dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zacznij nawozić, to sam się z czasem zagesci. Dosiewać należy tą samą mieszankę, która była siana pierwotnie
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-04-2014 o 18:11

  2. #42

    Domyślnie

    Jeszcze chciałbym zapytać, kiedy najlepiej wykonać tę operację i przy jakich temperaturach. Dzięki za odpowiedź

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Masz system nawadniania. termin siania nie ma specjalnego znaczenia, o ile nie sa to mrozy.

  4. #44

    Domyślnie

    witam -koledzy mam pytanie też chcę dosiać trawę na trawnik istniejący i teraz nie wiem jak zrobić jakieś bruzdy małe żeby nasiona trawy się w ziemi a nie na starym trawniku i 80% się nie przyjmie -powiem że weltykuratorem właśnie przejechałem ale w jednym miejscu jest fajne ponacinany a w 10 miejscach bardzo słabo a jak go puściłem niżej to naże weltykuratora działały jak napęd i szybko jechał a nie nacinał- więc jak dosiać trawę na istniejący trawnik? dzięki za odp z góry

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yurec

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    233

    Domyślnie

    Noże trafiły na opór to ciągnęły, trzeba hamować. No, bruzdy wycina właśnie wertykulator.. nie zauważyłeś ich?
    Można zwertykulować trawnik, wygrabić siano, rozsiać trawę i przejechać wertkiem w poprzek

  6. #46

    Domyślnie

    Prosze o pomoc, załózmy że juz mam dobrze zwertykulowany trawnik i sa puste place- pytanie techniczne -jak dosiewać -czy sypać prosto z siewnika po tej wertylulacji na wzruszoną troche wertykulatorem glebę i czy potem zwałować i podlać i czekać czy na te puste place porządnie zryte nasypac nasion , przykryć ziemią , zwałować i czekać czy jak . jestem z a tym pierwszym -bo jak mam nasypać ziemi to wiele taczek ziemi pójdzie bo mam 30 arów trawnika.
    czy pierwszy sposób będzie skuteczny
    Dla chcącego nic trudnego!

  7. #47

    Domyślnie

    Wysiej choćby ręcznie, tylko pamiętaj o dobrym wymieszaniu nasion. Ja niczym nie przykrywałem, tylko zagrabiłem w różne strony, żeby lekko nasiona przemieszać z ziemią. Robiłem to na wiosnę i teraz trawa bujna jak na wimbledonie

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony