dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 144
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2865

Temat: Nasze TK12

  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Humusu zdjac nam nie wolno, szkoda, ale trudno.

    W zamian za to uporzadkowalismy dzis dzialke troche. Wycielismy drzewka owocowe ktore tam rosly, wytargalismy tez z tesciem z bagna naszego trolla (znaczy ze stara betoniarke wyciagnelismy z grzaskiej kupy kompostu ). Troll wybudowal juz 2 domu, pierwszy prawie 30 lat temu - dom tesciow, drugi przed kilkoma laty, teraz wybuduje trzeci. Obejrzalem na szybko w jakim jest stanie i nie mam zadnych zastrzezen. Troche ja tylko przesmarowac i sprawdzic instalacje elektryczna, czy aby jest bezpieczna i bedzie dzialac jeszcze dlugo dlugo. Betoniarka nie jest wielka (jakies 80 litrow wg tescia), ale koszmarnie ciezka i solidna, zreszta wieksza nie jest mi potrzebna.

    Zdecydowalismy ze bedziemy budowac z szarego betonu komorkowego w klasie 600, bez P+W. Sciana bedzie i tak 2-warstwowa, wiec sugerujac sie zdaniem bardziej doswiadczonych (i tu uklon dla tescia oraz MSU) wezmiemy to co mozemy miec taniej.

    W odleglosci 1,7 km od dzialki mamy Leroy Merlin, maja tam szary BK z Prefabetu ponizej 6 zlotych za bloczek. Na dzialce nie mam miejsca aby zlorzyc caly material na sciany wiece bede bral po trochu, stad odleglosc bedzie istotna, i dlatego bedziemy zaopatrzywac sie u nich.

    Tablice informacyjna tez mamy od nich (z ich logo) (kiedy powinna zawisnac?)

    Jeszcze troche pozadkowania i bedzie miejsce na dom, potem juz tylko czekac na pogode i do pracy.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Antkowiak ; 07-01-2012 o 17:56
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    No, no a potem bedzie na mnie

    Czyli, że nasz szrot ma gdzieś w Polsce siostrę znaczy się

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No kto wie Nasza betoniara dalej zwana trollem to samorobka, wykonana jakies 30 lat temu przez tescia tescia, czyli dziadka zony mojej osobistej. Wyjatkowo ciezka konstrukcja. Wywlekalismy ja we 3 chlopa i po pokonaniu 30 metrow po trawie bylismy umordowani jakbysmy maraton przebiegli... 2 krotnie

    Wracajac do budulca...
    asekurujac sie troche obdzwonilem w czwartek wszelkie markety budowlane w Poznaniu, kazdy bez wyjatku ma w ofercie szary BK (w 3 na 4 od tego samego producenta), roznice w cenie sa na poziomie 1 grosza (no... Castorama jest drozsza o 5 groszy ) i we wszytskich pracownicy zgdonie jak jeden maz twierdza ze nie pamietaja sytuacji aby nie mieli nic na stanie z interesujacych mnie bloczkow.

    W kazdym z obdzwonionych miejsc pytalem tez o cene transportu... i tu jestem ciut zniesmaczony... pomimo ze prawie kazdy market wozi inna ilosc palet, to po przeliczeniu ceny na jeden bloczek ceny u wszystkich sa IDENTYCZNE, co do 4 miejsca po przecinku ZMOWA CENOWA JAK NIC!

    I wlasnie dlatego kupie tu gdzie mam najblizej i gdzie sila rzeczy bywam najczesciej - LEROY MERLIN


    PRYWATA: kupie przyczepke DMC 750 kg (i sam sobie bloczki przywioze)
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Sam będziesz bloczki woził? Zamęczysz się
    No chyba że Ci w sklepie hds albo coś załaduje, a ty będziesz ręcznie tylko rozładowywał.
    U nas transport (10 km) przy większym zamówieniu jest za darmo, przy mniejszym jakieś 30 zł. Przy zakupie cegły na cały dom to jakieś 50 km. za darmo mi przywieźli.
    A tablice już możesz wieszać, lepiej wcześniej niż za późno
    Ale rozpocząć to możesz dopiero chyba tydzień po zgłoszeniu rozpoczęcia w PINB
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 07-01-2012 o 19:09

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Calosci sam nie przywioze, ale gdyby cos bylo trzeba to od biedy im blizej do sklepu tym lepiej A przyczepka na budowie przyda sie.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bułkazmasłem

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-500
    Posty
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    A przyczepka na budowie przyda sie.
    Przydałoby się poprzekręcać o 90 stopni kolejne strzemiona (zamki) w zbrojeniu ławy. Zobacz u Netbeta na początku dziennika były foty jak ma być, o wygiętych łączeniach z pręta 12 mm z odpowiednim zakładem w rogach budynku też nie zapomnij.
    pozdro

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bułkazmasłem

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-500
    Posty
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    kazdy bez wyjatku ma w ofercie szary BK ......PRYWATA: kupie przyczepke DMC 750 kg (i sam sobie bloczki przywioze)
    Podniosłeś jeden dla próby? nie? spróbuj, przyjdzie Ci podnieść i ustawić ponad tysiac sztuk - Ciężkie jak s...syn. Ani dobre, ani tanie ,ani lekkie ,brak zamków czy otworów do podnoszenia(np.na kciuk do chwycenia) to prawdziwa udręka,ceramika polaryzowana to jest to. DMC przyczepki bez hamulca najazdowego nie może być większe niż te jakie masz wbite w dowodzie przy montażu haka. dla małych aut z małymi silnikami czasem paradoksalnie przyczepa z dmc 750 to mandat na dzień dobry (nawet za pustą ciągniętą przyczepę.)
    Ostatnio edytowane przez bułkazmasłem ; 07-01-2012 o 21:47

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post

    Pret zbrojeniowy zebrowany fi12 (220mb) i gladki fi6, (72mb) 310 zł
    Trochę tanio.
    Po ile jest stal?
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 07-01-2012 o 22:16
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    czesc bulka

    podnioslem, dam rade pewnie bedzie kryzys, pewnie bede klal i wyzekal ze bylo trzeba posluchac, ale cholera, nie lubie ceramiki od poczatku bylem nastwaiony na BK, tyle ze myslalem o wersji na P+W, ale coz... chce wybudowac sam, chce wybudowac bez kreski, wiec musze sie na pewne niedogodnosci zgodzic...

    w kwestii przyczepki, to bez obaw zdarza mi sie ciagac lawete, auto daje rade bez zajakniecia, zreszta nie ma prawa nie dac rady. te 750 kg moge ciagnac bez problemu. zalezy mi na tej wadze aby nie bujac sie pozniej na przeglady i nie przeplacac na OC.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Antkowiak ; 07-01-2012 o 22:30
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Trochę tanio.
    tak, odkupilem pret ktory zostal gosciowi po budowie. chcial sie pozbyc bo mu przeszkadzal wiec chetnie przytulilem

    niestety nie wystarczy, w tygodniu musze wziac przyczepke do dluzycy i kopnac sie po reszte na lawy.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  11. #31

    Domyślnie

    Nie wiem po ile u Was lecą strzemiona, ale stwierdziłem że szkoda czasu na zabawę i kupiłem gotowe na wieńce 19x19cm po 75gr za sztukę. Do ław miałem ze złomowiska gotowe za 80zł żebrowane.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    tez nie wiem nie interesowalem sie. uznalem ze bedzie to doskonaly sposub na zabicie czasu (okazalo sie ze nieszczegolnie duzo udalo sie go ukatrupic) i pierwsze budowlane szlify pewnie z perspektywy czasu spojrze na to inaczej, ale teraz to mnie rozpiera energia i gdybym tylko mogl... ehhh a tu PnB jeszcze nie prawomocne... i pogoda nie pewna, i do PINB trzeba zglosic...
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  13. #33

    Domyślnie

    Tak trochę z mojego doświadczenia: dużo okien dachowych, to są ogromne koszty. Wydaje mi się że lepiej powiększyć minimalnie zwykłe, a te dachowe ograniczyć. Ponadto (nie wiem jak jest w planie) ale drzwi tarasowe, balkonowe powyżej 230cm (chyba to jest 230) z porządnych firm robią tylko białe.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    dachowe okna redukujemy do 1 na kazde pomieszczenie (z 4na pomieszczenie w projekcie), dodajac jedno nad schodami. okna tarasowe tym czasem nominalnie w projekcie sa 220cm wysokie w salonie i jadalnie oraz po 200 na poddaszu.

    Pozdrawiam!
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bułkazmasłem

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-500
    Posty
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    tak, odkupilem pret ktory zostal gosciowi po budowie. chcial sie pozbyc bo mu przeszkadzal wiec chetnie przytulilem .
    No to ,,ześmiałem się ze śmiechu'' , kolega kaskader. Jaki gatunek stali zbrojeniowej kolega zobaczył na fakturze u ,,gościa'' 34GS, 18G2-b , St50B a może jakiś inny RB 300, RB 400, RB 500, RB 400W, RB 500W ( gościu nie pokazał faktury?w ogóle zainteresowałeś się?) A MOŻE taki jak jest w Twoim projekcie? Teraz to już tylko wróżka z kulą może pomóc. CCC cena czyni cuda. Tanie mięso psy jedzą. Oszczędż na kafelkach czy meblach ale nie na elementach konstrukcyjnych domu, nie opłaca się.
    ps. i znowu zaraz napiszą że bułka tylko straszy
    Ostatnio edytowane przez bułkazmasłem ; 07-01-2012 o 23:16

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    a niech straszy klase preta da sie rozpoznac po rodzaju zebrowania, wiec bez obaw w przypadku wszelkich watpliwych kwestii zwracam sie z pytaniem do swojego Kierownika (nawet o sposob wiazania strzemion z pretami)

    PS. bulka, ja cie generalnie lubie i cenie sobie twoje uwagi oraz wiedze stad chetnie bede cie goscil w naszym dzienniku i pochyle czola jesli kiedys pryjdzie mi powiedziec "a bulka ostrzegal", ale nie traktuj wszytskich z gory i jak idiotow bo w koncu przstane cie cenic
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bułkazmasłem

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-500
    Posty
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    klase preta da sie rozpoznac po rodzaju zebrowania ....... ale nie traktuj wszytskich z gory i jak idiotow bo w koncu przstane cie cenic
    Gatunek stali najlepiej rozpoznać z metki na wiązce w hurtowni , można także poznać zgrubnie po kolorze iskier przy cięciu czy szlifowaniu , wreszcie po sposobie utwardzenia i kolorze przecinanych końcówek pręta. Jak widać po rodzaju żebrowania także można rozpoznać gatunek stali. Nie traktuję nikogo z góry i jak idiotę , jak odniosłeś takie wrażenie to przepraszam, nie było to moim zamiarem,mam specyficzne poczucie humoru i czasem zbyt bezpośredni sposób wypowiedzi ale ci co mnie znają akceptują to bo ważne jest CO piszę a nie JAK. Jestem jak te zgryżliwe dwa dziadki z loży z muppet show - moje ulubiene postacie.

    ps. jak mnie energia rozpiera to nie daję się żonie wyspać

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    no tak... dziadki z lozy z muppetow...

    to ty musisz byc swoj chlop jak muppety znasz

    mowiac powaznie: ja sie na budownictwie nie znam - na razie. znam sie na wielu innych rzeczach, ale nie na budownictwie, stad wszelkie merytoryczne uwagi cenie i staram sie kozystac. jestem jednak zdania ze nie zawsze musi byc tak ze drozej znaczy lepiej i ze tylko nowe itp itd... umiejetne i odpowiedzialne podejmowanie przemyslanych i swiadomych decyzji moze dawac dobre efekty, ekonomicznie uzasadnione i oplacalne dla inwestora. Buduje dom dla mozej zony, syna i dla siebie, ostatnia rzecza na jaka bym sie zgodzil bylo by zrobienie czegos na skroty albo nie tak jak nalezy

    i tyle na dzis

    zycze zdrowia i polecam przepis na pyszna cytrynowke (wlasnie sie racze) dodany przez moja osobe w odpowiednim dziale
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Antkowiak ; 08-01-2012 o 00:08
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bułkazmasłem

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-500
    Posty
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    ja sie na budownictwie nie znam - na razie. znam sie na wielu innych rzeczach, ale nie na budownictwie, stad wszelkie merytoryczne uwagi cenie i staram sie kozystac. jestem jednak zdania ze nie zawsze musi byc tak ze drozej znaczy lepiej i ze tylko nowe itp itd... umiejetne i odpowiedzialne podejmowanie przemyslanych i swiadomych decyzji moze dawac dobre efekty, ekonomicznie uzasadnione i oplacalne dla inwestora. Buduje dom dla mozej zony, syna i dla siebie, ostatnia rzecza na jaka bym sie zgodzil bylo by zrobienie czegos na skroty albo nie tak jak nalezy
    Wystarczy podstawowa wiedza i dobrze stosowany twz. zdrowy rozsądek , znajomość podstaw fizyki, dużo dużo czytać ze zrozumieniem, z dociekliwością detektywa poznawać i nie powielać błędów innych, a będzie dobrze. Jak ma być dobrze trzeba zrobić samemu, lub stać i patrzeć z odległości 1 metra na ręce.
    Na pożyteczne spożytkowanie nadmiaru energi można przed uprawomocnieniem się PnB zrobić:
    - rusztowanie do murowania, zawsze lepsze niż warszawskie, stare plastykowe skrzynki na butelki- super sztywne i super lekkie, deski na górę, skręcane zwykłymi wkrętami, oczywiście dodatkowo Alu drabinka ze min 5 stopniami z casto z promocji by wleść z ciężkim BK czy wiadrem zaprawy na górę , sam wypróbowałem , do wysokości trzech skrzynek ( głowa na wysokości ok2,8 m czyli np. murujemy działówki) super , cztery trzeba lekko uważać by nie fikło, przy pięciu dobrze dorobić proste lekkie podpórki z desek. Prosto ,tanio, pewnie, łatwo.
    - jeżeli będziesz murował z BK na zaprawę to zrobić skrzynkę do rozkładania zaprawy.
    - zrobić wózek dwukółkę do wożenia bloczków, BK, wiader wiader zaprawą czy piachem
    - jeżeli spodziewasz się wody w wykopach(wywiad u sąsiada, samemu wykopane dołki do pomiaru poziomu wody gruntowej) czas wykonać sprzęt do parodniowego wypompowywania wody. zwykła pompka zanurzona w wykopie momentalnie wciągnie kamyk i się zatnie, sterowanie klasycznym pływakiem jest beznadziejne i trzeba przerabiać.
    jeśli nie masz wody z sieci można kupić zbiornik paletowy ( ok 200 zł) 1 m3 , woda wiadomo potrzebna do np.zagęszczania piachu, polewania chudziaka, do zaprawy, mycia rąk itp.
    Ostatnio edytowane przez bułkazmasłem ; 08-01-2012 o 11:03

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    bulka z maslem z rana... sama radosc

    -rusztwanie mam juz, kilka ramek warszawskiego, ale pomysl ze skrzynkami mi sie podoba... najleposze byly by pewnie takie po piwie...tylko sad je wziac... wiem kupic kilka skrzynek piwa pod plaszczykiem koniecznosci budowlanej to moze i zona sie zgodzi

    -bloczki zamierzam kleic,

    -wozek juz jest

    -wody u nas brak, grunt jest suchy jak pieprz, wszelkie wody gruntowe opadly na skutek dzialania drenazu pobliskiej autostrady (sasiad probowal dowiercic sie studnia glebinowa... odpuscil )

    -wode bierzaca natomiast mamy bez problemu, mam tez zbiornik IBC ktory zbiera deszczowke z wiaty nad moim ukochanym pojazdem.


    a tak BTW ro dzieki za podpowiedzi wozek wprawdzie mam ale nie przyszlo by do glowy aby bloczki nim wozic
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

Strona 2 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony