dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 169 z 190
Pokaż wyniki od 3.361 do 3.380 z 3794
  1. #3361

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Wymiary + rysunek będą jutro jak to rozbiorę i zmierzę ten kocioł.
    Załącznik 434544 O taki ruszt przed palnikiem miałem.
    Załącznik 434545
    Taka zapychająca się popiołem jest szczelina PW.
    No proszę i mój przedpalnikowy ruszt pionowy się w końcu znalazł. Jak to mówią nie pada daleko jabłko od jabłoni.
    A ta niby szczelina przedpalnikowa PW to gdzie ona jest, bo te dziurska to raczej chyba one są zapalnikowe ale nie szczeliny tylko kaszalota japa.

    Na foto nr.1 widać - jak szczelina Ryni wygląda w palenisku i na foto nr.3 w oryginale na przekroju. do foto nr. 2 dorzuciłem 3-rzy grosze od siebie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szczelina Ryni w palenisku..jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	434549   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szczelina Ryni w przekroju rozszeżona..jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	38,8 KB
ID:	434550   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szczelina Ryni w przekroju..jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	26,4 KB
ID:	434551  
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 12-09-2019 o 22:21

  2. #3362

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/upl...1522693386.png – To które są bardziej wiarygodne.
    W jakim wymiarze masz cegły i płytki szamotowe – dokładnie.
    Te które w markecie kupowałem : 230/115/64 i 230/115/32.
    Masz czym w szamocie wiercić czy masz tylko diaxa i wszystko z kawałków pod kątem prostym.
    Będziemy zmierzać w tym kierunku : Płomień za palnikiem Dikij.Petia z forum Muratordom.pl w piecu dolniaku • Opublikowany 11 mar 2014 - zbyszek rembielak - https://www.youtube.com/watch?v=hzEI86NLeb0 .
    Palnik kotła zasypowego - turbulętny ruch spalin. • Opublikowany 17 mar 2015 - szyper67 - https://www.youtube.com/watch?v=10P_KrEUGiY&t=15s .
    Tylko, że z daszkiem by uzyskać coś takiego : MPM DS - dopalanie spalin przez dodanie powietrza wtórnego • Opublikowany 22 paź 2016 - Damian Drozen - https://youtu.be/dQ9LFJA6cPo .

    Przy zachowaniu w miarę równych kół i kwadratów.
    Proponuje wejście palnika 70/70 mm i bez kwękania mi tu, bo mój ma 49/81 – Ryni ma 110/30 – Krzycha 13 przekonuje do 100/50 a z tego co liczyłem na podstawie wymiarów z Info, to mniej więcej przy zachowaniu podanej zasady, by to tak prawie wychodziło z podanego materiału.
    Następna kwestią jest szczelina – masz swoja jakąś wizję – ta od Rangera jak wyglądała i o co w niej chodziło. Trza co myśleć o niej przy obliczaniu palnika czy będzie oddzielną częścią od tego.

    Obraz działania : Płomień uformowany przez dyszę będzie wchodził do komory prostokątnej - co będzie kształcie litery „T” tak by mógł się na boki rozejść – nad wejściem (dyszy) na samej górze będzie daszek – tak by płomień mógł się zakręcić i dopiero koniuszkami uchodzić przez boczne na górze otwory do wymiennika.

    Nie interesi mnie co miałeś i co niby jak ci działało, bo tylko tak ci się wydawało, więc bez paplaniny o tym co było a gadać możemy o tym co ma być. To samo się mocy odbiorczej tyczy z którą palnik zasadniczo nie ma nic wspólnego a tylko odpowiada za spalenie dymu i dopalenie sadzy – czego przy sadzy tu nie przewiduję, bo miejsca nie ma na to ale na pewno będzie lepiej niż do tej pory było a dym powinien spalać całkowicie.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 13-09-2019 o 18:07

  3. #3363

    Domyślnie

    Palniki możesz sobie dwa zrobić jeden w wymiarze moim i jeden w wymiarze swoim - jak pisałem - nie interesi - wymiennika prawie nie masz - to dlaczego ten i tak zawyżony przekrój palnika miał by ci nie chodzić. W kwestii grzania - pisałem. W kwestii zrywania płomienia - nie ma takiego prawa - ale o tym po tym - jeszcze palnika w kotle nie mamy. Wymiarów szerokości nie zmienisz - wymiarów głębokości nie zmienisz do tego jaki przewiduję w związku z wymiarami dyszy.
    Miałem na myśli koła i kwadraty w rozumieniu geometrycznym - czyli komór które mają powstać a nie, że masz coś z kołami robić.
    Z daszkiem się zgadza i przewiduję jego szerokość dokładnie taklą samą jak szerokość dyszy.
    PW ma być z przed palnika - czytaj co do ciebie napisałem a nie mitu bzdury wypisujesz na które ci odpisywać muszę.
    Mniej więcej bez palnika i ściany frontowej wnęka tak by wyglądała : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=429969 .
    Kiedy dotrze to do ciebie, że miejsca nie ma wiele.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Krzych 13.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	434571  

  4. #3364

    Domyślnie

    Bo mam wąski komin 14x14. - Ale za to wysoki. I masz tutaj to do tego : https://forum.muratordom.pl/showthre...amsu-pl-i-Ryni .
    PW z przed palnika będzie za mało i się zapcha żarem popiołem. - do zmniejszenia rusztu jeszcze przed palnikiem nie doszliśmy, wiec nie panikuj – o szczelinie też nic nie odpisujesz, więc skąd mi wiedzieć jak ona ma wyglądać. Do tego tu dochodzi grubość ściany frontowej, bo można by było zrobić ją z pełnej cegły - by wychodziła przed podłogę i w tedy by można było taka szczelinę zrobić jak ma Ryni.
    No przecież ci mówię, że miejsca nie ma wiele. - Dlatego do tego co jest trzeba się dostosować.
    A ściana frontowa ma być gdzie? - Jak to ze ścianami frontowymi bywa z frontu czyli wnęka już jest - trzeba w nią tylko płytkę lub cegłę z otworem włożyć - by wnękę zamknąć i gotowe.
    To w tą wnękę mam wstawić takie łuki – jak w dyszy łuk wytniesz diaxą – super będzie z łukiem - ale wystarczy kwadratowa w której wejście dookoła będzie z fazowane.
    - jak w MPM – gdzie po za przegrodą Piecucha w mpm-ie łuk w dyszy widziałeś.
    - i daszek nad nimi tak? - Daszek będzie dużo wyżej – coś wychodzi – na podwójnej wysokości dyszy.

    Zacznijmy tak : podłoga cała płytka i dwa kawałki - na środku cała płytka i po bokach kawałki by do szerokości się dopasować.
    Z tyłu na końcu tej całej płytki - ma stać pionowo kolejna cała płytka jako plecy komory mieszającej.
    Od rusztu go przegrody w palenisku masz 210 mm - podłoga - 32 mm - ściana frontowa z dyszą - 115 mm - razem 147 mm. Trzeba będzie dociąć jeszcze pasek o wysokości 63 mm by otrzymać wymiar 210 mm.
    Dlatego też na plecki w komorze dopalające będzie trzeba też pasek dociąć na coś 32 mm albo na podłodze komory mieszającej stawiać płytki pionowo na wysokość coś 147 mm - tak by daszek nad dyszą się wznosił.
    Ułóż na podłodze lub stole płytki by ten kąt zobaczyć - nie musi być bardzo ostry - dobrze by było jak by mniej więcej pasował do całości.
    O bokach pisać nie muszę, że muszą zamykać komorę mieszającą i wypełnić przestrzeń między rusztem a przegrodą.

    Pamiętaj o tym, że to musi być rozbieralne tak by można było to czyścić - i nie tylko komorę mieszającą, bo tu przez ten otwór nie będzie problemu popiół wyciągnąć ale z tyłu za płaszczem już będzie problem. Dlatego jak front będzie wyjmowany - to i daszek będzie można włożyć i boki z popiołu uprzątnąć. Dostępu od góry za przegrodą żadnego nie masz, więc jedyną droga jest dostęp od frontu.

    Jeszcze jedno do obliczeń weź sobie wymiary z materiału tak by jak najmniej cięcia i szlifowania było - jak kwadraty będą trochę prostokątne trudno – jakoś to tam będzie.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 13-09-2019 o 20:13

  5. #3365
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Dobrze samsu idzie
    Mam pytanie ws kotła ale do innego miejsca niż omawiasz.
    W "palniku szamotowym" chyba potwierdzają, ze jeśli zablokować ruszt od strony drzwiczek , to jest lepiej.
    To jest oczywiście taka "pierdółka" ale kocioł składa się właściwie z takich pierdół w różnych jego miejscach
    Jeśli jest lepiej, to świta mi od dawna , że ta komora nie powinna być kwadratem ale prostokątem.
    Czyli ścianę z drzwiczkami trzeba przybliżyć do ściany z palnikiem.
    Wiadomo nie jest z plasteliny ten kocioł ale można to uzyskać układając cegły.
    Mamy dwie możliwości: murujemy od strony drzwiczek albo od palnika.
    Jakby było moje , to najpierw bym spróbował od palnika

  6. #3366

    Domyślnie

    Zmiejszanie rusztu niet – ruszt – ruszt wiesz co to jest, więc mi tu się ładujesz z komorą paleniskową. Komora ma zostać jak jest – ruszt – spód komory paleniskowej będzie trzeba zmniejszyć – by powietrze szło przez szczelinę i ruszt do palnika i przez ruszt w paliwo.
    Z tyłu na stojąco są 3 płytki szamotowe na stojąc wypełniają całą tylną ściankę. - co mi do tego jak miałeś.
    Zfrezowane kwadraty czyli co? - Czyli coś w podobnie jak u Piecucha dookoła lub jak w mpm-ie po bokach.
    Nie wiem o jaką szczelinę PW Rangera ci chodziło miałem tylko ten ruszt Przedpalnikowy i między palnikiem a rusztem ciągneło sobie PW. - To po chlerę wypisujesz o tym głupoty – lepiej bym ci tego nie odnalazł.
    Jakie mają być wymiary tej szczeliny piecucha? - Na razie palnik z komorą mieszającą trzeba ogarnąć – szczelina później.
    U mnie trzeba dużo PW np. do biomasy zrembki igieł. - Będziesz miał do wszystkiego ile będzie trza.
    W orginalnym MPM są takie dwa łuki do zawirowywań płomienia. - Ja ci nie proponuję mieszacza jak w mpm-ie – bo ani miejsca na to nie ma ani nie masz czym tego zrobić acz jak jesteś w stanie ryć w płaszczyźnie cegły diaxem by się w nią zagłębić - mpm-owski mieszacz możesz sobie zrobić.
    Boczne ścianki w palniku zrobić z 6cm czy 3cm szamotu? - Se policz jak ci wychodzić będzie bo ; jak na zdjęciach widać – od góry wychodzą prawie kwadraty tylko na podłogę z boku trzeba będzie na szerokość dociąć kawałek - co widać w miejscu kartki pod którą jest ten czarny kawałek i od frontu tak by to wyglądało. Daszek musi być na płasko, żadne wzniosy w grę nie wchodzą i będzie trzeba poziom wyrównać tak by był równy i pełny dookoła.
    O jakim PW za palnikowym piszesz - może wywal podłogę w tedy będziesz miał przed - w - i za palnikiem - Tylko przed palnikiem ma być..

    Bogusławie jak najbardziej, że masz racje ale jak nadmieniłeś, kocioł nie z plasteliny a że i do bio-paliwa więc komory paleniskowej nie wolno mu zmniejszać.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10315.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	434580   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10317.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	434581   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10319.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	434582  

  7. #3367

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A może PW dać w dysze palnika (jak kiedyś Dikij Petjia robił).
    Załącznik 434586
    Niczym się nie zapcha.
    DP to jest palnik czy Marcusia312 - niby szczegół nie wielki ale różnica zasadnicza.


    By się z koniem nie kopać, zwłaszcza,że z materiału wychodzi prawie jak raz 64 + 230 + 64 = 358 mm, a to co dociąć będzie trzeba, to pierdoły, więc może tak jak na foto widać : trzy daszki : 70 mm na środku i po 32 mm na bokach.
    Lepsze kwadraty wychodzą a jak będzie do kitu, to będzie trzeba wstawić na boki paski i będzie jeden daszek, w prawdzie zasada kwadratów zostanie naruszona ale jak by nie było, to i tak trzeba będzie to sprawdzić i w razie co poprawić.

    Nie zapominaj o tym jeszcze – że miałeś sprawdzić jak to by śmigało na starym palniku ale ze zmniejszonym otworem wlotowym, tak że jak by co – przestrzeliłeś sobie pierwsze kolano.

    Te szamotki z tyłu - a daszek na czym chcesz oprzeć - one są za wysokie do tego wszystkiego - podłogę dociąć można boki tak samo a daszki - docisnąć do pleców i z przodu przycisnąć dociętym paskiem - to się raczej nie uda - ale nie ja będę to robił więc możesz próbować.
    Zwłaszcza, że 32 + 115 + 64 = 211 mm.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10325.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	434589   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10322.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	434590   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10324.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	434591  

  8. #3368

    Domyślnie

    No przecież ci piszę na na starym gruzie na zmniejszonym otworzę kopciło do kotłowni (nie dało się otworzyć drzwiczek), kopciło z komina, grzać nie chciało. - torba mnie boli co jak ci na starym gruzie chodziło – dostałaś do ręki i to kilak razy „Rozpalanie Ds-a”, więc jak i to dla ciebie jest zbyt skomplikowane – wyślij do kotłowni matkę z tym albo szwagra – na pewno sobie z tym poradzą, wszak pisałeś tylko patrzą byś kotłownie opuścił i w tajemnic przed tobą po swojemu kocioł prowadzą.
    To daszek się będze trzymał tak, że z tyłu będą dwie cegły na leżąc i jedna wycięta. - Z kupy cegieł ja mogłem wyciągnąć swoje szamoty by z nich palnik dla ciebie składać a ty co mi tu wypisujesz, że nawet dupska ci się nie chce ruszyć by zacząć swoje szamoty zgodnie z moimi zaleceniami układać i co mi jeszcze napiszesz, że cię nie stać by sobie dosłownie za parę złoty kupić : winkiel, tarczę diamentową którą szlifować by było można, jakiś kamień do szlifierki stołowej by można było nim docierać, otwornicę oraz że se nie zrobisz do mierzenia w kotle kątów - czegoś podobnego do cyrkla z cienkich płaskowników albo starych brzeszczotów.

    U mnie opłomenki są pod kątem do rusztu a rusz jest pod kątem do ściany frontowej kotła – grawitacja – kumasz – jak wodę by z niego spuścił – wszystko po spadzie by z niego uszło a u ciebie jak to wygląda – patrzyłeś na to : poziomnicą, winklem albo metrówka - czy może szamoty siekierą nabijałeś do starego palnika, bo po dokładnym docięci wejść ci nie chciały.

    Zamieniamy się rolami, teraz ty będziesz cegły przekładał i je do kotła układał a zadanie masz takie – co do szerokości wysokości – palnik mniej więcej został określony ale teraz nad głębokością trzeba się pochylić, bo : przegroda wodna ma 40 mm grubości i od pierwszej krawędzi do tylnego płaszcza jest 150 mm i dalej 110 mm – podłoga na 115 mm jest liczona, więc tu wychodzi ściana frontowa z dyszą 64 mm i na tej podłodze by trzeba było ją zwiesić – tak by do góry przegroda szamotowa zakrywała przegrodę wodną kotła a od dołu dzięki temu powstanie wnęka pod wysuniętą przegrodą szamotową jak raz na szczelinę Ryni.

    A teraz – DO ROBOTY – czekam na rysunki i foty oraz opisy do tego.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 18-09-2019 o 20:25 Powód: język

  9. #3369
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Robota nie zając - nie ucieknie.
    Róbta a garb sam wyrośnie.
    Robota , to głupota

  10. #3370

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Robota nie zając - nie ucieknie.
    Róbta a garb sam wyrośnie.
    Robota , to głupota
    „Sie” - może byś opamiętał co – czy mam zacytować z tego co napisałeś do tej pory a może na korespondencje mam się powołać o której Ranger pisał u siebie – skąd ta zmiana frontu u Ciebie – czyż by zaczęły wychodzić intencje ukryte – pytanie jakie, bo u Rangera też pisałeś.

  11. #3371

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Robota będzie za tydzień bo dzisiaj nie mam czasu.
    Ściana frontowa może wystawać przed przegrodę
    Nie ma problema – szamoty wróciły na swoje miejsce – a za nim to się stało – dokonałem kolejnego odkrycia a mianowicie takiego, że nawet głębokość wychodzi z materiału czyli nie jako jest ten kocioł stworzony pod ten palnik ale skoro jak napisałeś – tak więc – przestrzeliłeś sobie drugie kolano. Nie pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10327.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	434592  

  12. #3372
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    „Sie” - może byś opamiętał co – czy mam zacytować z tego co napisałeś
    To było do mtedeusza by się nie obijał.

  13. #3373

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    robota będzie za tydzień bo dzisiaj nie mam czasu.
    ściana frontowa może wystawać przed przegrodę
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    czyli co palnik będzie pasować ?
    Szczelina pw będzie piecucha bo dobrze działa.
    i ( . )

  14. #3374
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    @mtdeusz;
    U mnie trzeba dużo PW np. do biomasy zrembki igieł.
    Bez analizatora spalin nie dacie rady - kolor płomienia to za mało.
    Najważniejsze to wprowadzić spaliny w ruch wirowy czyli wydłużyć drogę spalin nie zmniejszając ich prędkości.

  15. #3375

    Domyślnie

    By załączniki nie przepadły i było je widać tak jak zostały załączone.
    No niestety - załączniki na FM-ie - przestali wyświetlać - mafia - normalnie mafia.
    Zmieniać tego nie będę, bo raz załączniki są wyświetlane a raz nie, więc nie wiadomo na czym, to skończy się.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 18-09-2019 o 10:45

  16. #3376

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    No przecież się wyświetlają.
    W Google obrazach też - wiesz.

  17. #3377
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Jakby glina była sypka to też można użyć.
    Wszystko co stwardnieje przestaje być dylatacją

  18. #3378
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Popiół jest OK

  19. #3379
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    @Bogusław_58;
    Jeśli chodzi o popiół.
    To zastałem po wyczyszczeniu komina:

    Na zdjęciu widok wnętrza komina po rocznym użytkowaniu (zima CO/CWU + lato CWU)
    Ostatnio edytowane przez Wiktor626 ; 21-09-2019 o 12:45

  20. #3380
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Dobry ciąg
    no i brak skutecznego "odstojnika"przed kominem.

Strona 169 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony