dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 123
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Krzysztof Lis2.Jeżeli przez nieszczelności do budynku dostaje się lodowate powietrze, to siłą rzeczy wychładza konstrukcję i izolację. Przy nieszczelnym budynku strony nawietrzna i zawietrzna,będą się zmieniały w zależności od kierunku wiatru.W związku z czym kondensacja wilgoci będzie nieunikniona.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Izolacja komina poprawi tylko jego ciąg. Jeżeli dom jest nieszczelny,żadne klapki kierunkowe nic nie dadzą .Podstawą jest szczelność konstrukcji.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Izolacja komina poprawi tylko jego ciąg. Jeżeli dom jest nieszczelny,żadne klapki kierunkowe nic nie dadzą .Podstawą jest szczelność konstrukcji.
    klapki zapobiegna przedostawaniu sie zimnego powietrza do wnetrza.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Klapki to półśrodek.Należy znależć przyczynę powstawania ciągu wstecznego.Lepszym rozwiązaniem od klapek będą nasady kominowe,poprawiające ciąg w wietrzną pogodę.

  5. #25

    Domyślnie

    zgadzam sie co do nasad
    ale sadze ze problemem autora jest nie tyle ciag, a zimny dom
    sadze ze glownym problemem sa nieszczelnosci w konstrukcji, uszczelniajac gniazdka, usunal czesc przedmuchow do pomieszczenia, ale nie do wewnatrz sciany
    moim zdaniem autor tematu powinien sie koncentrowac na zapobieganiu utraty cieplego powietrza (juz nagrzanego) z domu, tak dlugo az nie zacznie miec problemow z kondensacja w srodku
    dlatego proponuje te nieszczesne kraki, ktore mozna regulowac

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Koledzy wiec tak:

    Po uszczelnieniu wszystkich otworow w scianach, zauwazylem ze z wentylacji mniej dmucha, ale nie wiem czy jest to spowodowane tym ze nie ma wiatru czy cos pomoglo

    Od wczoraj zakleilem wentylacje w salonie i kuchni jak pisaliscie i dzisiaj zauwazylem ze w kuchni przy gotowaniu pojawily sie male krople na oknie, ale tylko w kuchni.

    Zapomnialem jeszcze o waznej rzeczy....
    Mam w salonie na scianie wewnetrznej komin do ktorego w przyszlosci bedzie podlaczony kominek i zapomnialem ze moj wykonawca wycial dziure w kominie pod kominek i tak zostalo to nie uszczelnione niczym tylko zakryta plyta gipsowa w ktorej zostala wycieta dziura, aby wiedziec gdzie jest podlaczenie.
    Szpecila mi ta dziura dlatego w lato zawiesilem na niej obrazek i dlatego calkiem o tym zapomnialem
    Do tego poprowadzona rura z zewnatrz do swiezego powietrza do kominka, ktora w domu zostala zakryta panelami i dlatego rowniez o niej zapomnialem
    Rura nie byla w zaden sposob zamknieta i powietrze napewno przez nia przeplywalo...

    Sory za zamet ale naprawde o tym zapomnialem.

    Czy temperatura tak spada jak wczesniej bede mogl napisac dopiero po weekendzie.

    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    dobrze ze sobie przypomniales

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Mam do Was jeszcze pytanie bo jedna rzecz nie daje mi spac, a mianowicie w salonie mam schody na pietro, nad schodami mam okno i zauwazylem ze jak wejdzie sie na schody lub pod to czuc podmuch powietrza i roznice temperatur. Dmucha do tego stopnia ze rusza sie firanka na tym oknie... Okno sprawdzilem i jest szczelne czego to moze byc jeszcze wina? Czy jest to normalna rzecz? Schody sa otwarte na caly salon i parter, wiec moze cieplejsze powietrze idzie do gory na pietro? Na gorze rowniez zlikwidowalem przemuchy z kontaktow.

    Dodam ze na pietrze jest zimniej ok 2 C niz na dole.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Mam do Was jeszcze pytanie bo jedna rzecz nie daje mi spac, a mianowicie w salonie mam schody na pietro, nad schodami mam okno i zauwazylem ze jak wejdzie sie na schody lub pod to czuc podmuch powietrza i roznice temperatur. Dmucha do tego stopnia ze rusza sie firanka na tym oknie... Okno sprawdzilem i jest szczelne czego to moze byc jeszcze wina? Czy jest to normalna rzecz? Schody sa otwarte na caly salon i parter, wiec moze cieplejsze powietrze idzie do gory na pietro? Na gorze rowniez zlikwidowalem przemuchy z kontaktow.

    Dodam ze na pietrze jest zimniej ok 2 C niz na dole.
    Twoje schody to kanal powietrzny parter - pietro, to nie wina tylko prawa fizyki

  10. #30

    Domyślnie

    co do temperatury, mysle ze duzy w tym udzial ma dach, sprobuj nad schodami zamontowac wiatrak zeby bardziej rownomiernie rozprowadzic cieple powietrze

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Ale czy te podmuchy powietrza i ruszajaca sie firanka jest normalnym zjawiskem?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Ale czy te podmuchy powietrza i ruszajaca sie firanka jest normalnym zjawiskem?
    cieple powietrze unosi sie do gory z parteru na pietro
    gdy spojrzysz na firanke nad grzejnikiem tez zobaczysz takie falowanie (jesli masz grzejnik)

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Z tym wentylatorem to trochę przesadziłeś . Skoro na górze jest o 2 oC zimniej mimo ruchu powietrza w klatce schodowej do góry, to znaczy ,że straty ciepła na piętrze są bardzo duże.Należy szukać nieszczelności na piętrze i je likwidować.

  14. #34

    Domyślnie

    jesli do mnie, to napisalem wiatrak nie wentylator
    takie smigielko, ktore kreci sie i rozprowadza powietrze bardziej rownomiernia
    co do nieszczelnosci, napisalem juz ze mim zdaniem to dach, jest glownym powodem oziebienia

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Na dachu blachodachowka - laty, kontr laty - wiatroizolacja - nieocieplony stryszek - na stryszku podloga z desek - welna 23 cm - paroizolacja - plyty gk

    Na pietrze dwa pokoje z lukarnami i w tych pokojach jest zajzimniej

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Jeden ciort wiatrak,czy wentylator, efekt ten sam, lekka przesada.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Jeden ciort wiatrak,czy wentylator, efekt ten sam, lekka przesada.
    nie wiesz co mowisz

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Na dachu blachodachowka - laty, kontr laty - wiatroizolacja - nieocieplony stryszek - na stryszku podloga z desek - welna 23 cm - paroizolacja - plyty gk

    Na pietrze dwa pokoje z lukarnami i w tych pokojach jest zajzimniej
    jesli masz, a sadze ze tak standardowa konstrukcje to na laczeniach sufitu i scian , na poddaszu masz mocno niedoizolowana sciane
    taka lukerna to zakala, na 2 m2 powierzchni ma 10m2 zewnetrznych scian i mnostwo zalaman
    23 cm na suficie to nie jest zadna rewelacja, przy niezbyt dokladnym zaizolowaniu duzo tracisz ciepla
    moim zdaniem moda na poddasza to niezbyt madry sposob na budowanie ( nowego) domu
    niewielka oszczednosc, duzo klopotow
    koszt dolozenia 1.0 - 1.5 m sciany nie jest ogromny

  19. #39

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ceiling_fan.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	5,0 KB
ID:	99442

    tu jest ten wiatrak o ktorym mowilem

  20. #40

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ceiling-wall1.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	99449

    to jest miejsce gdzie mozna duzo stracic ciepla

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony