dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 57
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.128 z 1128
  1. #1121

    Domyślnie

    @M.A.G nie wiedziałem, że wykorzystujesz też zdjęcia swojego domu komercyjnie
    https://allegro.pl/oferta/wideodomof...ton-7904263034

  2. #1122
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    @M.A.G nie wiedziałem, że wykorzystujesz też zdjęcia swojego domu komercyjnie
    https://allegro.pl/oferta/wideodomof...ton-7904263034
    Owszem, ale pod warunkiem że ktoś poprosi o udostępnienie Pan dostał odpowiednią wiadomość i dzień później wprowadził korektę w swojej aukcji

    Dawno nie pisałem i pewnie dalej by tak było.... ale...

    No właśnie ale...

    Spisałem liczniki i delikatny szok. Nie spisuję już codziennie, staram się raz na miesiąc pospisywać wszystko. I największe zaskoczenie przy nCO. Poniżej zestawienie:
    Styczen 1302
    Luty 898
    Marzec 495
    Kwiecień 0
    Maj 0
    Czerwiec 0
    Lipiec 0
    Sierpień 0
    Wrzesień 0
    Paźdzernik 1,2
    Listopad 402
    Grudzień 931
    Razem: 4031 kWh

    Zeszły rok to 5261 kWh. Różnica to 1230 kWh czyli niej więcej tyle ile zużywamy przez miesiąc w zimie w dość niskich temperaturach. Bez dwóch zdań robi nam się cieplej na tym padole ale zauważam to również w pracy - rośliny po prostu wariują a i sezon niestety wydłużył mi się z 9-10 miesięcy do 12 :/
    Najzwyczajniej w świecie podniosła się srednia temperatura bo uzsk ze słońca jest tylko nieznacznie większy niż rok temu.


    Udało się wreszcie po długich bojach zakończyć temat elewacji i tynku ozdobnego. W sumie długo nie było wiadomo co na ścianach wyląduje, czy będą jakieś wstawki z drewna, kamienia itp. Koniec końców cały dom został pokryty białym tynkiem. I kolejny raz okazało się że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Dużo kosmetyki - typu wpuszczenie profili LED w podcienie, dopracowanie węgarków itp. i w końcu dom wygląda jak miał wyglądać.

    Powstała druga część ogrodu warzywnego - ozdobnego.



    Polecam każdemu. Ziemniaków wystarczy nam do wiosny Generalnie fajnie zagospodarowana przestrzeń i jest z tego wymierny uzysk.

    Doszedłem również do ideału z trawnikami. Są nie chwaląc się w takim stanie, że większość klientów je oglądających pyta czy można na to wejść



    Ale to co musiały przejść żebym ja mógł przetestować wszystko co chciałem żeby nie robić tego u klientów zakrawa na znęcanie się Niektóre fragmenty ciągle są doświadczalne ale większość jednak już nie .


    Druga część działki doczekała się również robota koszącego. Nie wyobrażam już sobie takiej ilości koszenia w tradycyjny sposób

    Na koniec dodam że coraz większymi krokami zbliża się czas nowej budowy jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to znów postanie coś nieszablonowego. Trzymajcie kciuki.

    Pozdrawiamy M.A.G.i
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  3. #1123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej M. A. G.
    zużycie rewelacja, ja też nie narzekam.. Ogród masz piękny ale w końcu to Twoja praca
    ja na trawnik nie mam szans ale z wazywniakiem działam ostro.
    Czekam z niecierpliwością na nową budowę bo jestem pewny że znów będzie to kopalnia wiedzy i inspiracji.
    Pozdrawiam
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  4. #1124
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Andrzej genialne! taki właśnie planuję, jednak muszę przekonać piękniejszą połówkę, bo wg niej warzywniak to paskudztwo nie pasujące do nowoczesnego ogrodu, tym bardziej że mamy wjazd od południa
    Wpraszam się na oglądanie w lecie
    Jaką elewacje zrobiliście?
    Ostatnio edytowane przez dzinks0 ; 08-01-2020 o 19:38
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

  5. #1125

    Domyślnie

    Fantastyczny ogródek warzywny - i wygląda elegancko i spełnia swoje założenie Brawo
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  6. #1126
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Hej M.A.G

    Napisz cos wiecej o swoich walkach z trawnikiem.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  7. #1127

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Na koniec dodam że coraz większymi krokami zbliża się czas nowej budowy jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to znów postanie coś nieszablonowego. Trzymajcie kciuki.
    Super dom i powodzenia w kolejnych projektach.

    Chciałbym zapytać jak w perspektywy tych kilku lat oceniasz te podłogi jakie posiadasz?
    Czy masz jakieś uwagi i czy zrobiłbyś je jeszcze raz?
    Masz może jakieś zdjęcia po kilku latach użytkowania?


    Pytam ponieważ sam takie rozważam, ale mam pewno wątpliwości - gównie chodzi mi o trwałość.
    Czy rzeczywiście nie rysują się, nie przebarwiają i nadal wyglądają tak samo dobrze bez zabiegów pielęgnacyjnych?

  8. #1128
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Dziś kilka zdjęć jakie udało się wykonać naszemu architektowi. Fot. Bogusław Barnaś BXBStudio









    Cześć, dziennik zapowiada się ciekawie i mam zamiar przeczytać od deski do deski, zanim to zrobię to szukam informacji jak po tych kilku latach sprawuje się żywica poliuretanowa? Ząb czasu ją mocno nadgryza czy się stawia dzielnie?

Strona 57 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony