dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 724 z 1021
Pokaż wyniki od 14.461 do 14.480 z 20414
  1. #14461

    Domyślnie

    Cytat Napisał tede80 Zobacz post
    plusfoto załączam wykres ze wszystkimi wartościami.
    Ustaw sobe tylko dwie zmienne i będziesz wiedział czy podbija temp. docelową czy nie.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2021-02-10_165638.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	452908  
    Ostatnio edytowane przez TBomek ; 10-02-2021 o 15:59
    PC T-Cap 9kW 3f SUPER QUIET + Bufor 50l + C.O (kaloryfery); C.W.U INOX 250l 2,8m2 ; Termostat pokojowy Salus
    PV 9,66kWp Huawei 8kW + Egze-Solar 28x345W

  2. #14462

    Domyślnie

    Sęk w tym, że wiem o tym, że nie podbija z harmonogramu a ręcznie od razu reaguje, nie wiem po co te wszystkie wykresy.

  3. #14463
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tede80 Zobacz post
    plusfoto załączam wykres ze wszystkimi wartościami.

    Musisz wejść w ustawienia wykresu (na dole ekranu), odznaczyć wszystko to co tam zaznaczone a zaznaczyć te pozycje o których Ci pisałem.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #14464

    Domyślnie

    Czemu podbijając ręcznie KG o 5*C pompa w tych samych warunkach reaguje natychmiast?

  5. #14465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z tego co widzę na tym wykresie to reakcja pompy jest jak najbardziej prawidłowa pomimo iż nie zaznaczyłeś na wykresie temp. wody wyjściowej (4 pozycja). Zaznaczona jest poz 3 (temp. powrotu), temp. wyjściowa docelowa (pozycja 9) i produkcja (poz. 10) . Około 18 potem około 20 i dziś między ~8,30 do prawie 12 pompa stała. Tak samo po 15. W tym czasie mieliła wyłącznie obiegówka.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #14466

    Domyślnie

    No to ja czegoś nie rozumiem, prawidłowa reakcja pompy to brak reakcji na harmonogram a jak podbijam KG ręcznie to reakcja jest natychmiastowa i po 20 minutach jest wyraźnie wyższa temperatura? Przy podbijaniu przez harmonogram nie podniosła nawet o 0,5 stopnia przez 6 godzin. Wydaje mi się, że w miarę rozumuję ale to są jakieś brednie

  7. #14467
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    W ktorym momencie konkretnie nie zadzialal harmonogram ?
    Spojrz na wykres mocy ,jaką pompa generowała , cały czas prawie 9kW (a chyba taką masz) . To nie wina pompy ,że 9kW jest niewystarczające ,żeby podnieść temperaturę w Twoim domu.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #14468

    Domyślnie

    MiG25 od 00:00 do 06:00 oraz od 13:15 mam podbicie o 5*C, na wykresach nie zgadza się godzina i trzeba odjąć 1h od wartości na wykresach.
    https://youtu.be/BggC0k3oR74
    Ostatnio edytowane przez tede80 ; 10-02-2021 o 19:28

  9. #14469

    Domyślnie

    Widzę, że niczego się tu nie dowiem, uparliście się przy swoim (bez urazy) albo nie czytacie co piszę cały czas,
    "jak podbijam KG ręcznie to reakcja jest natychmiastowa i po 20 minutach jest wyraźnie wyższa temperatura"
    i jak to niby ma się do wywodów na temat mocy pompy, produkcji energii, poboru energii itd.?

  10. #14470
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ale to pewnie wina servicecluda, może gdzieś wprowadza przesunięcie ( nie bardzo tego używam) , pompa powinna dobrze to ustawiać. ( temperature docelowa aktualna zawsze mozesz sprawdzic w menu z informacjami)
    .
    Tam jakiegos harmonogramu w Smart Cloudzie nie masz ? Nie pali sie przypadkiem biala dioda na module ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  11. #14471

    Domyślnie

    MiG25 sprawdzałem dzisiaj i na pewno nie mam włączonego harmonogramu w Smart Cloud, dzisiaj zrobię inny harmonogram i zobaczymy jutro rano jak pompa będzie się zachowywała w nocy.

  12. #14472
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    I gdzie jutro rano to zobaczymy ? Na service cloudzie ? Bardziej bym uwierzył , jak byś sprawdził to "naocznie" w menu z informacjami ,czy o tej i o tej godzinie harmonogram podniósł temperaturę docelową.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  13. #14473

    Domyślnie

    MiG25 u mnie dane z Service Cloud pokrywają się ze stanem faktycznym ale oczywiście rano na panelu też wszystko sprawdzę.
    Dzisiaj rano po sprawdzeniu na panelu było to samo co w SC, czyli brak reakcji, zobaczymy jutro, zmodyfikowałem harmonogram.

  14. #14474
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Po prostu przestań mieszać krzywą. Ustaw ją na stałe i będzie OK. Takie wachlowanie niczemu dobremu nie służy - wręcz szkodzi i odbija się na zużyciu. To nie jest piec węglowy że będzie reagował w mgnieniu oka.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #14475

    Domyślnie

    Cytat Napisał tede80 Zobacz post
    Widzę, że niczego się tu nie dowiem, uparliście się przy swoim (bez urazy) albo nie czytacie co piszę cały czas,
    "jak podbijam KG ręcznie to reakcja jest natychmiastowa i po 20 minutach jest wyraźnie wyższa temperatura"
    i jak to niby ma się do wywodów na temat mocy pompy, produkcji energii, poboru energii itd.?
    To Ty sie uwaliłes przy jednym i mocy nawet nie chcesz sprawdzac bo akurat wcisles recznie j poszlo a moze jak wciskales recznie to chodzila na 8kw i jeszcze wykrzesala cos a jak chciales harmonogramem to moze chodzila inaczej.

    Na tabelce ktora pierwsza wrzuciles wynika ze chodzila prawie na 12kw wiec nie podbije temperatury bo nie ma czym chyba ze Cie w konia zrobi i zwolni obiegowke i podbije temp na tloczeniu powiekszy delte niby podbije temp ale i tak bedzie dostarczac ta sama energie a to energia grzejemy dom a nie temperatura.
    Z tego pierwszego wykresu co wrzucales to bylo widac najpierw chyba jakis stop byl bo czemu takie skoki na wykresie chodzila normalnie miala na zasilaniu 38 i podeszles podbiles na sterownikh o 5st a ona jakies skoki odwali la z czestotliwoscia w dol pewnie do staniecia itp?? Czy zastopowales zeby wprowadzic zmiany i pusciles ja na nowo??
    Zrob porzadny wykres z godziny a nie calego dnia gdzie bedzie szla rowno np.od 20min z temp.zasilania 38st. I bez jakis manewrow typu stop podbij recznie o 5st i zarejestroj po takim podbiciu jeszcze z 40min pracy tylko niech na tym wykresie beda przydatne dane czyli temp.powr i zasil ,przeplyw i,czestotliwosc,i najwazniejsze moc produkowana.
    Za bardzo temu smart ufasz .
    Sprawdz fizycznie na pompie nie na smarcie czy harmonogram zmienil target temperature.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  16. #14476
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tede80 Zobacz post
    Czemu podbijając ręcznie KG o 5*C pompa w tych samych warunkach reaguje natychmiast?
    no ale widać ewidentnie na wykresie że pompa w tych godzinach co chcesz chodzi na maxa, więc nie podbije ci więcej temperatury bo nie ma już mocy
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  17. #14477
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    no ale widać ewidentnie na wykresie że pompa w tych godzinach co chcesz chodzi na maxa, więc nie podbije ci więcej temperatury bo nie ma już mocy

    Podbiła by gdyby nagle krzywa nie poszła o 3 stopnie w dół (około 5) potem o 1 stopień (około 6) i o kolejny stopień zaraz po 8 co spowodowało jej wyłączenie do prawie 12. Pomiędzy 00 a 5 widać jak temperatura powrotu stale ładnie się podnosi. Całą winę za taki stan rzeczy ponosi wachlowanie krzywą co powoduje nawet wyłącznie pompy na kilka godzin.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #14478

    Domyślnie

    Po dzisiejszej nocy na zmodyfikowanym harmonogramie rano miałem 46*C na zasilaniu, chyba nie ma sensu dalej drążyć tematu, dziękuję za owocną dyskusję

    plusfoto chciałem podbić temp. w tych godzinach żeby wykorzystać maksymalnie taryfę G12W.

    Może wiecie jak zmienić godzinę w Service Cloud? nie zgadza się o 1h.

    Ostatnio edytowane przez tede80 ; 11-02-2021 o 06:25

  19. #14479
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tede80 Zobacz post
    Po dzisiejszej nocy na zmodyfikowanym harmonogramie rano miałem 46*C na zasilaniu, chyba nie ma sensu dalej drążyć tematu, dziękuję za owocną dyskusję

    plusfoto chciałem podbić temp. w tych godzinach żeby wykorzystać maksymalnie taryfę G12W.

    Może wiecie jak zmienić godzinę w Service Cloud? nie zgadza się o 1h.

    przyjrzyj się wykresowi, co się nagle stało o 4 że tak zaczeła szybko roznąć temperatura, a wcześniej bardzo powoli, masz jakiś termostaty? pozamykały się jakieś pętlę?
    p.s. a na pompie masz dobrą godzine ustawioną?
    Ostatnio edytowane przez 1igor1 ; 11-02-2021 o 10:44
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  20. #14480

    Domyślnie

    Cześć, zastanawiam się jak mógłbym zoptymalizować pracę pompy i zminimalizować zużycie energii elektrycznej.
    Najważniejsze informacje:
    Mam monobloka 9 kW WH-MXC09H3E5
    Mam fotowoltaikę na dachu, jest to pierwszy rok więc nie mam "zmagazynowanej" energii do wykorzystania, ewentualnie udaje mi się zyskać trochę na bieżąco.
    Dom 140 m2 + 30 m2 garażu i 250l CWU, ważne nie mam jeszcze podłogówki na piętrze (obecnie 100m2 wylewki do wygrzania) i nie w pełni skończony dom , dużo ciepła ucieka na piętro!
    Taryfa G11
    W domu nie ma nikogo między 7 a 15.
    Obecnie harmonogram mam ustawiony tak:
    5:00 grzanie na 22*
    11:00 grzanie na 24*
    21:00 grzanie na 24* dogrzewanie CWU na 40*
    23:00 grzanie 21*
    w weekendy praktycznie cały dzień ustawienie na 23*
    Zrezygnowałem z opcji wyłącz, termostat pilnuje żeby temperatura w domu nie spadła poniżej 21. Jako termostatu używam sterownika z pompy ciepła.
    24* może wydawać się dużo ale to taka temperatura która daje nam komfort przy niezakończonym domu i wymusza dłuższy cykl pracy sprężarki przy mniejszym zładzie niż docelowy. Grzeję od godz. 11 bo mogę konsumować od razu produkcję z PV jeżeli cokolwiek jest.
    Zużycie w grudniu: ok. 600 kW w styczniu podobnie (odczyt z licznika). W lutym na pewno będzie wyższe.
    Jakieś rady? Warto się bawić?

Strona 724 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony