T-Cap 9kW 3f SUPER QUIET + Bufor 50l + C.O (kaloryfery); C.W.U INOX 250l 2,8m2 ; Termostat pokojowy Salus
    PV 9,66kWp Huawei 8kW + Egze-Solar 28x345W

  15. #12175
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipa_ml Zobacz post
    Witam. Możecie napisać jak macie ustawione krzywe przy kaloryferach ?
    Ja jeszcze testuje ale na ta chwile mam 34/15 i 45/-20. Pompa chodzi na harmonogramie w nocy obnizam krzywa o 2 stopnie. W dzień w domu 23 stopnie w nocy 22. Na ta chwilę kiedy na dworze około 7 stopni

  16. #12176
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    +4 na zewnątrz i już defrosty. Też tak macie?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  17. #12177
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Osobiście jeszcze nie , ale jest to jak najbardziej ok , gdy pompa działa z pełną mocą , a na zewnątrz duża wilgotność.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  18. #12178
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    +4 na zewnątrz i już defrosty. Też tak macie?
    Też tak mamy
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  19. #12179
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    No i wszystko jasne, dzięki.
    Nie wiem dlaczego zakodowałem sobie, że to tylko bliskie sąsiedztwo 0 (1-2 st).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #12180

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Wystarczy ,że zrobisz mostek na 17/18 (w PC) i PC powinna działać ,oczywiście sprawdź tylko wartość napięć na 3 fazach zasilania
    Po zmostkowaniu pinów 17 i 18 komunikat zniknął całkowicie i pompa działa prawidłowo. Dodatkowo sprawdziłem wartości napięć poszczególnych faz oraz napięcie międzyfazowe i są prawidłowe zatem można uznać, że czujnik CKF-B jest uszkodzony. Zamówiłem nowy.
    Dzięki serdeczne wszystkim za pomoc.

Strona 609 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony