dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 219
  1. #41

    Domyślnie

    Fotohobby
    Kominy w kotłowni zostaw na wszelki wypadek Bo to tak, jak z księdzem Pisząc o agregacie 8 kW miałem na myśli pompę 20 kW a nie bździnkę 8 KW I napisz na co się zdecydowałeś /ale najpierw zrób rzetelną kalkulację z uwzględnieniem inwestycji i późniejszych kosztów/. Jeśli w końcu zdecydujesz się na PC radziłbym przemyśleć awaryjne źródło ciepła, bo tych dni z temp. poniżej - 15 st.C jest jednak trochę, a jeśli potrzyma tydzień - to Ci współczuję. Masz rację, że PC może działać 15 lat /o 20 raczej nie słyszałem/ jako całe urządzenie, ale sprężarka na pewno nie.
    A jak mawiał Seneka - cokolwiek wybierzesz, będziesz żałował
    Artur222
    Kaczki, synu, kaczki /czytaj: solary, bracie, solary/
    Pzdr
    PS Ale nam się temat rozjechał z pierwotnymi założeniami
    Ostatnio edytowane przez electrician ; 10-01-2012 o 19:13

  2. #42

    Domyślnie

    OK, jako użytkownik z pewnością masz rację - ale mnie przy użyciu kalkulatora zamieszczonego na stronie
    http://www.sofath.pl/kalkulator/
    wyszło, że przy moim zużyciu energii za 4500 zł /nie ma peletu, zastąpiłem pelet ekogroszkiem/ za używanie pompy cieplnej zapłaciłbym 3572 zł/rok. Jest to kalkulator dystrybutora PC, więc raczej nie jest on zainteresowany zawyżaniem opłat z tytułu użytkowania PC 1000 zł/rok możliwe jest /nadal posługując się tym kalkulatorem/ ogrzewając dom o powierzchni 80 m2 do temperatury 19 stC i o wskaźniku zapotrzebowania ciepła 41 W/m2 czyli całkowitym rocznym 7398 kWh - możliwym do osiągnięcia w domu ekologicznym. Przy tych wskaźnikach koszt ogrzewania ekogroszkiem wyniósł by 1294 zł.
    Ja również na tym kończę rozważania na temat PC, bo jest bardzo dobre forum na ten temat /chociaż przeważają w nim wpisy dystrybutorów i wykonawców instalacji PC/ na stronie http://www.pompaciepla.net/viewtopic.php?t=206
    Pzdr

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Faktycznie temat dyskusji odbiegł od zadanego, ale to tak czasem już na forum jest

    Ja palę drugi rok pelletem 8mm kupionym od lokalnego dostawcy. W roku ubiegłym niestety pellet nie był najlepszych lotów i było sporo spieków i więcej czyszczenia - cena 700 zł/t. Był to pellet liściasty i chyba mocno zanieczyszczony. W bieżącym roku zakupiłem 5t pelletu z drewna liściastego/sosnowego od http://allegro.pl/pellet-chotomow-wa...043421569.html, pellet jeśli chodzi o jakość (porównując do pelletu Barlinka) naprawdę super, szkoda tylko, że cenę podnieśli z 650 do 740 za tonę. Przestałem też patrzeć na certyfikaty bo uczciwość naszych wytwórców nie jest główną domeną. Jest tylko kilku wytwórców którzy trzymają normy DIN PLUS (tu można poczytać http://www.paliwadrzewne.pl/index.php?dzid=99&did=38) Przed sezonem robiłem próby z pelletem różnych dostawców plus względy ekonomiczne (transport, cena) i wybrałem ten najlepszy. Już najlepiej by było gdyby wszyscy robili porządny pellet klasy DIN Plus i w umiarkowanej cenie
    Ps.
    Dobry był też pellet do http://allegro.pl/pelet-dostawa-wars...034380920.html tylko cena wyższa. Co do innego rodzaju biopaliwa niestety nie miałem możliwości przetestowania. Chciałem sprawdzić owies, który z powodzeniem można spalać w kotłach z podajnikiem, niestety cena jaka jest w tym roku jest ceną nieakceptowalną prze ze mnie.
    Ostatnio edytowane przez ewajacek ; 11-01-2012 o 08:38
    Pozdrawiam Jacek

  4. #44

    Domyślnie

    Ewajacek ma racje, niestety z tym DIN DIN Plus jest tak, że tą jakość trzyma jakaś partia peletu, a potem już niestety pelet nie trzyma jakości ale zawsze można podeprzeć się certyfikatem na ładne parę lat

  5. #45

    Domyślnie

    Może macie jakiegoś sprawdzonego dostawcę pelletu w woj.świętokrzyskim?

  6. #46

    Domyślnie

    Jako góral niskopienny mogę Ci, góralowi niskopiennemu z czystym sumieniem polecić pelet z tartaku Olczyka w Świdnie k/Krasocina /troszkę w bok od drogi Łopuszno - Włoszczowa/ - bardzo dobry pelet, spaliłem go 1 tonę, cena ok. 770 zł/t. Ma niestety dwie wady - robią tylko średnicę 6 mm i trzeba odbierać samemu /przynajmniej było tak 3 lata temu kiedy u nich kupowałem/. Adres i telefon możesz sobie "wyguglać" i zapytać o aktualną cenę i możliwość transportu. Produkują też pelet koło Buska, w Jędrzejowie i Słupii, ale o ich pelecie nie wiem nic
    Pzdr

  7. #47

    Domyślnie

    Ja kupuje w Nowej Słupii, bo przywożą i układają w garażu w cenie 820zł za tonę. Buska (Saleko) nie polecam. Jędrzejowa nie testowałem. Olczyk odrzuciłem, bo nie dowożą.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ansu
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    ja tu się wziąłem
    Posty
    172

  9. #49

    Domyślnie

    I co o tym pelecie z Nowej Słupii? Jak to się pali? W jakich porcjach kupujesz?
    Pzdr

  10. #50

    Domyślnie

    Witam. Odpowiadam dopiero teraz, bo zostałem tatą ))) Pali się ok. Są spieki, ale nie duże. Średnica 6mm i są krótkie. Kupuje w workach po 30kg. Czyszczenie pieca co miesiąc.

  11. #51

    Domyślnie

    Ooo! Gratulacje
    To i tak szybka odpowiedź Ja jak zostałem ojcem, to gdzieś tydzień z życiorysu mi wyparował OK, to ja może spróbuję ten pelet z Jędrzejowa i drugi z Częstochowy /jest dystrybutor, cena podobna z rozładunkiem, a pelet fi 8/. Mam wypróbowany pelet z Kowali k/Radomia /mniej więcej w tej samej cenie z dowozem/ - ale próbka była trochę za mała, mam teraz dostać więcej, to coś napiszę szerzej.
    Pzdr

  12. #52

    Domyślnie

    Wysłałem maila do tego dostawcy z Jędrzejowa, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Chyba trzeba dzwonić.....
    Jeżeli przetestujesz to koniecznie daj znać, bo ja mam tylko tego dostawcę, który wnosi pellet do garażu. Dla mnie to ważne, bo sam za bardzo nie mogę dźwigać.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Witam,
    Dobry pomysł na wątek, na pewno się przyda. Ja do tej pory spaliłem (piec Granpal 15KW):
    1. 3 tony pelletu z barlinka 8mm - jestem bardzo zadowolony, zero spieków, zabrudzenie pieca bardzo zadawalające. Pellet zapakowany w worki 25kg, bardzo solidne. Pellet kupiłem w październiku 2010 w cenie 800zł/tonę z transportem na miejsce. Generalnie zero innych problemów.
    2. 1 tonę pelletu, zakupionego w październiku 2011. Worki nie są opisane ale to jest podobno pellet od braci Mrozik. Worki po 20kg, pellet liściasty, 6mm. Sumaryczna cena z transportem pod dom 740zł/tonę. Przy spalaniu tworzą się nieduże spieki, ja raz dziennie je wyciągam, ale po 3 dniach bez nadzoru nie było tego jakoś dużo, piec pracował bez problemu. W porównaniu z Barlinkiem jest trochę większe zabrudzenie pieca, nie mniej nie ma tragedii, czyszczenie raz na miesiąc jest wystarczające. Same worki są słabszej jakości, zdarzyło mi się, że się rozerwał. Poza tym zero innych problemów.
    Pozdr
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  14. #54

    Domyślnie

    electrician

    Bardzo Cię proszę o namiar na tego producenta peletu w Kowali k.Radomia. Mieszkam obok, a nie wiedziałem że coś takiego jest.
    Mam kociołek 20 kW na biomasę z palnikiem eurofire. Palę różnym peletem, od najlepszych do najgorszych w kolejności: Stelmet Olimp 6 mm, Barlinek 6mm produkcja w Polsce, Barlinek 8 mm produkcja w Polsce, Pellet Energy 6 mm, Stelmet Lawa 8 mm,Barlinek cokolwiek produkcja Ukraina, kilka prób na różnym pelecie z Ukrainy.
    Ogólnie przy najlepszym pelecie czyszczenie palnika raz na tydzień i to tak dla zasady.
    Najgorszy pellet - czyszczenie raz na dzień, inaczej szlaka zapcha palnik.

    Pelety ze Stelmetu są bardziej miękkie niż z Barlinka, przez co Stelmet bardziej popieli. Poza tym OK.
    Spalam koło tony na miesiąc w zimie. Dom 140 mkw, jeszcze trochę kiepsko ocieplony.

    Pzdr.

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jowisz11

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-331
    Posty
    1

    Domyślnie Jakosc peletu

    Pelet kolo Buska ostatnio się poprawił, brałem od nich na początku sezonu tj w październiku i jest duża poprawa z tym co teraz mają, są spieki ale do przeżycia. Cena z dostawą i rozładunkiem 750 zł, mają 6 i 8 mm.

  16. #56

    Domyślnie

    Pello, ten producent z Kowali /a właściwie obok Kowali/ robi też pelet ze słomy w cenie 500 PLN/t. Próbowałem go spalać, ale mój granpal sobie z nim nie radzi. Generalnie - ten agropelet nadaje się raczej do spalania w palnikach z ruchomym rusztem. Natomiast Jego pelet z trocin robił trochę spieków, ale być może przy innych ustawieniach pieca byłoby wszystko OK. Telefon wysyłam Ci na PW, bo nie wiem, czy sam producent byłby zainteresowany upublicznieniem Jego danych.
    Pzdr

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał jowisz11 Zobacz post
    Pelet kolo Buska ostatnio się poprawił, brałem od nich na początku sezonu tj w październiku i jest duża poprawa z tym co teraz mają, są spieki ale do przeżycia. Cena z dostawą i rozładunkiem 750 zł, mają 6 i 8 mm.
    Zamówiłem dziś od nich tonę. Zobaczymy czy poprawiło. Napiszę jak wypalę.

  18. #58

    Domyślnie

    Napisz może trochę wcześniej - wstępnie ocenić się da po wypaleniu 4 - 5 worków, taka wcześniejsza opinia na pewno by się przydała Za tonę - to już będzie prawie koniec lutego
    Pzdr

  19. #59

    Domyślnie

    W sobotę mi dostarczą. Wypalę ze 5 worków i dam znać.

  20. #60

    Domyślnie

    electrician

    Dzięki za namiar na producenta z Kowali. Przetestowałem kilka worków.
    Pellet drzewny pakowany w plecionkowe worki 20 kg. Mieszanka gatunków, wygląda na trzy o różnej strukturze i kolorze. Bardzo duża ilośc trocin w worku. Wygląda strasznie, zasyp do zasobnika lepiej w masce przeciwpyłowej.
    Spalanie szokująco dobre. Spalanie bardzo czyste, bez sadzy na ścianach kotła, trochę popieli, ale nie za dużo.
    Szlakuje się zgodnie z oczekiwaniami, tak że nadaje się raczej tylko do palników do trudnego pelletu - z ruchomymi elementami czyszczącymi. Sama pneumatyka sobie nie poradzi.
    Cena ok. 750 zł brutto za tonę.
    Wniosek - warto.

    Pozdr.

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony