dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie mieszkanie nad dyskontem Biedronka

    Witam,
    Mam możliwość zakupienia mieszkania z rynku pierwotnego po bardzo atrakcyjnej cenie - ok 1000zł taniej za m2 niż inne mieszkania w moim mieście z rynku pierwotnego. Budynek jest 2 piętrowy - na dole miały być lokale usługowe, natomiast 1 i 2 piętro mieszkania (tylko po 5 na piętrze). Niestety całość parteru została zagospodarowana na market Biedronka. Jakie widzicie przeciwskazania przy kupnie takiego mieszkania? Oprócz mnóstwa ludzi pod moim mieszkaniem, zwiększonego hałasu (dostawy towaru), intensywniejszej eksploatacji całego budynku.

    dzięki za wszelkie odpowiedzi

    pozdrawiam
    PW

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Oprócz tego, to same zalety: blisko do sklepu

    Dlatego jednak przeciwwskazania byłyby dla mnie dyskwalifikujące, zwłaszcza, że Biedronka ma dostawy towaru w nocy.
    Ja mam w budynku, naprzeciw okien sypialni, zakład robiący stoiska targowe i pobudka o 6 rano w niedzielę tekstami "uważaj, kur.a!" oraz łomotem elementów stoisk zrzucanych z samochodu nie jest tym o czym marzę w swoim domu.

    Tak z ciekawości - mieszkanie w Poznaniu na ul. wojskowej?

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli sklep jest duży, otwarty do późna i sprzedają tam alkohol będziesz mieć przerąbane.
    A reszty łatwo się domyślić - ciche to mieszkanie nie będzie, ciągle ktoś będzie łaził, ciekawe jak z miejscami parkingowymi w okolicy, zwykle większy bałagan ogólny.
    Sprzedać też będzie trudniej niż mieszkanie bez takich atrakcji. Chyba ze TANIO.

  4. #4

    Domyślnie

    Akurat jest to chyba najmniejsza Biedronka jaką widziałem i raczej w takim miejscu, że nie będzie wielkiego bałaganu. Sklep jest otwarty do 21. 1 miejsce parkingowe na placu w cenie mieszkania. Właśnie największą zaletą jest cena - prawie w centrum 250 tysięcznego miasta - 10 mieszkań w bloku za 2700zł/m2.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Plusy widzę takie:
    Cena jak piszesz sporo niższa niż porównywalnych mieszkań.
    Jest miejsce parkingowe plus pewnie spory parking "sklepowy" więc nie ma problemu jak ktoś w gości przyjedzie że nie ma gdzie auta postawić. W wielu miejscach to jest spory problem.
    Sklep pod ręką.
    I możesz w nocy trepaka w butach narciarskich trenować i raczej sąsiad z dołu nie przyjdzie z awanturą że mu dziecko obudziłeś. Dodatkowo każdy większy sklep ma monitoring więc jakoś tam wpływa to na bezpieczeństwo lokali powyżej.
    Minusy:
    Dostawy po nocy, ciężarówki, rozładunek i raczej nikt się nie pitoli żeby cicho było.
    Sprzątanie np. odśnieżanie parkingu j.w. odpalają traktor z lemieszem 3:05 i jazda.
    Banda żuli koczujących pod sklepem "Pan da wózek odprowadzić" "Pani da na bułkę" itd a potem konsumujących ową "bułkę"
    Po konsumpcji też pewnie miejsca do spania będą szukać w pobliżu i częściej będzie to twoja klatka niż kogoś kto mieszka 500 m dalej.
    W godzinach działania sklepu spory ruch tak pieszy jak i samochodowy.
    Śmietniki przy takich sklepach bywają "średnio zadbane" za to pełne art spożywczych co może powodować niezbyt miłe wyziewy tudzież zwiększoną populację małych zwierzątek o brązowych pancerzykach oraz większych zwierzątek o szarym futerku i łysym ogonku (czasem zaskakująco większych) a to nie każdy lubi.

    Na razie tyle za i przeciw mi do głowy przychodzi.
    Ostatnio edytowane przez G.N. ; 23-01-2012 o 21:22

  6. #6

    Domyślnie

    G.N. dzięki za odpowiedź, na niektóre z wypisanych przez Ciebie zalet i wad nie wpadłem.

  7. #7

    Domyślnie

    W godzinach działania sklepu spory ruch tak pieszy jak i samochodowy
    Mieszkam niedaleko Biedronki i to akurat mogę potwierdzić. Jest w dobrym centralnym punkcie dużego osiedla i ludzie dosłownie do ostatniej minuty podjeżdżają i wyjeżdżają przez 7 dni w tygodniu. Takie czasy

    Wszelkie kwestie hałasu są indywidualne. Często ludzie mieszkają przy ruchliwej ulicy czy trasie, albo z widokiem na market. I żyją i nie narzekają. Pytanie, czy ty tak chcesz.

    Ja bym się bardziej obawiała ciągłego ruchu ludzi i potencjalnego "syfu" okołosklepowego (kartony, śmietniki, wozy dostawcze) i trochę chuligaństwa znudzonej młodzieży. Ale w kwestii żuli i wandalizmu duuużo zależy od okolicy Jak masz dużo nowych bloków i zajętych pracujących ludzi na kredyty to raczej jest spokój...

    Musisz trochę poobserwować okolicę i podedukować na temat potencjalnej roli i rozwoju tego miejsca (jeśli np. w odległości 200 metrów jest jakiś inny market, to może nie będize aż tak dużo ludzi itd.)
    Napisz co zdecydowałeś w końcu

  8. #8

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej się zdecyduję, jednak cena lokalu mnie kusi do kupna. Jeżeli chodzi o okolicę to nie przewiduję aż takiego ruchu wokół bloku, ponieważ budynek zlokalizowany jest na osiedlu, w większości, domków jednorodzinnych. Nigdzie w zasięgu wzroku nie ma choćby jednego bloku. Mogę też wybrać lokal na piętrze 1 (bezpośrednio nad biedronką) lub 2, ostatnim piętrze, gdzie odgłosy bezpośrednio ze sklepu raczej nie będą dochodziły. Deweloper zachęca mnie do spędzenia nocy w mieszkaniu, żeby przekonać się, że nocnych dostaw zupełnie nie słychać, może skorzystam
    Jeszcze jedno pytanie - jako, że całe życie mieszkałem w domku jednorodzinnym, to kwestie mieszkaniowe są mi zupełnie obce. W całym bloku znajduje się tylko 10 mieszkać, po 5 na piętrze. Blok nie ma połączenia z grzewczą siecią miejską tylko w każdym z mieszkań zamontowany jest już piecyk dwufunkcyjny. Nie należy również do żadnej spółdzielni, mieszkańcy mają założyć wspólnotę (obecnie jeszcze nikt tam nie mieszka). Czy wg Was i dlaczego to lepsze rozwiązanie czy gorsze od mieszkania w bloku podłączonego do sieci ciepłowniczej i należącego do spółdzielni?
    dzięki za wszelkie odpowiedzi

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Na pewno tańsze.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał prz_woj Zobacz post
    Czy wg Was i dlaczego to lepsze rozwiązanie czy gorsze od mieszkania w bloku podłączonego do sieci ciepłowniczej i należącego do spółdzielni?
    dzięki za wszelkie odpowiedzi

    wg mnie lepsze- mieszkałam w bloku gdzie była wspólnota a potem gdzie była spółdzielnia- zapewne w pierwszym przypadku opłaty będą mniejsze, "wspolpracy" ze spółdzielnia nie wspominam dobrze
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  11. #11

    Domyślnie

    Blok nie ma połączenia z grzewczą siecią miejską tylko w każdym z mieszkań zamontowany jest już piecyk dwufunkcyjny.
    Nie znam się na piecykach, ale mieszkałam w bloku z ogrzewaniem olejowym dla bloku. Kocioł był niestety przestarzały i koszty nas dobijały. Plus serwis plus naprawy. Po podłączeniu do sieci miejskiej odetchnęliśmy kosztowo i obsługowo.

    to lepsze rozwiązanie czy gorsze od mieszkania w bloku należącego do spółdzielni?
    Wspólnota czy spółdzielnia - w obydwu przypadkach to trochę loteria bo są słabe, skłócone wspólnoty i prężne, zaradne spółdzielnie oraz energiczne, dbające o mieszkańców wspólnoty i skorumpowane, zadłużone, byle jak działające spółdzielnie ....

    Ogólny mechanizm funkcjonowania wspólnot i spółdzielni jest IMHO podobny dla użytkownika. Info na temat obydwu form znajdziesz np. tutaj http://www.dominformator.pl/baza.php...op=pokaz&id=19

    Ja mam więcej doświadczenia ze wspólnotami i to są moje wrażenia:

    Wspólnota i jej działanie zależy od
    a) zgodności/kłótliwości mieszkańców tworzących wspólnotę
    b) ich zaangażowania w życie wspólnoty (w końcu to mieszkańcy decydują o losie swojego budynku poprzez wybór zarządu, głosowanie nad uchwałami wspólnoty itd. )
    c) stabilności finansowej członków wspólnoty
    d) zarządcy wybranego do zarządzania budynkiem (specjalista odpowiedzialny za kwestie administracyjne i techniczne, który jest zatrudniany przez wspólnotę,)

    W TEORII dobra wspólnota mieszkaniowa wymaga trochę zaangażowania mieszkańców w jej działanie. Zazwyczaj są to mniejsze jednostki niż spółdzielnie a członkowie mają większy wpływ na życie wspólnoty, koszty funkcjonowania budynku, bo bezpośrednio decydują za co płacą i co chcą zrobić. Wspólnota utrzymuje się z wpłat mieszkańców (w spółdzielniach pieniądze potrafią tak zniknąć w dziurze jak i się pojawić znikąd) - stąd istotna rola stabilności finansowej członków wspólnoty - i ewentualnych wpływów dodatkowych (reklamy, wynajem lokali itd). Ważna jest osoba zarządzająca budynkiem, żeby jak najmniej było problemów z eksploatacją (ktoś musi pilnować przeglądów, napraw itd), ale może być wymieniona jak się nie podoba (spółdzielnia jak się nie sprawdza - trochę nie bardzo...).
    Jeśli wszystko we wspólnocie gra - jest super. Jeśli masz idiotycznych sąsiadów, to nic nie ustalicie, a jak będzie dużo osób z problemami finansowymi, to wspólnota nie ma kasy - dobrze jeśli nie ma tylko na inwestycje, gorzej jeśli popadnie w długi.. (Im mniejsza wspólnota tym jest to dotkliwsze...)

    Oczywiście są jeszcze różne wariacje i niuanse funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych, powyższe uwagi wynikają z moich indywidualnych doświadczeń.

    Nie jestem też w stanie ocenić, czy lepsze są wspólnoty czy spółdzielnie.
    Moi rodzice chwalą sobie spółdzielnię, należą do dużej spółdzielni z tradycjami, i uważają, że wspólnoty to wymysł, bo jest za dużo oszołomów, żeby zarządzali sami sobą.
    Ja nie miałam problemu ze wspólnotami, podoba mi się przejrzystoć finansowa i większa moc sprawcza osoby należacej do wspólnoty (oczywiście jak się ktoś chce interesować we włąsnym interesie, bo jak ktoś nie chce, to wystarczy że płaci regularnie czynsz i też nie musi się udzielać).

    Inna kwestia jest taka, że np. w Warszawie większośc nowo powstających budynków budowanych jest przez deweloperów i potem administrowanie przejmują wspólnoty, czyli ilośc wspólnot jest zdecyowanie większa. I taki jest chyba trend ogólny - w przyszłości będzie więcej wpsólnot niż spółdzielni (proszę o korektę, jeśli ktoś ma inne info)

    Cóż, jeszcze może ktoś oprócz aksamitki doświadczony ze spółdzielniami swoje trzy grosze dołoży
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 03-02-2012 o 07:36

  12. #12

    Domyślnie

    Mogę też wybrać lokal na piętrze 1 (bezpośrednio nad biedronką) lub 2, ostatnim piętrze, gdzie odgłosy bezpośrednio ze sklepu raczej nie będą dochodziły.
    IMHO jedno piętro nie będzie robić aż tak dużej róznicy w odczuwaniu hałasu (jeszcze zależy jakie są wysokości kondygnacji), a to co robi różnicę to
    kierunek okien i balkonu. Jeśli masz okno od częsći dostawczej lub wejścia to będize podobnie słychać czy drugie czy pierwsze piętro. IMHO oczywiście , więc może daj się namówić na nocleg i na jedynm i na drugim piętrze najlepiej w tym samym dniu tygodnia Ja bym na pewno brała balkon od jak najspokojnieszej strony.

    A jeśli drugie piętro to ważna jest IMHO jeszcze jakość wykonania budynku. Z ostatnimi piętrami (jest nawet taki cały wątek za i przeciw ostatnie pięro...) masz zawsze ryzyko problemów z dachem nad Twoim miekszaniem. Nie mówię, że ostatnie piętro jest zawsze "be", ale warto wziąć wszystkie aspekty pod uwagę.

  13. #13

    Domyślnie

    ja odradzałabym takie rozwiązanie - znajomi tez mieszkają nad marketem i te wieczne dostawy, hałas z tym jest nie do zniesienia.

  14. #14

    Domyślnie

    Ciekawe jak wyglądają plan ich mieszkań. Myślę, że tutaj nie będzie aż takiego problemy z hałasem - mieszkania zostały wybudowane na połowie budynku, parter (biedronka) ma jakieś 2x większą powierzchnię. Od miejsca dostaw dzieli mnie korytarz i duża powierzchnia wolna. Moje mieszkanie byłoby na 2 piętrze nad lokalem nr 1.


  15. #15
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał prz_woj Zobacz post
    Blok nie ma połączenia z grzewczą siecią miejską tylko w każdym z mieszkań zamontowany jest już piecyk dwufunkcyjny. Czy wg Was i dlaczego to lepsze rozwiązanie czy gorsze od mieszkania w bloku podłączonego do sieci ciepłowniczej i należącego do spółdzielni?
    Jeśli to kocioł dwufunkcyjny z otwartą komorą spalania, to jest to powszechny "grzech" deweloperów z uwagi na wychładzanie mieszkania ("wyciąga" ciepłe powietrze). Deweloperzy kupują masowo takie "piecyki", bo są tańsze od tych z komorą zamkniętą.
    I tym dyskomfortem właśnie się różnią od "centralnego" w blokach
    Jeśli deweloper pójdzie na to, aby wymienić na taki z komorą zamkniętą, to OK , Jeśli nie, to sobie odpuść - będzie zimno w tym pomieszczeniu z kotłem (będzie "ciągnąć" zimnem najbliższą kratką ).
    Dodatkowo (jak na złość) przepisy zabraniają w budynkach wielorodzinnych stosowania kotłów z komorą zamkniętą o mocy większej, niż 5 kW.
    Dlatego w sumie "centralne" jest lepsze.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 07-02-2012 o 19:36

  16. #16

    Domyślnie

    ja bym kupił , blisko po piweczko no i inne dobrodziejstwa..

  17. #17

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że porządne okna powinny załatwić sprawę hałasów. I drzwi. Jedno i drugie odpowiednio izolowane nie przepuści wrzasków. U mnie się właśnie za oknem wydziera banda dzieciorów i po zamknieciu okna nic nie słychać

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    latem trzeba byłoby spać przy zamknietych oknach, bo dostawy towaru są ok godz. 4-5 nad ranem.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jasiubdg

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    bdg
    Kod pocztowy
    85-101
    Posty
    27

    Domyślnie

    Moj znajomy mieszka w kamienicy zaraz obok biedronki... same plusy można chodzić w kapciach do sklepu, fakt że może mają dostawy ale z tego co mi powiedział nie słyszy ich jakoś mocno o ile w ogóle coś słyszy. Nie ma co przesadzać przecież na takich dostawach nie rzuca się niczym. Ja szczerze mówiąc to chciałbym mieć mieszkanie nad takim obiektem, zwłaszcza że cena jest okazyjna

  20. #20

    Domyślnie

    Nie którzy chcieli by mieć tak blisko do Biedronki Wydaje mi się że pod biedronka nie jest tak złe oprócz jeżdżących wózków i krzyków klientów ale do tego idzie się chyba przyzwyczaić. U nas dużo ludzi mieszka nad sklepami. Możesz przy okazji remontu wyciszyć ściany to tez jakieś rozwiązanie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony