dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie Pracująca konstrukcja dwupoziomowa, wina łączników ?

    Witam,
    Tak jak w temacie. Zrobiłem sufit na stelażu dwupoziomowym. Przykręciłem płyty, ale jak pcham ( nie za dużą siła ) do góry ten sufit to unosi się lekko. Problemem są łączniki krzyżowe, które pozwalają na leką pracę profili CD w momencie gdy przykręcamy płytę, a konstrukcja nie miała poziomu. Moje pytanie brzmi czy to dobrze, że tak pracuje czy nie. Boje się, że np gdy ktoś będzie zmieniać oświetlenie to ruszy sufit i łączenia płyt będą popękane.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie

    Nikt nic nie napisze ?

  3. #3

    Domyślnie

    moze masz zile zamontowane łączniki krzyżowe widzialem juz majstrów którzy wkładki łącznik z góry i tylko wpinali w dolny profil winne moga byc tez stelaże
    jak dobrze zrobisz łączenia to niema prawa popekac

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie

    Czyli co masz na myśli z mocowaniem krzyżowych ? Kręcenie ich do górnych profili pchełkami czy coś jeszcze ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek0 Zobacz post
    Czyli co masz na myśli z mocowaniem krzyżowych ? Kręcenie ich do górnych profili pchełkami czy coś jeszcze ?
    hehe zaraz zrobie fotke i wstawie dla wszystkich

  6. #6

    Domyślnie

    tak wygląda prawidłowo zamontowany łącznik krzyżowy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tn_P1030859.JPG
Wyświetleń:	1361
Rozmiar:	42,0 KB
ID:	95955   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tn_P1030861.JPG
Wyświetleń:	6685
Rozmiar:	43,9 KB
ID:	95956  

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarowa2 Zobacz post
    tak wygląda prawidłowo zamontowany łącznik krzyżowy
    Nie każdy łącznik ma taką budowę jak ten na zdjęciu np rigips:
    http://allegro.pl/lacznik-krzyzowy-r...058798794.html
    albo:
    http://allegro.pl/lacznik-krzyzowy-k...060441086.html

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdab Zobacz post
    Nie każdy łącznik ma taką budowę jak ten na zdjęciu np rigips:
    http://allegro.pl/lacznik-krzyzowy-r...058798794.html
    albo:
    http://allegro.pl/lacznik-krzyzowy-k...060441086.html
    wiem dlatego napisałem tylko o tym przy zastosowaniu profili i łączników rigips nie ma luzu

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek0 Zobacz post
    Witam,
    Tak jak w temacie. Zrobiłem sufit na stelażu dwupoziomowym. Przykręciłem płyty, ale jak pcham ( nie za dużą siła ) do góry ten sufit to unosi się lekko. Problemem są łączniki krzyżowe, które pozwalają na leką pracę profili CD w momencie gdy przykręcamy płytę, a konstrukcja nie miała poziomu. Moje pytanie brzmi czy to dobrze, że tak pracuje czy nie. Boje się, że np gdy ktoś będzie zmieniać oświetlenie to ruszy sufit i łączenia płyt będą popękane.
    Praca takiego sufitu to normalne... sufity potrafią wisieć na pięciometrowych linach -te można swobodnie podnieść do góry. na łącznikach krzyzowych jest około 3mm luzu ale to nie wpływa na poziom - wszystkie się obsuną równo. Błędy w poziomach mogły wyniknąć z niedokładnego napięcia wieszaków obrotowych i część sufitu "doszła" po płytach.

    Jesli było wszystko poprawnie zrobione to nic nie popęka.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarowa2 Zobacz post
    tak wygląda prawidłowo zamontowany łącznik krzyżowy
    Cytat Napisał zarowa2 Zobacz post
    wiem dlatego napisałem tylko o tym przy zastosowaniu profili i łączników rigips nie ma luzu
    ...ani z jednym ani z drugim się nie zgodzę...języczek działa jak sprężyna a na rigipsie też jest luz bo inaczej nie pójdzie zapiąć takiego łącznika w profil -nie ma cudów.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  11. #11

    Domyślnie

    sposób montowania łącznika na zdjęciu jest wkońcu poprawny czy nie?

    bo ja juz sam nie wiem

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał sewerynslowi Zobacz post
    sposób montowania łącznika na zdjęciu jest wkońcu poprawny czy nie?

    bo ja juz sam nie wiem
    nie
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    nie
    zabawny jestes ale kazdy ma swoje zdanie

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim na odpowiedzi. Konstrukcja sama w sobie została zrobiona solidnie ( gęsto i równo ) więc to, że łączniki mają luz mnie już nie martwi. Choć nie rozumiem czemu Rom uważa, że na zdjęciu jest źle zastosowany łącznik - nie widzę innej możliwości wsadzenia go w dwa profile.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek0 Zobacz post
    Dziękuje wszystkim na odpowiedzi. Konstrukcja sama w sobie została zrobiona solidnie ( gęsto i równo ) więc to, że łączniki mają luz mnie już nie martwi. Choć nie rozumiem czemu Rom uważa, że na zdjęciu jest źle zastosowany łącznik - nie widzę innej możliwości wsadzenia go w dwa profile.
    chodzi o tą blaszkę na samej górze... normalnie się wkłada łącznik i klik - wskakuje... tu ta blaszka dociskowa dziwnym trafem jest podgięta i trafiła pod krawędź profila... nawet nie wiem jak tak zapiąć... chociaż stosuję inne łączniki ale te też zdarzało mi się wpinać... jutro zobaczę czy w złomie mam jakiś płaski i pomyślę nad nim...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    No i sprawdziłem... wygrzebałem ze złomu... porównałem z innymi z rigipsa i metpolu, zrobiłem próbę na profilach i stwierdzam:



    tak jest błędnie założony! Połączenie jest sztywne ale dolny profil jest luźny - dzwoni bo ta blaszka nie napina całego wieszaka w górę. Nie można przesunąć profila w żadną stronę! Rigips i Mepol też mają blaszki dociskowe tyle że trochę inaczej rozmieszczone i też podciągają profil do góry.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #17

    Domyślnie

    a jak ktoś ma tak założone na całym poddaszu?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    No i sprawdziłem... wygrzebałem ze złomu... porównałem z innymi z rigipsa i metpolu, zrobiłem próbę na profilach i stwierdzam:



    tak jest błędnie założony! Połączenie jest sztywne ale dolny profil jest luźny - dzwoni bo ta blaszka nie napina całego wieszaka w górę. Nie można przesunąć profila w żadną stronę! Rigips i Mepol też mają blaszki dociskowe tyle że trochę inaczej rozmieszczone i też podciągają profil do góry.
    zastanów się troche jak te blaszki maja ci napinac łącznik do gory jak to jest zwykła blaszka a nawet jesili byłaby stalowa to i tak pod ciezarem sufitu łącznik oprze się na górnym profilu poco chcesz przesuwac profile -masz problemy z wymiarami

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarowa2 Zobacz post
    zastanów się troche jak te blaszki maja ci napinac łącznik do gory jak to jest zwykła blaszka a nawet jesili byłaby stalowa to i tak pod ciezarem sufitu łącznik oprze się na górnym profilu poco chcesz przesuwac profile -masz problemy z wymiarami
    ..tak samo napinają łączniki rigipsa... chodzi o to by dolny profil nie dzwonił a w tym przypadku jest luźny na łączniku ale niestety nie przesuwa się po górnym profilu... jeszcze raz powtarzam - taki montaż jest nieprawidłowy!

    ...czy ktoś podpowie kto jest producentem łącznika płaskiego? ...znając producenta można mu zadać pytanie
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  20. #20

    Domyślnie

    z tego co pamietam takie łączniki robi BUD-MAT.

    wysłałem do nich maila z prośbą o rozwiązanie tematu.

    jak tylko otrzymam odpowiedź podzielę się nią na forum

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony