dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 758 z 1021
Pokaż wyniki od 15.141 do 15.160 z 20417
  1. #15141

    Domyślnie

    U mnie bufor 50L ( Panasa) Suma wody w CO 180L
    Pompa sama moduluje i nigdy by się nie wyłączyła grzejąc na KG .
    Czyli jak bym ją włączył 01 października to mogę wyłączyć 01 maja i będzie miała 1wł i 1 wył. Fakt jak by tak pracowała to było by za ciepło więc ogranicza to harmonogram lecz to ja ustalam ile ma razy/dobę się włączyć. A w praktyce jest to 2 razy w mrozy. ( 4,30---10,30) i (15--00)
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 13-04-2021 o 11:43
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #15142
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ainsztain

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cześć po przerwie

    Mam pytanie. Mam pompę Aquarea 7 kW seria H. Dziś gdy byłem w pracy zadzwonił mój sąsiad, że słyszy dziwne dźwięki z mojej pompy ciepła. Zrobił nawet nagranie. Mój serwisant zalogował się do service clouda i nie zauważył nic niepokojącego. Jedyne co powiedział, że wkrótce po tym jak do niego zadzwoniłem to pompa wykonała defrost. Pompa cały czas grzeje prawidłowo. Więcej takie odgłosy się nie powtórzyły.
    Macie pomysł co to było?
    Podaję linka do pliku.
    https://drive.google.com/file/d/1ZDc...ew?usp=sharing


    Dziękuję.

  3. #15143

    Domyślnie

    Tak mi brzmi jakby sąsiad patyka w wentylator pchał
    A tak na poważnie to jak sie nie bedzie powtarzac to nie zdiagnozujesz i musisz sam najpierw posluchac jak brzmi pompa podczas normalnej pracy a podczas defrostu ,zapamietac i pużniej sam na takie cos natrafic i porównac,bo sasiada ocena moze byc przewrazliwiona a nagrywanie telefonem to tez takie slabe zalezy jaki kto ma mikrofon gdzie telefon przyloży.
    Sam mozesz tylko zobaczyc czy gdzies Ci cos nie wpadlo na wiatrak albo czy jak zaszroniona jest to czy gdzies sie tam lód nie zbiera.
    Jak by gdzies tarla to bedzie widac slady na łopatkach.
    Chociaz troche to brzmialo jakby sprezarka ,jak stary diesel bez oleju
    Ostatnio edytowane przez codix ; 13-04-2021 o 16:25
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  4. #15144
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ainsztain

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzwonił do mnie bo było to słychać u niego na podwórzu- głośny hałas. Na wiatrak trudno żeby coś wpadło bo przecież skraplacz jest przed wiatrakiem i coś by pod prąd powietrza musiało wpaść. Mało prawdopodobne. Jest możliwe żeby się tak zaszroniła pompa żeby wiatrak o lód zahaczał? Miał ktoś tak z was?

  5. #15145
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jak odpływy są przytkane to może się zdarzyć,
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  6. #15146
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ainsztain

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    12

    Domyślnie

    Nie były przytkane. Nawet w największe mrozy odpływ wody z defrostów był bezproblemowy- a były czasami bardzo często.

  7. #15147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Czy jest możliwe ustawienie krzywej grzewczej wysokich temperatur np. 45* i więcej dla -15* (anhydryt i podlogowka) bez szkody dla pompy ciepła i kieszeni użytkownika? Rozumiem że im wyższa temperatura zadana tym dłużej chodzi pompa (w efekcie mając mniej załączeń) ale pytanie gdzie jest granica opłacalności takiego podnoszenia krzywej. Ustawienie np -15/45 15/35 jest realne ale czy sensowne?

  8. #15148
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Czy jest możliwe ustawienie krzywej grzewczej wysokich temperatur np. 45* i więcej dla -15* (anhydryt i podlogowka) bez szkody dla pompy ciepła i kieszeni użytkownika? Rozumiem że im wyższa temperatura zadana tym dłużej chodzi pompa (w efekcie mając mniej załączeń) ale pytanie gdzie jest granica opłacalności takiego podnoszenia krzywej. Ustawienie np -15/45 15/35 jest realne ale czy sensowne?
    U Ciebie przy anhydrycie jest to niewykonalne
    Nie ma to związku z opłacalnością a z fizyczną właściwością anhydrytu, po godzinie jazdy będziesz miał saunę w domu a do zadanej jeszcze będzie duuuuzo brakowało
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 13-04-2021 o 18:37

  9. #15149

    Domyślnie

    Panowie wracając jeszcze na chwilę do mojego pytania z poprzedniej strony - czy montaż pod same grzejniki do T-CAPa 9kw split 3 fazy bufora 200L zamiast 100L da jakieś korzyści? może to w jakimś stopniu wydłużyć żywotność pompy?

    - troche ponad 180m2
    - same grzejniki (większość żeliwne)
    - ok 180L wody w grzejnikach jest myśle.

    Czy nie zawracać sobie głowy i zostać przy buforze 100l ?
    w połowie maja mam montaż i jeszcze czas na ewentualną zmiane..

  10. #15150

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Czy jest możliwe ustawienie krzywej grzewczej wysokich temperatur np. 45* i więcej dla -15* (anhydryt i podlogowka) bez szkody dla pompy ciepła i kieszeni użytkownika? Rozumiem że im wyższa temperatura zadana tym dłużej chodzi pompa (w efekcie mając mniej załączeń) ale pytanie gdzie jest granica opłacalności takiego podnoszenia krzywej. Ustawienie np -15/45 15/35 jest realne ale czy sensowne?
    A jaka wkońcu pompę zamontowałeś ,jaka firma,jaki model,moc, a jakie masz obciażenie cieplne domu? No ten anhydryt 5cm to trochę nie teges
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  11. #15151
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Czy jest możliwe ustawienie krzywej grzewczej wysokich temperatur np. 45* i więcej dla -15* (anhydryt i podlogowka) bez szkody dla pompy ciepła i kieszeni użytkownika? Rozumiem że im wyższa temperatura zadana tym dłużej chodzi pompa (w efekcie mając mniej załączeń) ale pytanie gdzie jest granica opłacalności takiego podnoszenia krzywej. Ustawienie np -15/45 15/35 jest realne ale czy sensowne?
    Sensowne może wtedy , kiedy chcesz nagrzać jak najmocniej w określonym czasie , np grzanie w taryfie nocnej.
    Może i w 5cm anhydrycie w porównaniu z 30cm psełdobetonem spulchnionym powietrzem wiele się nie zakumuluje , ale jeśli wylewka starcza na tydzień , to taki anhydryt może na 12h wystarczy....

    A co do stwierdzenia , że przy wyższej ustawionej temperaturze pompa chodzi bez wyłączanie ,to prawda , ale bez włączania bedzie chodzila równiez , kiedy ustawiona temperatura jest rowna z temperaturą wyjscia ( pompa się wtydy zmoduluje).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #15152
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Sensowne może wtedy , kiedy chcesz nagrzać jak najmocniej w określonym czasie , np grzanie w taryfie nocnej.
    Może i w 5cm anhydrycie w porównaniu z 30cm psełdobetonem spulchnionym powietrzem wiele się nie zakumuluje , ale jeśli wylewka starcza na tydzień , to taki anhydryt może na 12h wystarczy....
    Jakaś aluzja?
    Betonu spulchnionego powietrzem mam "tylko" 10cm,pod nim jest 25cm zelbetonu B35 z 4t stali,wibrowany

  13. #15153

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Pod pompy i automatykę to może nie aż tak duży ,może nawet i B6 starczy. Dla full wypasu możesz jeszcze dac stycznik i czujnik zaniku fazy Nie ,żebym to polecał , ale niektórzy twierdzą ,że inwerter pójdzie z dymem , jak braknie mu jednej fazy ( pewnie używają analogii wprost do silnika trójfazowego).
    Zostawić c16/3 czy zamienić na B16/3 ?
    https://zapodaj.net/1911b84c7e66a.jpg.html
    Ogólnie prócz tych 2 bezpieczników pod sprężarkę i grzałkę PC te dwa kolejne chyba już zbędne ?

  14. #15154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    U Ciebie przy anhydrycie jest to niewykonalne
    Nie ma to związku z opłacalnością a z fizyczną właściwością anhydrytu, po godzinie jazdy będziesz miał saunę w domu a do zadanej jeszcze będzie duuuuzo brakowało
    To w takim razie jak "wyregulować" ustawienia PC aby uzyskać kompromis między komfortem cieplnym w domu, ekonomicznym wykorzystaniem pompy i, co chyba najważniejsze, zapewnieniem jej dlugiej żywotności poprzez redukcję (wyeliminowanie) taktowania? Może są tu anhydrytowcy, którzy sobie już z tym poradzili. Podpowiedzi mile widziane.

  15. #15155
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ważne czynniki to ,czy jesteś ograniczony taryfami. Czy wychodzisz z domu ( żeby np było cieplej jak wracasz do domu , a nie wtedy kiedy Cie nie ma). Czy do sterowania użyjesz temperatury wody , czy tez jakiś termostat..Czy pompa jest dobrana na styk , czy ma zapas, i pewnie wiele innych czynnikow. Generalnie ustawienie grzania to jest bardzo indywidualna sprawa , i ciężko w krokach podać receptę.\
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  16. #15156
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Zostawić c16/3 czy zamienić na B16/3 ?
    https://zapodaj.net/1911b84c7e66a.jpg.html
    Ogólnie prócz tych 2 bezpieczników pod sprężarkę i grzałkę PC te dwa kolejne chyba już zbędne ?
    Lepszy B ,chyba ,że ciężko go zamienić to w ostatecznosci moze zostac . Zobacz też co jest przed tą skrzynką , jak B20 albo coś mniejszego , to wtedy ,żeby była selektywność to dobrze byłoby też B. Generalnie C jest do zabezpieczenia urzadzen z duzym prądem rozruchu ( jak silnik , większy transformator , zwłaszcza toroidalny), W pompie jest inwerter , więc wszystko startuje łagodnie.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #15157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lubuszmen Zobacz post
    Z wykresu wygląda na to, że maszyna wie co robi, bo ciepło w domu.
    Niech zapierdziela w ten sposób do końca świata i jeden dzień dłużej

    Załącznik 451289
    Jestem świeżym użytkownikiem dwustrefowej pompy ciepła Aquarea High Performance 9 kW Generacji J (WH-UD09JE5 + WH-ADC0309J3E5B)

    Jestem jakaś szansa aby podejrzeć wykresy jak w cytowanej wiadomości?

    To co można podejrzeć na stronie AQUAREA Smart Cloud to jakiś żart, w kotle na ekogroszek miałem dostęp do wykresu i każdej funkcji z poziomu aplikacji/strony weeb.

  18. #15158

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Lepszy B ,chyba ,że ciężko go zamienić to w ostatecznosci moze zostac . Zobacz też co jest przed tą skrzynką , jak B20 albo coś mniejszego , to wtedy ,żeby była selektywność to dobrze byłoby też B. Generalnie C jest do zabezpieczenia urzadzen z duzym prądem rozruchu ( jak silnik , większy transformator , zwłaszcza toroidalny), W pompie jest inwerter , więc wszystko startuje łagodnie.
    Ok , dzięki za pomoc .U mnie główne bezpiecznieczniki to wszytko topik 25A.
    A mogę zapytać jak np. u ciebie wyglada taka rozdzielka po pompę ?
    C16 zamienię na B16 i zostawię dodatków B10 pod jakiś sterownik czy pompkę zewnętrzna . Dodatkowo nie jest przewidziana inna grzałka niż ta 3kw w PC ? Np. Grzałka do bufora czy zbiornika CWU ?

  19. #15159
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    w kotle na ekogroszek miałem dostęp do wykresu i każdej funkcji z poziomu aplikacji/strony weeb.
    No po prostu "wow"
    Ale nie przejmuj się, ja nawet w swoim Panasie nie mam kolorowego wyświetlacza

  20. #15160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    No po prostu "wow"
    Ale nie przejmuj się, ja nawet w swoim Panasie nie mam kolorowego wyświetlacza
    Lubię wiedzieć jak coś działa, jak zachowują się poszczególne parametry przy danych nastawach.
    Rozumiem, że Ciebie to nie interesuje - spoko, tylko nie wiem po co pisać takie krzywe teksty.
    Dla mnie wyświetlacza mogłoby w ogóle nie być, byle byłaby odpowiednia aplikacja do sterowania/monitoringu, a to co daje Panasonic w swojej aplikacji to porażka.

Strona 758 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony