dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Metpol też chyba ma płaskie... a coś kojarzę że albo rigips albo knauf kiedyś też maiał - parę lat temu... teraz nie mam czasu sprawdzać. Używam raczej firmowych ale swego czasu Inwestor przywiózł mi jakieś no name które same wyskakiwały w górę na pół metra! ...szybko jechał po nowe...

    Ale powiem jedno - obojętnie jak zamontowany łącznik to i tak będzie trzymać tyle że nie ma możliwości przesunięcia profila - wszystko na gotowo... ale jesli ktoś chce sobie utrudniać życie...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #22

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim,

    Rom-Kon ma rację. Spotkałem się właśnie z tym samym problemem tylko z wieszakami Norgips, ponieważ ten system u siebie montuję.
    Po rozmowach z działem technicznym firmy Norgips i ich praktykami dowiedziałem się, że wskazane wcześniej blaszki służą do dociągania połączenia profili CD tak aby zniwelować luz. Ciężar jaki utrzymują (w moim przypadku ok 13 kg) nie powinien spowodować utraty ich sprężystości, chociaż szczerze mówiąc sami mi potwierdzili, że nie wykonywali badań na starzenie się połączenia.

    Ja na dzień dzisiejszy mam zamontowane błędnie (na szczęście tylko ok 25 wieszaków), więc będę poprawiał póki jeszcze mogę.
    Dodatkowo praktyk powiedział mi, że dobrze jest te blaszko delikatnie jeszcze podgiąć aby bardziej dociskały połączenie.

    Dodam jeszcze 2 uwagi odnośnie różnić w połączeniach, jakie jak brałem pod uwagę przy ocenie połączenia.

    Wersja 1 - blaszki włożone w profil przez ruch obrotowy łącznika krzyżowego i nie działające jak sprężyna:
    1. Występuje luz między profilami CD ok 3 mm - może powstać hałas przy drganiach
    2. Profil główny wisi nad profilem przyściennym UD, ze względu na 3 mm luz miedzy profilami. Brak podparcia, który można wyleczyć przez bliskie ściany położenie profila nośnego - zamiast max 40 cm - np. 10 cm) i uzyska się sufit tzw. pływający.
    3. Prawidłowe wypoziomowanie nie powinno z biegiem czasu osiąść ze względu na to że nie ma elementu sprężystego.

    Wersja 2 - blaszki położone na profil i działające jak sprężyna:
    1. Nie występuje luz między profilami CD ok 3 mm - brak ew. ryzyka hałasu
    2. Profil główny nie wisi nad profilem przyściennym UD, tylko jest o niego oparty - dodatkowe oparcie konstrukcji.
    3. W mojej opinie prawidłowe wypoziomowanie może z biegiem czasu zmienić swoją wysokość ze względu na element sprężysty połączenia (brak poparcia tej tezy badaniem).

    Na koniec dodam tylko, że biorąc powyższą analizę poprawiam aby wyło zgodnie z wersją 1 - jako wytyczne producenta rozwiązania.

    PS. Fajnie temat rozwiązał Knauf - łączniki krzyżowe z zapięciem dociskającym profil do siebie.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony