dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    JA wynająłem mieszkanie, bo ludzie byli z daleka.
    Ale na wiosnę już go nie będę miał i co?
    Mam ich wziąść do domu?
    Horror-mieszkam w bloku!
    Co robilście? Jakieś przyczepy?(ich jest 5-cioro)

  2. #2

    Domyślnie

    rozsądnymm wyjściem jest kupno barakowozu lub przyczepy kempingowej.Możesz też sprawdzić ile kosztuje wynajęcie pokoju w hotelu robotniczym-tak tak, funkcjonuje jeszcze taki relikt,może nie wszędzie ale np. we Wrocławiu są.Ale właściwie dlaczego masz zapewniać zakwaterowanie?Może jeszcze wikt i opierunek?baba

  3. #3

    Domyślnie

    Uważam, że nie powinieneś zaprzątać sobie tym głowy. Dzisiaj wykonawcy sami dbają o te sprawy. Zajmij się raczej przygotowaniem frontu robót dla nich. No chyba, że nie chodzi o robotników z Polski, a z takimi to radzę uważać.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    beata

    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    moi pracownicy, było ich trzech , mieszkali wprzyczepce kempingowej, którą kupiliśmy tylko na sezon, w przyszłym roku zamierzamy ją sprzedać. Nie narzekali, a budowa była pod stałą kontrolą.
    Pozdrawiam

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marawik

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja wypożyczyłem dla górali namiot wojskowy łóżka i materace.

  6. #6

    Domyślnie

    Może ktoś z Was mieszka w Warmińsko - Mazurskim i ma do odsprzedania barakowóz albo coś w tym stylu?

  7. #7

    Domyślnie

    W domu sąsiada, który miał stan surowy zamkniety. Pożyczył butlę gazową, prąd, prowizoryczne łóżka. Kosztowało średnio 100 zł/osobę/miesiąc (sezon 2000).

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    nasza ekipa prawdopodobnie będzie mieszkać w drewnianym baraczku, który sama wybuduje, i który zostanie potem u nas na różne graty, póki nie będzie gospodarczego.
    podobno ma to wyjść tanio, hmmm, zobaczymy,,,

    [ekipa cześciowo rodzinna, więc my musimy się martwić o ich nocleg]

  9. #9

    Domyślnie

    Jakie są Wasze doświadczenia z ekipami "nie z Polski", bo krążą sprzeczne opinie?

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam w tej chwili Ukrainców i na razie, podkreslam na razie jestem zadowolona. Sa dosyc dokladni, nie udalo mi sie ich dotychczas przylapac na piciu. Mysle ze sa moze ciut tansi ale nieznacznie.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Dużym plusem ekipy przyjezdnej jest to, że dniówka u nich nie trwa 8 godzin. Pracują od świtu do zmroku (no bo jak mówią nic innego nie mają do roboty". Co do alkoholu to w przypadku moich ekip - pozwalali sobie tylko miejscowi.
    Zakwaterowani byli u sąsiada gdzie było pomieszczenie z niekrępujacym wejściem. (płaciłem za ich nocleg jakieś drobne pieniądze + pościel). Wyżywienie na mojej głowie a ściślej żony i teściowej.

    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Odświeżam temat.
    Mam na kilka dni ekipę górali (niestety poprawki dachu ).
    Wpadłem na pomysł zakwaterowania ich w samochodowej przyczepie kempingowej użyczonej przez szwagra. Chętnie zgodzili się.

  13. #13

    Domyślnie

    ja nocuję robotników w domu sąsiada/teścia na werandzie. Teść ma za to obstawę na noc. Jak wyjeżdża ma pilnowanie chałupska za darmo.

    koszty to:
    1. telefon (teść nie wyłączył w tym pomieszczeniu) -goście wydzwonili na komórki około 100pln (mają pop-y)
    2. ogrzewanie farelką (mój prąd około 200 pln za 2 miechy)
    3. gotują na gaz (swój)
    4. woda - zużyli 4m3 wody a grosze
    5. jedzą za swoje jak sobie przygotują
    6. picie zakazałem (kurcze uśnie
    7. śpią na łóżkach polowych lub ostatnio na styropianie FS12 (na paczkach) - sprawdzałem sam - mają wygodnie


    nie jest źle. za pijaństwo na budowie ganiam, i wyrzucam na zbity pysk.
    ________________________
    U mnie problemem nie jest zakres robót a czas i pieniądze......

  14. #14

    Domyślnie

    Odświeżam ten wątek bo mamy od 15.09.03r. ekipę górali na budowie na trzy tygodnie bedą spali, no właśnie chyba w garażu oni mówią że ok może być garaż
    ale ja mam mieszane uczucia

  15. #15

    Domyślnie

    Siewonka,
    Z czym są związane Twoje mieszane uczucia? Jeśli z warunkami jakie oferujesz, wydaje mi się, że nie musisz ich mieć. Takie rozwiązanie jest często praktykowane. My kwaterujemy ekipę w piwnicy domu, w którym mieszkamy (a jest to działka sąsiednia do naszej).
    Ekipy są przyzwyczajone do takich warunków i raczej nie wymagają większych luksusów.
    Jeśli już mieszkasz w domu i nie chcesz go dzielić z obcymi osobami, to zupełnie inna sprawa. Ale w tej kwestii to pewnie najlepiej sama sobie odpowiesz...

    Alternatywą może być barakowóz, ostatnio była nawet oferta na forum:
    http://www.murator.com.pl/forum/view...ht=barakow%F3z.

    Tomek

  16. #16

    Domyślnie

    Odświeżam temat.
    Mamy w umowie zakwaterowanie ekipy.
    Na dzialce na której się buduję jest stary dom do rozbiórki. Warunki takie sobie (moi rodzice mieszkali tam jeszcze w zeszłym roku).
    *Jest ogrzewanie - piec kuchenny podpięty pod grzejniki, ale wymagane jest palenie w tym piecu drewnem. Mamy go sporo po wycince drzew z działki.
    *Do tego dochodzi problem z toaletą. Rury z 1920 roku są troszkę przepchane i o ile woda z prysznica spływa Ok to reszta nie do końca wiec na poważniejsze wyprawy mozemy zapewnić tzw "wychodek".
    * Na pięć osób (w porywach może więcej) są dwa pokoje + kuchnia i łazienka
    *Niby nie ma tego w umowie ale planujemy dowozić raz dziennie jakąś zupę z wkładką i chleb.
    Mam obiekcje czy takie warunki są OK.
    I jak ze sprzątaniem, praniem pościeli?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabyrm
    Odświeżam temat.
    Mamy w umowie zakwaterowanie ekipy.
    Na dzialce na której się buduję jest stary dom do rozbiórki. Warunki takie sobie (moi rodzice mieszkali tam jeszcze w zeszłym roku).
    *Jest ogrzewanie - piec kuchenny podpięty pod grzejniki, ale wymagane jest palenie w tym piecu drewnem. Mamy go sporo po wycince drzew z działki.
    *Do tego dochodzi problem z toaletą. Rury z 1920 roku są troszkę przepchane i o ile woda z prysznica spływa Ok to reszta nie do końca wiec na poważniejsze wyprawy mozemy zapewnić tzw "wychodek".
    * Na pięć osób (w porywach może więcej) są dwa pokoje + kuchnia i łazienka
    *Niby nie ma tego w umowie ale planujemy dowozić raz dziennie jakąś zupę z wkładką i chleb.
    Mam obiekcje czy takie warunki są OK.
    I jak ze sprzątaniem, praniem pościeli?
    Mysle, że warunki ok. Ekipy są przyzwyczajone do gorszych ( przyczepa kempingowa, wtedy mi ich szkoda, ale cóż, wiedzą, na co się godzą) Najważniejsze, zeby ciepło było i sucho. Palić muszą sami - moi mieszkali w podobnych warunkach, jak im się chciało chwilę wcześniej wstać to palili, a jak nie to nie, ale to już ich wybór. Sprzątać powinni zdecydowanie sami. Do mnie ekipa przyjechała ze swoją pościelą.

    A czemu ten watek w psychologu

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek
    JA wynająłem mieszkanie, bo ludzie byli z daleka.
    Ale na wiosnę już go nie będę miał i co?
    Mam ich wziąść do domu?
    Horror-mieszkam w bloku!
    Co robilście? Jakieś przyczepy?(ich jest 5-cioro)
    Myślałam bobiczku, że Cie wysiedlili z chałupy
    I dopiero jak spojrzałam na date wpisu to zrozumiałam

  19. #19

    Domyślnie

    Dode dzieki za info. Dzis ogarnęłam "chatę" jeszcze upewnię się telefonicznie w kwestii pościeli.
    Pozdr

  20. #20
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek
    Co robilście? Jakieś przyczepy?(ich jest 5-cioro)
    Pięcioro powiadasz.
    To faktycznie, któreś z nich musi mieć kłopot z partnerem.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony