dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 952 z 1021
Pokaż wyniki od 19.021 do 19.040 z 20417
  1. #19021

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    U syna ona pracuje bo ma pompę która schodzi z modulacją do 04kW na zasilaniu, to przy tych temperaturach ( ,,0,, ) i tym cop=5 ( zawyżyłem ) da na wyjściu 2kW, a jego zapotrzebowanie przy -2 st/c wg. OZC to coś ok. 3kW. Jak będzie grzał wyższą temperaturą to to COP będzie mniejsze, a tym samym moc pompy jeszcze mniejsza.
    To jak ma to nie pracować.
    A moja pompa T CAP i twoja nie zejdzie na zasilaniu niżej niż 1kW to w takich samych warunkach przy COP=3.2 da na wyjściu 3,2 kW i w tych warunkach ona u mnie pracuje ciągle 24/24. bo tyle mój dom potrzebuje przy -2st/c.
    Natomiast w wyższych temperaturach na zewnątrz ona musi pracować w cyklach, bo nie zejdzie z mocą tak jak te jednowentylatorowe.
    Czego tu nie rozumiesz...
    Ja to wszystko ROZUMIĘ -dla mnie nawet jak pracuje 24h/24 -jest -OK jak ktoś chce
    wszystko da się ustawić jak się chce - A COP jak na razie to mam=4 a 3,2 to nigdy nie miałem
    Ciekawi mnie co bocian na te twoje wyniki
    Po za tym PC nawet i na PLUSOWYCH ma pracować bez wyłączeń Wiadomo że czas nagrzania domu jest krótszy 3 ,4 5 h ale nawet jak ma grzać 3 h to to ma robić przez 3h bez wyłączeń Bo niby dlaczego się ma wyłączyć wcześniej. Jak odbiornik ( grzejnik ) ma wyższą moc niż PC na min modulacji.
    A ty to mi nie mów jakie ja mam zapotrzebowanie bo niby skąd masz wiedzieć 3kW też grzałem na grzałkach i było ok
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #19022
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Ja to wszystko ROZUMIĘ -dla mnie nawet jak pracuje 24h/24 -jest -OK jak ktoś chce
    wszystko da się ustawić jak się chce - A COP jak na razie to mam=4 a 3,2 to nigdy nie miałem
    Ciekawi mnie co bocian na te twoje wyniki
    Po za tym PC nawet i na PLUSOWYCH ma pracować bez wyłączeń Wiadomo że czas nagrzania domu jest krótszy 3 ,4 5 h ale nawet jak ma grzać 3 h to to ma robić przez 3h bez wyłączeń Bo niby dlaczego się ma wyłączyć wcześniej. Jak odbiornik ( grzejnik ) ma wyższą moc niż PC na min modulacji.
    A ty to mi nie mów jakie ja mam zapotrzebowanie bo niby skąd masz wiedzieć 3kW też grzałem na grzałkach i było ok
    Pytałem o błąd H98 nie pamiętasz czy przewijał sie na forum, jesteś tu częściej.
    W tym temacie możesz pomóc, jak to nie problem.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  3. #19023
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Pytałem o błąd H98 nie pamiętasz czy przewijał sie na forum, jesteś tu częściej.
    W tym temacie możesz pomóc, jak to nie problem.
    Cofnij się do posta #8538 (427 strona)
    Lub użyj opcji "przeszukaj temat" w tym temacie ale wpisz "błąd H98"- znajduje więcej tego.
    Po samym H98 nie znajdzie bo za krótkie słowo wyszukiwania.

    #8538
    Błąd H98. Czy mam się bać? Znalazłem w menu, że był tydzień temu...

    #8539
    możliwe przyczyny:
    uszkodzona pompa wody
    mały przepływ
    zawór dwu/trzydrogowy zamknięty
    zatkany zawór rozprężny
    za dużo czynnika w układzie
    uszkodzony przetwornik wysokiego ciśnienia jednostki zew.
    uszkodzona płyta główna
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  4. #19024
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    Cofnij się do posta #8538 (427 strona)
    Lub użyj opcji "przeszukaj temat" w tym temacie ale wpisz "błąd H98"- znajduje więcej tego.
    Po samym H98 nie znajdzie bo za krótkie słowo wyszukiwania.

    #8538
    Błąd H98. Czy mam się bać? Znalazłem w menu, że był tydzień temu...

    #8539
    możliwe przyczyny:
    uszkodzona pompa wody
    mały przepływ
    zawór dwu/trzydrogowy zamknięty
    zatkany zawór rozprężny
    za dużo czynnika w układzie
    uszkodzony przetwornik wysokiego ciśnienia jednostki zew.
    uszkodzona płyta główna
    Teraz tak ,,rozkminiałem,,
    Ten błąd H98 - wzrost ciśnienia po stronie gazowej
    Wyskoczył mi w poniedziałek, wtedy kiedy było wygrzewanie zbiornika, wcześniej miałem to wyłączone ( na początku wygrzewałem ), ale jak sie bawiłem przepływami, to to załaczyłem. Dodatkowo ograniczyłem wydajność pompki obiegowej do 26l.
    Jak sie domyślam to jak było wygrzewanie zbiornika to pompa ma na wyjściu coś ok 60st bez grzałki. Wtedy jest bardzo duże ciśnienie w układzie i musiał być ograniczony przepływ po str. hydraulicznej i wzrosło ciśnienie.
    Tak tylko sie domyślam. Wyłaczyłem wygrzewanie i lekko zwiekszyłem wydajnośc pompki. Przepływ jest taki jak był przed błedem, więc filtr w układzie co pewnie jest czysty.
    Na razie wiecej nic nie robie, jak wyskoczy będę dalej sie zastanawiał.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  5. #19025

    Domyślnie

    Czy w menu generacji H jest możliwość sterowania opóźnieniem/przyspieszeniem załączenia "grzałki pokojowej"?
    Chodzi mi o sytuację, w której grzałka ma pozwolenie na pracę i ma ustawioną odpowiednią temperaturę poniżej której ma się aktywować. Czy jeżeli spełnione są te dwa warunki (grzałka aktywna, temperatura w zadanym zakresie pracy) można sterować załączeniem grzałki np. poprzez ustawienie różnicy między temp zasilania rzeczywistą a temp zasilania zadaną? To działałoby trochę jak delta na grzaniu, ale nie wiem czy to jest możliwe.
    Nie znalazłem takiego ustawienia i myślę, że decyduje o tym jakiś algorytm.
    Dom 300 m2, kubatura 900 m3, OZC 10 kW, ogrzewanie podłogowe i ścienne, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, chłodzenie via klimakonwektory, zasobnik CWU 200 l z cyrkulacją, PC Panasonic Aquarea HP 9 kW 3f gen. H, kotłownia biwalentna z gazowym kotłem kondensacyjnym 11 kW jako źródło szczytowe. Taryfa Tauron G12w, fotowoltaika net-metering.

  6. #19026

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Pytałem o błąd H98 nie pamiętasz czy przewijał sie na forum, jesteś tu częściej.
    W tym temacie możesz pomóc, jak to nie problem.
    No niestety ale w pamięci nie mam co kryje się pod kodem H98- to co pamiętam było o tych błędach jakiś czas temu , Dotyczyły przepływów, Ale czy to H98- Nie wiem
    W instrukcji na pewno jest lecz teraz nie mam możliwości sprawdzić.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #19027
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinnk

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Marcinkowice
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ciekawostka z dnia dzisiejszego. Nie było napięcie ok 5h. Po przywróceniu pompa chyba uruchomiła się w z wyzerowanymi danymi.
    1) Przestawiona opcja z grzania krzywej grzewczej na prostą liniową
    2) Brak opcji grzania zbiornika wody, trzeba było wejść w ustawienia i ustawi\c opcje, że zbiornik jest podłączony
    3) Skasowany harmonogram grzania

    Co dziwne pompa zapamiętała ustawienia harmonogramu ale dla pracy cichej.

    Czy ktoś może miał podobne zdarzenie?
    T-cap 9kW. Dom 140m2, podłogowej ok 180m2. 20% podłogówka, 80% - kaloryfery.

  8. #19028

    Domyślnie

    Cytat Napisał Navy1 Zobacz post
    Czy w menu generacji H jest możliwość sterowania opóźnieniem/przyspieszeniem załączenia "grzałki pokojowej"?
    Chodzi mi o sytuację, w której grzałka ma pozwolenie na pracę i ma ustawioną odpowiednią temperaturę poniżej której ma się aktywować. Czy jeżeli spełnione są te dwa warunki (grzałka aktywna, temperatura w zadanym zakresie pracy) można sterować załączeniem grzałki np. poprzez ustawienie różnicy między temp zasilania rzeczywistą a temp zasilania zadaną? To działałoby trochę jak delta na grzaniu, ale nie wiem czy to jest możliwe.
    Nie znalazłem takiego ustawienia i myślę, że decyduje o tym jakiś algorytm.
    W generacji H te opcje są zaszyte na stałe , czyli różnica 8 stopni pomiędzy temperaturą docelową a aktualną przez 20 min...
    Dopiero w generacji J da się to ustawić.

  9. #19029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinnk Zobacz post
    Ciekawostka z dnia dzisiejszego. Nie było napięcie ok 5h. Po przywróceniu pompa chyba uruchomiła się w z wyzerowanymi danymi.
    1) Przestawiona opcja z grzania krzywej grzewczej na prostą liniową
    2) Brak opcji grzania zbiornika wody, trzeba było wejść w ustawienia i ustawi\c opcje, że zbiornik jest podłączony
    3) Skasowany harmonogram grzania

    Co dziwne pompa zapamiętała ustawienia harmonogramu ale dla pracy cichej.

    Czy ktoś może miał podobne zdarzenie?
    Hm u mnie były rano również jakieś anomalie, z tym że PC się wyłączyła (chyba po zaniku zasilania fazy) i nie włączyła się po przywróceniu zasilania. Włączyłem ją rano po przebudzeniu po zauważeniu że kaloryfery są zimne.

    Czy PC na sterowaniu termostatem zachowuje się inaczej niż na samej krzywej ?? Czy jak była włączona to powinna się włączyć po przywróceniu zasilania ??? Do tej pory jak mrugnęli prądem to po włączeniu PC startowała w takim stanie jak była przy zaniku.
    Ostatnio edytowane przez a.gwozdz ; 29-01-2023 o 19:20
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  10. #19030

    Domyślnie

    Tak ,pompa powinna się włączyć w takim stanie , w jakim była w momencie wyłączenia zasilania.

    A na termostacie zachowuje się tak samo (sam proces grzania), różnica ,to taka, że nie możesz przesuwać góra-dół krzywej no i sam proces grzania może się włączyć dopiero jak termostat da sygnał (zewrze styk).

    Pompa natomiast wyłącza się ,jak wygeneruje się jakiś błąd w pamięci .Wtedy również wyłączany jest harmonogram ( ale nie kasowany - znika tylko ikonka z wyświetlacza) , po to ,żeby pompa się nie włączała wg niego ,jeśli jest błąd.

  11. #19031
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel7979

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Okolice Mławy
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    - a gdy ktoś ma duże odległości od bojlera CWU do kranu i cyrkulację 24/24 godz. z grzaniem CWU 2x a może i 4x dziennie - to może mieć pobór prądu na samo CWU na poziomie 1'000 - 1'500 kWh rocznie.

    .
    Zgadzam się. U mnie chodzi cyrkulacja od rana do wieczora. Woda latem grzana 2x dziennie. Zimą na podtrzymaniu do 42C ,ok 4x włącza sie CWU. Rocznie CWU 1215 kWh - odczyt z pompy
    Dom parterowy 150m z garażem nieogrzewanym. Poddasze nieużytkowe nieogrzewane -wiązary. Powierzchnia grzewcza 110m podłogówki. Ocieplenie w suficie podwieszanym 30cm wełna mineralna lambda 0,39. Ściany beton komórkowy 24cm+ocieplenie 20cm grafit 0,35. Podłoga 15cm EPS100. Wentylacja grawit +nawiewniki Insolio F. Okna 3 szybowe+ciepły montaż. PC Panasonic 9KW seria J. Krzywa +15C/26C, -15C/33C. Brak bufora. CWU 200L. Woda 2x dziennie do 45C. Pompa cyrkulacyjna. Temp 21,8C-22C

  12. #19032
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piotr Paruzel

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-133
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinnk Zobacz post
    Ciekawostka z dnia dzisiejszego. Nie było napięcie ok 5h. Po przywróceniu pompa chyba uruchomiła się w z wyzerowanymi danymi.
    1) Przestawiona opcja z grzania krzywej grzewczej na prostą liniową
    2) Brak opcji grzania zbiornika wody, trzeba było wejść w ustawienia i ustawi\c opcje, że zbiornik jest podłączony
    3) Skasowany harmonogram grzania

    Co dziwne pompa zapamiętała ustawienia harmonogramu ale dla pracy cichej.

    Czy ktoś może miał podobne zdarzenie?
    Ja niedawno zakładałem drugą pompę, tym razem 5 kW i miałem podobny problem. Po zaniku napięcia, dosłownie na minutę, pompa całkowicie zapomniała ustawienia harmonogramu, wyleciała też krzywa. Niestety sama się włączyła i zaczęła ciągnąć podłogówkę do 40 stopni. Dobrze, że byłem wtedy w domu, bo wyłączyłem ją kiedy osiągnęła 35 na zasilaniu, a powinna zatrzymać się na 30. Pozostałe ustawienia zostały na miejscu.
    Nie wiem czy będzie się to powtarzało, od tamtego czasu nie była odłączona od napięcia.

  13. #19033
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinnk

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Marcinkowice
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Czyli te pompy lubią fixować.

    Mam jeszcze jedno pytanie, prośbę: czy wiecie jak można dodać dwóch użytkowników do smat clouda, aby połączyć się z serive cloudem.?
    Może mylny jest opis opcji: lista użytkowników i może w jednym czasie być połączony tylko z jednym serwisantem?
    Po podłączeniu jedno użytkownika nigdzie nie ma opcji aby dodać drugiego.
    T-cap 9kW. Dom 140m2, podłogowej ok 180m2. 20% podłogówka, 80% - kaloryfery.

  14. #19034
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel7979

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Okolice Mławy
    Posty
    37

    Domyślnie

    Rozkminiam krzywą grzewczą i to co zauważyłem. To obniżenie krzywej powoduje większe zużycie energii w okresie całego dnia. Odczyt z pod licznika. Na niskiej krzywej pyrka sobie 0,4-0.6 kWh lecz chodzi dłużej.
    Zastanawiam się czy nie lepiej dać wyższą krzywą na podłogówkę. Podłoga dłużej będzie oddawać ciepło, co za tym idzie mniej startów pompy oraz krótszy czas pracy. Temperaturę ustawiam i tak za pomocą termostatu zewnętrznego Salus. Co o tym myślicie?
    Dom parterowy 150m z garażem nieogrzewanym. Poddasze nieużytkowe nieogrzewane -wiązary. Powierzchnia grzewcza 110m podłogówki. Ocieplenie w suficie podwieszanym 30cm wełna mineralna lambda 0,39. Ściany beton komórkowy 24cm+ocieplenie 20cm grafit 0,35. Podłoga 15cm EPS100. Wentylacja grawit +nawiewniki Insolio F. Okna 3 szybowe+ciepły montaż. PC Panasonic 9KW seria J. Krzywa +15C/26C, -15C/33C. Brak bufora. CWU 200L. Woda 2x dziennie do 45C. Pompa cyrkulacyjna. Temp 21,8C-22C

  15. #19035

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinnk Zobacz post
    Czyli te pompy lubią fixować.

    Mam jeszcze jedno pytanie, prośbę: czy wiecie jak można dodać dwóch użytkowników do smat clouda, aby połączyć się z serive cloudem.?
    Może mylny jest opis opcji: lista użytkowników i może w jednym czasie być połączony tylko z jednym serwisantem?
    Po podłączeniu jedno użytkownika nigdzie nie ma opcji aby dodać drugiego.
    Serwisant ma do dyzpozycji Service Cloud i on może mieć pomp nieskończenie wiele.. Konto serwisanta sobie może założyć kady (nikt tego nie weryfikuje).

    A poza tym nie twórz ogólników ... Ja nie zauważyłem ,żeby moja fixowała po wyłączeniu i włączeniu zasilania. Próbujcie to powtórzyć ,zobaczcie ,czy w historii macie jakieś zachowane błędy...

  16. #19036

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel7979 Zobacz post
    Rozkminiam krzywą grzewczą i to co zauważyłem. To obniżenie krzywej powoduje większe zużycie energii w okresie całego dnia. Odczyt z pod licznika. Na niskiej krzywej pyrka sobie 0,4-0.6 kWh lecz chodzi dłużej.
    Zastanawiam się czy nie lepiej dać wyższą krzywą na podłogówkę. Podłoga dłużej będzie oddawać ciepło, co za tym idzie mniej startów pompy oraz krótszy czas pracy. Temperaturę ustawiam i tak za pomocą termostatu zewnętrznego Salus. Co o tym myślicie?
    Już samo to ,że obniżasz krzywą a zużycie energii jest większe , przeczy logice. Pewny jesteś ,że dzień tak samo wyglądał ? Dom miał takie same warunki początkowe i końcowe ?
    Może jak jednego dnia podłogę zagrzał , to wystarczyło nie na 1 dzień , ale np na 1,5 dnia ?
    No i co ile Ci się pompa włącza , skoro rozpatrujesz wydłużenie czasu pracy i przerwy ?
    Zawsze wyższa temperatura grzania to gorszy COP ( może 1 stopień wyżej to niezauważalnie mało , ale zawsze).

  17. #19037
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    A poza tym nie twórz ogólników ... Ja nie zauważyłem ,żeby moja fixowała po wyłączeniu i włączeniu zasilania. Próbujcie to powtórzyć ,zobaczcie ,czy w historii macie jakieś zachowane błędy...
    W temacie wyłączenia i nie włączenia po zaniku, czy błąd H74 - 'błąd komunikacji płyty głównej' zapisałby się i byłby widoczny w smartcloud ???

    Kojarzę że kilka dni po instalacji wystąpił taki błąd u mnie po właśnie mignięciu zasilania - wtedy instalator kazał wyłączyć bezpiecznik i włączyć i problem więcej nie wystąpił.

    Jeśli ten błąd się nie zapisuje to po takim zaniku jeśli wywaliło H74 i następnie prąd mrugnął raz jeszcze to wszystko wróciło do normy (tak jakbym zresetował na bezpieczniku) - ale PC została wyłączona po wystąpieniu błędu - nie pamiętam czy wtedy po resecie sama się włączyła czy trzeba było włączyć.

    BINGO - w smarcloud nie ma ale w sterowniku mam błąd H74 wczoraj zapisany 2 razy.
    Więc jest to prawdopodobna przyczyna.

    Pytanie czy tym H74 się przejmować ???
    Ostatnio edytowane przez a.gwozdz ; 30-01-2023 o 11:49
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  18. #19038

    Domyślnie

    I tak i nie....To jest błąd komunikacji z opcjonalną płytą CZ-NS4P...
    Jeśli wystąpi , to pompa wyłącza się ( przestaje grzać , wyłącza się zielona dioda ) i harmonogram zostaje wyłączony ( nie włączy się ponownie z harmonogramu).
    Więc pytanie dlaczego taki błąd wystąpił , bo może ktoś świadomie wyjął kabelek do komunikacji.

  19. #19039
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Zgadza się po takiej akcji nie działa harmonogram, faktycznie musiałem go wczoraj włączyć, w zasadzie po każdym zaniku zasilania występuje ten problem.
    Rozumiem że przez tą opcjonalną płytę jest podpięty czujnik temperatury PAW-A2W-TSRT ??

    Czyli jednak coś jest niepodłączone / źle podłączone / albo włączone coś czego nie ma ???

    Prawdopodobnie dzieje się tak tylko kiedy mam ustawioną pracę na termostat wewnętrzny, ręki se uciąć nie dam ale przy pracy na samej krzywej to nie występowało chyba.
    Ostatnio edytowane przez a.gwozdz ; 30-01-2023 o 13:42
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  20. #19040

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinnk Zobacz post
    Ciekawostka z dnia dzisiejszego. Nie było napięcie ok 5h. Po przywróceniu pompa chyba uruchomiła się w z wyzerowanymi danymi.
    1) Przestawiona opcja z grzania krzywej grzewczej na prostą liniową
    2) Brak opcji grzania zbiornika wody, trzeba było wejść w ustawienia i ustawi\c opcje, że zbiornik jest podłączony
    3) Skasowany harmonogram grzania

    Co dziwne pompa zapamiętała ustawienia harmonogramu ale dla pracy cichej.

    Czy ktoś może miał podobne zdarzenie?
    A co w tym takiego dziwnego?
    PC - potraktowała to jako Reset
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 952 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony