dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie wymiar pościeli w stosunku do wielkosci materaca

    Witam

    Troche banalne pytanie i moze ciut nie na temat, ale mysle, ze ktos pomoze

    Łozko mam 140cm szerokie i ok. 200 cm długie. Jaką pościel kupic ? Chodzi mi o szerokość...160 cm starczy czy lepiej 180 cm ? Jak bedą 2 osoby i nakryją się to 160 moze byc za wąska, ale z kolei jak przykryje lóżko 180tką to wtedy po 40 cm bedzie mi wisiec po bokach wiec tez lipa, bo pościel bedzie dotykac prawie ziemi, chowac jej też nie mam zamiaru, a kupic jakąś narzutę i finito.

    Więc co ? 160 ?

  2. #2

    Domyślnie

    wg mnie 160 moze byc za malo, ja mam 200x200 i jest w sam raz, jak jest szersza niz lozko to mozna boki podwinac i nie bedzie nic zwisać
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  3. #3

    Domyślnie

    blackorek - my w sypialni mamy łóżko 140x200 i mamy pościel 160x200. W zupełności starcza

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a jak mam dla kazdego osobną kołdrę.

  5. #5

    Domyślnie

    Przy łóżku 140, to zdecydowanie 2 oddzielne kołdry. Nie wyobrażam sobie, by 2 osoby mogły wygodnie spac pod 160. Ja mam kołdrę 220 i jest ok, a czasem nawet wolałabym, by była szersza, bo m. ze mnie czasem ściąga. Albo ja z niego Gdyby nie to, ze mam już kilka kompletów wlaściwie nowej pościeli, to kupiłabym 2x 160, ale teraz to szkoda mi wszystko wymieniać. Inna sprawa, zę mój m. mocno się w nocy poci, nawet przy otwartym oknie, więc przyjemniej i wygodniej (ze względu na pranie) byłoby mieć dwie. No nic, moze niedługo pchnę komplety pościeli na allegro i kupię oddzielne.
    Moje córki mają ikeowe kołdry (one są węższe niż standard, bo mają 150), ale spanie pod jedną taką kołderką, to nawet dla mnie i 5 latki mało komfortowe. A co dopiero dla dwóch dorosłych osób?
    Dwie kołdry i już
    Tylko tu i teraz.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Hmmm... To dosyć indywidualna sprawa, zależy, jak lubicie spać.
    My mamy kołdrę 220 x 200 i zwisa po bokach. Nie przykrywam jej, bo to bardzo gruba kołdra z gęsiego puchu, powinna "oddychać" ze względu na ewentualne roztocza (teoretycznie można ją prać, to japoński cieniutki inlet, ale praktycznie nie zmieszczę jej do swojej pralki).
    Narzutę sprezentowałam, by nie zajmowała mi miejsca w szafie, a zainwestowałam w piękne zestawy pościeli.
    Nam nie przeszkadza, że kołdra zwisa prawie do podłogi, wręcz przeciwnie. A wymiar jest w sam raz.
    Oddzielnych kołder bym nie chciała, jakoś nie sprzyjają przytulaniu Mają jednak tę zaletę, że można je oddzielnie prać i łatwiej wyprasować pościel.
    Prasowanie płachty 220 x 200 to dla mnie męczarnia. Kory nie lubię, magiel zlikwidowali... Tak źle i tak niedobrze hehe

  7. #7

    Domyślnie

    Ja nie prasuję poszewki na kołdrę, tylko na poduszki. Za duza jest, nie chce mi się. Córkom , choć mają 150, też nie prasuję. Pościel mam z satyny bawełnianej albo zwykłą bawełnianą. Kory nie lubię.
    My mamy szerokie łóżko, 200, więc kołdra nie zwisa
    Tylko tu i teraz.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    ja mam do materaca 140 posciel 160 i jest ok. Poza tym chyba lepiej spac bliziutko

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    wow, asizo, całą rodzinką byśmy się zmieścili na Twoim łóżku, łącznie z kotem hihi, ale masz fajnie
    Co do prasowania... Widziałam ostatnio śliczne pościele z mako jerseju polskiej firmy Greno ( pościel to chyba dawny Bielbaw). Kiedyś na pewno je kupię, nie gniotą się.

    blackorek

    Jeśli zamierzasz kupić narzutę i przykrywać pościel, to nie będzie przeszkadzało, jeśli będzie ona zwisać po bokach, albo tak jak ktoś tu wspomniał, podwiniesz ją.
    Tylko czy będzie Ci się chciało to wszystko rankiem układać? Ja np. bez bólu pozbyłam się narzuty, bo rano mamy takie tempo i zamieszanie, że najczęściej łóżko zostawiamy rozbebłane, bo nawet pościelić nie ma kto, a co dopiero układać kołdrę i wygładzać narzutę. Ogarniam to dopiero po pracy albo dziecko, jeśli ma później do szkoły. Spójrz na to także od strony praktycznej

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    wow, asizo, całą rodzinką byśmy się zmieścili na Twoim łóżku, łącznie z kotem hihi, ale masz fajnie
    Co do prasowania... Widziałam ostatnio śliczne pościele z mako jerseju polskiej firmy Greno ( pościel to chyba dawny Bielbaw). Kiedyś na pewno je kupię, nie gniotą się.
    My czasem tak śpimy we czwórkę, jak dwie córki do nas przyjdą w nocy
    A pościel z jersey'u kiedyś miałam. Fajna. Polecam
    Tylko tu i teraz.

  11. #11

    Domyślnie

    Dziekuje wszytskim za rady. Jestem poki co singlem, wiec taka jedna 160 cm szeroka bylaby chyba ok, o scieleniu, układaniu czy gładzeniu nie ma mowy, to w ogole nie wchodzi w rachube Mysle, ze na początek kupie 160 bez narzuty, zawsze moge ją dokupić jeśli poczuje nieodpartą potrzebe zakładnia jej na łóżko w co wątpie.., ale nigdy nic nie wiadomo.

    Bede mysłał , jesli macie jakies linki do sklepow netowych z ładną i dobrą jakościowo pościelą to podajcie prosze.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

  13. #13

    Domyślnie

    Kiedyś kupiłam pościel marki TAC. Ciekawe wzory i bardzo dobra jakość:
    http://allegro.pl/listing.php/search...%C5%9Bciel+tac
    Fajna też jest pościel z jersey'u, bo się nie gniecie, nie trzeba prasować
    http://allegro.pl/greno-posciel-jers...942320539.html
    Ostatnio edytowane przez asizo ; 17-12-2011 o 06:18
    Tylko tu i teraz.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    asizo

    o tej właśnie z jersey'u sama myślę

    Na zimę poleciłabym jednak cieplutką i milutką pościel z flaneli.

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dekanopl

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-465
    Posty
    3

    Domyślnie

    To jest tak, że są rozmiary pościeli dedykowane dla 1 osoby - jak 140x200 (najmniejsza, mniej standardowa - jest to niej mniejszy wybór pościeli na rynku) i 160x200 cm (najpopularniejsza jednoosobowa wielkość kołdry i poszwy na kołdrę, ma największy wybór asortymentu) a potem są rozmiary dedykowane dla 2 śpiących osób, jak 180x200 cm i 200x200 cm (mniej standardowe, mniejszy asortyment) i najpopularniejsza 2-osobówka to pościel 200x220 cm. I dobiera się do swoich potrzeb i tego w sumie jak się śpi, czy tylko przykrywa czy bardziej zawija jak w kokon - wtedy mniejsza albo większa. Przy okazji polecam sklep Dekano.pl ekskluzywna pościel.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony