dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 78
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Petroniusz
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie Utwardzanie drogi

    Interesuje mnie wszystko co dotyczy utwardzenia drogi dojazdowej do działki , zastanawiam się nad żużlem bo tani i jak się ubije to jest naprawdę twardy ,

    ale ja też poproszę o zdjęcie
    Zbudować dom i.......nie zwariować...?????
    Zwariowałem, zbudowałem ,a teraz leżę do góry ...kołami .

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jayer
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    492
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Do naszych dzialek na droge zamowilismy sobie takiego bialego kamienia. Dwa lata bylo ok. Tej wiosny jednak raz zostawilem samochod na noc, a rano ciagnik tez niezle buksowal zanim mnie wyciagnal.
    Do dzis namowilismy gmine i przywiezli 4y Tatry takich kamieni, a ruskie to rozlozyli. Wiecej blota nie widzialem.
    Na innych ulicach w okolicy gmina stosuje te sama metode. Fakt, ze przez kilka pierwszych dni niewygodnie sie jezdzi, ale lepiej przejechac niz stanac w dolku...

    Pozdro
    Jay
    No to jestesmy.

  3. #23

    Domyślnie Podciąg :D

    Podciągnę temat, bo zywo mnie interesuje. Mam 30 metrów drogi prywatnej, docelowo o ile koszty mnie nie zabiją położę kostkę. Teraz jednak chciałbym ją utwardzić, by hds i koparka miały jak dojechać.
    Macie jakieś pomysły? Coś co potem będzie mogło służyć za podkład pod kostkę?

  4. #24

    Domyślnie

    niezłe podciągnięcie - po 4 latach
    już na swoim, po 5 miesiącach i 20 dniach

  5. #25

    Domyślnie

    ja mam ponad 120
    Sąsiad który notabene wozi kruszywo zaproponował mi takie rozwiązanie
    p1 pojeździ mi tatrą w celu ubicia drogi (zresztą i tak to czyni dowożąc materiał)
    p2 rozsypie kruszony beton około 10cm
    p3 na to wszystko położy mi warstwę klińca i ubije

    Tylko tak się zastanawiam czy te 10 cm to trochę nie za mało
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzie
    Miesiac temu utwardzalismy droge dojazdowa do naszego domu. To wszystko (piasek, gruz, transport, praca koparki) kosztowalo nas 11600. Drogo, ale i tak taniej niz by to robila firma, mialam jedna wycene na 24000!
    no, no...a tyle osób na tym forum gardłuje, że za 200 TYS. TO SIE BUDUJE CAŁY DOM...

  7. #27

    Domyślnie Re: Odnośnie drogi

    Cytat Napisał Pabi
    Jest to bdobry pomysł, nie będe się rozpisywał, mam zrobione zdjęcie, jeśli nadal potrzebny jest jakis pomysł, myśle że to zdjęcie może dać do myślenia.(mogę je wysłać e-mailem) Pozdrawiam
    Ja poproszę.

  8. #28

    Domyślnie

    no, no...a tyle osób na tym forum gardłuje, że za 200 TYS. TO SIE BUDUJE CAŁY DOM...
    Ehehe, jqa wybudowałem cały dom za 200 000

  9. #29

    Domyślnie

    Jest to bdobry pomysł, nie będe się rozpisywał, mam zrobione zdjęcie, jeśli nadal potrzebny jest jakis pomysł, myśle że to zdjęcie może dać do myślenia.(mogę je wysłać e-mailem)

    jagbyś mógł te fotki przesłać byłbym naprawdę wdzięczny
    Pozdrawiam
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał pblochu
    jagbyś mógł te fotki przesłać byłbym naprawdę wdzięczny
    Pozdrawiam

    Ludzie, ten post jest z "Wto, 18 Maj 2004"!
    Pozdrawiam,
    Krisker

  11. #31

    Domyślnie

    Nie pozostaje mi nic innego jak reaktywowanie niemal po roku tematu.
    Dojazd do działki był utwardzony i całkiem nieźle po takiej drodze się jeździło, ale po kilkakrotnym rozkopaniu najpierw pod prąd, potem kanalizę i wodę, potem jeszcze pod gazociąg z drogi utwardzonej zrobiła się ... nieutwardzona.
    Czytałem trochę czym można drogę utwardzić, wysłałem zapytanie do kilku firm parających się tym tematem. Od jednej dostałem ofertę utwardzenia drogi popiołem fluidalnym...
    Ponoć powszechnie używa się tego materiału przy wyrobie betonowych autostrad. Wchodzi w reakcję z mokrym podłożem tworząc trwałą nawierzchnię - w jakimś opracowaniu czytałem nawet że używany jest do produkcji betonowych wodociągów wody pitnej.
    Poza tym uszczelnia się tym wały przciwpowodziowe i utwardza drogi.

    Ale to wszystko teoria - ma ktoś w tym temacie jakieś doświadczenia???

    Popiół jest tani, a jak wiadomo rachunek ekonomiczny jest tu priorytetem.
    Aby do piątku...

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Ja się dołączam z pytaniem. Na razie mam w drogę (80 m długości) wrzucone kilka ciężarówek gruzu betonowo-ceglanego, ale i tak robią się koleiny...

    A taki popiół/żużel to jaki jest koszt tego mniej więcej?

  13. #33

    Domyślnie

    Witam. Ja jestem juz po utwardzeniu drogi około 80m. Miałem droge poprzez łaki na których leżał piasek. Piasek po przejechaniu kilku ciężkich samochodów zwyczajnie się rozjechał i powstały koleiny w niektórych miejscach o głębokości nawet 50cm. Zrobiłem więc tak-
    - na początek wysypałem 5 wywrotek kawałków betonu i asfaltu żeby utwardzić podłoże
    - beton ten przysypałem trzema wywrotkami żużlu.
    - po tym wsyzstkim kilka razy przejechał mi pan załadowaną Tatrą

    Problem i mój bład był taki, że uzyłem zbyt dużych kawałków asfaltu i betonu( niektóre kawałki ponad metrowe) Droga generalnie pod wpływem cięzkich samochodów juz sie wogóle nie rozjeżdza i jest jak skała. Pozostaje na to przysypać jeszcze 2 wywrotki zużlu i całośc przysypac wywrotką żwiru.

    Łączny koszt to 5Xwywrotka asfaltu i betonu= 1500zł
    3Xżużel= 1200zł

    2700zł

    W rozliczeniu na 4 sąsiadów kwota do zaakceptowania.
    pozdrawiam Damian

  14. #34

    Domyślnie

    Ja też miałem taki problem. 90 metrów drogi do mojej działki prowadzi przez pole i to grząskie.Poszło 200 ton gruzu i 60 ton piachu do wyrównania. Czarnej ziemi nie wybierałem.Droga podniosła się o około 10 cm. Ale i tak wszystkie samochody nie wiadą.Łudki 30 tonowe kopią się. Pozdrawiam.

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sully

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    piszę z prośbą o mała radę, gdyż mam do utwardzenia ok 80m dl. drogi i szer ok 6 m. Oczywiście jak każdy chyba planuję to zrobić jak najmniejszym nakładem finansowym i moje pytanie to:
    czy po zdjęciu humusu ok 20-30 cm, zasypaniu dziury gruzem drobnym, następnie przewalcowaniu i zasypaniu tego wszystkiego posypką, z odpadów które powstają przy produkcji papy termozgrzewalnej, droga będzie się nadawała do użytku?
    dodam, że ma być to dojazd na budowę.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał sully
    Witam
    piszę z prośbą o mała radę, gdyż mam do utwardzenia ok 80m dl. drogi i szer ok 6 m. Oczywiście jak każdy chyba planuję to zrobić jak najmniejszym nakładem finansowym i moje pytanie to:
    czy po zdjęciu humusu ok 20-30 cm, zasypaniu dziury gruzem drobnym, następnie przewalcowaniu i zasypaniu tego wszystkiego posypką, z odpadów które powstają przy produkcji papy termozgrzewalnej, droga będzie się nadawała do użytku?
    dodam, że ma być to dojazd na budowę.
    Dlaczego aż 6 metrów szerokości? Jeśli dojazd na budowę, to z powodzeniem wystarczy 3 m.

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sully

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    W sumie to racja, teoretycznie droga jest moja i tylko ja nią będę jeździł

  18. #38

    Domyślnie

    Ja robiłem 40 m drogi i kupiłem od firmy budowlanej kilka wywrotek czegos takiego jak piach zmieszany ze żwirem. Wziąłem koparkę, która pojeździła po tym i po kilku dniach, jak jeszcze popadało miałem drogę jak po betonie. Do dzisiaj jest super.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Hmm, to ja mam chyba najgorzej..mam do wykonania ok 200m drogi, podłoże gliniaste Na sąsiadów mogę liczyc jeśli chodzi o pierwsze 50 m potem to juz radź se sami człowieku. We wjeździe i okolicach położyliśmy płyty jumbo czy jakies takie, grube, wielkie z otworkami- są super i ratują nam życie.
    Na część drogi ojciec wynalazł w firmir prod kostke bet, taki drobniutki żwir, jest fajowy, tylko trzeba go przebrać, bo czasem wystają z niego wieksze elementy, niestety nie wiem czy nie będzie pylił, tzn kurzył latem.

    Dodam, że sąsiad niedaleko nas robił pare lat temu dojazdówkę do siebie 0k 100m, zapłacił 60 tysi !!! To ja już wolę terenówkę kupić :/

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    problem podobny - ponad 120 m
    wykorytowałem z lekka i teraz myślę
    gruz mielony?
    jakieś tańsze dziadostwo?
    mam możliwość płyt betonowych różnych dziwnych rozmiarów - od malutkich po takie 2x3 m
    tylko jak potem sie zachce coś wykopać?
    wtedy tylko młoty jakieś?

    aha dodam że połowa to piasek reszta coś ala ił/gliniaste takie

    pozdr

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony