dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 858 z 1021
Pokaż wyniki od 17.141 do 17.160 z 20411
  1. #17141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A spojrzałeś ile ona ma przy np. -7? Tobie będzie potrzebna 5.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #17142

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Z tabeli Aquarey z parametru 35/5 i zapotrzebowaniu mego domu na ciepło 3.9kw
    na ogrzewanie i wentylację wychodzi na to, że na podstawie tabeli szybkiego
    doboru PC dla zapotrzebowania 4kw potrzebna pompa 3kW Panasonica
    Istotne jak grube masz wylewki
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #17143
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    O wylewkach już była tu wielokrotnie mowa i zgadzam sie że trzeba o tym myśleć zawczasu

    Jeżeli chcesz grzać akumulacyjnie tj w drugiej taryfie to wybierz jastrych cementowy o odpowiedniej grubości
    źródło(strona nr 23): https://assets.danfoss.com/documents...9pl-000102.pdf


  4. #17144
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Mógłby ktoś przypomnieć jak kalibruje się czujnik temperatury zewnętrznej ?

  5. #17145
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Wylewki betonowego jastrychu planuje 80mm czyli 65mm nad rurkami.
    Posadzki to będą głównie wykładziny pcv. Po konsultacji z ekspertem z ozc lepiej dobrac pompę 5kw bo jeszcze trzeba dogrzać te 200l wody w sensownym czasie. Straty na ogrzewanie to 37w/m2 czyli wychodzi że grzejąc 3h potrzebne 6.5cm wylewki.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 27-01-2022 o 19:03

  6. #17146
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Po wielu latach zmądrzałem i chcę wywalić ekogroszek z domu. Zrobiłem OZC, wynik to: obciążenie 8309W, zapotrzebowanie 19747 kWh/rok.
    Niestety ogrzewanie mam mieszane, około 60% podłogówka i 40% grzejniki dosyć mocno przewymiarowane.

    Do tej pory na grzejniki szło 42 stopnie, temperatur w pokojach pilnują termosaty. Podłogówka sterowana recznym zaworem 3d termostatycznym, maks 35 stopni oraz termostatem pokojowym w salonie, po osiągnięciu zadanej w salonie, pompa obiegowa przechodzi w tryb cykliczny.
    Boiler wpięty w obieg z grzejnikami, pompa wpięta na sztywno w gniazdko.

    Dostałem kilka ofert na PC PW i najbardziej przypadła mi do gustu oferta na Panasonic Aquarea typu split, model High Performance 9 kW 3-fazowa (KIT-WC09H3E8, płyta rozszerzeń CZ-NS4P do sterowania na dwa obiegi, zawór mieszający z siłownikiem, do tego boiler 300l, bufor 80l, dwie obiegówki lfp oraz pompa ibo do cyrkulacji.
    Czy taki zestaw będzie OK? Czy da radę to sensownie poustawiać i wysterować?

  7. #17147

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    OZC; 8309W, zapotrzebowanie 19747 kWh/rok.
    60% podłogówka i 40% grzejniki dosyć mocno przewymiarowane
    - Na grzejniki szło 42 stopnie, temperatur w pokojach pilnują termosaty.
    Podłogówka sterowana recznym zaworem 3d termostatycznym, maks 35 stopni
    oraz termostatem pokojowym w salonie, po osiągnięciu zadanej w salonie,
    pompa obiegowa przechodzi w tryb cykliczny.
    Boiler wpięty w obieg z grzejnikami, pompa wpięta na sztywno w gniazdko.
    Wg; mnie należy ;
    1/ dążyć do zwiększenia mocy grzejników, aby można na nie podać czynnik
    o tej samej temperaturze lub zbliżonej. Jeżeli podłogówka jest poprawnie
    wykonana, to nie potrzeba żadnego bufora, a zamiast niego alternatywnie ;
    2/ zamontować zawór 3D termostatyczny na dobiegu podłogówki, bez bufora, sprzęgła ;
    ...PC > zawór trójdrogowy termostatyczny z siłownikiem > rozgałęzienie na 2 sekcje np.;
    a/ podłogówka,
    b/ grzejniki,
    Dzięki temu może puścić 35 st na podłogówkę a 42 C na grzejniki
    Obiegówka jest tylko jedna ta w pompie, oraz zastosowano tzw ;
    sterowanie kombinowane ; pogodówka plus termostat pokojowy wpięty w PC
    Termostaty należy zdemontować,
    Co to za bojler ?
    Do tej mocy ; to należy zakupić 9kW/TCap
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 27-01-2022 o 21:17
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  8. #17148
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Wg; mnie należy ;
    1/ dążyć do zwiększenia mocy grzejników, aby można na nie podać czynnik
    o tej samej temperaturze lub zbliżonej. Jeżeli podłogówka jest poprawnie
    wykonana, to nie potrzeba żadnego bufora, a zamiast niego alternatywnie ;
    2/ zamontować zawór 3D termostatyczny na dobiegu podłogówki, bez bufora, sprzęgła ;
    ...PC > zawór trójdrogowy termostatyczny z siłownikiem > rozgałęzienie na 2 sekcje np.;
    a/ podłogówka,
    b/ grzejniki,
    Dzięki temu może puścić 35 st na podłogówkę a 42 C na grzejniki
    Obiegówka jest tylko jedna ta w pompie, oraz zastosowano tzw ;
    sterowanie kombinowane ; pogodówka plus termostat pokojowy wpięty w PC
    Termostaty należy zdemontować,
    Co to za bojler ?
    Do tej mocy ; to należy zakupić 9kW/TCap
    1/ to wiązałoby się z wymianą wszystkich grzejników, w sumie jest ich tylko 5. Na poddaszu, w pokojach około 21m2 liczonych po podłodze są grzejniki v22 (chyba) 160x60cm.
    Co to znaczy poprawnie wykonana podłogówka? Jest jeden rozdzielacz na 7 sekcji, ze zwykłymi zaworami, pompa przy kotle za zaworem 3d termostatycznym

    2/ przy takim układzie chyba może iść tylko jednakowa temperatura na podłogę i grzejniki?

    Boiler obecnie to Elektromet 150l, z pompą ma być Galmet 300l, nie wiem jaka wężownica.

    Po głowie chodzi mi jeszcze wm z rekuperatorem ale ciężko to ugryźć w zamieszkałym domu, bez wielkiej rozpierduchy ������

  9. #17149

    Domyślnie

    Moc cieplna grzejników powinna być = > od mocy cieplnej pomieszczenia dla Tz ;35/45C,
    Można dołożyć grzejniki,
    Podłogówka ; działa - to wiesz czy ma jakieś ale czy jest OK,
    I- wersja ; to takie same temperatury na grzejniki co w podłogówkę,
    II-wersja ; z zaworem 3D termostatyczny i wówczas tak jak masz obecnie
    Im niższa temperatura zasilania tym większy COP -czyli niższe koszty ogrzewania
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  10. #17150
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Moc cieplna grzejników powinna być = > od mocy cieplnej pomieszczenia dla Tz ;35/45C,
    Można dołożyć grzejniki,
    Podłogówka ; działa - to wiesz czy ma jakieś ale czy jest OK,
    I- wersja ; to takie same temperatury na grzejniki co w podłogówkę,
    II-wersja ; z zaworem 3D termostatyczny i wówczas tak jak masz obecnie
    Im niższa temperatura zasilania tym większy COP -czyli niższe koszty ogrzewania
    Nie no dołożenie grzejników odpada, braknie wolnej ściany

    Podłogówka działa OK od 10ciu lat. Przepływy wyregulowane na zaworach na początku i jest ok.

    II wersję nie do końca rozumiem, no bo jak zawór 3d ma regulować temperaturę na instalację, to pompa obiegowa musi być za nim?
    Tak mam teraz.
    Jak pompa obiegowa jest przed zaworem 3d, to reguluje on temperaturę powrotu?
    Tak to działało przy węglu, może przy PC jest inaczej?


    No dobra, teraz chyba rozumiem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cbd72fa3423f5078dee7152efa5071c4.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	458562  
    Ostatnio edytowane przez bobasxx ; 27-01-2022 o 22:22

  11. #17151
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Po wielu latach zmądrzałem i chcę wywalić ekogroszek z domu. Zrobiłem OZC, wynik to: obciążenie 8309W, zapotrzebowanie 19747 kWh/rok.
    Niestety ogrzewanie mam mieszane, około 60% podłogówka i 40% grzejniki dosyć mocno przewymiarowane.

    Do tej pory na grzejniki szło 42 stopnie, temperatur w pokojach pilnują termosaty. Podłogówka sterowana recznym zaworem 3d termostatycznym, maks 35 stopni oraz termostatem pokojowym w salonie, po osiągnięciu zadanej w salonie, pompa obiegowa przechodzi w tryb cykliczny.
    Boiler wpięty w obieg z grzejnikami, pompa wpięta na sztywno w gniazdko.

    Dostałem kilka ofert na PC PW i najbardziej przypadła mi do gustu oferta na Panasonic Aquarea typu split, model High Performance 9 kW 3-fazowa (KIT-WC09H3E8, płyta rozszerzeń CZ-NS4P do sterowania na dwa obiegi, zawór mieszający z siłownikiem, do tego boiler 300l, bufor 80l, dwie obiegówki lfp oraz pompa ibo do cyrkulacji.
    Czy taki zestaw będzie OK? Czy da radę to sensownie poustawiać i wysterować?
    Ja mam bardzo podobny układ jak Ty. W sumie wykonane tak jak w Twojej ofercie. Różnymi obiegami steruje płyta rozszerzeń + dodatkowe pompki te akurat dobrze aby miały w miarę płynnie regulowaną moc wtedy w miarę można zrównać przepływ między buforem a obiegiem z wyższą tmp. Co do pompy to nie wiem gdzie mieszkasz jakie spadki tmp. są u Ciebie jeżeli zachód to pewnie ok ale jeżeli bardziej wschód to bym pomyślał o t-cap chyba że czasowe wspieranie się grzałka Cię nie przeraża. A kaloryfery bym zostawił w spokoju.

  12. #17152
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomas1 Zobacz post
    Ja mam bardzo podobny układ jak Ty. W sumie wykonane tak jak w Twojej ofercie. Różnymi obiegami steruje płyta rozszerzeń + dodatkowe pompki te akurat dobrze aby miały w miarę płynnie regulowaną moc wtedy w miarę można zrównać przepływ między buforem a obiegiem z wyższą tmp. Co do pompy to nie wiem gdzie mieszkasz jakie spadki tmp. są u Ciebie jeżeli zachód to pewnie ok ale jeżeli bardziej wschód to bym pomyślał o t-cap chyba że czasowe wspieranie się grzałka Cię nie przeraża. A kaloryfery bym zostawił w spokoju.
    Mieszkam w okolicach Konina, więc to II strefa.

    Jeśli chodzi o grzałkę to tego się nie obawiam, obecnie mam PV 4,83kW na dachu, a jestem w trakcie dokładki 4,98kW, co prawda kąt słaby bo tylko 12 stopni, ale taki mam garaż i nic z tym nie zrobię. Przy założeniu SCOP 2,5 to wraz z bytowym będę musiał dokupić od ZE około 2500kWh rocznie.

    A Ty masz policzony SCOP w takim układzie?

  13. #17153
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dzimberto

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bielki
    Kod pocztowy
    87-875
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Mieszkam w okolicach Konina, więc to II strefa.

    Jeśli chodzi o grzałkę to tego się nie obawiam, obecnie mam PV 4,83kW na dachu, a jestem w trakcie dokładki 4,98kW, co prawda kąt słaby bo tylko 12 stopni, ale taki mam garaż i nic z tym nie zrobię. Przy założeniu SCOP 2,5 to wraz z bytowym będę musiał dokupić od ZE około 2500kWh rocznie.

    A Ty masz policzony SCOP w takim układzie?
    Witam kolegę
    Ja mieszkam na południe od Włocławka w stronę Koła napewno znasz te okolice
    W tym roku już były temp po - 18 ,dom mam prawie cały w kalafiorach i 45m2 podłogówki
    dom 130m2
    Pompę liczyli mi że przy ostrych mrozach to 6do max 7tyś kWh mi wezmie na rok
    Mam T-capa 9 kw 3 fazy monoblok,ma kopa
    Mam u siebie bufor 200l a to dla tego by zwiększyć zład wody i nie martwić sie defrostami,ale i tez pompa pracuje bez taktowania
    Gdy jest powyżej 2 st to puszczam w harmonogram,grzeje w dzień od 8 do 16ej w tym cwu i potem od 20 ej do 23 i tak co dzień(pracuje bez przerwy,no chyba że ma defrost)
    Temp na zasilaniu to przy -18 szło 36-37st max i to przy grzejnikach
    Co do grzałek to ani razu mi się jeszcze nie załączyły przez 2 lata odkąd mam pompę a poprzedni sezon było u mnie -22 st
    W moim przypadku nie kombinowałem za mocno
    Mam bufor i 2 obiegi i zawór trójdrożny za buforem
    W buforze mam zawsze tem większą o ok 1 st niż pompa grzeje
    pompka obiegowa pcha wodę w bufor i potem 2 pompki na grzejniki i podłoga
    Nie przerabiałem za dużo instalacji,wywaliłem piec i zawór czterodrogowy,reszta została,zawór trójdrożny i 2 pompki
    Drugi sezon już tak grzeję i nie mam problemów
    Za zeszły zużyła 4335 kWh a miało niby byc 6000
    Założyłem też panele 9,91 Kw a było 5,12 plus 4,8 bo pomyślałem że jak mi pompa wezmie 6 tys plus dom ok 3,8 tys kWh to prawie styknie
    A tu niespodzianka pompa tylko 4335 kWh ,a panele wyprodukowały 11,35kWh w 2020 a w 2021 11,45kWh
    Też miałem eko wczesniej i podobne temp na grzejniki
    Na krzywej grzewczej max przy -22 39-40 st i w domu 22-23 st
    Ktoś powie po co bufor i po co harmonogram
    Pompa lepiej jak pracuje dłuższy czas i ma mniej załączen ale tez i czas pracy też ważny w roku
    Dla mnie wazne by nie chodziła non stop bo po co ,wszystko ma swój kres wytrzymałości,
    Nie kieruję sie tylko tym ale u mnie w domu jak jest spodek temp przez 9 godz o 0,8 lub 1 st nie narzekam i nie widze w tym problemu
    Każdy robi jak uważa
    Ja wychodzę z założenia że im więcej bajerów i sterowania tym więcej cyrków sie robi potem w użytkowaniu,ma być prosto i ma to pracować i być ciepło w domu
    Pozdrawiam
    45 m2 podłogowki na dole plus 1 łazienka na gorze(kuchnia,przedpokój 2 lazienki), grzejniki aluminiowe fondital calidor b4 600 +2 drabinki
    Bez reku
    Dom:24 BK+15 cm grafit lambda 32
    fundamenty 10 cm parking lambda 36
    podłogi 10 cm na mijankę,2 warstwy
    okna vetrex alphaline 90+ 3 szyby ciepła ramka
    poddasze skosy 25 isover 0,38+podwieszany sufit 45cm(20+10+15)
    dachówka,pełne deskowanie
    Do 09.2020 ekogroszek
    fotowoltaika 9,91 kW plus PC Panasonic WH-MXC09H3E8 T-CAP MONOBLOK

  14. #17154

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Nie no dołożenie grzejników odpada, braknie wolnej ściany

    Podłogówka działa OK od 10ciu lat. Przepływy wyregulowane na zaworach na początku i jest ok.

    II wersję nie do końca rozumiem, no bo jak zawór 3d ma regulować temperaturę na instalację, to pompa obiegowa musi być za nim?
    Tak mam teraz.
    Jak pompa obiegowa jest przed zaworem 3d, to reguluje on temperaturę powrotu?
    Tak to działało przy węglu, może przy PC jest inaczej?


    No dobra, teraz chyba rozumiem.
    Zawór 3 jak i 4-ro drogowy jest za pompką obiegową.
    Czyli najpierw pompka dalej zawór ( 3 lub 4 -ro ) drogowy następnie instalacja ( CO + CWU ) + powrót przez zawór ( 3 lub 4 ) w zależności od budowy instalacji grzewczej.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #17155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomas1 Zobacz post
    Ja mam bardzo podobny układ jak Ty. W sumie wykonane tak jak w Twojej ofercie. Różnymi obiegami steruje płyta rozszerzeń + dodatkowe pompki te akurat dobrze aby miały w miarę płynnie regulowaną moc wtedy w miarę można zrównać przepływ między buforem a obiegiem z wyższą tmp. Co do pompy to nie wiem gdzie mieszkasz jakie spadki tmp. są u Ciebie jeżeli zachód to pewnie ok ale jeżeli bardziej wschód to bym pomyślał o t-cap chyba że czasowe wspieranie się grzałka Cię nie przeraża. A kaloryfery bym zostawił w spokoju.
    Nie potrzeba żadnej płyty rozszerzeń -aby podłoga z grzejnikami pracowała z PC --no ale ( CO i CWU ) trzeba zrobić z głową
    Na pewno bez tej płyty jest taniej
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #17156
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    W J i H się nie da.
    Ależ oczywiście że w J się da na stałę ustawić pompę obiegową ...
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  17. #17157
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Może czegoś nie wiem. Pokażesz jak?

  18. #17158
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    menu instalatora, ust systemu, szyb prz pompy i masz opcję delta albo max wydajność
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  19. #17159
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Rozumiem że jak ustawisz deltę to obiegówka bez względu na inne warunki będzie pracowała ze stałą wydajnością n.p. 20l na minutę.

  20. #17160
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie, jak ustawisz deltę to pompa obiegowa się bedzie modulować tak aby utrzymać deltę, a jak ustawisz max wydajność, to będzie pracować z maksymalną ustawioną mocą w ustawiniach instalatora
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

Strona 858 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony