dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 696 z 1021
Pokaż wyniki od 13.901 do 13.920 z 20417
  1. #13901
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    A moze to nie zasluga tego betonu tylko Twojej 3x przewymiarowanej pompy myslisz ze jakbys zapiol tą pompe do takiej grubosci betonu ale na powierzchni 250m2 to tez by tak szybko osiagala temp jaka chcesz ??
    Jeśli na pow.250m2 byłaby taka sama temp. grzanej płyty jak u mnie to efekt byłby podobny.
    Czyż to nie temp.powrotu decyduje o temp.zasilania ?
    Przecież pompa nie smiga od razu z max.moca.

  2. #13902

    Domyślnie

    Ty chyba nie łapiesz,posadzka o powierzchni 100m2 ma dwa i pol raza mniejszy pobór energii od wody zasilajacej i 2,5x mniejsza moc grzewcza niz taka sama posadzka o powierzchni 250m2.
    Jesli przyjmiesz np.80w mocy grzewczej na m2 to 100x80=8kw przy 250m2 bedzie to 20kw to gwarantuje Cj ze jak zalozysz w obu przypadkach pompę 12kw to przy tych 100m2 bedziesz sobie podnosil temp stosunkowo łatwo a w drugim przypadku pompa bedzie chodzic na maxa i nie bedzie mogla podbic temp.bo bedzie poprostu za slaba
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #13903
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbin

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Kod pocztowy
    13-300
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    RY-Contact1 opisany jest jako 3A 250V , więc możesz przepuścić przez ten kontakt bez problemu 230V ( tylko prądu prądu grzałki już nie przejmie).

    Jeśli to będzie 3kW to proponuję coś ala Shelly 1PM , mam takie coś do sterowania grzałką w zbiorniku. Wytrzymuje 3,5kW max , ma zabezpieczenie temperaturowe , pokazuje aktualną moc i można ustawić "przeciążenie" przy jakim ma się wyłączyć ( ja mam ustawione 3100W). Można sterować przez wifi i inne "smart" rzeczy. Bez problemu podłączysz to do tego celu.
    Nie potrzebujesz wtedy żadnych timerów , zasilaczy , tylko takie małe urządzono.
    Ciekawa koncepcja
    Poszukam schemat tego shell-a i przeanalizuję możliwe modele podłączenia.
    Najważniejsze aby sygnał sterowania pochodził z PC, resztę zrobi grzałka.
    Dom w Renkoldach 145 m2, PC Aquarea MDCwh-H3E5 9kW 1 faz. Podłoga 7 cm + 20 cm styr. biały, ściany gazobeton 24cm + Rockwool Frontrock 16cm, lekki strop - Rockwool Toprock Super 40cm, okna 3 szyby Adams, całość podłogówka, Reku: Systemair VTR300. PV - 6.1KWp.

  4. #13904

    Domyślnie

    Panowie, ponawiam pytanie. Działa Wam SmartCloud ? To ważne bo mi przestało działać a jestem w trakcie sprawdzania pompy przez Panasonica i rozłączyło pompę z netem.

  5. #13905
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Jak mam zmienić zdanie jak to potwierdza moją tezę i to jest przyczyna taktowania
    Czyli szybki odbiór ciepła powoduje "zatkanie" się w możliwościach grzania
    U mnie przy betonie, tak jak pisałem, po nie grzaniu od 6-13 i włączeniu pompy o 13 praktycznie za dwie,trzy minuty pojawia się 30st.C na zasilaniu i do 15 osiąga 35st.C tak jak mam krzywą ustawioną
    Tak jest , wzrost o 1 stopien powrotu na następny dzień to dla Ciebie jest szybkie zatkanie się.
    U Ciebie jak widac mozesz podnosic zasilanie i powrót też wzrasta , widzisz tu analogię do grzejników ? Prędzej będzie u Ciebie jak widać taktowanie niż w wylewce z anhydrydu
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  6. #13906
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RadMac

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał suspectt Zobacz post
    Panowie, ponawiam pytanie. Działa Wam SmartCloud ? To ważne bo mi przestało działać a jestem w trakcie sprawdzania pompy przez Panasonica i rozłączyło pompę z netem.

    Działa.
    Ostatnio edytowane przez RadMac ; 21-01-2021 o 20:05

  7. #13907
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balbin Zobacz post
    Ciekawa koncepcja
    Poszukam schemat tego shell-a i przeanalizuję możliwe modele podłączenia.
    Najważniejsze aby sygnał sterowania pochodził z PC, resztę zrobi grzałka.
    Ja mam w obwód grzałki zbiornika CWU. Pompa podając napięcie na grzałkę steruje Shelly , a ten załącza grzałkę. W ten sposób mogę tą grzałkę włączyć też niezależnie od pompy ( np jak jest nadprodukcja z paneli).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #13908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Swq Zobacz post
    Uzupełnione.
    Przepływ ok. 34l/min



    Podałem powyższe temp. dla przykładu. Oczywiście pompa nie jest w stanie podnieść temp. zasilania z 25st. do 30st. w kilka godzin.

    Długość trwania defrostu stwierdzam po podwyższonym mocy chwilowej widocznej na PVmonitorze dla podlicznika pompy.
    Załącznik 452269



    Od godz. 12:15 nie działa mi service cloud.
    Przeplyw ok.
    Zalacznik sie nie otwiera.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #13909
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Swq

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Opisz w stopce konkretnie jaka masz pompe czyli np.sdc 9kw seria H.
    Jaki przeplyw wody masz podczas defrostu bo to moze miec znaczenie na dlugosc jego trwania.
    Uzupełnione.
    Przepływ ok. 34l/min

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    To Ty tak przy podłogówce ( bo te dwa grzejniki w garażu pomijam ) sobie tak możesz zmieniać temperatury zasilania 25 czy 30 stopni praktycznie od tak ?
    Przecież obojętnie jaka pompa by to nie była podniesienie o 5 stopni zasilania to przynajmniej parę dni musiałaby chodzić non stop ,żeby to podnieść , nie mówiąc o temperaturze w domu.( tez by się podniosła , może nie o 5 stopni , ale znacząco).


    I co Ty monitorujesz przez pvmonitor , że stwierdzasz , że defrost tyle trwa ?
    Podałem powyższe temp. dla przykładu. Oczywiście pompa nie jest w stanie podnieść temp. zasilania z 25st. do 30st. w kilka godzin.

    Długość trwania defrostu stwierdzam po podwyższonym mocy chwilowej widocznej na PVmonitorze dla podlicznika pompy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	defrost.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	452273

    Cytat Napisał suspectt Zobacz post
    Panowie, ponawiam pytanie. Działa Wam SmartCloud ? To ważne bo mi przestało działać a jestem w trakcie sprawdzania pompy przez Panasonica i rozłączyło pompę z netem.
    Od godz. 12:15 nie działa mi service cloud.
    Dom HomeKoncept-53: pustak H+H 24cm; Styro 20cm grafit 031; podłogi EPS100 10cm,wylewki cementowe parter-10cm, poddasze 7-8 cm; dach wełna 30cm 032. Powierzchnia grzanych podłóg 180m^2 + nieogrzewany garaż 35m^2 i pom.techniczne 9,73m^2. Rekuperacja Zehnder Q350, Pompa P-W Panasonic HP 9kW (WH-SDC0709J3E5 - jedn. wew. WH-UD09JE5-1 - jedn. zew).

  10. #13910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Swq Zobacz post
    Uzupełnione.
    Przepływ ok. 34l/min



    Podałem powyższe temp. dla przykładu. Oczywiście pompa nie jest w stanie podnieść temp. zasilania z 25st. do 30st. w kilka godzin.

    Długość trwania defrostu stwierdzam po podwyższonym mocy chwilowej widocznej na PVmonitorze dla podlicznika pompy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	defrost.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	452273



    Od godz. 12:15 nie działa mi service cloud.
    Nie oatrz na ten pv monitor bk tam sa dane odczytywane co 3 min widac po zagieciach lini .jest odczytywany pobor ci 3min zaznaczone punkty na wykresie i polaczone prostymi.
    Tak naprawde tj 3min na poczatku i 3min na koncu możesz miec normslny pobor albi nawet brak poboru i o tym niewiesz.
    I z 15 min juz sie robi 9 min
    Pozatym nie wiesz ile trwal defrost a ile chodzily jeszcze grzalki po defroscie itp.
    Jak chcesz miec czas defrostu to tylko slęczenie przy sterowniku i obserwowanie kiedy sprezarka sie wlaczy di defristu i kiedy wylaczy reszta to przygotowania do i po
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  11. #13911
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Nie oatrz na ten pv monitor bk tam sa dane odczytywane co 3 min widac po zagieciach lini .jest odczytywany pobor ci 3min zaznaczone punkty na wykresie i polaczone prostymi.
    Tak naprawde tj 3min na poczatku i 3min na koncu możesz miec normslny pobor albi nawet brak poboru i o tym niewiesz.
    I z 15 min juz sie robi 9 min
    Pozatym nie wiesz ile trwal defrost a ile chodzily jeszcze grzalki po defroscie itp.
    Jak chcesz miec czas defrostu to tylko slęczenie przy sterowniku i obserwowanie kiedy sprezarka sie wlaczy di defristu i kiedy wylaczy reszta to przygotowania do i po
    Nie śleńczenie przy sterowniku , tylko coś znacznie częściej próbkującego niż srvice cloud , a już na pewno nie ten pvmonitor... Np HeishaMon Tam masz odświeżanie wszystkich parametrów co 5s,(można jeszcze częściej).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #13912

    Domyślnie

    Pytanie w kwestii harmonogramu tygodniowego pompy ciepła. Chce go ustawić bo, z moim obserwacji, pompa jest wyłączona ("czuwa") praktycznie od 9.00 do 17.00. Uruchamia jest właściwie pod wieczór i rano. Jak jest w nocy - ciężko mi powiedzieć ale pewnie też działa bo nad ranem temperatura jest o ok. 0,2 - 0,4 stopnia niższa niż ustawiona na sterownikach pokojowych. Niepokoi mnie ilość włączeń/wyłączeń - po 3 miesiącach działania jest ich ponad 1900 (przez pierwszy miesiąc pompa wygrzewała posadzkę i "dosuszała" tynki). Chcę zastosować ustawienie harmonogramu tygodniowego aby zdecydowanie ograniczyć taktowanie pompy (seria J). Planuję ustawić (każdego dnia) grzanie CO oraz CWU w godzinach 5.00 - 8.00 oraz 20.00 - 23.00. Czy w waszej opinii to wystarczy aby utrzymać w miarę stabilną temperaturę?

  13. #13913
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Starczy ,albo i nie , skąd my to mamy wiedzieć. Pytanie w stylu ,czy dojadę do Warszawy za 100PLN? Nie spróbujesz , to nigdy nie będziesz wiedział.

    EDIT: A co do ilości wł/wył to raczej ok. (Choć nie podałeś ilości godzin pracy). W okolicy zera może być dużo defrostów , a jednostka jednowentylatorowa podczas kazdego z nich się wyłącza , i zlicza co najmniej jeden raz ( a w niektórych sterownikach dwa razy). Musiałbyś sprawdzić, czy to rzeczywiście defrosty czy , taktowania. ( Choć skoro od 9 do 17 jest na czuwaniu i się nie włącza , to z grubsza można zalozyć , że jak się włączy to grzeje cały czas z pełną mocą)
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 22-01-2021 o 06:52
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #13914
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbin

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Kod pocztowy
    13-300
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ja mam w obwód grzałki zbiornika CWU. Pompa podając napięcie na grzałkę steruje Shelly , a ten załącza grzałkę. W ten sposób mogę tą grzałkę włączyć też niezależnie od pompy ( np jak jest nadprodukcja z paneli).
    Dobre rozwiąznie, też wykorzystuję grzałkę zewnętrzną do grzania CWU jeśli PC nie mieściłaby się w ramach swojego okienka czasowego. Stosuje styki booster header i zwykłe gniazdo dla grzałki 2kW.

    Natomiast zastanawiam się jak sterować tym Shelly bo jest mało informacji w manualu. Zakładam, że napięcie 230V, przewód F z przewodem N do zasilania grzałki przez przekaźnik wezmę z sieci. Natomiast jak sterować cewką bo styki na płycie głównej boiler contact to pewnie bezpotencjałowe (czyli podczas działania zwierają się, podczas postoju robią przerwę? Czy wykorzystać przewód F z sieci i zasilić styki na płycie i połączyć z cewką Shelly, a N podać bezpośrednio na cewkę? Przekaźnik wtedy będzie podłączonym szeregowo i zadziała jak płyta główna zewrze styki na boiler contact? Zakładam że między wejściem a wyjście w Shelly jest izolacja galwaniczna? Co o tym myślisz?
    Dom w Renkoldach 145 m2, PC Aquarea MDCwh-H3E5 9kW 1 faz. Podłoga 7 cm + 20 cm styr. biały, ściany gazobeton 24cm + Rockwool Frontrock 16cm, lekki strop - Rockwool Toprock Super 40cm, okna 3 szyby Adams, całość podłogówka, Reku: Systemair VTR300. PV - 6.1KWp.

  15. #13915

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post

    EDIT: A co do ilości wł/wył to raczej ok. (Choć nie podałeś ilości godzin pracy). W okolicy zera może być dużo defrostów , a jednostka jednowentylatorowa podczas kazdego z nich się wyłącza , i zlicza co najmniej jeden raz ( a w niektórych sterownikach dwa razy).
    Ilość godzin pracy to jeśli dobrze pamiętam ok. 1200.
    Czyli, jeśli dobrze z samego rana kontaktuję , można pobawić się harmonogramem aby zmniejszyć taktowanie pompy? Tym bardziej, że będę mniej więcej wiedział jak ustawić pompę podczas później wiosny / lata / wczesnej jesieni gdy nie używa się już/jeszcze CO a pompa służy wyłączenie do grzania CWU.
    Ostatnio edytowane przez Jeremies ; 22-01-2021 o 06:55

  16. #13916
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    @Jeremies , najpierw stwierdź ,czy to rzeczywiście taktowanie , czy te zliczzenia są od defrostów. Bo skoro od 9 do 17 dom jest w stanie "wytrzymać" bez ani jednego włączenia pompy , to jest szansa na to ,że jak już się wychłodzi po 17 i włączy , to taktowania tam nie ma.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #13917
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balbin Zobacz post
    Dobre rozwiąznie, też wykorzystuję grzałkę zewnętrzną do grzania CWU jeśli PC nie mieściłaby się w ramach swojego okienka czasowego. Stosuje styki booster header i zwykłe gniazdo dla grzałki 2kW.

    Natomiast zastanawiam się jak sterować tym Shelly bo jest mało informacji w manualu. Zakładam, że napięcie 230V, przewód F z przewodem N do zasilania grzałki przez przekaźnik wezmę z sieci. Natomiast jak sterować cewką bo styki na płycie głównej boiler contact to pewnie bezpotencjałowe (czyli podczas działania zwierają się, podczas postoju robią przerwę? Czy wykorzystać przewód F z sieci i zasilić styki na płycie i połączyć z cewką Shelly, a N podać bezpośrednio na cewkę? Przekaźnik wtedy będzie podłączonym szeregowo i zadziała jak płyta główna zewrze styki na boiler contact? Zakładam że między wejściem a wyjście w Shelly jest izolacja galwaniczna? Co o tym myślisz?
    Tak , styki bojler contact tak działają. Jedynie jak to można połączyć to coś w podobie tego:
    https://www.smartnydom.pl/wp-content...pm-schemat.png
    Tylko zamiast łącznika będą styki na płycie. Oczywiście na te styki shely poda potencjał fazy .

    EDIT: Oczywiście na tym schemacie gniazdko jest odbiorem ( grzałką ) , a nie zasilaniem
    0 to wyjście z przekaźnika.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 22-01-2021 o 07:45
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  18. #13918
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Panowie, pisaem wczesniej ze bufor chłodzi mi zasilanie i ogrzewa powrót.
    Wejści do bufora z jedn wew a wyjście na podłogówkę to roznica 2-3stopni.
    Powrót z podłogówki na wjeciu do bufora a wyjscie z bufor na jedn wew to tez ze 2st różnicy.
    Może tak ma być i bez sensu taka zmiana?

    Rozrysowałem to poniżej wg tego co doradził mi Codix.
    Nie ma az tak zimno na dworze wiec moze sie za to wezmę.
    Pozostaje tylko kilka pytan.
    - podłączenia salusa pod jedn wew
    - których króćców urzyć w buforze do podłączenia powrotu

    Oczywiści shemat uproszczony po na zasilanie jest jeszcze zawór CO/CWU ale wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	452284
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 22-01-2021 o 09:10
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  19. #13919
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Salusa podłączasz pod wejście ROOM THERMO1 w jednostce wewnętrznej ( tak ,żeby salus zwierał zacisk L z H jak trzeba będzie grzać).
    Króćców w buforze użyć tch , aby były jak najbardziej naprzeciwległe ( czyli na schemacie jest ok).

    EDIT: Może przy okazji pomyśl o bajpasie , żeby (choćby dla testów) ,wyrzucić bufor całkowicie ?
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 22-01-2021 o 09:27
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  20. #13920
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbin

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Kod pocztowy
    13-300
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Tak , styki bojler contact tak działają. Jedynie jak to można połączyć to coś w podobie tego:
    https://www.smartnydom.pl/wp-content...pm-schemat.png
    Tylko zamiast łącznika będą styki na płycie. Oczywiście na te styki shely poda potencjał fazy .

    EDIT: Oczywiście na tym schemacie gniazdko jest odbiorem ( grzałką ) , a nie zasilaniem
    0 to wyjście z przekaźnika.
    Dziękuje za pomoc
    Kupię Shelly i zbuduję sobie taki model zanim podłączę pod PC.
    Sprawdzę jak to działa i dam znać.
    Dom w Renkoldach 145 m2, PC Aquarea MDCwh-H3E5 9kW 1 faz. Podłoga 7 cm + 20 cm styr. biały, ściany gazobeton 24cm + Rockwool Frontrock 16cm, lekki strop - Rockwool Toprock Super 40cm, okna 3 szyby Adams, całość podłogówka, Reku: Systemair VTR300. PV - 6.1KWp.

Strona 696 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony