dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 78
  1. #1

    Domyślnie utwardzanie drogi - utwardzenie drogi gruntowej, żużel czy kruszywo, zrobienie drogi

    Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z utwardzaniem drogi gruntowej (ponad 100m):
    a) jakimi sposobami to zrobić ?
    b) co się najbardziej opłaca ?
    Droga ma spdek więc trzeba zdaje się uwzględnić możliwość wypłukiwania "utwardzacza" przez wodę.

  2. #2

    Domyślnie

    Zainteresuj się jakimś np.dużym gospodarstwem ogrodniczym.
    Wiele firm czy małych przedsiębiorstw nie wie ci zrobić z pozostałościami żużla.
    To najtańsze wyjście.
    Tylko ma swoje minusy - kurzy się ździebko ..jak dociśnie się za mocno gaz w samochodzie.
    Ale za to na jesień nie zgubisz butów w błocku.

  3. #3

    Domyślnie

    jestem na tym samym etapie
    utwardzenie drogi 200metrow
    albo zuzel albo kruszywo np dolomit
    ale niestety pare tysiaczkow peknie
    cholernie drogi transport
    j23

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pabi

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1

    Domyślnie Odnośnie drogi

    Sam kupiłem działkę na uboczu, do której musiałem dokupić pas ziemi na zrobienie drogi. Problem jest taki, ze teren przez który będzie prowadziła droga jest przez łąkę, ze znacznym spadkiem do tego teren podmokły. Dodatkowo w połowie przyszłej drogi biegnie rów merioracyjny przez który ostro płynie strumień wody. Cały pas ma ponad 120m. Sam zastanawiam sie w jaki sposób zrobić drogę. Przypadkowo na wyjeździe majowym zobaczyliśmy prawie identyczną sytuację jaka ma miejsce u nas na działce. Jest to bdobry pomysł, nie będe się rozpisywał, mam zrobione zdjęcie, jeśli nadal potrzebny jest jakis pomysł, myśle że to zdjęcie może dać do myślenia.(mogę je wysłać e-mailem) Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć Pabi,

    proszę Cię o to tajemnicze zdjęcie na priva Mam 70 x 5 m do utwardzenia, na razie są tam koleiny i poplon do pasa

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też proszę o to zdjęcie jeśli łaska Musiałem przerwać roboty bo kamazy lgnęły po osie

  7. #7

    Domyślnie

    Ja trochę z pobocznym wątkiem, chociaż trochę wiem na ten temat, bo właśnie utwardziłęm 140 m tłuczniem...

    ... ale na tipo potrzebuję informacji w temacie:
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Dostawca wody i odbiorca ścieków "wlazł" na mnie i sąsiadów, że nienależycie wykonaliśmy drogę, gdyż...

    ... zlicował nam się poziom studzienki i drogi.

    Wcześniej wystawały 12 cm betonowe kręgi nad ziemią, a my na te 12 cm podsypaliśmy tłucznia... Teraz wystają tylko narzuty stalowe...

    Panowie twierdzą, że zalewa im oczyszczalnię "czarną" wodą i te kręgi mają wystawać te właśnie 12 cm...

    ... i teraz na nasz koszt chcą to podnosić... Dodatkowy wydatek i utrudnienia we wjeżdżaniu na posesję...

    Nie wiem, czy myśleli robiąc sieci, że będziemy jeżdzić po glinie?

    Czy wiecie coś na ten temat...
    Proszę o pośpiech, bo zaraz mam z nimi spotkanie.

    -----------------------------------------------------------------------------------

    Obiecuję, że odwdzięczę się odaqtkowymi informacjami, co jak funkcjonuje...
    Marcin proj. FIESTA MTM

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Żużel (zwany czasem szlaką) bardzo dobrze nadaje się do wysypania nawierzchni drogi, a poza tym po pewnym czasie utwardza się. Nie jest żadną tajemnicą że właśnie z żużla wielkopiecowego robi się cement hutniczy (CEM III).
    A jest to rozwiązanie tańsze niż tłuczeń.

  9. #9

    Domyślnie

    Należy tylko sprawdzić wpierw, czy ów żużel nie świeci w nocy .
    Ja jednak bałbym się takiej nawierzchni, a kurzy się z tego jak cholera...

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Świecenie żużla to trochę mit. Promieniowanie tła większe ma wypalona glina niż żużel wielkopiecowy.'
    A co do kurzenia się - dopóki się nie utwardzi to trochę się kurzy, potem wiąże się z woda i masz cementową drogę. No prawie cementową

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie Re: Odnośnie drogi

    Cytat Napisał Pabi
    Jest to bdobry pomysł, nie będe się rozpisywał, mam zrobione zdjęcie, jeśli nadal potrzebny jest jakis pomysł, myśle że to zdjęcie może dać do myślenia.(mogę je wysłać e-mailem) Pozdrawiam
    [email protected]

    dzieki

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Przypadkowo na wyjeździe majowym zobaczyliśmy prawie identyczną sytuację jaka ma miejsce u nas na działce. Jest to bdobry pomysł, nie będe się rozpisywał, mam zrobione zdjęcie, jeśli nadal potrzebny jest jakis pomysł, myśle że to zdjęcie może dać do myślenia.(mogę je wysłać e-mailem) Pozdrawiam
    Bardzo poproszę i dzięki
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  13. #13

    Domyślnie

    Miesiac temu utwardzalismy droge dojazdowa do naszego domu. Dzialke mamy duza, wiec bylo troche tej drogi do zrobienia (90 m), 5 metrow szerokosci.

    Droga najpierw byla korytowana na 50cm glebokosci, 5 metrow szerokosci. Wynajelismy do tego goscia z koparka JCB, korytowanie i rozwozenie ziemi zajelo pol dnia. Nastepnego dnia 2 duze Kamazy i jeden 20t MAN przywozily piasek hutniczy na podsypke, a nastepnie gruzo-beton. Kursow z tym towarem bylo 36! Po miesiacu moge stwierdzic, ze droga spisuje sie wysmienicie, jest pozadnie utwardzona (a grunt na dzialce to duza ilosc torfu, wiec jest miekko). To wszystko (piasek, gruz, transport, praca koparki) kosztowalo nas 11600. Drogo, ale i tak taniej niz by to robila firma, mialam jedna wycene na 24000!
    Zycze powodzenia i twardej drogi!

  14. #14

    Domyślnie

    Pabi, doszło. Dzięki .

  15. #15

    Domyślnie

    A Wy wszyscy swoje drogi tak utwardzacie? Ja od roku walczę z gminą o utwardzenie drogi gminnej (dojazdowa do mojej działki) i na razie mam obiecane w tym roku wysypanie gruzem i/lub leszem. Ciekawe tylko, kiedy... Póki co, wiosną wszelkie transporty na budowę grzęzły w błocie i wracały, skad przyjechały, co bardzo opóźniało prace Teraz też wystrczy, że popada i jest bagno. Rrrrrr....

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Pabi-dzięki wielkie.
    U mnie się nie sprawdzi . Za długa droga i przede wszystkim za stromo na takie rozwiązanie.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  17. #17

    Domyślnie

    Pabi ja też poproszę o maila ze zdjęciem
    Dzięki Pozdrawiam
    krzychu

  18. #18

    Domyślnie z tymi drogami to nie tak łatwo

    nie wystarczy nasypać żużlu czy też tłucznia - wszystko zależy od klasy gruntu rodzimego, zastosowania tzw.warstwy odsączającej, zagęszczenia podłoża i rodzaju stosowanego materiału. należy pamiętac o tym że lużny materiał zawsze będzie sie "rozjeżdżał"i dalej będziemy mieli na naszej drodze koleiny i nierówności . w wypadku nawierzchni luźnej polecam żużel wielkopiecowy granulacji 0 -40 . ciężkie cholerstwo ale zagęszczane przy zraszaniu wodą tworzy skorupę w którą ciężko po pewnym czasie wbiś kilof ( sprawdzone ) ale to regionalna sprawa okolice śląska - na podlasiu testuję teraz różnego rodzaju żwir - o efektach napiszę w niedalekiej przyszłości
    pamiętaj!!! pszczoła to nie biedronka!!!

  19. #19

    Domyślnie Re: Odnośnie drogi

    Cytat Napisał Pabi
    . Przypadkowo na wyjeździe majowym zobaczyliśmy prawie identyczną sytuację jaka ma miejsce u nas na działce. Jest to bdobry pomysł, nie będe się rozpisywał, mam zrobione zdjęcie, jeśli nadal potrzebny jest jakis pomysł, myśle że to zdjęcie może dać do myślenia.(mogę je wysłać e-mailem) Pozdrawiam
    PABI lub ktoś kto je ma już ja tez prosze o zdjęcia na mail,a! Dzięki!

  20. #20

    Domyślnie

    Poproszę też o zdjęcie.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony