dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 89 z 89
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Oświeconą górą.

  2. #82

    Domyślnie

    ilosciowo oswiecona gora
    czas zajac sie lodka

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Chłopie w jakim ty świecie żyjesz .Montuje rzeczy za 30-40.000PLN.Pani domu sprawdza,czy ,,ładne",a pan domu nawet nie spyta czy wytrzyma,przed płaceniem pyta żony czy się jej podoba.Zona mówi ,że tak ,to płaci.Czasy facetów technicznych już minęły.Takie mam doświadczenie z klientami z tzw.wypasionych domów.
    ale o co tu chodzi, bo nie kumam ja myślałem, że to Ty jesteś inwestorem ???
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  4. #84
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamil75

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    jescze czesto daje sie asfalt plyty albo gipsy zewnetrzne GU 9mm
    podaje od srodka pomieszcenia
    gips12
    deska 50mm w niej jest elektryka i welna
    folia 0,15mm
    deska glowna 198mm one sa gladkie i fazowane na rogach jak dupa niemowlaka to powoduje ze jest mniej palna
    gips zewnetrzny 9mm albo 12 mm plyta asfaltowa czesciej daje sie plyty asfaltowe bo sa tansze i bardzo lekkie montije sie je na papiaki
    paroizolacja polecam tylko kupowac te drogie
    deska wentylacyjna 23mm
    i na koniec drewniana izolacja z mozlowoscia wymiany na jakies plyty drewniane do ktorych kreci sie 3cm styropian i tynkuje na siatce
    wazne jest aby ta pr\erwa 23mm byla zachowana zawsze a w dachu min 50mm

    ps. welny w dach daje sie min 300mm ale my dajemy 350-400 za dodatkowa oplata

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Aby być inwestorem to muszę pracować.A moja praca to właśnie montowanie.I z tego mam pieniądze na inwestowanie.

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Spostrzeżenia z budowy,po wylaniu anhydrytu(4,5-5cm na 140m2) na ogrzewanie podłogowe.Wylewka została wykonana w piątek przed nadejściem fali mrozów.Po dwóch dniach od wylania,uruchomiłem ogrzewanie podłogowe.Wilgotność 95% temp.wewnątrz 14oC.Wszystkie śruby wystające z MFP kondensowały wilgoć.Woda spływała po płycie.Dzisiaj wilgotność spadła do 60%(od wylania włączony wentylator wyciągowy i nadmuchowy przez GWC). Wilgoć z płyt zaczyna znikać.Wniosek .Sruby mocujące styropian do poszycia,mogą być żródłem kondensacji wilgoci w nie sprzyjających warunkach wilgotności pomieszczenia i temp.poszycia.

  7. #87

    Domyślnie

    dobrze obserwujesz, więcej takich spostrzeżeń, wiele mówią
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Kilka dni temu ,słoneczna,bezwietrzna pogoda.Temp. na zewnątrz -8oC .Lubię mierzyć ,sprawdzać.Montowałem maszt w ścianie bocznej na antenę TV.Musiałem przewiercić się przez izolację styropianową i MFP. Temperatura styropianu przy -8 o C ,32 oC.Tak sobie myślę.Wilgotność na zewnątr 1,9gr./m3.Wilgotność w styropianie przy max. nawilżeniu 30-40gr./m3 styropianu.Z tego wynika,że nawet w mrożne dni styropian będzie odparowywał.Co się stanie gdy położymy warstwę styropianu,przerwa powietrzna,styropian.Warstwa zewnętrzna styropianu podgrzeje się ale efekt kominowy usunie ciepło poza ścianę .Warstwa przy MFP będzie zimna i nie pozbędzie się wilgoci.Wniosek .Lita warstwa styropianu odprowadzi efektywniej wilgoć niż styropian,przerwa,styropian.Chyba,że się mylę.

  9. #89

    Domyślnie

    Minęło 8 lat, zgnił ten dom?

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony