dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 641 z 1021
Pokaż wyniki od 12.801 do 12.820 z 20411
  1. #12801

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Przepływ ok.
    Dalej nic nie wspominasz o oszronieniu wymiennika i czy jak grzejasz w temoeraturach kiedy sie nie szroni to czy tak samo sie zachowuje.
    Dogrzalo Ci ta wode w końcu ile na slupkach Ci pokazuje że wyprodukowala energii na sama cwu podczas tego testu?
    Jaki tryb grzania cwu masz ustawiony jesli to seria J standard?
    Wydaje mi sie ze podczas grzania cwu nie było odszraniania. Co jakis czas zaglądałem do pompy i nie było widać tego logo odszraniania.
    Wody nie dogrzalo, dobiło do 47 ale po ok 1h przeniosłem czujnik na środek zbiornika wiec „wybaczam”, musze ponowić test jak sie wychłodzi woda.
    Mam serie H i i wlasnie nie wiem jaki mam tryb grzania cwu i czy da sie zmienić wogole.
    Zastanawia mnie jeszcze jedno. Dlaczego do grzania cwu pompa pobierała 1.2kW i produkowała 1.2kW a po przejściu na co zaczęła pobierać więcej i produkować więcej.
    No obecnie grzeje co i pobiera 1.6 produkuje 4.2kW a temp na zewnątrz spadła do 1st.
    Tak jakby był jakis kaganiec na cwu.
    Teraz uruchomiło sie odszranianie podczas grzania co.
    Pobór 3.4kW
    Produkcja 1.6kW
    Temp zasilania 28
    Temp powrotu 27
    Sprężarka 57Hz
    Dodatkowo podczas odszraniania słychać w rurach od gazu jakby powietrze, jakby sie odpowietrzalo cos.

  2. #12802

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Droczył się nie będę . Rację pewnie macie. Powiem jak ja mam CWU grzeje mi 1 raz /doba wody nigdy nie brakuje. Tak założył instalator i skoro mam wody ile potrzebuję i grzeje ją 1raz /dobę co co mam kombinować. Zastanawia mnie czy może jak czujnik będzie niżej ( jak u kolegi co ma problem z CWU) to może nie dogrzewa bo PC mimo czujnika widzi --(wraca do niej woda za ciepła) i dlatego nie dogrzewa. Nie wiem .
    PS. codix --jak jest z tym sprawdzeniem przeplywow? Czy da się dla CWU i CO ? czyli jak pracuje CWU --to sprawdzamy przeplyw CWU jak smiga CO---to przepływ CO ? Tak? A jak z tymi strzałkami jest? To te na panelu? ten krzyżak?
    A ja się zastanawiam dlaczego ty masz w czasie grzania CWU COP=1 albo i niżej. Takie rzeczy tylko wtedy gdy grzejesz grzałką, ew masz nie aktywowana grzałkę i PC nie jest w stanie zagrzać wody wyżej i się sprężarka meczy z COP-em 1...
    Zrob kilka testów. Ustaw grzanie CWU na 55st i zobacz czy ci wogole dogrzeje do tej temp. Zrob ten test raz z czujnikiem u gory i raz na dole. Monitoruj w tym czasie COP oraz zużycie energii i jej produkcje oraz na ile Hz sprężarka się wkręca. A najlepiej to ściągnij swoje instalatora i niech ci ten problem ogarnie bo ewidentnie cos nie bangla. Moja 7KW w 1.5h spokojnie dogrzewa baniak 300L do 55st z czujnikiem w 1/4 wysokości zbiornika.

  3. #12803

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    On ma wlasnie na górze czujnik i ma problemy.
    Przeplyw sprawdzasz podczas pracy czyli jak chodzi na cwu to sorawdzasz ile jest na cwu jak na c.o to c.o .
    Tak chodzi o trzy strzalki na panelu lewa górna prawa
    Przytrzymać ileś tam sek.? Tak jak pisaleś? aby wyskoczyla tabelka. A powrót do panelu cofaniem tak?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #12804

    Domyślnie

    Cytat Napisał BikeBarian Zobacz post
    A ja się zastanawiam dlaczego ty masz w czasie grzania CWU COP=1 albo i niżej. Takie rzeczy tylko wtedy gdy grzejesz grzałką, ew masz nie aktywowana grzałkę i PC nie jest w stanie zagrzać wody wyżej i się sprężarka meczy z COP-em 1...
    Zrob kilka testów. Ustaw grzanie CWU na 55st i zobacz czy ci wogole dogrzeje do tej temp. Zrob ten test raz z czujnikiem u gory i raz na dole. Monitoruj w tym czasie COP oraz zużycie energii i jej produkcje oraz na ile Hz sprężarka się wkręca. A najlepiej to ściągnij swoje instalatora i niech ci ten problem ogarnie bo ewidentnie cos nie bangla. Moja 7KW w 1.5h spokojnie dogrzewa baniak 300L do 55st z czujnikiem w 1/4 wysokości zbiornika.
    Te uwagi TO NIE DO MNIE -Ja mam wszystko--OK
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #12805

    Domyślnie

    Cytat Napisał suspectt Zobacz post
    Wydaje mi sie ze podczas grzania cwu nie było odszraniania. Co jakis czas zaglądałem do pompy i nie było widać tego logo odszraniania.
    Wody nie dogrzalo, dobiło do 47 ale po ok 1h przeniosłem czujnik na środek zbiornika wiec „wybaczam”, musze ponowić test jak sie wychłodzi woda.
    Mam serie H i i wlasnie nie wiem jaki mam tryb grzania cwu i czy da sie zmienić wogole.
    Zastanawia mnie jeszcze jedno. Dlaczego do grzania cwu pompa pobierała 1.2kW i produkowała 1.2kW a po przejściu na co zaczęła pobierać więcej i produkować więcej.
    No obecnie grzeje co i pobiera 1.6 produkuje 4.2kW a temp na zewnątrz spadła do 1st.
    Tak jakby był jakis kaganiec na cwu.
    Teraz uruchomiło sie odszranianie podczas grzania co.
    Pobór 3.4kW
    Produkcja 1.6kW
    Temp zasilania 28
    Temp powrotu 27
    Sprężarka 57Hz
    Dodatkowo podczas odszraniania słychać w rurach od gazu jakby powietrze, jakby sie odpowietrzalo cos.
    Masz serie H to niewiem gdzie ty tam znalazles ustawienie grzania ze stałym przepływem ???
    Jak masz serie H to nie masz grzanie cwu tylko syandard.
    Co do kaganca na cwu to takowego nie ma tylko jest takie cos ze jak jest mala róznica pomiedzy temperatura ustawiona a ta co jest w baniaku to pompa startuje na malych obrotach np.35hz i tak dogrzewa caly zbiornik (pomału) jak jest wieksza róznica to pompa startuje na srednich obrotach np.50hz i tak grzeje jak spuscisz caly zbiornik i roznica jest bardzo duża to ruszy z duzymi obrotami potem lekko zmoduluje .
    To ze nie swieci sie symbol odszraniania nic nie mówi o stopniu oszronienia i czy odszronilo Ci do konca.Musisz wzrokowo popatrzec co tam sie dzieje z jednostka zewnetrzna.
    Te syczenie bulgotanie i inne odglosy w rurkach to normalna sprawa.
    Co do poboru jesli go odczytujesz z pompy to nie ma nic wspólnego z rzeczywistoscia ale zawsze jest pokazywany niższy niz w rzeczywistosci.Przez co copy sa również zawyżone.Jak u Ciebie sa tak niskie to cos jest nie tak.
    Jest mozliwa taka praca jak u Ciebie jesli nie odszroni Ci do konca prawidlowo wymiennika a potem musi chodzic minimum 35min do nastepnego odszronienia jesli po takim nie pelnym odszronieniu zabije sie szybko lodem to potem ma bardzo slaby cop a jeszcze jak ma grzac w okolicach 47st to moze tak byc Jesli jednak po defroscie splynie Ci wszysciutko z wymiennika to musi byc cos nie tak z pompa ze nie moze Ci nawet podczas tak niewymagajacych czynnosci jak grzanie cwu podbic temperatury zasilania do 55st.
    Normalnie tak jak u mnie czujnik na srodku w wiekszosci przypadkow jest tak ze na powrocie jest o 2st wiecej niz w baniaku a na zasilaniu 4st wiecej niz na powrocie
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  6. #12806

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Przytrzymać ileś tam sek.? Tak jak pisaleś? aby wyskoczyla tabelka. A powrót do panelu cofaniem tak?
    Tak.przewijanie pozycji strzalkami gora i dół
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  7. #12807
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietras83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łęknica
    Kod pocztowy
    68-208
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał BikeBarian Zobacz post
    Ustaw krzywe grzewcze dla każdej z dwóch stref tak jak byś to ty tam miał mieszkać. 3 strefę podepnij pod jedna z tych dwóch stref (1 strefa - jedno mieszkanie, 2 strefa -dwa mieszkania). Temperatury w poszczególnych mieszkaniach wyregulujesz rotametrami na rozdzielaczach...na początek daj wszędzie 1l/s i w łazienkach (ew. strefach gdzie ma być duzo cieplej) daj 2l/s. Zostaw tak i słuchaj lokatorów co mówią. Jeśli mówią ze za zimno/gorąco to najpierw zmodyfikuj krzywe grzewcze. Potem ew. można jeszcze zrobić finalne regulacje przepływu na rotametrach. Cały ten proces nazywa się równoważeniem hydraulicznym instalacji.
    Tak samo zrób tez u siebie na rozdzielaczu. Nie potrzeba do tego żadnej automatyki, ale jeśli chcesz to pełno tego na rynku gdzie jeden termostat moze obsługiwać kilka pętli a sam sterownik kilka termostatów np 8 stref/termostatów i w każdej po kilka pętli. Całość komunikuje się po Wi-Fi i masz opcje podglądu stanu przez neta.
    Czyli ta 3 strefa chodzilaby na 1 krzywej z jedną ze stref. Ok. Dzieki bardzo za pomysl. Tylko dochodzi problem z opomiarowaniem- na te 2 mieszkania musze założyć ciepłomierze... ale to 3 strefe można by podpiąć przed ciepłomierzem tej z wynajętego mieszkania i powinno być ok chyba.

  8. #12808
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Masz serie H to niewiem gdzie ty tam znalazles ustawienie grzania ze stałym przepływem ???
    Jak masz serie H to nie masz grzanie cwu tylko syandard.
    Co do kaganca na cwu to takowego nie ma tylko jest takie cos ze jak jest mala róznica pomiedzy temperatura ustawiona a ta co jest w baniaku to pompa startuje na malych obrotach np.35hz i tak dogrzewa caly zbiornik (pomału) jak jest wieksza róznica to pompa startuje na srednich obrotach np.50hz i tak grzeje jak spuscisz caly zbiornik i roznica jest bardzo duża to ruszy z duzymi obrotami potem lekko zmoduluje .
    To ze nie swieci sie symbol odszraniania nic nie mówi o stopniu oszronienia i czy odszronilo Ci do konca.Musisz wzrokowo popatrzec co tam sie dzieje z jednostka zewnetrzna.
    Te syczenie bulgotanie i inne odglosy w rurkach to normalna sprawa.
    Co do poboru jesli go odczytujesz z pompy to nie ma nic wspólnego z rzeczywistoscia ale zawsze jest pokazywany niższy niz w rzeczywistosci.Przez co copy sa również zawyżone.Jak u Ciebie sa tak niskie to cos jest nie tak.
    Jest mozliwa taka praca jak u Ciebie jesli nie odszroni Ci do konca prawidlowo wymiennika a potem musi chodzic minimum 35min do nastepnego odszronienia jesli po takim nie pelnym odszronieniu zabije sie szybko lodem to potem ma bardzo slaby cop a jeszcze jak ma grzac w okolicach 47st to moze tak byc Jesli jednak po defroscie splynie Ci wszysciutko z wymiennika to musi byc cos nie tak z pompa ze nie moze Ci nawet podczas tak niewymagajacych czynnosci jak grzanie cwu podbic temperatury zasilania do 55st.
    Normalnie tak jak u mnie czujnik na srodku w wiekszosci przypadkow jest tak ze na powrocie jest o 2st wiecej niz w baniaku a na zasilaniu 4st wiecej niz na powrocie

    Trochę pojechałeś. Bulgotanie w rurkach to nic dobrego, świadczy o zapowietrzonym układzie i należy go odpowietrzyć. Kaganiec jest - ustawienie zbyt krótkiego max czasu dla zbiornika może spowodować jego niedogrzewanie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #12809

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Trochę pojechałeś. Bulgotanie w rurkach to nic dobrego, świadczy o zapowietrzonym układzie i należy go odpowietrzyć. Kaganiec jest - ustawienie zbyt krótkiego max czasu dla zbiornika może spowodować jego niedogrzewanie.
    Strasznie mnie wku...jak ktos nie przeczyta calej rozmowy wyrwie jakies zdanie z kontekstu i komentuje.
    To ty pojechałeś pytajacemu chodzilo o syczenie i odglosy przelewania czy cos podobnego w rurkach gazowych a nie w wodnych to jak chcesz odpowietrzyc układ z czynnikiem ???
    Kuzwa takie odglosy nieraz w tych rurkach odchodza jak w lodówkach .
    Zadnego kaganca nie ma co do wydajnosci grzania a o to chodzilo pytajacemu nie ma on problemów ze brakuje mu czasu na zagrzanie tylko grzeje godzine a temperatura mu sie nie podnosi
    Komentuj pytania zainteresowanego moze mu doradzisz co ma zle a nie zajmujesz komentowaniem osob które cos chca doradzic
    Ostatnio edytowane przez codix ; 11-12-2020 o 18:05
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  10. #12810

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Trochę pojechałeś. Bulgotanie w rurkach to nic dobrego, świadczy o zapowietrzonym układzie i należy go odpowietrzyć. Kaganiec jest - ustawienie zbyt krótkiego max czasu dla zbiornika może spowodować jego niedogrzewanie.
    Czas działania CWU lub CO nie czas potrzebny na zagrzanie, tylko czas ---( co ile PC sprawdza temp wody.)
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #12811

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Tak.przewijanie pozycji strzalkami gora i dół
    codix- jeszcze jedno . Załączam dezynfekcję termiczną ( Wł. ) zadaję datę i godz. temp. do jakiej ma zagrzać PC a dalej powinna dogrzać grzalka. I czy tą grzałkę należy włączyć? Tylko która to jest? Czy to --( grzalka wewnętrzna) bo pokojowa chyba nie.Choć zastanawiam się jak wlączę grzałkę wewnętrzną to czy czasem CWU nie będzie grzała samą grzałką? A może PC jak ma zadaną dezynfekcję to sama ją włączy? Czy PC musi być ustawiona na grzanie do 55*C aby uruchomiła się dezynfekcja? ,czy PC może grzać do 50*C a do tych 65*C dogrzeje grzałką.
    Namieszałem ale może zrozumiesz.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 11-12-2020 o 18:19
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #12812

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietras83 Zobacz post
    Czyli ta 3 strefa chodzilaby na 1 krzywej z jedną ze stref. Ok. Dzieki bardzo za pomysl. Tylko dochodzi problem z opomiarowaniem- na te 2 mieszkania musze założyć ciepłomierze... ale to 3 strefe można by podpiąć przed ciepłomierzem tej z wynajętego mieszkania i powinno być ok chyba.
    Nie moja sprawa. Czy ty za najem dwóm osobą gdzie jedna chce mieć 21*C a druga 23*C chcesz czynsz pobierać rożny? Zależny od temp. w pomieszczeniu?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #12813

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    codix- jeszcze jedno . Załączam dezynfekcję termiczną ( Wł. ) zadaję datę i godz. temp. do jakiej ma zagrzać PC a dalej powinna dogrzać grzalka. I czy tą grzałkę należy włączyć? Tylko która to jest? Czy to --( grzalka wewnętrzna) bo pokojowa chyba nie.Choć zastanawiam się jak wlączę grzałkę wewnętrzną to czy czasem CWU nie będzie grzała samą grzałką? A może PC jak ma zadaną dezynfekcję to sama ją włączy? Czy PC musi być ustawiona na grzanie do 55*C aby uruchomiła się dezynfekcja? ,czy PC może grzać do 50*C a do tych 65*C dogrzeje grzałką.
    Namieszałem ale może zrozumiesz.
    Musisz miec we funkcjach wlaczona grzalkę wewnetrzna (czyli ta co jest w jednostce wewnetrznej)
    I ustawiasz czas wygrzewania i temperature tej dezynfekcji na np.65st,temperatury grzania cwu nie zmieniasz pompa automatycznie dogrzeje najpierw bez grzalek a potem zalaczy grzalke
    Ostatnio edytowane przez codix ; 11-12-2020 o 18:33
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  14. #12814

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Musisz miec we funkcjach wlaczona grzalkę wewnetrzna (czyli ta co jest w jednostce wewnetrznej)
    I ustawiasz czas wygrzewania i temperature tej dezynfekcji na np.65st,temperatury grzania cwu nie zmieniasz pompa automatycznie dogrzeje najpierw bez grzalek a potem zalaczy grzalke
    Czy to jest ta sama grzałka którą się wspomaga PC jak jej zezwolisz przy minusowych temp. na zewnątrz. Czy grzałki w zbiorniku CWU nie ma? Ja myślałem że w zbiorniku jest grzałka i to ona dogrzewa do 65* Bo grzalka ( pokojowa) to ta którą załączamy jak jest awaria PC . Tak?
    Czy jak wlączę czas wygrzewania CWU zbyt długi to nie będzie grzało ( CO )? czy nie ma to znaczenia , tu będzie grzało zbiornik ( grzałka ) a PC grzała CO
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 11-12-2020 o 18:41
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #12815

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Czy to jest ta sama grzałka którą się wspomaga PC jak jej zezwolisz przy minusowych temp. na zewnątrz. Czy grzałki w zbiorniku CWU nie ma? Ja myślałem że w zbiorniku jest grzałka i to ona dogrzewa do 65* Bo grzalka ( pokojowa) to ta którą załączamy jak jest awaria PC . Tak?
    Czy jak wlączę czas wygrzewania CWU zbyt długi to nie będzie grzało ( CO )? czy nie ma to znaczenia , tu będzie grzało zbiornik ( grzałka ) a PC grzała CO
    Niektórzy maja dodatkowa grzalke w zbiorniku wtedy do zbiornika ida dwa kable jeden do termometru drugi do grzalki.
    Wiekszisc takiej grzalki nie ma i dezynfekcja jest przeprowadzana ta grzalka pomocnicza co wspomaga grzanie w niskich temperaturach i grzeje w czasie awarii oczywiscie wtedy nie grzeje c.o
    Ta jakas pokojowa to nie zaglebialem sie do czego ta funkcja sluzy
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  16. #12816

    Domyślnie

    A gdzie wogole wynalazłeś ta grzalke pokojowa ja u siebie w seri H nigdzie takiego czegos chyba nie mam.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  17. #12817

    Domyślnie

    Na tym forum w temacie Panasonic Aquarea czytałem,
    że 1- fazowego Panasa można " podpiąć " :
    1 - wsza faza - agregat zewnętrzny ,
    2 - ga faza - moduł wewnętrzny z grzałką C.O
    3 – cia faza - grzałka zbiornika C.W.U
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  18. #12818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Na tym forum w temacie Panasonic Aquarea czytałem,
    że 1- fazowego Panasa można " podpiąć " :
    1 - wsza faza - agregat zewnętrzny ,
    2 - ga faza - moduł wewnętrzny z grzałką C.O
    3 – cia faza - grzałka zbiornika C.W.U
    Niesłyszałem o taki polaczeniu bo agregat zewnetrzny jest zasilany z jednostki wewnetrznej
    Raczej
    1faza jednostka wew bez grzalek wspomagajacych
    2faza grzalki wspomagajace

    Ale moze i jakos mozna
    grzalka w zbiorniku tez by musiala byc jakos sterowana przez jednostkę wewnetrzna
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  19. #12819

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    A gdzie wogole wynalazłeś ta grzalke pokojowa ja u siebie w seri H nigdzie takiego czegos chyba nie mam.
    Zaraz zobaczę to napiszę
    Mam
    USTAWIENIA FUNKCJI
    -harmonogram tygodniowy
    - -- II----II----II--- wakacyjny
    - ---II----II----II--- pracy cichej
    - grzałka pokojowa
    -grzałka zbiornika
    -dezynfekcja termiczna
    Tak to wygląda.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 11-12-2020 o 20:32
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #12820

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Zaraz zobaczę to napiszę
    Mam
    USTAWIENIA FUNKCJI
    -harmonogram tygodniowy
    - -- II----II----II--- wakacyjny
    - ---II----II----II--- pracy cichej
    - grzałka pokojowa
    -grzałka zbiornika
    -dezynfekcja termiczna
    Tak to wygląda.
    No ja mam jak Ty ale oprócz tej pokojowej
    Dobra juz to bedzie chodzic poprostu o wlaczenie tej grzalki wspogajacej ktora jest w jednostce wewnetrznej aby grzala na c.o
    Tez to mam tylko nie w tym miejscu do wlaczenia w tym menu obrazkowym i w menu instakatora jako "wymuszenie pracy grzalki"czy jakos tak.
    Ostatnio edytowane przez codix ; 11-12-2020 o 20:51
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

Strona 641 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony