dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 776 z 1021
Pokaż wyniki od 15.501 do 15.520 z 20411
  1. #15501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Harmonogram nie zadziała gdy POMPA MA STAN ON i harmonogram zaczyna się od ON. Pompa musi być wyłączona lub przy włączonej trzeba zacząć od OFF aby zadziałał cały harmonogram (jeszcze tego nie testowałem z OFF na poczatku).

    Z tym podałem tylko przykład, to nie jest finalna wersja:
    1. 14.00 OFF
    2. 14.05 ON CWU
    3. 22.00 OFF
    Zadziała. Ja mam zimą na przykład
    13:00 ON CO
    15:00 ON CWU + CO.

  2. #15502

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Zadziała. Ja mam zimą na przykład
    13:00 ON CO
    15:00 ON CWU + CO.
    A jaką masz pompe?
    na T-CAP gen H, nie działa harmonogram zaczynający się od ON, gdy pompa też jest ON (zielona lampka na sterowniku)
    Czytałem, że na gen J działa

    ----
    Arturo mi chodzi aby w ciagu dnia miec informacje ze sterownika temp domu, na zewnatrz biezaca wody i aby harmonogram sie zalaczal. A aby sie zalaczyl u siebie musze miec wylaczona pompe.
    Pisalem o tym z 5 dni demu w tym temacie, gdy harmonogram w ogole mi nie startowal.
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 17-06-2021 o 21:49

  3. #15503

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    A jaką masz pompe?
    na T-CAP gen H, nie działa harmonogram zaczynający się od ON, gdy pompa też jest ON (zielona lampka na sterowniku)
    Czytałem, że na gen J działa
    T-CAP gen. H

  4. #15504
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    A jaką masz pompe?
    na T-CAP gen H, nie działa harmonogram zaczynający się od ON, gdy pompa też jest ON (zielona lampka na sterowniku)
    Czytałem, że na gen J działa

    ----
    Arturo mi chodzi aby w ciagu dnia miec informacje ze sterownika temp domu, na zewnatrz biezaca wody i aby harmonogram sie zalaczal. A aby sie zalaczyl u siebie musze miec wylaczona pompe.
    Pisalem o tym z 5 dni demu w tym temacie, gdy harmonogram w ogole mi nie startowal.
    Działa w generacji H i J na pewno, nie trzeba dawać OFF
    Po prostu jak ci koledzy wyżej pisale, jak temperatrura mieści się w delcie to grzanie nie nastąpi, jak dasz OFF wcześniej to choćby temperatura różniła się o 1 stopień to włączy grzanie, dlatego za pewne wydaje ci się że harmonogram nie działa jak nie dasz OFF
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  5. #15505

    Domyślnie

    Temp nie mieściła się w delcie i nie załączał się harmonogram, jak wyłaczyłęm pompe i harmonogram od ON to startuje każdego dnia. Dawałem delte chyba nawet 12 na test... ale jeszcze przyjże sie temu. Pompa właczona (czyli zielona lampka na sterownik), harmonogram On i zero reakcji.

    Jesteś pewny na 100%, że pompa może być włączona i harmonogram zaczynający się od ON się włączy?
    Bo tak jak ja mówie pwiedziały mi chyba ze 3 osoby aby spróbować

  6. #15506
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Tak , na 100% się włączy , jeśli tylko sam harmonogram będzie włączony ( będzie ikonka harmonogramu na wyświetlaczu ).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #15507
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Zgadza się działa i H i J ikonka harmonogramu musi być na wyświetlaczu.

  8. #15508

    Domyślnie

    Ja szczerze też nie mogę ogarnąć tego harmonogramu. Pompa wh-sdc09h3e8 ustawiony tylko w panelu 13ON- 15OFF, zaznaczony jest na wyświetlaczu, zadana woda 50C ,histeryza tylko na 3C, na wyświetlaczu tylko kran woda CWU. Pompa załączona, wyświetlacz świeci zielona dioda także i harmonogram nie uruchamia grzania wody, Jak jest wyświetlacz wyłączony , nie ma żadnych odczytów temperatury tylko ikona u góry harmonogramu to pompa uruchamia się o 13. Chciałbym widzieć co na wyświetlaczu i żeby działał ten harmonogram, co trzeba jeszcze zrobić? Prośba czy może ktoś podzielić się jak ma ustawione żeby to działało ?

  9. #15509
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Żeby działał harmonogram , to na wyświetlaczu ma być ikonka harmonogramu z podświetleniem , nic więcej.
    Harmonogram robi dokładnie to samo co człowiek przyciskami o określonym czasie. Czyli ,jeśli w harmonogramie jest o 13:00 włączenie , CWU i tem 47 stopni , to harmonogram zrobi dokładnie to samo , jak byśmy sami o 13 poszli do sterownika , włączyli pompę ( zielona LED zapalona , jesli juz sie pali to nie zmienia stanu) , przełączyli tryb na CWU i ustawili 47 stopni. I dokładnie to zrobi harmonogram. Jeśli Harmonogram coś zrobi o 13 ,a my o 13:01 ręcznie coś zmienimy , to harmonogram już tego nie poprawi, tylko czeka na kolejne ustawione zadanie , i robi dokładnie to co jest tam napisane.

    Jeśli macie wpisane ,że o13 ma włączyć CWU i zmienić temperaturę , i jeśli to się nie dzieje , to albo harmonogram jest wyłączony , albo używacie harmonogramu z chmury ( z modułu CZ-TAW1) .
    Jeśli jesteście pewni , że tak się nie dzieje , to może Panasonic coś skopał w jakiejś rewizji oprogramowania ( i tylko serwisant może je zmienić).

    Sam przed chwilą miałem ustawiony tryb grzania( ale i tak nie grzeje bo temperatura zewnętrzna na to nie pozwala) , pompa włączona i o 0 harmonogram przełączył tryb na CWU..
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  10. #15510

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że choć harmonogram o godz. X ma grzać a temp w CWU mieści się delcie to też grzania nie załączy.
    PS> mam ustawiony w samopas i za 23 dni czerwca poszło 19kWh więc po co w ogóle się bawić w jakieś harmonogramy.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #15511

    Domyślnie

    U mnie za 5 dni 20kwh, zbiornik 300l dwie wężownice. Mam fotowoltanikę i chciałbym wykorzystać autokonsumpcje , poza tym jestem w taryfie G12W dlatego tak planuje. Cztery osoby w domu i po wieczornym korzystaniu pewnie normalnie w nocy by dogrzewała wodę.
    Odnośnie harmonogramu to mam rozumieć że ikonka ma być na górnym pasku, i nic więcej na wyświetlaczu, tzn pompa wyłączona na panelu. Bo jak świeci się zielona dioda na panelu to jeszcze widzimy temperatury min np.wody czy zewnętrzną i choć będzie na górnym pasku ikona harmonogramu to nastawy nie działają . Pompa załączy się w każdej porze jak spadnie temperatura wody poniżej zadanej 47C i histerezy 5C czyli jak będzie poniżej 42C.
    Ja nie wiem czy jest taka możliwość, ale chciałbym żeby pompa była załączona, zielona dioda (chyba że to nie wskazane) miał podgląd na wyświetlaczu w każdej chwili widzieć np.temperture CWU i dodatkowo właśnie działał ten harmonogram który jak jest potrzeba to zagrzeje wodę w wyznaczonych godzinach.

  12. #15512

    Domyślnie

    Cytat Napisał esp Zobacz post
    U mnie za 5 dni 20kwh, zbiornik 300l dwie wężownice. Mam fotowoltanikę i chciałbym wykorzystać autokonsumpcje , poza tym jestem w taryfie G12W dlatego tak planuje. Cztery osoby w domu i po wieczornym korzystaniu pewnie normalnie w nocy by dogrzewała wodę.
    Odnośnie harmonogramu to mam rozumieć że ikonka ma być na górnym pasku, i nic więcej na wyświetlaczu, tzn pompa wyłączona na panelu. Bo jak świeci się zielona dioda na panelu to jeszcze widzimy temperatury min np.wody czy zewnętrzną i choć będzie na górnym pasku ikona harmonogramu to nastawy nie działają . Pompa załączy się w każdej porze jak spadnie temperatura wody poniżej zadanej 47C i histerezy 5C czyli jak będzie poniżej 42C.
    Ja nie wiem czy jest taka możliwość, ale chciałbym żeby pompa była załączona, zielona dioda (chyba że to nie wskazane) miał podgląd na wyświetlaczu w każdej chwili widzieć np.temperture CWU i dodatkowo właśnie działał ten harmonogram który jak jest potrzeba to zagrzeje wodę w wyznaczonych godzinach.
    Chciałbym także ustawić dokładnie tak jak piszesz, temp na wyświetlaczu czyli włączona zielona lampka (znaczy pompa włączona) i aby działał harmonogram.
    Niestety ma tak samo jak Ty i u mnie póki co pompa cały czas wyłączona i dopiero włacza się harmonogram.
    Ikonka na górze oczywiście się świeci, prosze NIE PISAĆ O TYM KOLEJNY RAZ.
    HARMONOGRAM OCZYWIŚCIE NA STEROWNIKU, ZERO DOTYKANIA CHMURY !!!
    DELTA USTAWIONA BARDZO DUŻA !!!!

    Esp - trzeba by napisać harmonogram zaczynający się: 14.00 OFF, 14.05 ON CWU i wtedy w teorii by pompa była właczona cały dzień i odczyt temp na sterowniku. Jeszcze nie sprawdzałem bo nie mam na to czasu chwilowo.

    5 dni i 20kw to podejrzewam, że często załaczało Ci się grzanie, czujnik temp masz na dole czy na środku? też mam 300l 3.4m2 wężownica i przeniosłęm ze środka na góre, temp teraz dużo wolniej spada i pokazuej na apce praktycznie tą samą wartość co fizyczny termometr na zbiorniku. Mi też często się załączała na początku i dlatego zszedłem z histerezy na harmonogram i teraz idzie 1.5-2kw na dobe.

    Teraz przy tym położeniu czujnika na górze i samej histerezie na powiedzmy 8* pewnie by się załaczała raz na dobe już, ale nie chce aby to wypadało przykładowo w nocy więc wole harmonogram mimo wszystko (mam fotowoltaike ale mimo wszystko), a ciepłej wody starcza spokojnie.
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 23-06-2021 o 21:34

  13. #15513

    Domyślnie

    Cytat Napisał esp Zobacz post
    U mnie za 5 dni 20kwh, zbiornik 300l dwie wężownice. Mam fotowoltanikę i chciałbym wykorzystać autokonsumpcje , poza tym jestem w taryfie G12W dlatego tak planuje. Cztery osoby w domu i po wieczornym korzystaniu pewnie normalnie w nocy by dogrzewała wodę.
    Odnośnie harmonogramu to mam rozumieć że ikonka ma być na górnym pasku, i nic więcej na wyświetlaczu, tzn pompa wyłączona na panelu. Bo jak świeci się zielona dioda na panelu to jeszcze widzimy temperatury min np.wody czy zewnętrzną i choć będzie na górnym pasku ikona harmonogramu to nastawy nie działają . Pompa załączy się w każdej porze jak spadnie temperatura wody poniżej zadanej 47C i histerezy 5C czyli jak będzie poniżej 42C.
    Ja nie wiem czy jest taka możliwość, ale chciałbym żeby pompa była załączona, zielona dioda (chyba że to nie wskazane) miał podgląd na wyświetlaczu w każdej chwili widzieć np.temperture CWU i dodatkowo właśnie działał ten harmonogram który jak jest potrzeba to zagrzeje wodę w wyznaczonych godzinach.
    Jak chcesz zieloną lampkę -to tylko samopas lub>>>>>>>>>>>>>>>> Zalączyć grzanie ( CO ) zadając hamulec temperaturowy np. wyłączenie CO ---- 13*C i harmonogram na CWU. Nie wiem nigdy tak nie robilem ale może zaskoczy. Mam samopas i dostęp do w/w funkcji o które ci chodzi .
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #15514

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Chciałbym także ustawić dokładnie tak jak piszesz, temp na wyświetlaczu czyli włączona zielona lampka (znaczy pompa włączona) i aby działał harmonogram.
    Niestety ma tak samo jak Ty i u mnie póki co pompa cały czas wyłączona i dopiero włacza się harmonogram.
    Ikonka na górze oczywiście się świeci, prosze NIE PISAĆ O TYM KOLEJNY RAZ.
    HARMONOGRAM OCZYWIŚCIE NA STEROWNIKU, ZERO DOTYKANIA CHMURY !!!
    DELTA USTAWIONA BARDZO DUŻA !!!!

    Esp - trzeba by napisać harmonogram zaczynający się: 14.00 OFF, 14.05 ON CWU i wtedy w teorii by pompa była właczona cały dzień i odczyt temp na sterowniku. Jeszcze nie sprawdzałem bo nie mam na to czasu chwilowo.

    5 dni i 20kw to podejrzewam, że często załaczało Ci się grzanie, czujnik temp masz na dole czy na środku? też mam 300l 3.4m2 wężownica i przeniosłęm ze środka na góre, temp teraz dużo wolniej spada i pokazuej na apce praktycznie tą samą wartość co fizyczny termometr na zbiorniku. Mi też często się załączała na początku i dlatego zszedłem z histerezy na harmonogram i teraz idzie 1.5-2kw na dobe.

    Teraz przy tym położeniu czujnika na górze i samej histerezie na powiedzmy 8* pewnie by się załaczała raz na dobe już, ale nie chce aby to wypadało przykładowo w nocy więc wole harmonogram mimo wszystko (mam fotowoltaike ale mimo wszystko), a ciepłej wody starcza spokojnie.
    Co to za harmonogram 14.00-OFF a 14,05 ON ? Toż to SAMOPAS bez 5min czyli 23h i 55mni /24h -to grzanie. Przerwy PC ma tylko 5 min. No oczywiście uwzględniając Deltę.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #15515

    Domyślnie

    Przepraszam ale sprawdziłem dokładnie, żeby tylko woda użytkowa i faktycznie 5 dni zbiornik 300l woda ustawiona na 47C i podlicznika wychodzi 11kwh wiec nie jest źle.
    Ja tez mam wyłączoną pompę , wyświetlacz i załącza , zaświeca się tylko w godzinach ustawionego harmonogramu. Niestety jak włączyłem żeby sprawdzić jaka temperatura wody pompa zaczęła grzać choc nie była w godzinach harmonogramu , była poniżej zadanych, logicznie powinna poczekać na godziny w harmonogramie.

  16. #15516
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Logicznie , to była włączona , miała tryb CWU , więc jeśli temperatura zbiornika była poniżej delty , to dlaczego miała czekać ? Pisałem wcześniej co harmonogram robi.... Jeszcze raz to dobitnie powiem , harmonogram wykonuje konkretne zadanie o konkretnej godzinie , a nie ( jak się niektorym wydaje ) spradza przedziały czasowe , i powinna czekac na godziny w harmonogramie.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #15517

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Co to za harmonogram 14.00-OFF a 14,05 ON ? Toż to SAMOPAS bez 5min czyli 23h i 55mni /24h -to grzanie. Przerwy PC ma tylko 5 min. No oczywiście uwzględniając Deltę.
    Voymar oczywiście masz racje, zmęczony już pisałem, nie dodałem że delta 12 więc może aż tak się nie wychłodzi aby załączyć się w nocy.
    Można by dodać 14.00 OFF, 14.05 ON, 22.00 OFF jak już nikogo nie obchodzi temp i idzie się powoli spać, rano w sumie nie istotne bo szybko szybko i opuszcza się dom

    edit: więc i w sumie te 14.00 OFF nie potrzebne.
    Ustawiając najwyższą delte tak aby nie dać się w nią złapać jest to jakieś rozwiązanie na prwie ciągle właczoną pompe i działający harmonogram.
    Bo takie ON i OFF pompy chyba nic jej nie szkodzą co?

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Żeby działał harmonogram , to na wyświetlaczu ma być ikonka harmonogramu z podświetleniem , nic więcej.
    Jeśli nic więcej to ma nie być wartości temperatur ikonek od wody itp. czyli pompa ma być wyłączona? To samo powtarzamy z Esp od 2 stron
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 24-06-2021 o 16:46

  18. #15518
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Nie napisałem ,że nic więcej. Może być włączona , może być wyłączona , harmonogram jak przyjdzie godzina ustawi to ,co jest zaprogramowane w nim.
    Nie wiem co to jest "Esp od 2 stron" ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #15519

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Nie napisałem ,że nic więcej. Może być włączona , może być wyłączona , harmonogram jak przyjdzie godzina ustawi to ,co jest zaprogramowane w nim.
    Nie wiem co to jest "Esp od 2 stron" ?
    To czemu mi i Esp się nie załącza, gdy pompa jest włączona i harmonogram zaczyna się od ON ??
    a komu odpisywałeś kilka postów wyżej..

  20. #15520
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Może to pytanie trzeba zadać Panasonicowi...
    Ja takiego problemu nie mam , i nikt to do tej pory też nie miał, może najnowszy firmware jest skopany.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 776 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony