dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 16
Pokaż wyniki od 301 do 314 z 314
  1. #301
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dziadzia78

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja zdudowałem altane sam. Dla mnie to przyjemność praca u siebie w ogródku, domu.
    Pracy troche jest, tania tez nie jest, ale wytrzyma lata i satysfakcja, że sie zrobiło samemu.
    Szczegóły budowy na blogu.
    http://altanaogrodowa.blox.pl/html
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	altana ogrodowa.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	29,2 KB
ID:	402784

  2. #302

    Domyślnie

    Mamy 2018 rok. Altanek do 35m2 z tego co wywnioskowalam z przepisów nie trzeba zgłaszać ani nie trzeba pozwolenia budowlanego. Powierzchnie ZABUDOWY (=nie powierzchnie uzytkownia) liczy się po rzucie pionowym na bryłę obiektu już wykończonego .

    W altance można zrobić poddasze nieużytkowe lub antresolę. Ktoś próbował (zgodnie z przepisami) ? Bo zastanawiam się jak podejść pod temat antresoli legalnie. Chciałabym żeby całe piętro było zaanektowane a że antresolą wg ustawy ma być mniejsza niż dół to pomyślałam nad podziałem antresoli na dwie w taki sposób że z jednej na drugą po prostu byłyby 3schodki. Czyli niewielka różnica w wysokości i już. Czy ktoś z was wie czy tak można potraktować ten temat? Bo jeśli tak to mialabym 100% przestrzeni wykorzystanej ale jedna antresolą byłaby nad połową parteru a druga część po przejściu 3schodkow zajmowalaby kolejną prawie połowę więc analogicznie byłoby za sprawą schodów zajęte mniej niż 100%parteru na potrzeby antresoli. Co wy na to?/zna ktoś dobrze przepisy i mi podpowie?

  3. #303

    Domyślnie

    Przymierzam się do budowy/zakupu altanki na ogród . Przeszukałem kawał internetu w poszukiwaniu mi odpowiadającej , ale nic nie znalazłem ciekawego . Projektu takowej także. Interesuje mnie altana częściowo zamknięta ( około 3x3 m część zamknięta) zamykana na klucz , tak aby wewnątrz zrobić sobie mini kuchnię - zlew , gazówkę spanie i stolik a część tej altanki byłaby tylko zadaszona aby móc posiedzieć pod daszkiem latem . Tak pół na pół - pół zamkniete , pół otwarte . Obok niej chciałbym tez zrobic wc ( szambo kilka metrów dalej jest) tak aby po każdym wypitym piwie nie musieć latac do domu i przy okazji wnosić syfu .
    Jak ktoś spotkał podobny projekt to będę wdzięczny . Nie chcę tanio , ale raz i dobrze . Tak żeby była satysfakcja z uzytkowania

  4. #304

    Domyślnie

    Cytat Napisał irmee Zobacz post
    My robiliśmy naszą altanę samodzielnie. Maż trochę bawi się w takie sprawy. Ale szczerze powiedziawszy z perspektywy czasu wiem,że pewnie nie zdecydowalibyśmy się na to ponownie. Było z tym o wiele więcej roboty niż zakladaliśmy. I chyba bardziej opłacałoby się kupić altanę gotową. Szczególnie,że cenowo wyszlo nas podobnie.

    Bardziej zaczeły mi się również podobać altany nowoczesne. Takie jak ta:
    Pytanie co to za mata na tylnej ścianie?

  5. #305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Widmo80 Zobacz post
    Przymierzam się do budowy/zakupu altanki na ogród . Przeszukałem kawał internetu w poszukiwaniu mi odpowiadającej , ale nic nie znalazłem ciekawego . Projektu takowej także. Interesuje mnie altana częściowo zamknięta ( około 3x3 m część zamknięta) zamykana na klucz , tak aby wewnątrz zrobić sobie mini kuchnię - zlew , gazówkę spanie i stolik a część tej altanki byłaby tylko zadaszona aby móc posiedzieć pod daszkiem latem . Tak pół na pół - pół zamkniete , pół otwarte . Obok niej chciałbym tez zrobic wc ( szambo kilka metrów dalej jest) tak aby po każdym wypitym piwie nie musieć latac do domu i przy okazji wnosić syfu .
    Jak ktoś spotkał podobny projekt to będę wdzięczny . Nie chcę tanio , ale raz i dobrze . Tak żeby była satysfakcja z uzytkowania
    To co chcesz wybudować to nie altana, tylko domek letniskowy

  6. #306

    Domyślnie

    A może ma ktoś namiar na producenta , drewnianych domków letniskowych ? Takiego sprawdzonego.

  7. #307
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ogrodex

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    48-387
    Posty
    1

    Domyślnie

    Rzeczywiście altanki drewniane można po kosztach wykonać samemu. Tylko po co tracić cenny czas, kiedy inni mogą wykonać dokładnie taką altankę, jaka nam się marzy? Aktualnie producenci oferują tak różnorodne kształty oraz style, że warto sprawdzić ich asortyment
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-01-2019 o 13:26 Powód: linki reklamowe są zabronione!

  8. #308

    Domyślnie

    Witam forumowiczów.*
    Przyszła również kolej na mnie w budowie swojego miejsca wypoczynku i póki co na etapie projektu mam kilka zagadek.
    Podstawowy warunek to konstrukcja bardziej modernistyczna z dachem płaskim. Pierwszym*pomysłem była pergola z dachem z rolety rzymskiej, podobna do tej:


    Jednak później przypadło nam do gustu takie rozwiązanie z dachem "stałym". Ponadto w mojej ocenie listwy tworzące ściany przytwierdzone poziomo wyglądają świetnie i to jest coś co nam się podoba. Na bazie tego pierwowzrou


    powstał nasz jeszcze nie gotowy w stu procentach projekt (podstawa 3 x 4m) :





    Góra czyli dach jest jeszcze nie gotowa, bo nie mogę się zdecydować poprzez brak wiedzy. Jak wspominałem na pewno zależy nam na płaskim dachu. Jednak tutaj się obawiam czy to jest praktyczne rozwiązanie ze względy na śnieg itd. Jeżeli jednak to nie jest przeszkoda, to z czego taki dach wykonać? Chciałbym uniknąć przezroczystych tworzyw, bo wiem, że to się brudzi od różnych pyłów, liści, deszczu itd. i nie wygląda to ciekawie.
    Ponadto wciąż nie wiem czy zamknięty dach, czy użyć pergli rzymskiej.*

    Co byście mogli mi doradzić w takiej sytuacji? Z gory dzięki za pomoc i odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Korboslaw ; 19-02-2019 o 09:36 Powód: dopisek

  9. #309

    Domyślnie

    Chce kupić domek ogrodowy z OBI 3x3.
    Domek będzie stał na betonikach. Po 2 czyli w sumie 18 betoników.
    Zastanawiam się jak zrobić podłogę. Prawdopodobnie będzie ona wykonana z osb 12,bądź 14. Płytę chce od spodu zaimpregnować masą dekarską.
    Tylko zastanawiają mbie dwie rzeczy.
    Czy między płytę osb,a betoniki dawać jeszcze folię, żeby odizolować wilgoć z gruntu, czy nie zrobi się efekt odwrotny i woda nie będzie się zbierać między folią,a płytą?
    Druga sprawa czy najpierw stawiać domek,a później zrobić podłogę czy najpierw podłoga z osb,a później stawiać?

  10. #310

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie impregnowania i malowania altany świerkowej. Czy Użyć impregnatu bezbarwnego i potem np. oleju? Czy sam olej już wystarczy?

  11. #311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    olej starczy pod warunkiem, że będzie to faktycznie olej.
    Bo niektóre tanie oleje marketowe to woda z barwnikiem.

  12. #312

    Domyślnie

    Elfir dzięki, widzę, że znasz temat Co proponujesz? Ew. b. prosze PW. Pozdrawiam

  13. #313
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    A jak wygląda sytuacja z meblami ogrodowymi? Planujesz trzymać je przez cały rok w takiej altance? Cz będą to meble typowo sezonowe, a po sezonie do jakiegoś garażu?

  14. #314
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    Pytam, bo zastanawiam się nad praktycznością mebli ogrodowych i tego czy np wytrzymają kiepskie warunki atmosferyczne... Obecnie jest sporo przecen i promocji
    Co powiecie o meblach stalowych typu:
    Czy będą dostatecznie wytrzymałe?
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 13-10-2020 o 11:04

Strona 16 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony