dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 973 z 1021
Pokaż wyniki od 19.441 do 19.460 z 20413
  1. #19441

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Tak jest OK a odwrotnie jeszcze lepiej. Moja Obiegówka w normalnym trybie pracuje 14 litrów na minutę to zanim wyczerpie zbiornik 100l potrzebuje ok 8 minut a to już da czas sprężarce na zejście z mocą i zapobiegnie załączeniu się grzałki. Oczywiście można założyć że pierwsza woda chłodniejsza o po chwili cieplejsza też zrobi robotę jednak jakoś tak mam że jak mi potrzebna gorąca woda to wiem że najcieplej na górze i stamtąd robię odbiór- tak dla zasady.
    Masz PC czy grzałki??? Obłęd
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #19442

    Domyślnie

    Ile płacicie za coroczny przegląd?
    Ostatnio edytowane przez Gepam ; 21-04-2023 o 22:39

  3. #19443

    Domyślnie

    350 zł
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  4. #19444
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arczi1980

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kod pocztowy
    44-330
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam, chciałem wygrzać podłogę pod kafelki grzeje już 11 dni i pompa ma ciężko osiągnąć 35 stopni dzisiaj rano było 27 stopni gdy na dworze było 6, po południu wzrosła do 29. 35 stopni było jak na dworze było ok. 20 stopni. Dodam że nie mam sufitów i ciepło ucieka. Wydaje mi się że pompą już chodziła na maxa bo pobór miała 1kw i produkcję 5,2 kw. Zastanawiam się czy jak będzie sufit ocieplony to będzie ok ?. Czy to normalne że nie potrafi zagrzać bardziej wody ?
    Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam

  5. #19445

    Domyślnie

    Pewnie ,że normalne ,że w pewnym momencie odbiór ciepła zrównuje się z maksymalną produkcją i temperatura wody przestaje rosnąć.
    Jak docieplisz sufity to zmniejszysz odbiór i temperatura równowagi będzie wyższa.
    Skoro masz pompę 5,2kW , to może wygrzewaj to strefami/pętlami/pokojami po kolei , bo całości na raz możesz nie dać rady.

  6. #19446
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    Ja mam 2 grzejniki stalowe w instalacji ( reszta podłogówka), i włączają się mniej więcej poniżej minus 5 stopni na zewnątrz ( mają własne termostaty). Mam filtr siatkowy( dodatkowy) przed pompą i czyszczę go co tydzień. Zawsze coś się uzbiera na filtrze( taki czarny osad). Mam wersje H, ale jest to pierwsza produkcja i teraz zamówiłem dodatkową wkładkę magnetyczną do filtra w jednostce wew. Zobaczymy czy coś będzie się osadzać. Do tej pory filtr w jednostce wew, zawsze był czysty. Trzeci filtr mam a obiegu CWU i ten od 6 lat zawsze jest czysty.
    a czarny osad nie oznacza wody z mocnym dodatkiem żelaza- to nie jest normalne, tak samo jak czyszczenie filtra co chwila- od tego są filtry na wejściu wody do wymiany. Wkładka to magnes neodymowy - można samemu wsadzić go do filtra wewnętrznego (ja na wszelki wypadek kupiłem taki w koszulce plastikowej) - Czyszczenie z osadu raz na rok - jest już minimalny osad na nim. Przecież pompa (z wyjątkiem dolewania wody ale ile tego dochodzi) działa w obiegu zamkniętym - skąd po czasie w obiegu syfy - no ok grzejniki, instalacja...
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  7. #19447
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arczi1980

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kod pocztowy
    44-330
    Posty
    34

    Domyślnie

    5.2 kw produkowała przy poborze 1 kw. Tak chyba zrobię żeby wygrzewać jakoś strefami. Bo tak to nie da rady żeby było do 50 stopni jak ja mam biedę 35 osiągnąć a w chłodne dni to około 30.

  8. #19448

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    350 zł
    To jest aktualna stawka?

    Bo Daikin chciał mnie skasować 500 zł w październiku 2022r. - zrezygnowałem z przeglądu i rozszerzonej gwarancji, przegięli z ceną.
    Sam wyczyściłem filtr wody i odpowietrzyłem instalację. Zresztą poprzednio też sam musiałem odpowietrzyć instalację, którą serwis mi zapowietrzył podczas czyszczenia filtra.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 09-05-2023 o 17:20
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  9. #19449
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    o ile wiem - podczas gwarancji przegląd jest obowiązkowy - inaczej ją tracimy (koszty to już kwestia umowy podczas zakupu) a potem jak kto chce i jak uważa. A co jest w przeglądzie, cóż- różnie - u mnie oprócz czyszczenia filtrów jest też sprawdzenie styków (dokręcenie etc), szczelność etc Po gwarancji musu nie ma, ale nie każdy ma określoną wiedzę itd
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  10. #19450

    Domyślnie

    Seria H ma zakres krzywej od -15 do +15 stopni. Co się dzieje jak temperatura spadnie np. do -20? Rozumiem że trzeba wtedy zmieniać temp. wody ręcznie żeby nie zmarznąć?
    I drugie pytanie z tym związane - czy przez service cloud da się zmieniać ustawienia instalatora bez wyłączania pompy tak jak to ma miejsce przy wprowadzaniu zmian przez sterownik?

  11. #19451

    Domyślnie

    Po prostu poniżej -15 stopni pompa daje z siebie wszystko co może

    Przy -20 będzie taka sama jak przy -15 , i trzeba się cieszyć ,jeśli pompa ją utrzyma

    A co do CZ-TAW1 i smart cloud , to dawniej się nie dało , i teraz widać ,że też nie.... Może to troska producenta ,żeby przed każdą zmianą ustawienia zatrzymać pompę....
    W każdym razie alternatywny Heishamon zmiena ustawienia zdalnie bez zatrzymywania pompy. Smart Cloud też by mógł , gdyby Panasonic go tak zaprogramował.

  12. #19452
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinnk

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Marcinkowice
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Koledzy, koleżanki

    Czy czyściliście, zalewaliście swoje instalacje inhibitorem? Zaczyna rozpoznawać temat, gdyż pojawia sie u mnie szary osad (kotłowy), i z tego co się zdążyłem się podczuć, to używaną instalację powinno się zalać środkiem np Sentinel X400 aby rozpuścić osad i kamień, potem przepłukać instalację, a potem świeżą wodę zalać Sentinelx100 aby zabezpieczyć ją przed powstawaniem osadu ze stali, aluminium, mosiądzu, czy ktoś ma doświadczenia w tym temacie czy warto?
    Oczywiście posiadam filtr magneyczny i czyszczę go okresowo co 2 tygodnie i troche osadu na nim występuje.
    T-cap 9kW. Dom 140m2, podłogowej ok 180m2. 20% podłogówka, 80% - kaloryfery.

  13. #19453
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinnk

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Marcinkowice
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nie używa inhibitora korozji?
    T-cap 9kW. Dom 140m2, podłogowej ok 180m2. 20% podłogówka, 80% - kaloryfery.

  14. #19454

    Domyślnie

    Instalacja bez żadnych inhibitorów wytrzyma pewnie ze 100 lat, więc myślę, że mało kto się w to bawi.

  15. #19455
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinnk

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Marcinkowice
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Jeśli tak uważasz to YT wpisz sobie fraze.... czyszczenie instalacji CO.
    Tu nie chodzi o instalacje tylko zabezpieczenie pompy przed syfem z instalacji, filtr z magnesem nie wyłapuje szlamu, a podłogówka lubie dostać grzyba... ale aby dyskutować prośba pooglądaj pare filmów na YT.

    Są oczywiście farciarze co mają czystą krystaliczną wodę w układzie ale to chyba promil wszystkich instalacji.

    Cytat Napisał Gepam Zobacz post
    Instalacja bez żadnych inhibitorów wytrzyma pewnie ze 100 lat, więc myślę, że mało kto się w to bawi.
    T-cap 9kW. Dom 140m2, podłogowej ok 180m2. 20% podłogówka, 80% - kaloryfery.

  16. #19456
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinnk Zobacz post
    Jeśli tak uważasz to YT wpisz sobie fraze.... czyszczenie instalacji CO.
    Tu nie chodzi o instalacje tylko zabezpieczenie pompy przed syfem z instalacji, filtr z magnesem nie wyłapuje szlamu, a podłogówka lubie dostać grzyba... ale aby dyskutować prośba pooglądaj pare filmów na YT.

    Są oczywiście farciarze co mają czystą krystaliczną wodę w układzie ale to chyba promil wszystkich instalacji.
    A skąd się bierze szlam w instalacji ? Tam woda krąży, ot czasami mała dolewka.
    Tak na głupa, jak instalacja jest w miarę świeża, to po początkowym obiegu wody w instalacji (może rok, może 2) co może się wytrącać i z czego ? Ja np mam odkamieniacz ale nie do 0, ale do ca 5 stopni twardości (ot instalacja częściowo z miedzi)
    I co ma inhbibitor do szlamu
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  17. #19457
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinnk

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Marcinkowice
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ja mam instalacje 12letnią. Mam w niej aluminium, mosiądz, tworzywo i pewnie jeszcze jakies inne materiały, oraz oczywiście grzejniki które same w sobie tworzą dużo szlamu.

    Cytat Napisał pawelszo Zobacz post
    A skąd się bierze szlam w instalacji ? Tam woda krąży, ot czasami mała dolewka.
    Tak na głupa, jak instalacja jest w miarę świeża, to po początkowym obiegu wody w instalacji (może rok, może 2) co może się wytrącać i z czego ? Ja np mam odkamieniacz ale nie do 0, ale do ca 5 stopni twardości (ot instalacja częściowo z miedzi)
    I co ma inhbibitor do szlamu
    T-cap 9kW. Dom 140m2, podłogowej ok 180m2. 20% podłogówka, 80% - kaloryfery.

  18. #19458
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Mam miękką wodę (po odkamieniaczu), grunt to dobra woda reszta to bajer, woda krąży tam stale i wytrąci się coś na początku i potem luz, chyba , że co rok spuszczasz wodę etc.
    Podczas 1go roku używania CO + pompa miałem trochę żelaza i innych syfów, teraz czyszczenie filtra/magnesu raz/rok i jest odrobina pyłu, tylko tyle
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  19. #19459
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinnk

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Marcinkowice
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelszo Zobacz post
    Mam miękką wodę (po odkamieniaczu), grunt to dobra woda reszta to bajer, woda krąży tam stale i wytrąci się coś na początku i potem luz, chyba , że co rok spuszczasz wodę etc.
    Podczas 1go roku używania CO + pompa miałem trochę żelaza i innych syfów, teraz czyszczenie filtra/magnesu raz/rok i jest odrobina pyłu, tylko tyle
    Też mam zmiękczacz i sól dodaję co 3 miesiące. Ale szlam tworzy mi się co tydzień na filtrze, więc w instalacji musi być go sporo pomimo że 2 lata temu instalacja była czyszczona ale bez inhibitora.
    T-cap 9kW. Dom 140m2, podłogowej ok 180m2. 20% podłogówka, 80% - kaloryfery.

  20. #19460
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    wybacz, ale nie jest to temat na ten topic ,coś Ci się żre w instalacji a co musisz to samemu określić, ja mam CO tylko na PEXie i jest luz.
    Wg mnie inhibitor g..no da ale walcz
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

Strona 973 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony