dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 281 do 293 z 293
  1. #281
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza8203 Zobacz post
    ... bo w przeciwieństwie do naszych znajomych my naprawdę SAMI pobudowaliśmy nasz DOM!! CDN.
    Hej, no nic tylko pogratulować
    I co, medal chcesz teraz??
    Fajnie, że mięliście czas na wykonanie samemu większości prac. Tym bardziej będzie was wasz własny dom cieszył a na błędy będziecie też wściekać się sami na siebie
    Taka kolej rzeczy droga brzózko8203.

    Stety czy nie, na forum jest masa ludzi, którzy budują domy sami czy ekipami, żonami szwagrami, czy nawet teściami. Każdy z nich inaczej, indywidualnie podchodzi do swojego domu. Dla jednego szczytem sukcesu jest samodzielne postawienie ścianek fundamentowych, dla innych murowanie ścian domu czy szalowanie stropu a jeszcze inni masę czasu poświęcają doborowi materiałów, kafelkom meblom i szeroko rozumianej wykończeniówce itp. bo nie mają czasu/ umiejętności czy z innych przyczyn budowaniem nazywają jakikolwiek proces powstawania ich domu w którym uczestniczyli.
    Serdeczności

  2. #282
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza8203 Zobacz post
    może ktoś podpowie jak zdjęcia wrzucić??
    Sprawa jest prostsza od budowania domu
    Załóż sobie konto np. na picasaweb
    po zalogowaniu będziesz miał możliwość utworzenia albumów. wrzucaj zdjęcia.
    Następnie wejdź do albumu. klikając na niego, po prawej pokażą Ci się jego opcje. Między innymi kłódeczka. kliknij w nią, a dostaniesz się od opcji, udostępniania. Zmień na widoczny dla wszystkich.
    Potem już otwierając konkretne zdjęcie, po prawej będziesz miał : 'Link do tego zdjęcia'
    wybierasz odpowiednie dla siebie parametry i kopiujesz link.
    wstawiasz go w poście klikając wcześniej w ikonkę 'wstaw obrazek'
    Ot i cała filozofia.
    Na forum jest wątek na 100 stron o wstawianiu fotek
    serdeczności

  3. #283

    Domyślnie

    dzięki jeszcze powiem że obydwoje pracujemy zarobkowo
    Człowiek do zadań specjalnych!!

  4. #284
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ella&co
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Fju fiu Brzoza, ale z Was pracusie Powiedz jeszcze, że z trójkę dzieciaczków macie, to się ze wstydu pod ziemię zapdnę (z nieróbstwa i słabej czaso-organizacji oczywiście)

  5. #285
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ella&co
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Ale to dziennik Elwooda, więc napiszę coś odnośnie jego wpisów
    Fajnie wyglądają Wasze podłogi Jak czytałam o dzieleniu powierzchni, to uśmiechałam się pod nosem, bo u nas było odwrotne myślenie, tzn. staraliśmy się jak najbardziej podłogi ujednolicić


    Macie jakieś pomysły na kuchnię? Nie pamiętam, czy zostawialiście ją zupełnie otwartą, czy coś zabudowywaliście?

  6. #286
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    A co to taka cisza? Przeczytałem z zaciekawieniem cały temat i.... zdechło?

    Kopalnia wiedzy! Dziękuję za fajny dziennik - dla startujących w temat budowy - nieoceniona pomoc.

    Pozdrawiam

  7. #287

    Domyślnie

    halo halo no właśnie,

    chyba Elwood się już wprowadza i nie ma czasu na uzupełnienia, dalej dalej daj znak że zyjesz!!!,

  8. #288

    Domyślnie

    Niezły DB. Gratuluje. Tempo coś spadło i wydawało mi się, że napaliłeś sie na pianke i chciałem badnąć jak wyszło a tu psikus - wełna.

  9. #289

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Chyba już wszyscy Karmelitę wybudowali bo od 3 lat forum milczy
    Również wybraliśmy projekt Karmelita , lecz w odświeżonej wersji Karmelita Modern 2m lustro. Papiery w trakcie , pozwolenie na budowę lada dzień a start budowy planowany na wiosnę 2018.
    Główne zmiany które planujemy wprowadzić to ;
    - dodatkowy komin na paliwo stałe
    - lany strop na poddaszu
    - podnieść ściankę kolankową o 1 pustaczek
    - likwidacja okien dachowych nad garażem. Będzie jedno okno na ścianie bocznej
    - likwidacja spiżarni obok kuchni
    - likwidacja tarasu od strony wykusza. Taras będzie powiększony z tyłu budynku na całej długości domu aż do garażu

    Wszystkie realizacje Karmelity jakie widziałem nie mają stropu lanego. Nie jestem jakimś ekspertem budownictwa a wręcz laikiem , ale decyzja o stropach lanych zapadła po wielu konsultacjach z osobami które w taki sposób dom wybudowały jak również z osobami którzy wykończyli poddasze za pomocą karton-gips. Ci drugi odradzali mi tego typy wykonanie i w ich ocenie tu cytat: "Jeżeli budowali by drugi dom to skosy lane.. " .
    Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
    Z tego co widziałem na moja.budowa..pl wiele osób które udzielało się czynnie w tym wątku już w swoim domu mieszka.
    Jakieś spostrzeżenia ? Co byście zmienili w realizacji gdybyście mieli taką możliwość?
    I jeszcze jedno pytanko, czy może ktoś buduje Karmelitę w podkarpackiem okolice Stalowej Woli, Przemyśla (bo tutaj najczęściej bywam ) ?

  10. #290
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hej hej hej...
    No dawno mnie tu nie było, ale jakoś tak się poskładało.

    Cytat Napisał szaryw Zobacz post

    Główne zmiany które planujemy wprowadzić to ;
    - dodatkowy komin na paliwo stałe

    Karmelita ma dodatkowy komin w kotłowni w garażu. Po co i gdzie chcesz stawiać kolejny?

    - lany strop na poddaszu

    Wszystko zależy od kasy i fachowców jacy Ci się tarfią/wybierzesz. Jedni podpowiadają terrivę bo ją potrafią układać. Inni, "Panie tylko lany, bo na lata będzie!!." ale jak źle podeprą albo wydeskują z błędem to będzie potem kłopot. A i stali na żbrojenie tego stopu idzie w cholerę.
    Gdybym zastanawiał się nad 'lanym' to rozważył bym filigran. Twoja sprawa. Ja mam Terrivę i sobie chwalę Ułożyliśmy go w kilka godzin. Generalnie w jeden dzień miałem ułożony i wylany strop.

    - podnieść ściankę kolankową o 1 pustaczek
    To ma sens. Też tak zrobiłem.

    - likwidacja okien dachowych nad garażem. Będzie jedno okno na ścianie bocznej
    Nie likwiduj ich. Dają światło do tej przestrzeni. łatwiej można przewietrzyć pomieszczenia. Dodanie okna w ścianie strychu, jak najbardziej, nie wyobrażam sobie tego pomieszczenia bez niego. Rzuś okiem ile tam światła dzięki oknom połaciowym.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160214_132111.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	393279

    - likwidacja spiżarni obok kuchni
    Też jej nie mam. Garaż spełnia tę rolę. dodatkowo, już dla własnej frajdy wybudowałem piwniczkę,ziemniankę blisko domu.

    Serdeczności!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160214_132111.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	393277  

  11. #291

    Domyślnie

    Witam
    Poszukuje kogoś kto ma karmelite bis m2 .

  12. #292
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ann Sta

    Zarejestrowany
    May 2019
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    2

    Domyślnie Schody w Karmelicie

    Witam. Mam pytanie.
    Zrobilismy schody w karmelicie tak jak u Pana w projekcie. Ale przegapilismy jeden szczegół a mianowicie przesuniety słup kolo łazienki. W zwiazku z tym korytarz jest weższy niż u Pana. Mam pytanko o wykończenie schodów i u góry klatki. Proszę o zdjęcia.
    Pozdrawiam
    Ania

  13. #293
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ann Sta

    Zarejestrowany
    May 2019
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie.
    Zrobilismy schody w karmelicie tak jak u Pana w projekcie. Ale przegapilismy jeden szczegół a mianowicie przesuniety słup kolo łazienki. W zwiazku z tym korytarz jest weższy niż u Pana. Mam pytanko o wykończenie schodów i u góry klatki. Proszę o zdjęcia.
    Pozdrawiam
    Ania

Strona 15 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony