dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 921 z 1021
Pokaż wyniki od 18.401 do 18.420 z 20414
  1. #18401

    Domyślnie

    Panowie, tuż przed defrostem cały parownim powinien być zaszroniony w ten sam jednolity sposób.

  2. #18402
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    ....A trawa powinna być zielona.

  3. #18403

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    ....A trawa powinna być zielona.
    Użytkuję PC Samsung 8kW od 6 lat. Przed defrostem z
    ZAWSZE parownik jest oszroniony równomiernie.

    Od tego czasu serwis widziałem raz, właśnie wtedy kiedy zgłosiłem że się szroni "w paski". Okazało się, że problem był z ilością czynnika.

    Model PC nie ma tu nic do rzeczy.
    Obecnie w TCap- ie 3 faz, także szroni się równomiernie. ZAWSZE.
    Ostatnio edytowane przez MartyyMcFly ; 06-12-2022 o 22:08

  4. #18404
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Użytkuję PC Samsung 8kW od 6 lat. Przed defrostem z
    ZAWSZE parownik jest oszroniony równomiernie.

    Od tego czasu serwis widziałem raz, właśnie wtedy kiedy zgłosiłem że się szroni "w paski". Okazało się, że problem był z ilością czynnika.

    Model PC nie ma tu nic do rzeczy.
    Obecnie w TCap- ie 3 faz, także szroni się równomiernie. ZAWSZE.
    U mnie dalej ten sam problem.
    Według Ciebie ilość czynnnika jest za duża czy za mała?

  5. #18405
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Użytkuję PC Samsung 8kW od 6 lat. Przed defrostem z
    ZAWSZE parownik jest oszroniony równomiernie.

    Od tego czasu serwis widziałem raz, właśnie wtedy kiedy zgłosiłem że się szroni "w paski". Okazało się, że problem był z ilością czynnika.

    Model PC nie ma tu nic do rzeczy.
    Obecnie w TCap- ie 3 faz, także szroni się równomiernie. ZAWSZE.
    Rozumiem, ze skoro piszesz ZAWSZE ,to masz zdjęcia z KAŻDEGO defrostu, lub przynajmniej tabelkę ,gdzie dokumentujesz KAŻDY defrost. Bo jak nie ,to rownie dobrze mogłeś tego nie zauważyć .
    Jak najbardziej moze brakować czynnika ,lub inne dziwne rzeczy z pompa mogą być (w stylu zaczopowane sekcje itp).
    Ale jeśli jednego dnia jest pasek ,a następnego juz wszystko jest ok , to nie ma się czym martwic.

  6. #18406

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Rozumiem, ze skoro piszesz ZAWSZE ,to masz zdjęcia z KAŻDEGO defrostu, lub przynajmniej tabelkę ,gdzie dokumentujesz KAŻDY defrost. Bo jak nie ,to rownie dobrze mogłeś tego nie zauważyć .
    Jak najbardziej moze brakować czynnika ,lub inne dziwne rzeczy z pompa mogą być (w stylu zaczopowane sekcje itp).
    Ale jeśli jednego dnia jest pasek ,a następnego juz wszystko jest ok , to nie ma się czym martwic.
    Swego czasu (zaraz po montażu) obserwowałem PC - dlatego udało mi się szybko zauważyć nierównomierne szronienie i problem został rozwiązany.

    Nie pisałem o tym, że za każdym razem ilość czy grubość szronu na parowniku jest taka sama tylko o tym, że powinien być cały oszroniony tuż przed defrostem. Jeśli na parownik TUŻ przed defrostem jest oszroniony np.w górnej części, a w dolnej nie to świadczy o tym jak nierównomiernie przepływa przez niego czynnik. Na zdjęciach jakie wrzuciłeś czyli szronienie "w paski" problem może być także z nieprawidłowym obiegiem czynnika. Z jekiego powodu- nie mam pojęcia.

    Panas jest nowym nabytkiem, ale wiem jakie problemy może płatać nieprawidłowa ilość czynnika (np.problemy z otwierającym się tylko częściowo zaworem) w pompie ciepła bo u mnie dopiero serwis firmowy który przyjechał poradził sobie po odpowiedniej diagnostyce pompy z problemem. Goście którzy montowali mi PC, stawiali na wszystko tylko nie ilość czynnika. Jaki był problem, że nie można było na starcie umieścić tego czynnika więcej nie powiedziano mi.
    Po naprawie, od 5 lat wymiennik szroni się cały i można powiedzieć idealnie. Wtedy jeszcze kamerą sobie to zgrywałem, teraz robię to wyrywkowo. Ten rok jest wyjątkowy i w mojej lokalizacji blisko lasu, defrost jest częstym zjawiskiem więc zerkam jak wygląda.

    Tyle moich doświadczeń.

  7. #18407

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuballo Zobacz post
    U mnie dalej ten sam problem.
    Według Ciebie ilość czynnnika jest za duża czy za mała?
    Tego na forum nikt ci nie powie. Do mnie przyjechał główny serwisant Samsunga i robił diagnostykę orzy pomocy laptopa i oprogramowania przez dwa dni (mieszkał w hotelu) aby wykluczyć możliwość innego problemu. Potem zadzwonił po swego kolegę i po dwóch dniach PC ruszyła. Firma która montowała mi PC (jedna z większych w Polsce) nie mogła sobie poradzić z tym kilkukrotnie.

  8. #18408
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Tego na forum nikt ci nie powie. Do mnie przyjechał główny serwisant Samsunga i robił diagnostykę orzy pomocy laptopa i oprogramowania przez dwa dni (mieszkał w hotelu) aby wykluczyć możliwość innego problemu. Potem zadzwonił po swego kolegę i po dwóch dniach PC ruszyła. Firma która montowała mi PC (jedna z większych w Polsce) nie mogła sobie poradzić z tym kilkukrotnie.
    Ok, dziękuję. Będę obserwował jak to wygląda, w razie czego serwis I dam znać.

  9. #18409

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Generalnie odwrotnie, jednowentylatorowe 23 , dwuwentylatorowe ( w tym T-CAP , bo nie każda dwuwentylatorowa to T-CAP) 27...
    Sprawdzałem w serwisówce dla jednowentylatorowych J R32 i jest 27 stopni. To samo pokrywa się z moimi obserwacjami. Skąd masz takie informacje? Czy ktoś kto ma jednowentylatorową J-kę mógłby to potwierdzić?

  10. #18410
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czacha85 Zobacz post
    Sprawdzałem w serwisówce dla jednowentylatorowych J R32 i jest 27 stopni. To samo pokrywa się z moimi obserwacjami. Skąd masz takie informacje? Czy ktoś kto ma jednowentylatorową J-kę mógłby to potwierdzić?
    Ja mogę tylko potwierdzić, że przy każdym defroście uruchamia mi się grzałka. Zasilanie oscyluje między 27-30 delta ustawiona 5 stopni.

  11. #18411

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuballo Zobacz post
    Ja mogę tylko potwierdzić, że przy każdym defroście uruchamia mi się grzałka. Zasilanie oscyluje między 27-30 delta ustawiona 5 stopni.
    TO MASZ ODPOWIEDŹ- dlaczego uruchamia się grzałka !!!!
    Zasilanie 27-30 i delta 5 daje wynik = 22*C i 25*C Co z powyższego wynika że PC brakuje do zadanych 27*C aby defrost robiła na wodzie.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #18412

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Tak.
    Widać to na wykresie jako załamanie wykresy temp.zasilania, powrotu, obniżenie Hz pracy sprężarki itd.
    A gdzie zobaczę wykresy temp.zasilania, powrotu, obniżenie Hz pracy sprężarki itd ?
    Dom 175m2 użytkowej. Parter z poddaszem użytkowym. Ściany- Porotherm 30cm +15 styropian grafit, strop- wełna 30cm, podłoga-12cm styropian.
    OZC 7,8kw. Po około 50% podłogówka i grzejniki. CWU 300l
    Panasonic HP 3f 9kW
    PV 4, 13 kWp SolarEdge 2019r.
    PV 5,33 kWp Fronius 2023r.

  13. #18413

    Domyślnie

    Cytat Napisał vwrafi Zobacz post
    Tak. Pytania zadawać pan potrafi, ale komuś odpisać to już wielki problem. Rozumiem brak wiedzy. Ale jak wiedza jest, to widocznie brak chęci i roszczeniowe podejście do sprawy - mi wszyscy mają pomagać, ale ja nikomu nie będę.
    Ma Pan rację. Nie chce mi się pisać tego co już było. Za to z chęcią pomogę Panu telefonicznie. Na priv przesyłam nr. Pozdrawiam.
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  14. #18414

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magik Cz-wa Zobacz post
    A gdzie zobaczę wykresy temp.zasilania, powrotu, obniżenie Hz pracy sprężarki itd ?
    Service Cloud.

  15. #18415

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czacha85 Zobacz post
    Sprawdzałem w serwisówce dla jednowentylatorowych J R32 i jest 27 stopni. To samo pokrywa się z moimi obserwacjami. Skąd masz takie informacje? Czy ktoś kto ma jednowentylatorową J-kę mógłby to potwierdzić?
    Masz linka do takiej serwisówki? Chętnie poczytam do snu.

  16. #18416

    Domyślnie

    Ok chyba znalazłem: cytat eng:

    14.6.2 Room Heater Operation during Deice
    Purpose:
     To protect the indoor Heat Exchanger from ice forming and prevent heat exchanger plate breakage.
    Control content:
     This Heater protection control will activate only if the backup heater is enable at custom setup by remote
    controller. Once fulfil the start condition, room heater will turn ON together (base on max heater capacity
    selection) and stop together if stop condition is fulfilled.
    * If the heater is request to turn ON OLP feedback will be detected.
    Starting conditions:
     During normal deice operation 4~9
     Water outlet temperature < 10°C or
    Outdoor air temperature < -10°C or
    Water inlet temperature < 27°C
    Heater operates when 1 ~2 fulfilled OR When 1 and 3 ~ 4 is fulfilled.
    However, this control does not relate to Heater ON/OFF button on remote control.
    Stop condition:
     When normal deice end or
     Water outlet temperature > 45°C

  17. #18417

    Domyślnie

    Mam pytanie do wtajemniczonych. Gdy mam uruchomiona pompę na prostej zasilanie powiedzmy 45st to w domu jest prawie 24st. A teraz bez zmiany nastawy czyli dalej prosta ustawiona na 45st i podpięty sterownik pokojowy ustawiony na 22st w domu pompa dogrzewa się do max 40st i w środku mam 21,5st. Za cholere tych 40st nie przekracza mimo że jest 45st ustawione. Ktoś ogarnia co może być przyczyną?

  18. #18418
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał mipat Zobacz post
    Ok chyba znalazłem: cytat eng:

    14.6.2 Room Heater Operation during Deice
    Purpose:
     To protect the indoor Heat Exchanger from ice forming and prevent heat exchanger plate breakage.
    Control content:
     This Heater protection control will activate only if the backup heater is enable at custom setup by remote
    controller. Once fulfil the start condition, room heater will turn ON together (base on max heater capacity
    selection) and stop together if stop condition is fulfilled.
    * If the heater is request to turn ON OLP feedback will be detected.
    Starting conditions:
     During normal deice operation 4~9
     Water outlet temperature < 10°C or
    Outdoor air temperature < -10°C or
    Water inlet temperature < 27°C
    Heater operates when 1 ~2 fulfilled OR When 1 and 3 ~ 4 is fulfilled.
    However, this control does not relate to Heater ON/OFF button on remote control.
    Stop condition:
     When normal deice end or
     Water outlet temperature > 45°C
    Nie mam , pompy jednowentylatorowej ,więc powtarzam tylko co było tu powtarzane ....
    Chyba faktycznie jest tu pomylona jeszcze jedna zależność z jednowentylatorowych , że grzałka po prostu jest włączana podczas zwykłego grzania , jeśli wejście do pompy jest mniejsze od 23 stopni , natomiast podczas defrostu jest to 27 stopni.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #18419
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba1b Zobacz post
    Mam pytanie do wtajemniczonych. Gdy mam uruchomiona pompę na prostej zasilanie powiedzmy 45st to w domu jest prawie 24st. A teraz bez zmiany nastawy czyli dalej prosta ustawiona na 45st i podpięty sterownik pokojowy ustawiony na 22st w domu pompa dogrzewa się do max 40st i w środku mam 21,5st. Za cholere tych 40st nie przekracza mimo że jest 45st ustawione. Ktoś ogarnia co może być przyczyną?
    No ale ten termostat Ci tą pompę wyłącza czy nie ?
    Bo jeśli termostat ma pompę włączoną cały czas ,to niemożliwe ,żeby nagle pompa nie mogla osiągnąć w domu temperatury.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  20. #18420
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Darayavahus

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-178
    Posty
    10

    Domyślnie

    A ja mam inny problem. Pompa WH-SXC09H3E8 założona kilka dni temu, dom nowy około 200m2, 2 obiegi - podłoga i grzejniki. No tak, w celu uproszczenia systemu brak termostatów pokojowych - znaczy odłączone / obiegi zwarte na stałe. Ustawiona stała temp 35 na podłogę i 45 na grzejniki. Przy temp około 0 na zewnątrz, delta 5 ale w sumie to bawiłem się w zakresie 3-15 i większych zmian nie zauważyłem.
    Jak pompa grzeje zasobnik to potrafi się rozkręcić do 70Hz i nagrzać do 55oC, natomiast ustawionej temperatury w obiegach za nic nie chce uzyskać. Częstotliwość sprężarki za nic nie chce 50Hz przekroczyć, bufor (50l) potrafi dogrzać jeśli odłączę pompy obiegowe ale jak tylko podłączę to temp spada i nie chce przekroczyć 30stopni. Wzmożonych defrostów nie zauwazyłem więc to raczej nie przez to. Ogólnie zastanawiam się dlaczego ona nie dąży do tych temperatur, tylko tak jakby miała jakiś kaganiec założony. No i najwiekszy problem jest taki że pomieszczeń nie może nawet do 20 stopni dogrzać, a chciałbym chociaż raz zobaczyć że potrafi mi 22 stopnie zrobić.

    PS, jak jej ustawiłem teraz tryb intensywny to z łaską się rozkręciła do 54Hz i temp w układach wzrosły do 33-34oC

    Ogólnie nie wiem, może to ma sens żeby grzać niską temperaturą bo większa sprawność itd, to rozumiem, ale nie bez powodu mam grzejniki w pokojach - bo na przykład w takim biurze mnie nie ma przez kilka dni i jak chciałbym móc dogrzać z 18 do 20 w pół godziny no to pewnie przy tej pompie zrobię co mam do zrobienia i już wyjdę a ona jeszcze nie dogrzeje. No i jeśli kupuję pompę 6kW (+3kW grzałki) to oczekuję że w razie czego ona poleci na tych 6kW a nie na 3 i koniec.
    Ostatnio edytowane przez Darayavahus ; 07-12-2022 o 18:50

Strona 921 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony