dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 804 z 1021
Pokaż wyniki od 16.061 do 16.080 z 20417
  1. #16061

    Domyślnie

    Cytat Napisał laparia Zobacz post
    Jaka powinna być minimalna temperatura podawana w podłogę i grzejniki.
    Dobrze by było jak zamieścisz dane budynku i PC w stopce
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  2. #16062
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Od kilku dni codziennie mam kilku razowe (na 1-2 minuty) wyłączenia prądu. Co polecacie zamontować w celu zabezpieczenia PC przed awarią?

  3. #16063
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ubezpieczenie będzie bardziej skuteczne , niż jakiekolwiek zabezpieczenie. Możesz się bawić w ograniczniki przepięć ( tylko nie te tanie chińskie , takie pow 1tys PLN) , w czujniki zaniku fazy ,analizatory jakości energii , ale czy to Cię ustrzeże przed uszkodzeniem... Panasonic niczego takiego nie wymga , nie rekomenduje ,także tylko Twoja to będzie inicjatywa.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #16064
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ubezpieczenie będzie bardziej skuteczne , niż jakiekolwiek zabezpieczenie. Możesz się bawić w ograniczniki przepięć ( tylko nie te tanie chińskie , takie pow 1tys PLN)
    Co nie tak np. z tym SPD? Tu jeszcze taniej

    Ubezpieczenie nie uchroni przed zmarznięciem.

  5. #16065
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    A zamarznięcie to nie awaria.... Tak Ubezpieczenie nie chroni przed zamarznięciem , nie chroni przed awarią, przed dewastacją ... wymień coś jeszcze , przed czym nie chroni...
    Nie wiesz po co jest ubezpieczenie czy co ?Ubezpieczenie przed niczym nie chroni , tylko pokrwa skutki...
    A co do SPD , chcesz to je instaluj , możesz i instlować chińskie za 150pln , pewnie przed czymś uchronią , Chodziło mi raczej o to ,że może zamiast myśleć o ogranicznikach i innych urządzeniach lepiej kupić ubezpieczenie.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 21-10-2021 o 13:45
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  6. #16066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Od kilku dni codziennie mam kilku razowe (na 1-2 minuty) wyłączenia prądu. Co polecacie zamontować w celu zabezpieczenia PC przed awarią?
    Ja mam coś takiego.
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/...SA23ipicu~olK_

    Działą to w ten sposób, że od ostatniego powrotu zasilania odliczany jest pewien czas, po którym stycznik Eaton znowu zapoda zasilanie na pompę.
    Czas nastawiam na za pomocą Zamel.
    U mnie dziś nie było zasilania 8x, a pompa włączyła się ponownie tylko 3x. W dodatku w odstępach około 1-2 godzinnych.
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  7. #16067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    A zamarznięcie to nie awaria.... Tak Ubezpieczenie nie chroni przed zamarznięciem ,
    Czytaj ze zrozumieniemv- nie zAmarznięcie a zMarznięcie. Ubezpieczenie nie uchroni przed zmarznięciem - ochronnik, UPS i inne zabezpieczenia mogą

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Nie wiesz po co jest ubezpieczenie czy co ?
    Wiem. To Ty sprowadzasz wszelkie szkody do złotówek.

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    ?Ubezpieczenie przed niczym nie chroni , tylko pokrwa skutki...
    Wskrzesi zmarznięte kwiatki czy rybki tropikalne? Przywróci zdrowie?


    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    ?A co do SPD , chcesz to je instaluj.
    Zainstalowałem Dehnshielda 255 i chętnie się dowiem, co z nim nie tak. Ma iskiernik. Solidny producent... Kosztuje znacznie poniżej 1kPLN/
    Bezpieczeństwo jest dla mnie bardzo ważne. Na co, Twoim zdaniem, powinienem wymienić przy braku instalacji odgromowej i dla których parametrów

  8. #16068
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zainstalowałem Dehnshielda 255 i chętnie się dowiem, co z nim nie tak. Ma iskiernik. Solidny producent... Kosztuje znacznie poniżej 1kPLN/
    Bezpieczeństwo jest dla mnie bardzo ważne. Na co, Twoim zdaniem, powinienem wymienić przy braku instalacji odgromowej i dla których parametrów
    Nie umiem czytać tych bzdur ze zrozumieniem...
    Zwłaszcza takich reklamowych sloganów...
    Kup sobie drugą pompę ciepła ,wtedy będzie bezpiecznie.... A nie ,zaraz , przecież Ty nawet pierwszej nie masz....
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  9. #16069
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian_koh Zobacz post
    Ja mam coś takiego.
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/...SA23ipicu~olK_

    Działą to w ten sposób, że od ostatniego powrotu zasilania odliczany jest pewien czas, po którym stycznik Eaton znowu zapoda zasilanie na pompę.
    Czas nastawiam na za pomocą Zamel.
    U mnie dziś nie było zasilania 8x, a pompa włączyła się ponownie tylko 3x. W dodatku w odstępach około 1-2 godzinnych.
    Ok , super , proponuję obok stycznika dodać rozłącznik , który by bajpasował stycznik , bo znając szczęście Kaizena , to w najgorszy mróz zamel ,albo cewka stycznika się spali i Ci egzotczne rybki i rośliny zmarzną , bo Ciebie akurat w domu nie będzie. A tak to może żona da radę zewrzeć to zabezpieczenie.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  10. #16070

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Nie umiem czytać tych bzdur ze zrozumieniem...
    Zwłaszcza takich reklamowych sloganów...
    Kup sobie drugą pompę ciepła ,wtedy będzie bezpiecznie.... A nie ,zaraz , przecież Ty nawet pierwszej nie masz....
    Bo kaizen to troll, psuje każdy wątek w którym się pojawi...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  11. #16071
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Arturo ,Panas już śmiga ?
    Jak zakończysz "pokutę" , to daj cynk co i jak.
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  12. #16072

    Domyślnie

    Dziś, po 3h działania pompy, było dziewięć uruchomień sprężarki - zakładam, że to defrosty
    Temp. -1*, duża wilgotność (skrobanie szyb samochodu), tryb cichy poz. 2, krzywa grzewcza obecnie 38/-12 i 34/12, praca na termostatach pokojowych (dwa poziomy)
    Przy temperaturach na poziomie ok. 5*, jedno/dwa uruchomienie przez 5,5h.
    Ściany: Porotherm; Styropian grafit 0,031 gr.20cm; Podłogi: parter styropian grafit 0,030 gr. 12cm, piętro styropian grafit 0,030 gr. 6cm; Dach: 25cm PUR, 100% OP, PC Panasonic seria J 7kW; Rekuperacja Zehnder Q350 VV PL TR Basic

    Prośba od znajomego - dziękuję za pomoc
    https://pomagam.pl/37c4ym

  13. #16073
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Dziś, po 3h działania pompy, było dziewięć uruchomień sprężarki - zakładam, że to defrosty
    Temp. -1*, duża wilgotność (skrobanie szyb samochodu), tryb cichy poz. 2, krzywa grzewcza obecnie 38/-12 i 34/12, praca na termostatach pokojowych (dwa poziomy)
    Przy temperaturach na poziomie ok. 5*, jedno/dwa uruchomienie przez 5,5h.
    u mnie w nocy pracowała 3h i zrobiła 3 defrosty w tym czasie wiec raczej masz rację.

  14. #16074

    Domyślnie

    Już drugi raz "wyzerował" się harmonogram tygodniowy - jest na to jakieś remedium ?
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  15. #16075
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ewelinadom

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    LEGIONOWO
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    No tak , a pompa ,żeby się zatrzymać musiała tą temperaturę jeszcze przekroczyć ( przez 3min temperatura wyjściowa była wyższa od tej wynikającej z krzywej gzewczej o 3 stopnie) , a i tak termostat tego nie wyłączył bo uznał ,że w domu wcale tak ciepło nie jest...( więc albo krzywa , albo temperatura na termostacie ,albo sam termostat )
    Wic tak na prawdę to niewiele mówi. Piszesz też , że masz rotametry ustawione wg projektu... Z jednej strony to może być ok ,
    natomiast z drugiej te rotametry to tylko wskaźniki ,więc mogą zawyżać ( i to sporo). Ja osobiście bym je wszystkie rozkręcił na maxa , i stopniowo przykręcał w pomieszczeniach gdzie jest za ciepło.Jedną z podstaw grzania pompą ciepła jest jak największy przepływ wody , a dławiąc wszystkie pętle nijako zdławiłaś też całkowity przepływ.
    Dziekuję za odpowiedż.
    A jak wogule doradzacie sterować pompą? Czy używać termostatu pokojowego -tego z pompy który mam czy poleciec krzywą bez termostatu .
    Wydaję mi się że krzywą bez termostatu będzie lepiej. Wiem że nie ma recepty na krzywą ale pomóżcie jaki chociaż dać punkt wyjścia np .-20/36 i +15/23
    Mam Nowy dom 110m parter bardzo dobrze ocieplony i pompę 7kw gen J.
    Aaa i pytanko -kiedy pompa na krzywej wie że ma się wyłaczyc skoro termostat pokojowy bedzie ominięty?

  16. #16076
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Już drugi raz "wyzerował" się harmonogram tygodniowy - jest na to jakieś remedium ?
    Nie grzebać w ustawieniach serwisowych
    Niektóre zmiany automatycznie powodują kasowanie harmonoramu.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #16077
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewelinadom Zobacz post
    Dziekuję za odpowiedż.
    A jak wogule doradzacie sterować pompą? Czy używać termostatu pokojowego -tego z pompy który mam czy poleciec krzywą bez termostatu .
    Wydaję mi się że krzywą bez termostatu będzie lepiej. Wiem że nie ma recepty na krzywą ale pomóżcie jaki chociaż dać punkt wyjścia np .-20/36 i +15/23
    Mam Nowy dom 110m parter bardzo dobrze ocieplony i pompę 7kw gen J.
    Aaa i pytanko -kiedy pompa na krzywej wie że ma się wyłaczyc skoro termostat pokojowy bedzie ominięty?
    Trudno powiedzieć.... Na pewno nie używać termostatu z pompy , ma za dużą histerezę.
    Można długim obserwowaniem i poprawkami dojść do prawie idealnego ustawienia krzywej i grzaniem temperatury wody. A co do samej krzywej ,to nawet nie wiadomo jaka temperatura wody aktualnie wychodzi z pompy...
    Pompa ciepła na krzywej nigdy się wyłączy , co najwyżej wyłączy się kompresor ( pisałem Ci już kiedy ) , objegówka będzie pracować cały czas dalej.
    Pompę wyłączyć może wtedy tylko harmonogram ,albo jakieś urządzenie sieciowe ,albo z palca. Przełączenie na CWU też może wyłączyć objegówkę ( jak CWU nie będzie wymagał nagrzania).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  18. #16078

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Nie grzebać w ustawieniach serwisowych
    Niektóre zmiany automatycznie powodują kasowanie harmonoramu.
    Dzięki za info - myślałem że to bug jaki (brakuje mi eksportu i importu ustawień)

    Grzałkę próbuję wyłączyć ... ale kiepsko mi to idzie

    Od Września nakręciła już prawie 30kWh a ustawiłem żeby się włączała od -20*C na zew i wyłączałem dla zbiornika. Temp na zew były w okolicach -6*C.
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  19. #16079

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewelinadom Zobacz post
    Dziekuję za odpowiedż.
    A jak wogule doradzacie sterować pompą? Czy używać termostatu pokojowego -tego z pompy który mam czy poleciec krzywą bez termostatu .
    Wydaję mi się że krzywą bez termostatu będzie lepiej. Wiem że nie ma recepty na krzywą ale pomóżcie jaki chociaż dać punkt wyjścia np .-20/36 i +15/23
    Mam Nowy dom 110m parter bardzo dobrze ocieplony i pompę 7kw gen J.
    Aaa i pytanko -kiedy pompa na krzywej wie że ma się wyłaczyc skoro termostat pokojowy bedzie ominięty?
    PC nie wyłączy się NIGDY chyba że harmonogram ją wyłączy. Jak również i kompresor będzie pracował non stop jak wszystko jest poprawnie wykonane.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #16080
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Masz powyłączane ikonki grzałek na wyświetlaczu ?
    Jeśli ich nie masz , to pewnie masz jednostkę jednowentylatorową i włącza Ci się grzałka podczas defrostu ( bo temperatura wody jest niższa niż 23 stopnie)...
    Musisz wejść w menu ukryte i tam to wyłączyć.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 804 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony