dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 184 z 184
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Z szyszek robi się tak samo jak z pędów z tym że szyszki trzeba zbierać teraz puki zielone no i dobrze by je rozgniatać kleszczami przed zasypanie cukrem , walimy warstwami i zasypujemy cukrem na przemian , można też zalewać miodem i olejem pół na pół aż skiśnie wtedy podobno dobre to dla astmatyków i ludzi z problemami płucnymi .
    Dziękuję Bardzo

  2. #182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Sprzedaż mi przepis na ten syrop w szyszek sosny? Z młodych pędów sosny robiłem sok ale na słoik dolewałem 50ml "bombera" żeby czasami mi się nie zepsuł. Taki sok robi za super zaprawę do czystego bimbru.
    Witam. Ja też robiłem z sosnowych szyszek i młodych pędów. Dla mnie z pędów jest smaczniejszy, tzn. bardziej delikatny, bo pijąc ten z szyszek miałem wrażenie jakbym spożywał czystą żywicę - zresztą możesz zobaczyć mój #138 gdzie o tym pisałem https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post6849844

    Pozdro.
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  3. #183

    Domyślnie

    A ma ktoś może jakiś przepis na nalewkę z pigwy? Ostatnio piłam u takiej jednej Pani przy okazji wycieczki, ale nie zdążyłam zapytać o przepis, bo Pani wyjechała z ośrodka. Ktoś, coś?
    Reklama na FM jest płatna

  4. #184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryśka6 Zobacz post
    A ma ktoś może jakiś przepis na nalewkę z pigwy? Ostatnio piłam u takiej jednej Pani przy okazji wycieczki, ale nie zdążyłam zapytać o przepis, bo Pani wyjechała z ośrodka. Ktoś, coś?
    Pigwówka gawłowka

    Słój 4-5 L
    1 kg pigwy lub pigwowca
    1 szklanka brązowego cukru
    1 szklanka miodu
    1,5 L wody
    1,5 L spirytusu


    Wykonanie

    pigwę przekrawamy na pól i czyścimy z ziaren następnie kroimy ja malakserem na cieki plaster
    wrzucamy do słoja posypujemy cukrem i stawiamy na oknie na 3 dni żeby pojawił się sok
    dodajemy miód wodę i spirytus mieszamy i stawiamy na oknie na 6 tygodni od czasu do czasu mieszając
    Odcedzamy i stawiamy nalew do sklarowania, zciągamy rurka winiarska żeby nie zmącić , fusy z pigwy przesypujemy cukrem i odstawiamy żeby jeszcze się trochę wysikały.
    Nalewka powinna dojrzeć w spiżarni z pól roku.

    Uwagi
    nalewka z pigwy będzie łagodniejsza
    nalewka wychodzi męska ale w wersji damskiej proponuję dodać 2 szklanki wody więcej.

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony