dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 144
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 2865

Temat: Nasze TK12

  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    łomatko zona inwestorka wpadla na kontrole zatem niniejszym przedstawiam moja osobista zone
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Witaj żono Tomasza

  3. #63

    Domyślnie

    witam sie w Waszym dzienniku

    bede do Was zagladac
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  4. #64

    Domyślnie

    Witamy, witamy dzisiaj, zniecierpliwiona i stęskniona za wiosną...żona inwestorka zakupiła już pierwsze nasiona kwiatów do wysiania...ha!;P przecież nawet na budowie, nooo-powiedzmy w pobliżu...może być kolorowo ;P prawda?
    Ostatnio edytowane przez Gosia_A ; 18-01-2012 o 21:13

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Przyleciałam się przywitać! Przeczytałam dziennik no i cóż. Tylko pogratulować! My niestety budować będziemy na odległość. Mieszkamy w UK.Czasem planujemy wpadać na inspekcję.Musimy zaufać naszemu architektowi, który bedzie KB. Wykończeniówkę będzie robił mąż. Pytałam o ceny bo projekt jest na ukończeniu i staramy się szacunkowo coś określić. Domek nam się właśnie powiększył o dodatkowe 20m piwnicy. Skarpa.
    Bardzo ładny dom wybraliście. Mam sentyment do dachów dwuspadowych. Mój też dwuspadowy, ale przyczółkowy, z takimi "spódniczkami' dookoła domu.
    Fajnie, że nie zrezygnowaliście z kominka, a w takim dużym salonie to ozdoba. Będę podgladać.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki!!!
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosia_A Zobacz post
    Witamy, witamy dzisiaj, zniecierpliwiona i stęskniona za wiosną...żona inwestorka zakupiła już pierwsze nasiona kwiatów do wysiania...ha!;P przecież nawet na budowie, nooo-powiedzmy w pobliżu...może być kolorowo ;P prawda?

    u nas zima pełną parą- choć tez już wypatruje wiosennego słoneczka- wszelkie nasiona juz gotowe do wysiewu
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LukaszKRK
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Czułówek
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    My już też nogami przebieramy, czekamy na PnB ale nasiona też czekają Ostatnio nawet już wrysowałem dom z ogrodem w Google Earth, dla zainteresowanych z minimalnymi umiejętnościami technicznymi robi się to w programie: Google SketchUp 6. Super zabawa dla niemogących się doczekać Jak by był problem to mogę pomóc.

  8. #68

    Domyślnie

    no i zima chyba zadomowiła się jednak na dobre...od rana wciąż sypie i sypie...jest pięknie, ale trochę ciepło, więc na bałwana chyba nie ma co liczyć...jeszcze z 2 tygodnie mogłaby u nas zostać, ale jak dla mnie-w lutym może już przyjść wiosna... wracając do roślinek..oprócz nasion, ukorzeniają się również begonie )))

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    wiosne to ja chce od jutra a nie od lutego!

    ziuta, jesli na odleglosc to zastanowcie sie nad nadzorem inwestorskim, sam kierownik budowy, tym bardziej jesli to przy okazji projektant budynku niestety moze nie byc do konca obiektywny jesli nie bedziecie mu patrzec na rece. wg mnie nie da sie uniknac pomylem (drobnych lub mniej drobnych) zarowno przy projektowaniu jak i przy wykonastwie (a sam projektuje a potem wykonuje - wprawdzie nie budynki a maszyny przemyslowe), a jesli projektant = nadzorca wykonawcy - > kierbud to mimo wszytsko lepiej aby ktos jeszcze czuwal nad waszymi pieniedzmi - nadzor inwestorski.

    Nasze PnB wczoraj stalo sie ostateczne - uprawocnilo sie, dzis natomiast Zona Inwestorka odebrala Dziennik Budowy osteplowany.

    Generalnie mam juz zaklepanego geodete ktory tylko czeka za wezwanie, mam zaklepany beton, bloczki M6 czekaja az bedzie zielone swiatlo zeby przyjechac... i wszytsko bylo by pieknie... gdyby nie to ze od rana pada snieg. Nie wiem po jaka cholere pada bo od razu topnieje, ale pada i mnie wkurza. Bo nawet nosa sie nie chce z domu wychylic.

    Mam tez 3 oferty na strop - nie jest zle, choc jak zawsze sa zwyciezcy i sa przegrani.

    Chce tutaj polecic 2 firmy ktore na polecenie zasluguja (stropy):
    1. Konbet - oferta byla blyskawicznie, cenowo jest po srodku, oferta jest jednak dosc ogolnikowa, prosilem o uszczegulowienie ale tu juz troche czekam
    2. Stopex - mega profesjonalnie, szybko i skladnie. Wyslalem pliczek DWG jaki zrobilem i dostalem PROJEKT STROPU zrobiony na jego podstawie - wprawdzie tylko w PDF ale widac ze nie amator to rysowal cenowo troche drozej niz Konbet, ale za to wiem dokladnie co ile kosztuje i ile czego ujeto w ofercie za ile i po co itp - slowem polecam

    nie wiem jeszcze czy wybor padnie na ktorakolwiek z powyzszych firm - pewnie bede decydowal na podstawie ceny jak juz przyjdzie co do czego, a nie wiem na czym bedziemy wtedy stali, ale obie napewno zasluguja na wzmianke... a niech tam im bedzie, moze rating w googlach ciut im podniose

    temperatury sa generalnie dodatnie, wiec gdyby nie ten snieg to bym sie pokusil o wykopanie i zalanie lawy... niestety booje sie ze mnie zaleje i bede kopal drugi raz...
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  10. #70

    Domyślnie

    Tomasz, chyba nie ma co ryzykowac, pogoda jaka jest każdy widzi....
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    no w takich warunkach pogodowych to dupa blada... mialbym po powiedzenia kilka slow nt tegorocznej zimy ale nie nadaja sie to druku

    jak czekalismy na PnB to bylo slicznie i wiosennie... jak juz mozemy to sie zpierdzielila pogoda... ehhh, co za swiat
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Tomasz! dziekuję za rady. Właśnie się wczoraj zastanawialiśmy nad tym nadzorem. Chcielibyśmy być przy całym stanie zero.Zależy nam na poprawnych izolacjach i ubiciu ziemi/piachu/ pod wylewkę, bo z tym są przewaznie problemy i olewanie. Przy ścianach powinno być łatwiej, a strop belkowy i więżba to już zupełnie nie nasza bajka. Jak zrobią jak w projekcie to tak będzie. Dlatego myśleliśmy o dobrej zapłacie dla architekta żeby jako KB się przyłożył i trochę tam w naszym imieniu podyrektorował.
    Ja też myślę, że powinieneś się wstrzymać z pracami ziemnymi. To jest ciężka praca. Poodpoczywaj trochę, jeszcze się namęczysz.
    Pozdrawiam!
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    no nie mam wyjscia, puki nie bedzie stabilnie i bezdeszczowo (a i nie mroznie)

    tylko kazdy stracony tydzien mnie boli, bo moze sie potem okazac ze mi go zabraknie na koniec roku. u nas jest troche inna sytuacja, bede budowal sam, w pojedynke przewaznie, a to wymaga czasu. co innego jak wpada ekipa na budowe, 10 osob powiedzmy... wtedy robota sie odpycha i mozna prawie ze zamieszkac po sezonie... ale w pojedynke to kazda stracona chwila to chwila ktora moze sporo kosztowac potem nerwow. tymbardziej ze pracuje zawodowo, wiec czasu po pracy jest tylko kilka godzin w tygodniu...

    byle by do wiosny i oby nastala szybko
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  14. #74

    Domyślnie

    bazie już są, więc może i wiosna niebawem przegoni tę zimę... Antoś...nie będziesz budował w pojedynkę...przecież masz strong woman w domu...ze dwa bloczki Ci doniesie, tu i tam zagrabi, nie będzie tak źle...;P

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Wcale się nie bójcie tak o ten czas. Jeżeli żona dotrzyma słowa i pomoże to będziecie w takiej samej sytuacji jak my. My zaczynaliśmy dokładnie 2 maja 2011 roku (zalany chudziak pod ławy) I gdyby nie ekipa od dachu na początku października mielibyśmy SSZ. A lato nie rozpieszczało.

    Gosia za bloczki fundamentowe to się nawet nie bierz, ciężkie jak choler.. Ale te na ściany już całkiem przyjemnie się nosi

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    szary BK 24x24x59 wazy tyle co bloczek M6 praktycznie
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  17. #77
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Eee tam, dacie rade co sie tak pieklisz. Poodpoczywac, nawet jesli przymusowo- pozniej nie bedzie na to czasu

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Czyli mój pustak ceramiczny był lżejszy od Twojego BK? Mój jeden pustak ważył 17 kg A bloczek fundamentowy to musiał być dużo cięższy bo go podnieść nie mogłam

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Pierwszy ciezki, drugi ciezki, kilkadziesiaty nosi sie juz sam

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    bloczek M6 wazy zaleznie od producenta ok 25kg (suchy... jak naciagnie woda to i 30 pewnie) wasze cegly byly lzejsze bo sa mniejsze (BK 24x24x59 na m2 wchodzi 7szt), zreszta ceramika poryzowana jest lzejsza chyba troche... chyba


    ja sie nie boje noszenia czy fizycznej pracy, tylko braku czasu sie obawiam, juz teraz go na wszystko brakuje a co potem bedzie ?:>
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Antkowiak ; 20-01-2012 o 21:36
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

Strona 4 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony