dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 625 z 1021
Pokaż wyniki od 12.481 do 12.500 z 20417
  1. #12481
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Dla jakiego producenta sprēżarek, bo tym nikt za bardzo się nie chwali.
    Ciężko coś znaleść, ale najczęściej przewija się 25000, lub 50000, ale 100000 to optymizm.
    Muszę poszukać , choć dotyczyło to klimatyzatorów i napisano że te 100 000 h to minimum max to 250 000 pod warunkiem że czynnik nie wyleci ale z 2 strony w tej chwili są czujniki ilości czynnika więc tego bym się nie obawiał wystarczy nie olać alertów. Stare klimy pracują po 20 lat PC w POlsce o których wiem to wytzrymały co najmniej 12 lat zanim padły ale to była PC termoglow z bezpośrednim odzyskiem czynnika z gruntu , teraz takich już nie ma

  2. #12482
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Tutaj gość z Panasonica mówi ,że 60 -100 tysiecy to minimum : https://www.youtube.com/watch?v=n-sD...ndex=6&t=1576s

    Nie to ,że bym w to bezgranicznie wierzył .
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #12483
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    220m2 100% grzejniki na sztuki rożnej mocy 14szt. (+) (-) 1

    No widzisz jestem młody posiadacz PC lecz w temacie od kilku lat. Zadaję pytania na które znam odpowiedź lecz chcę się podwójnie upewnić w swojej racji lecz wszystkie uwagi przyjmuję poważnie. Możesz wierzyć lub nie,ale ja jestem pewien że chodziło by ci to super lecz przekonać cię chyba mi się nie uda, lecz spróbuję.
    Zauważyłeś że o rozne rzeczy cie pytam. Tak? Ale wszystko pomału . Moje straty są takie jak twoje . PAMIĘTASZ? Pisałem --02*C na 1---do 2h
    Ja wybacz lecz twojego instalatora bym pogonił. Tobie jest potrzebny maly bufor taki jak ja mam panasa 50L- nierdzewny ( to akurat szczegół) + pompka obiegowa wilo 6-1 i dwa obiegi wodne . PIERWOTNY - (PC - bufor ) oraz WTÓRNY- ( bufor-CO) Cały PIC polega na pompie Wilo bo PC + bufor ma mieć nominalny przeplyw i wtedy będzie idealnie modulować i pracować. Układ bez bufora to do podlogówki choć są i wyjątki Do sedna bufor wpięty równolegle ( jak pisałem ) 2 niezależne obiegi. Ja próbowałem przez Wilo na różnych wydajnościach doprowadzic do wylączenia PC i nic nie dało rady. ( zaleta ) Deltę mam jak w podłogówce 5 . ZACZYNAMY
    PC jak uklad zimny i startuje z harmonogramu -napitala pompa obiegowa w PC oraz wilo na wtórnym która jak będzie dobrana to będzie gonić wodę prawidłowo ( u mnie ani max ani min przeplyw wody na wilo nie wylaczy PC ) Jedziemy dalej PC przyśpiesza bo woda (temp.w buforze rośnie ) więc przyśpiesz jeszcze bardziej niż na starcie. Osiąga zadaną i zaczyna modulować wilo napitala dalej. Jak na wilo dasz minimalny przepływ to powrót jest zimniejszy bo woda wolniej przepływa jak Wilo dasz na max - to powrot cieplejszy lecz przez bufor pompa zmoduluje mocą. Fakt jest taki że moc grzejnikow też musi być odpowiednia. A co do tego u ciebie mam wątpliwości.
    ILE MASZ GRZEJNIKÓW? odnośnie domu to wydaje mi się że mam cieplejszy ale tego ne biorę pod uwagę. Trochę namieszałem ale wytłumaczyć to przez pisanie to trzeba by się naprawdę postarać, Lecz pytanie do pytania i rozwiązanie się pojawi.
    Masz za mały zład --To podstawa .BUFOR jest potrzebny--Pewnie nie uwierzysz. Jeszcze powiedz ile grzejników.
    Jeszcze jedna zaleta ochraniasz pompę obiegową w PC która pracuje z buform bez zbytnich obciążeń ,a napitala wilo w CO która kosztuje sporo mniej.
    Nie dawało mi spokoju, po co u Ciebie przy takim zładzie wody i jak sądzę odpowiednim przepływie w instalacji władowali , Ci bufor 50l, który nic nie wnosi do instalacji ( jak by miał z 300l to by coś dał, ale to inny temat ).
    Ale teraz już wiem i jak sądzę, nie każdy instalator o tym wie.
    W naszym wypadku, a właściwie twoim, masz t cap 2 wentylatorowego, do tego twoja instalacja jest rozległa i jeszcze 3 kondygnacje ( wysokość podnoszenia ) i prawdopodobnie musi to pracować na zewnętrznej pompce obiegowej.
    Z tego względu jak ma zostać zastosowana jedną czy dwie zewnętrzne pompki, to musi również zostać zabudowany mały bufor ( sprzęgło), który ma za zadanie oddzielić obieg wtórny od obiegu pierwotnego.
    Bo pompa 2 wentylatorowa, żeby przeprowadziç odszranianie nr.2 tylko samà sprężarką ( woda w obiegu poniżej 27st/C) to pompka obiegowe w PC staje, a czujnik przepływu PC nie może widzieć przepływy, bo inaczej wywali błąd (dotyczy 2wentylatorowych )
    Oczywiście można to próbować ominąć, ale takie jest zalecenie dla Panasa, bufor 50l.
    Ostatnio edytowane przez michancia ; 29-11-2020 o 14:28

  4. #12484

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario123123 Zobacz post
    Witam wszystkich.Jestem szczęśliwym posiadaczem pompy ciepła Panasonic HT 12 kw od czerwca 2020r. Dom - stare budownictwo grube ściany, ocieplenie 6 cm styropianu, dolna kondygnacja grzejniki żeliwne , górna kondygnacja aluminiowe, około 180 metrów użytkowych do ogrzania. Mam ustawioną krzywą grzania przy -15 st.temp.51 oraz przy +15 temp 38. Termostat pokojowy ustawiony na 22,5 st. Jestem zadowolony bo pompa przy tych ustawieniach utrzymuje cały czas temperaturę 22 stopnie w pokoju według temperatury na termostacie. Pytanie do kolegów bardziej doświadczonych brzmi: Czy to że pompa chodzi cały czas nie wyłączając się to dobrze czy żle? W dzień pewnie z 1 raz się wyłączy
    Jeszcze jedno pytanie do Was mam żeby rozwiać swoje wszystkie wątpliwości. Mam ustawione krzywe temperatury i prawdopodobnie dobrze są dopasowane ale pytanie brzmi czy ustawia się tylko krzywe czy jeszcze jakąś temeprature na wyjsciu ? Rozumiem że nie bo ta temperatura jest brana z krzywych? Dopiero się uczę użytkować pompę stąd brak u mnie wiedzy. Proszę o info?
    Ostatnio edytowane przez mario123123 ; 29-11-2020 o 13:50

  5. #12485

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario123123 Zobacz post
    Jeszcze jedno pytanie do Was mam żeby rozwiać swoje wszystkie wątpliwości. Mam ustawione krzywe temperatury i prawdopodobnie dobrze są dopasowane ale pytanie brzmi czy ustawia się tylko krzywe czy jeszcze jakąś temeprature na wyjsciu ? Rozumiem że nie bo ta temperatura jest brana z krzywych? Dopiero się uczę użytkować pompę stąd brak u mnie wiedzy. Proszę o info?
    Tak jest ustawiana automatycznie wedlug krzywej.
    Jeszcze ustawiasz delte przy podlogówce ok.5st przy grzejnikach z 10st mozna dac nawet na 15st i tak bedzie sobie utrzymywac najwieksza jaka da radę.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  6. #12486

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienie.Muszę doczytać gdzie się tą deltę ustawia w Panasonicu HT.

  7. #12487

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Tak jest ustawiana automatycznie wedlug krzywej.
    Jeszcze ustawiasz delte przy podlogówce ok.5st przy grzejnikach z 10st mozna dac nawet na 15st i tak bedzie sobie utrzymywac najwieksza jaka da radę.
    Jak ustawisz wysoką deltę 10 to pompa będzie taktować ,Miałem na 12 lecz wtedy jechałem na termostacie, może na krzywej było by OK. Nie wiem za dużo na raz. Trzeba testować po tygodniu z różnymi ustawieniami. Ja zarówno na termostacie jak i krzywej deltę mam 5 i jest git. Zalecana na grzejniki to delta 7--8. Jeszcze jej nie sprawdzałem.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #12488

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Jak ustawisz wysoką deltę 10 to pompa będzie taktować ,Miałem na 12 lecz wtedy jechałem na termostacie, może na krzywej było by OK. Nie wiem za dużo na raz. Trzeba testować po tygodniu z różnymi ustawieniami. Ja zarówno na termostacie jak i krzywej deltę mam 5 i jest git. Zalecana na grzejniki to delta 7--8. Jeszcze jej nie sprawdzałem.
    A niby dlaczego ma taktowac ??
    Wlasnie zmniejszy taktowanie bo jak masz zadana np.40 i delte 5 to pompa startuje z duza moca i trzyma taka moc az dobije do 40 ale trzyma sie zawsze powrotu jak powrót rosnie o stopien to zasilanie tez.i dopiero jak dobije do 40tu to zaczyna sie modulowac.
    Jak dasz delte 15 to po pierwsze obiegowka w pompie chodzi wolniej po drugie pompa wystartuje tez mocno ale bardzo szybko dociagnie do 40tu bo nie musi podnosic powrotu powrot wtedy bedzie mial 25st.i pompa bardzo szybko bedzie sie modulowala w dół .A potem bedzie potrzebowala bardzo duzo czasu aby powrót wzrósl zeby delta zrobila sie tak mala ze wylaczy pompę.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #12489

    Domyślnie

    Przy pompie wysokotemperaturowej Panasonic HT , delta jest ustawiona z automatu bo jest dedykowana tylko do grzejników i nie można jej zmieniać.Raczej nic nie będę przestawiał też w krzywej.Mam cały czas na termostacie pokojowym ustawione 22,5 i taka się utrzymuje temperatura w pokoju i pompa pracuje ciągle bez wyłączania się.Jak się zrobi cieplej i będzie słonecznie to zapewne bedą przerwy w pracy pompy ale teraz pracuje cały czas i to jest chyba dla jej funkcjonowania korzystne działanie. Przeanalizuję jeszcze zużycie prądu jakie jest dobowe dla PC.
    Ostatnio edytowane przez mario123123 ; 29-11-2020 o 17:26

  10. #12490

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    A niby dlaczego ma taktowac ??
    Wlasnie zmniejszy taktowanie bo jak masz zadana np.40 i delte 5 to pompa startuje z duza moca i trzyma taka moc az dobije do 40 ale trzyma sie zawsze powrotu jak powrót rosnie o stopien to zasilanie tez.i dopiero jak dobije do 40tu to zaczyna sie modulowac.
    Jak dasz delte 15 to po pierwsze obiegowka w pompie chodzi wolniej po drugie pompa wystartuje tez mocno ale bardzo szybko dociagnie do 40tu bo nie musi podnosic powrotu powrot wtedy bedzie mial 25st.i pompa bardzo szybko bedzie sie modulowala w dół .A potem bedzie potrzebowala bardzo duzo czasu aby powrót wzrósl zeby delta zrobila sie tak mala ze wylaczy pompę.
    Spróbuję z deltą 8 ale u mnie nawet z deltą 5 pompa się nie wyłącza tak moduluje że może chodzić non stop. Tak jak pisałem.No nie bardzo mi się chce wieżyć aby powrót był 25*C jak zasilanie jest 40*C. Przy grzaniu piecem powrót zawsze był o ok. 10stopni zimniejszy od zasilania. Czyli 35*C Tak że jakim sposobem będzie miał 25. No chyba że PC obniży moc i zasilanie.Muszę potestować.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 29-11-2020 o 19:56
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #12491
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Swq

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    33

    Domyślnie

    Dom nowo wybudowany jak w stopce. Prace wykończeniowe w trakcie.

    Pompa uruchomiona 19.11. z zadaną temp.stała 35st., potrzebowała prawie 186h pracy sprężarki aby ją osiągnąć. Delta 5st. , przepł. ok. 27l/min
    Średnio zużywa 45kWh/dzień - dom był mocno wychłodzony i temp. zew też nie rozpieszczają.
    Przy 218h pracy ilość zał-wył sprężarki 445.

    Czy to aby nie za dużo zał-wył sprężarki?
    Czy takie zużycie na początku jest rzeczą normalną?
    Czy macie jakieś sugestie co do sterowania na obecnym etapie?

    Od jutra zmniejszam temp. do 28 na zasilaniu (z podbiciem w godz. taniej taryfy) bo w domu sauna się zrobiła.
    Zużycie podane z podlicznika aczkolwiek to podawane przez pompę jest tylko ok.2,5% mniejsze.
    Dom HomeKoncept-53: pustak H+H 24cm; Styro 20cm grafit 031; podłogi EPS100 10cm,wylewki cementowe parter-10cm, poddasze 7-8 cm; dach wełna 30cm 032. Powierzchnia grzanych podłóg 180m^2 + nieogrzewany garaż 35m^2 i pom.techniczne 9,73m^2. Rekuperacja Zehnder Q350, Pompa P-W Panasonic HP 9kW (WH-SDC0709J3E5 - jedn. wew. WH-UD09JE5-1 - jedn. zew).

  12. #12492

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Spróbuję z deltą 8 ale u mnie nawet z deltą 5 pompa się nie wyłącza tak moduluje że może chodzić non stop. Tak jak pisałem.No nie bardzo mi się chce wieżyć aby powrót był 25*C jak zasilanie jest 40*C. Przy grzaniu piecem powrót zawsze był o ok. 10stopni zimniejszy od zasilania. Czyli 35*C Tak że jakim sposobem będzie miał 25. No chyba że PC obniży moc i zasilanie.Muszę potestować.
    To tylko takie przykladowe bylo zeby byl ten powrot taki zimny to musialbys miec naprawde wielgachne grzejniki i pozadny odbior ciepla.
    I tak Ci powrot zrobi taki jaki bedzie mogla mimo ze ustawisz 15 to jak Twoj system c.o tego nie ogarnie to i tak powrot urosnie nawet np.na delte 5
    Chodzi tylko o zasade.
    Taki przyklad na podstawie pompy 7kw
    Dajesz zasilanie 40 delte5(czyli zalecana do podlogowki bo ta ma pożądny odbiór) to obiegowka w PC zapitala na 25l/m pompa startuje z moca 6kw i caly czas taka utrzymuje woda szybko przelatuje przez grzejnik nie zdązy oddac ciepla i zaraz powrót robi sie cieply.
    Pompa wtedy pracuje tak ze powrot rosnie o stopien to pompa podbija zasilanie o stopien aby utrzymac delte 5st.Az dojdzie do tych zadanych 40st i powrot 35 zajmie jej to np.2godziny i potem zaczyna obnizac moc stopniowo np.do 2,5kw zajmie jej to kolejne 2godziny no i potem zaczyna sie przegrzewac (oczywiscie jesli jest slaby odbior albo cieplo na zewnatrz) wszystko ttwa 4godziny i koniec.
    Jak dasz delte 15 to obiegowka pracuje na 10l/min od samego poczatku pompa startuje tez z duza moca 6kw tylko woda plynie dwukrotnie wolniej grzejniki maja czas zeby oddac cieplo a pompa podbija tylko zasilanie az do 40st a powrot to juz zalezy jaka woda wraca z grzejników (ale tutaj powiedzmy ze pompa nie pilnuje powrotu i nie podnosi zasilania tylko wtedy jak powrot podskoczy tylko wali w zasilanie ile sie da) dojscie do 40 zajmuje jej np.1godzine a nie dwie i pompa odrazu sie moduluje stopniowo do najnizszych obrotow kiedy to jeszcze powrot jest stosunkowo zimny i tak chodzi sobie na najnizszej modulacji dajac 2,5kw mocy puszczajac tylko 10l/min wody o temp.40st a nie 25l/min wiec zanim powrot dojdzie do tych 35st to bedzie o wiele dluzej niz w pierwszym przypadku.
    Minusem tego oczywiscie bedzie ze duzo dluzej bedzie nagrzewala pomirszczenia bo w jednostce czasu bedzie w stanie przekazac do c.o mniej kw
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  13. #12493

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    To tylko takie przykladowe bylo zeby byl ten powrot taki zimny to musialbys miec naprawde wielgachne grzejniki i pozadny odbior ciepla.
    I tak Ci powrot zrobi taki jaki bedzie mogla mimo ze ustawisz 15 to jak Twoj system c.o tego nie ogarnie to i tak powrot urosnie nawet np.na delte 5
    Chodzi tylko o zasade.
    Taki przyklad na podstawie pompy 7kw
    Dajesz zasilanie 40 delte5(czyli zalecana do podlogowki bo ta ma pożądny odbiór) to obiegowka w PC zapitala na 25l/m pompa startuje z moca 6kw i caly czas taka utrzymuje woda szybko przelatuje przez grzejnik nie zdązy oddac ciepla i zaraz powrót robi sie cieply.
    Pompa wtedy pracuje tak ze powrot rosnie o stopien to pompa podbija zasilanie o stopien aby utrzymac delte 5st.Az dojdzie do tych zadanych 40st i powrot 35 zajmie jej to np.2godziny i potem zaczyna obnizac moc stopniowo np.do 2,5kw zajmie jej to kolejne 2godziny no i potem zaczyna sie przegrzewac (oczywiscie jesli jest slaby odbior albo cieplo na zewnatrz) wszystko ttwa 4godziny i koniec.
    Jak dasz delte 15 to obiegowka pracuje na 10l/min od samego poczatku pompa startuje tez z duza moca 6kw tylko woda plynie dwukrotnie wolniej grzejniki maja czas zeby oddac cieplo a pompa podbija tylko zasilanie az do 40st a powrot to juz zalezy jaka woda wraca z grzejników (ale tutaj powiedzmy ze pompa nie pilnuje powrotu i nie podnosi zasilania tylko wtedy jak powrot podskoczy tylko wali w zasilanie ile sie da) dojscie do 40 zajmuje jej np.1godzine a nie dwie i pompa odrazu sie moduluje stopniowo do najnizszych obrotow kiedy to jeszcze powrot jest stosunkowo zimny i tak chodzi sobie na najnizszej modulacji dajac 2,5kw mocy puszczajac tylko 10l/min wody o temp.40st a nie 25l/min wiec zanim powrot dojdzie do tych 35st to bedzie o wiele dluzej niz w pierwszym przypadku.
    Minusem tego oczywiscie bedzie ze duzo dluzej bedzie nagrzewala pomirszczenia bo w jednostce czasu bedzie w stanie przekazac do c.o mniej kw
    Oki. Dzięki za super opis. Nie wiem czy pamietasz lecz ja mam obieg pierwotny i wtorny ( choć potestuję na wyższej delcie) i PC moze pracować na 10L/min a ja na wilo mogę dać np 30L/min. Od miesiąca nie ma opcji aby PC nie mogła zmodulować i się wyłączała.Grzejniki oddają super ciepło jak podniosę przepływ na wilo do powrót cieplejszy tak jak piszesz lecz PC da radę zmodulować i pracować non stop.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #12494

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Docelowa czy zasilania
    Równie dobrze mogę napisać ,że temperatura wynika z czestotliwości sprężarki, takim ogólnym stwierdzeniem też będę miał rację
    Udowadniać, że nie jestem koniem nie zamierzam. Wiadomo która temperatura wynika z krzywej.

    A gdybym chciał się przyczepić, to mógłbym napisać, że nie ma czegoś takiego jak Target Temperature, tylko jest Outlet water temperature (Target)

    EOT.

  15. #12495
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    A myślałem, że rozróżnienie temperatury docelowej od wyjściowej to elementarna wiedza...

  16. #12496

    Domyślnie

    A ja myślałem, że nie będziesz dalej głupio w to brnąć. Tym bardziej, że ja o wyjściowej nigdzie nie pisałem.

  17. #12497

    Domyślnie

    Witam. Czy mając termostat pokojowy gdy poda sygnał po osiągnięciu temp do wyłączenia PC gdy trwa defrost to PC skończy defrost czy wyłączy się podczas trwania ?
    PC SDC 9Kw 3 fazy. Okolo 60 m2 podłogowki na parterze + 4 grzejniki typ 22 oraz poddasze 3 grzejniki typ 33+ 10 m2 podłogowki w łazience.Dwie PO Alpha 2.Dom 136 m2 użytkowej. 174m2 grzewczej. Ściany 15cm styropian. Poddasze 25 cm wełny mineralnej. Okna 2 szybowe.

  18. #12498
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A ja myślałem, że nie będziesz dalej głupio w to brnąć. Tym bardziej, że ja o wyjściowej nigdzie nie pisałem.
    Ale zrobiłeś mix wszystkiego , tak jak są dwie książki , "Pan Tadeusz" i "Pan Włodyjowski" , a dla Ciebie to jedna wielka epopeja pod tytułem "Pan Tadeusz Włodyjowski"
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #12499

    Domyślnie

    Jakbyś książki czytał, a nie tylko okładki i tytuły znał, to byś dalej nie ciągnął tematu, który dawno przestał już innych interesować. Przetłumaczę Ci to zdanie jeszcze raz
    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jak z krzywej wychodzi zasilanie np. 30C to podniesienie o 1 spowoduje, podniesienie temperatury zasilania do 31C.
    Jeżeli w krzywej wynika temperatura zasilania docelowa (bo z krzywej właśnie ta temperatura bezpośrednio wynika) np 30C, to o podniesienie o 1 spowoduje podniesienie temperatury zasilania docelowej do 31C.


    Bez odbioru

  20. #12500

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jakbyś książki czytał, a nie tylko okładki i tytuły znał, to byś dalej nie ciągnął tematu, który dawno przestał już innych interesować. Przetłumaczę Ci to zdanie jeszcze raz


    Jeżeli w krzywej wynika temperatura zasilania docelowa (bo z krzywej właśnie ta temperatura bezpośrednio wynika) np 30C, to o podniesienie o 1 spowoduje podniesienie temperatury zasilania docelowej do 31C.


    Bez odbioru
    Nie masz racji a sie kłucisz
    Jesli z krzywej wynika temperatura docelowa np.40 i klijent sobie podniesie o 5st.to podniesie temperature docelowa do 45st a nie temperature zasilania bo pompa moze nigdy nie dobic do tej temp.bo np.nie bedzie miala odpowiedniej mocy i dalej bedzie miala temperature zasilania np.36

    Bez odbioru
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

Strona 625 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony