dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 293
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wycena, z Konbetu to 120zł netto /m2 stropu. W cenę nie wliczono transportu jak i wyładunku czy układania stropu na miejscu. Nie wiem czy nie trzeba 'zatrudnić' jeszcze podnośnika. Przy moim stropie koszty płyt wahać się będą w granicach 12-13 tysięcy.

  2. #42

    Domyślnie

    witam,

    ciekawie Twój dziennik się zapowiada, będę zaglądał, chociaż mnie w tym roku czeka wykończeniówka. Trzymam kciuki i powodzenia

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki sewen7 serdecznie zapraszam. Mam nadzieję, że za niedługo się zacznie zabawa. Postaram się wszystko dokładnie opisywać. Do kolejnych razów. Pozdrawiam

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kay32 Zobacz post
    Witam,
    Interesuje nas ten projekt Karmelita 2M i Jesteśmy przed jego zakupem. Widze że supe Ci się udało zrobic ten projekt w wizualizacji 3D. ciekawi mnie jak ten dom bedzie usytuowany jeśli chodzi o kierunki świata. Promienie słoneczne muszą jakoś dobrze wpadac gdyż istotne jest oświetlenie w domu. Ja mam drogę od południa i od zachodu. Działka jest szeroka tak że dom wejdzie. czekamy oczywiście jak dodasz do forum poddasze w 3D. Jesteśmy bardzo ciekawi jak to bedzie wyglądac. Okna dachowe zostawiasz tak jak są? Ciekawi mnie tez stół w jadalni i widac z jego ułożenia że będzie mało miejsca by wchodzic do kuchni. Chcemy budowac dom w systemie gospodarczym i ciekawi nasz orientacyjny koszt na poszczególne etapy.. widze że jesteś w trakcie budowy to jeśli można jak byś mógł podac koszty tej budowy... Pozdrawiam...
    Witaj. Na pierwszej stronie dziennika jest mapka, wrzuciłem na niej kierunki świata. Tam widać jak będzie usytuowany na działce. Co do okien, to trochę będę zmieniał. Dodam okno w ścianie szczytowej strychu, i pewnie zlikwiduję dachowe. co do reszty, możliwe że zostaną. Stół w jadalni, jest ogromny (ten na wizualizacji) ma długość z krzesłami 350cm. Tak wiec spokojnie mniejszy się zmieści tak, żeby można było bezproblemowo wyjść przez wykusz do ogrodu. Nad wykuszem, projektuję zadaszenie, wychodzące 3,5m od jego końca czyli jakies 5m od ściany bydynku. Będzie pod nim taras z miejscami na słońce i deszcz.
    Co do kosztów, to już musicie sobie obliczać sami, bo nie wiem jakie są u was ceny materiałów. Myślę że budowę zacznę za jakieś 1,5-2 m-ce. Wtedy będę w stanie coś powiedzieć o kosztach.

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PrzemekOstr

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    10

    Domyślnie

    Oj Kolego narobiłeś mi kłopotu z tym projektem. Trzy lata patrzyłem w katalogi jak świnia w gwiazdy, półtora roku żyłem w przeświadczeniu, że Dom w Werbenach 5 (taka mniejsza Kalia) jest projektem idealnym. A tu ta Karmelita... Dwa tygodnie temu zaniosłem już projekt do starostwa. A teraz korci mnie zmienić. Cztery tysie do kosza? Trzeba uczciiwie przyznać, Karmelita z zewnątrz ładniejsza. Tylko gdyby to pomieszczenie nad garażem nie było tak zmarnowane. Kalia/Werbeny urzekły mnie właśnie tym półpiętrem – stryszek/pralnia/garderoba dostępna z połowy schodów. A może tylko poprawić okna i powiększyć daszek od południa? Co tu zrobić, co tu zrobić...

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemekOstr Zobacz post
    Oj Kolego narobiłeś mi kłopotu z tym projektem.
    Sorry nie...

    Cytat Napisał PrzemekOstr Zobacz post
    Trzy lata patrzyłem w katalogi jak świnia w gwiazdy, półtora roku żyłem w przeświadczeniu, że Dom w Werbenach 5 (taka mniejsza Kalia) jest projektem idealnym.
    Miałem to samo. Niestety. Karmelita jest świeży, niedawno na rynku z tego co wiem. Stąd nie udało mi się na niego wczęsniej trafić.

    Cytat Napisał PrzemekOstr Zobacz post
    Tylko gdyby to pomieszczenie nad garażem nie było tak zmarnowane. Kalia/Werbeny urzekły mnie właśnie tym półpiętrem – stryszek/pralnia/garderoba dostępna z połowy schodów. A może tylko poprawić okna i powiększyć daszek od południa? Co tu zrobić, co tu zrobić...
    No tutaj faktycznie, zamysł architekta tutaj jest mi nieznany. Myślę, że chodzi o faktyczny strych uzytkowy, taki gdzie możesz sobie zrobić garderobę, siłownię i nie wiem coś jeszcze. Trochę faktycznie niespotykane jest to wejście przez pokój i łazienkę. Chociaż mam już pare pomysłów jak to wykorzystać
    Hehe....śmiałem się, że kiedyś można będzie dorobić schody zewnętrzne i ze strychu zrobić mieszkanie typu 'senioratka studio'
    Powiem Ci tak. W tych wszystkich Werbenach, Kaliach Archona, wkurzał stopień skomplikowania konstrukcji, wymysły fundamentowe, wielopoziomowe stropy, kilometry schodów, ogromne strychy o wielkiej kubaturze, itp. Ze względu na 'gospodarcze' budowanie, chcę mieć prostą, jak najmniej skomplikowaną konstrukcję. Pomijam moją awersję do pustaków ceramicznych, a z tego co widziałem to ulubiony materiał Archona (wiem że przejaskrawiam).
    Rozumiem, Twoje cierpienia... jak widać z mojego dziennika, też przerobiłem już 100% pewne projekty, na które byłem zdecydowany. Zobaczyłem Karmelitę, no i wyszło jak wyszło ...

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kay32

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Podolsze
    Kod pocztowy
    32-640
    Posty
    15

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedz! Ty jak masz wykusz to będziesz miał wyjście na taras. My zostawimy go od strony salonu tak jak jest bedzie to albo zachód albo połódnie jesli chodzi o kierunki, narazie nie wiem jak go obrócić. Na strychu będziesz wstawiał jedno okno czy 2? Ten projekt wydaje mi sie tak dobry że w sumie ja bym tam nic nie zmieniał, chodź śledzę twój dziennik i uważnie czytam twoje uwagi i sugestie jeśli chodzi o zmiany więc może coś się zmieni. O koszty to chodzi mi takie orientacyjne jeśli chodzi o budowe, wiadomo że różnych miejscach w kraju są różne ceny ale napewno nie są aż tak rozbieżne.

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kay32

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Podolsze
    Kod pocztowy
    32-640
    Posty
    15

    Domyślnie

    czy za takie zmiany jak likwidacja ścianek działowych musi byc zatwierdzona przez architekta? I czy za to architekt pobiera jakieś opłaty?

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kay32 Zobacz post
    czy za takie zmiany jak likwidacja ścianek działowych musi byc zatwierdzona przez architekta? I czy za to architekt pobiera jakieś opłaty?
    Wszystko co w środku budynku i co nie jest 'nośne' możesz zmienić na etapie budowy. Ścianki działowe, przesunięcia drzwi itp.
    Takie rzeczy jak montaż okna w ścianie szczytowej (u mnie na strychu) zrobię na etapie budowy, z wpisem do dziennika przez Kerownika.
    Nie daj sie zrobić w bambuko i płacić za każdą ściankę architektowi.

    Na razie jedyną poważną zmianą w projekcie będzie przeróbka wykusza na prostokąt bo z tamtej strony robimy wyjście do ogrodu i na planowany taras (co widać na mapce posadowienia budynku na działce). Planujemy zadaszenie tarasu, skośnym dachem który powstanie przy wykuszu. Tak jak pisałem wcześniej, planujemy aby daszek wystawał 3,5m od drzwi w wykuszu. Ścianka boczna wykusza, wyjdzie około 1,5m czyli daszek liczony od ściany domu będzie miał 5m długości.
    A no i wywalam spiżarkę oraz ściankę pomiędzy łazienką a pom.gosp. na parterze dzięki czemu wyjdzie 8m2 łazienki. To chyba tyle zmian. Reszta mi odpowiada.
    Biję się tylko z myślami czy zostać przy Ytongu czy budować z silikatu.
    No i rozważam różne stropy.

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kay32

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Podolsze
    Kod pocztowy
    32-640
    Posty
    15

    Domyślnie

    dzięki wielkie za szczegółowe informacje. Lepiej jest się zapytac o coś nż potem płacic kupe kasy za małe zmianki...

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wpadaj kiedy tylko będziesz miał czas. W razie czego pisz na priv.
    Pozdrawiam

  12. #52

    Domyślnie

    To i ja przyszłam się przywitać

    Dziennik zapowiada się ciekawie.

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar grzechuracz
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    okolice Strawczyna
    Posty
    11

    Domyślnie

    witam wszystkich budujących karmelitę 2M ! i nie tylko...
    będziemy wraz z żoną budować w świętokrzyskim , systemem gospodarczym ( mam nadzieję że dam radę...)
    strasznie mądre rzeczy tu piszecie...
    pozdrawiam

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar grzechuracz
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    okolice Strawczyna
    Posty
    11

    Domyślnie

    ...Strasznie mądre rzeczy tu piszecie , a kolega ElwoodWroclaw to już w szczególności.. SZACUN !!!

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No kolego, ociekam wazeliną dzięki...

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amjck

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Zamierzam zakupić projekt "Karmelita 2M". Widzę Elwood, żę konkretnie już wgryzłeś się w temat więc jako mojego guru kieruje zapytanie. Czy nie rozważałeś/nie dowiadywałeś się w kwestii poprowadzenia innego wejścia na pomieszczenie w projekcie nazwane strychem? Bardzo mnie to trapi bo chciałbym zaadoptować to pomieszczenie na stół bilardowy i przechodzenie przez sypialnię jest wg. mnie średnim rozwiązaniem... Co Ty na to??

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał amjck Zobacz post
    Witam,
    Zamierzam zakupić projekt "Karmelita 2M". Widzę Elwood, żę konkretnie już wgryzłeś się w temat więc jako mojego guru kieruje zapytanie. Czy nie rozważałeś/nie dowiadywałeś się w kwestii poprowadzenia innego wejścia na pomieszczenie w projekcie nazwane strychem? Bardzo mnie to trapi bo chciałbym zaadoptować to pomieszczenie na stół bilardowy i przechodzenie przez sypialnię jest wg. mnie średnim rozwiązaniem... Co Ty na to??
    Z tym guru, przegiąłeś kolego, tak nie uchodzi!!

    Co do strychu... To temat, który przerabiamy z żoną od dłuższego czasu. Problemem jest projekt klatki schodowej. Z tego co widać, jest za krótka i za wąska żeby kombinować. Zaprojektowano 16 schodów po 19cm wysokich i 26cm głebokich w systemie dwa razy po 8 ze stopniem spoczynkowym na wyskości 152cm nad poziomem podłogi parteru. Ciężko coś z tym zrobić szczerze powiem. Myslimy o jakimś wciśnięciu schodów zamknięciu części dziury w klatce schodowej i zrobieniu tam przejścia na strych. Nie wiem czy dobrze tlumaczę.
    Chodzi o coś takiego:

    Nie wiem jak to wyjdzie, bo tam bardzo wąsko jest. Długość otworu na schody to 285cm. Trzeba wejść z poziomu 0 na 303cm. czyli wychodzi 18 stopni po 19cm wysokości, do tego to 26cm wydaje się być granica bezpieczeństwa stopnicy. Płytsze to juz chyba gwarantowane poślizgi i dupozjazdy? Chcąc zrobić np TAKIE schody lub TAKIE cieżko zmieścić się przed kominem z zabiegiem schodów. Komina nie przesuniesz, bo wyjdzie Ci na środek salonu... Ale jestem umówiony z dwoma miszczami schodowymi, może coś doradzą.
    A co do strychu, to planuję wstawienie dużego okna w ścianie szczytowej, ładnie powinno doświetlić przestrzeń.

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amjck

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czyli mówisz, że nad pierwszą połową schodów (dolną ich częścią) miałaby być podłoga prowadząca na "strych". ALE pierwsze osiem stopni które mają po 19cm daje wysokość 150cm na "półpiętrze" schodów - a podłoga prowadząca na strych jest na wysokości 300cm CZYLI trzeba by się schylać, aby korzystać ze schodów?

    Jest tego rozwiązanie poprzez wykonanie pierwszej połowy schodów niższych. Tj. osiem schodków po 12,5cm - na wysokości "półpiętra" wysokość do podłogi powyżej wyniosłaby 200cm (czyli OK). ALE ostatnie osiem schodków miałaby wysokość 25cm aby na finiszu osiągnąć wysokość 300cm...

    Można by też zrobić schody z podziałem nieregularnym - tak że pierwsze sześć schodków ma po 16,5cm (łączna wysokość 99cm), po nich "półpiętro" i ostatnie 10 schodków miałaby 20cm (łącznie 200cm). Już nieco lepiej niż 25cm...

    ALBO tak jak napisałeś schody zabiegowe i przesunięcie drzwi do pokoju (sypialni) za komin (tak aby znalazły się na przeciw ściany z największym balkonem na piętrze). Daj znać co te mastery od schodów Ci powiedzą. Ciekawe, czy da się takie coś zrobić przy schodach murowanych?

    Co uważasz?
    Ostatnio edytowane przez amjck ; 04-04-2012 o 19:47

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał amjck Zobacz post
    Czyli mówisz, że nad pierwszą połową schodów (dolną ich częścią) miałaby być podłoga prowadząca na "strych". ALE pierwsze osiem stopni które mają po 19cm daje wysokość 150cm na "półpiętrze" schodów - a podłoga prowadząca na strych jest na wysokości 300cm CZYLI trzeba by się schylać, aby korzystać ze schodów?
    No nie, to kompletnie odpada

    Najchętniej zrobiłbym schody TAKIE
    Wysłałem rzuty do kilku pracowni i zobaczymy co odpowiedzą.

    Przesunięcie drzwi za komin tez nie do końca mi odpowiada, bo schody kończyć się będą praktycznie na nim, więc też bez sensu z mojego punktu widzenia. Poczekamy, szczerze to na razie nie mam na to pomysłu ;-( Zobaczymy

    Tak czy siak, domek jest fajny.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PrzemekOstr

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    10

    Domyślnie

    Fajny, odrzuciliśmy z 10 takich fajnych o to wejście z łazienki... Może wjedź schodami nieco do garażu, podnieś dom względem garażu i spocznik zrób na podłodze strychu Te kalie/werbeny nie są aż tak nieprzemyślane jednak

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony