dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 15
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 293
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
    Hej. Kalia bardzo mi sie spodobała. Ale po analizie projektu, doszedłem do wniosku, że ten budynek jest dość kosztowny w budowie. Sama powierzchnia dachu to prawie 300m2.
    No z dachem to oczywiste ale i dom większy więc jest ona normalna.
    Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
    Do tego utrudnienia (z mojego punktu widzenia-jako przymierzającego się do samodzielnego budowania) w postaci stropów na różnych poziomach, sporej ilości schodów itp. Układ Kalii jest fajny, ale nie rozumiem po co ktos projektuje schody do garażu? Dla mnie bez sensu.
    Zgadzam się. Dlatego robię jeden poziom.
    Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
    Wyrównanie poziomów tego budynku, powoduje praktycznie zrównanie linii dachu dzięki czemu dostajesz stodołę a nie domek. (no tak mi się kojarzy, sorry).
    No jak widać w twoim projekcie "karmelita" da się zrobić dach na dwóch poziomach. Nie chcę stodoły bo też mam podobne wrażenia.
    Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
    Do tego wielkość i głębokość fundamentów. Archon, ma coś że większość projektów to wielkie głębokie fundamenty, bo w/g nich domek musi być na podwyższeniu i jak nie wchodzisz do niego po schodach, to znaczy że masz kurnik, nie dom. Jakoś tak...
    Akurat to mnie nie dotyczy bo zrobiłem izolowana płytę, więc fundamenty nie maja żadnej głębokości. A wyniesienie i lekka do 0,5m skarpa z jednej strony mi sie podoba. Widziałem mnóstwo takich domków w Luxemburgu i te małe skarpki wokół domu świetnie się prezentowały.
    Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
    A co do Karmelity... projekt mniejszy od Kalii zdecydowanie, tańszy, bez cudowania, prosta konstrukcja. Spójrz na różnicę w kubaturze obu budynków. A wynika to choćby z wielkości strychu. 99% ludzi go nie używa, no chyba żeby zamontować w nim rekuperację.
    Zgoda
    Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
    A co do okien na parterze Karmelity. Są to dwa oddzielne okna a nie jedno podwójne.
    Tego nie rozumiem jak patrzę na ich stronie na na elewację frontową wyraźnie lewe nie różni się od prawego. Możesz szerzej wyjaśnić.
    Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
    P.S.
    Karmelita, to świeżonka... na rynku od końca listopada 2011 z tego co wiem.
    No widzisz ja kupiłem projekt w zimę 2010/2011. Teraz to w ogóle jestem mądrzejszy po fakcie i robił bym indywidualny projekt na wzór kalii. Cena wychodzi podobna ( w gotowy+adaptacja = projekt indywidualny czyli ok 5000zł). Był taki plan ale za późno się obudziliśmy. Chcieliśmy wiosna 2011 startować a zrobić indywidualny to ok 0,5 roku. Potem porypało się z kredytem i wraz wyszło na 2012. Gdybym to wiedział to bym się nie spieszył.
    I chyba też się zawezmę i sam będę budował. Zbieram się w sobie.
    pozdrawiam

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    Nad wykuszem będzie jednak balkon? czy jakiś płaski daszek tylko? od razu mówię, że wszelkie płaskie daszki to udręka
    Chyba zostawię ten balkonik jak w projekcie. Będzie po prostu prostokątny. Chciaż caly czas zastanawiam się nad resztą,bo jak usłyszałem ceny postawienia trzech krzyżyków przez architektów, to odniosłem wrażenie że do nich nie dotarł jeszcze kryzys.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    Tego nie rozumiem jak patrzę na ich stronie na na elewację frontową wyraźnie lewe nie różni się od prawego. Możesz szerzej wyjaśnić.
    Czekaj, bo nie zrozumiem, o którym oknie piszesz. Na elewacji forntowej okna są pojedyncze, oddzielone od siebie ścianką 12cm. Tył to okna podwójne.

    Mam nadzieję, ze się nie gniewasz o tę 'stodołę'. Taki projekt przedstawił mi architekt polecany przez Archona,który sam się do mnie zgłosił po wypełnieniu na stronie projektu formularza kontaktu. Z resztą za zmiany i dostosowanie projektu zaśpiewał 3500zł. Mówił że wyrównanie poziomów parteru i piętra pomiędzy domem a garażem spowoduje że dach będzie mógł być jedynie na całości. (stąd mowa o stodole)
    Do tego zgłaszał jakieś kosmiczne problemy z wejściem (konstrukcja schodów) na poddasze garażu. Dlatego moja rezygnacja z Kalii.

    Zawziąłem się, muszę Ci powiedzieć na to samodzielne budowanie. Oczywiście nie 'na zabij', czego nie będę potrafił, nie będę robił. Za dach się nie wezmę z pewnością. Pozdrawiam również serdecznie

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
    Czekaj, bo nie zrozumiem, o którym oknie piszesz. Na elewacji forntowej okna są pojedyncze, oddzielone od siebie ścianką 12cm. Tył to okna podwójne.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno elewacja.JPG
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	96252okno rzut z g
    Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
    Mam nadzieję, ze się nie gniewasz o tę 'stodołę'.
    Nie gniewam się bo jej nie robię. Poza tym też mam takie skojarzenie.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    w projekcie okno to jest podzielone jak widać.


    W oknie kuchennym wstaiowny jedynie słupek 12cm, a w łazience ten słupek 'wynika' ze ścianki.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    świeta prawda z tym byciem frajerem ktoremu zachcialo sie budowac , wiec wszyscy proboja go loic z kasy z kazdej strony
    a to podawanie ceny netto to juz normalnie koszmar !!! jakby tak US im sie do d... dobraly ... pewnie w papierach maja ze robia 1 fuche miesięcznie , a może i rocznie ...

    grrrr

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
    w projekcie okno to jest podzielone jak widać.
    W oknie kuchennym wstaiowny jedynie słupek 12cm, a w łazience ten słupek 'wynika' ze ścianki.
    No widzisz przepraszam za dociekliwość ale interesowało mnie to rozwiązanie. Gdybyć od razu napisał lub załączył ten rzut parteru nie było by dyskusji. Słupek murowy 12cm wszysko wyjaśnia. Zmyliła mnie ta wizualizacja elewacji frontowej na stronie projektu.

    W rzeczywistości powinna wygladać mniej więcej tak i bym niedopytywał.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno elewacja ze słupkami.JPG
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	96293
    Teraz rozumiesz o co mi chodziło.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    świeta prawda z tym byciem frajerem ktoremu zachcialo sie budowac , wiec wszyscy proboja go loic z kasy z kazdej strony
    a to podawanie ceny netto to juz normalnie koszmar !!! jakby tak US im sie do d... dobraly ... pewnie w papierach maja ze robia 1 fuche miesięcznie , a może i rocznie ...
    Jeszcze dobrze nie zacząłem, a już mam takie doświadczenia. Diabli biorą, że od początku wszystko kosztuje 'z głowy'. Ileś tam. Kompletny brak uzasadnienia, "Panie, za to, to tyle trzeba dać..." A za co konkretnie? No Panie, za to za tamto. Coś Pan nie przymierzając Żyd, że taki skąpy?
    A ja te pieniądze to sobie znalazłem, albo jeszcze lepiej ukradłem... Polactwo

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    No widzisz przepraszam za dociekliwość ale interesowało mnie to rozwiązanie. Gdybyć od razu napisał lub załączył ten rzut parteru nie było by dyskusji. Słupek murowy 12cm wszysko wyjaśnia. Zmyliła mnie ta wizualizacja elewacji frontowej na stronie projektu.
    No nie wygłupiaj się chłopie za co przepraszasz?
    A co, podsunęło Ci to rozwiązanie jakąś myśl.. ?

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fulek
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Dzielnica
    Lubuskie
    Posty
    843

    Domyślnie

    Przykro mi czytać o Twoich doświadczeniach z projktantami, archtektami....ale to tak jest...niestety.Naciągacze!!
    Ja miałam podobną,choć nie do końca sytuację.
    Kupiłam z Archonu gotowy projekt garażu za 450 czy 500 zł. Niestety wymagał on poprawek i to sporych.
    Poszłam do swojego architekta i jak mi zaśpiewła cenę, to myślałam,że z krzesła spadnę. Mówi do mnie tak.....lepiej by się Pani opłacało zrobić go od początku....Pytam ile? On jak dobrze pamiętam to palnął, że 1500. Ja oczy jak pięciozłotówki zrobiłam. Mówie do gościa....to nie opłaca mi się. On a dlaczego? Bo za ten gotowy projekt dałam 500 zł. Pomyślał chwilę...i mówi....wie Pani co....ja niedawno robiłem takiemu klientowi taki projekt jak Pani chce....
    Tak...?? Super!!
    To ile musiałabym Panu zapłacić??
    Zapłaciłam 500 zł. A gotowy projekt oddałam do Archonu.

    Można za mniej?? Można!! Tylko im wszystkim się wydaje, że jak buduje człowiek domek to pieniędzy ma jak nasr...
    Oczywiście,że są tacy....Ale ja do nich nie należę - niestety .


    Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni
    Kobieta pracująca - żadnej pracy się nie boję - mogę nosić cegły na budowie !!

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    witam a już myślałam, że podobny domek się buduje ...ale jednak wybraliście inny projekt ...życzę powodzenia w walce

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał lasche Zobacz post
    witam a już myślałam, że podobny domek się buduje ...
    Witaj, przepraszam ale nie umiem zmienić tematu głównego wątku w Dziennikach dzień po dniu. Tak czy siak, zapraszam do regilarnych wizyt u mnie

    W Zaawansowanej edycji udało mi się zmienić tylko nagłówek a le Tytuł wątku jakos jest niedostępny. Może ktoś wie jak to zrobić?

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No dobrze, moderatorzy dopomogli i zmienili mi temat, więc już nie będzie wprowadzał w błąd.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    nie wprowadza w błąd a przyprowadza gości

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    strop z takich płyt betonowych OK - tylko sufity bardzo często pękają na łączeniach!!

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Myślę, że nie pękają częściej niż w terivie? Dla mnie bardzo ważna będzie cena, prostota i szybkość ułożenia. Wiem że teriva jest bardzo popularna, ale odnosze wrażenie, że nie wynika to z jakiś jej wyjątkowych wlasności tylko z lenistwa projektantów, którzy przyzwyczaili się do jednego rozwiązania. Innym argumentem, jest fakt, że tego typu stropy (płyty) kojarzą się ludziom z komuną i blokami z wielkiej płyty ze stropem żerańskim. Ale to nie to samo, co strop Smart. Z tego co widziałem na własne oczy jak i słyszałem od znajomych 'konstruktorów' 75% stropów teriva jest źle wykonywanych, od ugięcia stopu zaczynając na jego zalaniu złym betonem (często samoróbkami pozanormatywnymi) ale i na złym wykonywaniu żeber rozdzielczych itp.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tez mialem terivie w projekcie
    zrobilismy monolit

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    no nie straszcie, miałam w projekcie terivę, zrobiliśmy terivę i póki co jest ok jak się coś ugnie, to dam znać.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    nie przyzwyczaiłaś się że na tym forum to generalnie straszonko ?

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A masz już jakieś wyceny pod projekt.
    Bo też wcześniej to wyceniałem ale chyba nie wychodzi tak różowo.
    Maja znaczenie długości płyt oraz odległość od zakładu.

Strona 2 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony