dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 78
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yoss

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Józefów gm. Nieporęt
    Posty
    41

    Domyślnie

    popytajcie w okolicznych elektrowniach o żużel ze spalania węgla. z reguły kosztuje kilka zł. za tonę, więc praktycznie kosztuje tyle co transport. może trochę pylić na początku, więc najlepiej kłaść tuż przed "porą deszczową". po zmoczeniu wiąże. To chyba najtańszy sposób na wzmocnienie większych odcinków dróg.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    a co myślicie o cegle czerwonej kruszonej - mam po 600 za 17m3 - i rozsypią od razu ładnie
    taki kamień z torów kolejowych mam po 700 za taką samą brykę
    gruz mielony straaasznie drogi - ponad 40zł za tonę

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar xtr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Bielsko Biała
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał manieq82 Zobacz post
    a co myślicie o cegle czerwonej kruszonej - mam po 600 za 17m3 - i rozsypią od razu ładnie
    taki kamień z torów kolejowych mam po 700 za taką samą brykę
    gruz mielony straaasznie drogi - ponad 40zł za tonę
    Cegla jest kiepska pod droge gdyz wpija mocno wode. Pozniej przychodzi mroz i ja rozsadza. Po 2-3 latach z cegly pozostaje proszek.
    Ja robilem ponad 100m. Najpierw wykorytowalem na glebokosc 30cm i wysypalem najgrubszym klincem. Jak po tym pojezdzily sobie gruszki z betonem i inne ciezkie samochody to wysypalem srednim klincem. Pierwsza zima za nami i jak narazie jest super. Pomysl z plytami betonowymi wydaje mi sie logiczny jesli ma sie do nich dostep no i nie wiem czy tani pomysl.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    kliniec kliniec - nie wiem co to
    mam troszke taniej od tej czerwonej cegły kamień z torowisk - 700 za wywrotkę 17m3

    a jeśli chodzi o płyty to mam dostęp do mniejszych i większych aczkolwiek niegrubych płyt - może takimi wyłoże - tylko nawiozić się trzeba

    dzieki

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bozena0308

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Chcę utrawdzic drogę prywatną. Mam dziecko niepełnosprawne, poruszające się na wózku inwalidzkim. Jest codziennie dowożony do szkoły, około 6 km. Proszę o pomoc. Do kogo mam się zwrócic z problemem? A sama nie jestem w stanie .

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał bozena0308 Zobacz post
    Witam. Chcę utrawdzic drogę prywatną. Mam dziecko niepełnosprawne, poruszające się na wózku inwalidzkim. Jest codziennie dowożony do szkoły, około 6 km. Proszę o pomoc. Do kogo mam się zwrócic z problemem? A sama nie jestem w stanie .
    Jeśli droga prywatna a ciebie nie stać na utwardzenie to pozostaje chyba tylko chodzić "po prośbie" , spróbuj w gminie, może mają środki na taki cel.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  7. #47
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał bozena0308 Zobacz post
    Witam. Chcę utrawdzic drogę prywatną. Mam dziecko niepełnosprawne, poruszające się na wózku inwalidzkim. Jest codziennie dowożony do szkoły, około 6 km. Proszę o pomoc. Do kogo mam się zwrócic z problemem? A sama nie jestem w stanie .
    Najlepiej zwróć się do BANKU o pożyczkę...


    ??? 6 km drogi ??? i ty masz jakiś problem z dowozem (autem?). Możne Pani się też przeprowadzić bliżej jakiejś placówki oświatowej...


    Ps. Mnie też na wiele rzeczy nie stać... co nie znaczy że latam i żebram gdzie się da.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bozena0308

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Najlepiej zwróć się do BANKU o pożyczkę...


    ??? 6 km drogi ??? i ty masz jakiś problem z dowozem (autem?). Możne Pani się też przeprowadzić bliżej jakiejś placówki oświatowej...


    Ps. Mnie też na wiele rzeczy nie stać... co nie znaczy że latam i żebram gdzie się da.

    Zszokowana jestem Twoją dobrocią ! Serdecznie dziękuję za Twoją cenna radę ! I do szkoły dziecko to w konie dowożą

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Tak jak wyżej
    Najpierw do gminy
    wiemże są jakieś dofinansowania dla osób niepełnosprawnych ruchowo, na zaadoptowanie mieszkania na potrzeby osoby niepełnosprawnej, może też na dojazd.
    Popisz troche do różnych fundacji.
    Ile w sumie tego dojazdu chcesz utwardzić? Bo rozumiem że te 6km to jest droga a tylko część jest Twoja.

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bozena0308

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    3

    Domyślnie

    Utwardzic chcę około 300 metrów do głównej drogi.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piterek_Wołomin
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Wołomin
    Posty
    206

    Domyślnie

    Ja utwardzałem drogę na odcinku ok. 100m, najpierw wybraliśmy całe błoto warstwa 20-30cm na to poszedł gruz ceglany szamotowy całe cegły i inne duże kawałki po 400zł za 18m3, po "ujeżdżeniu" ciężkim sprzętem- gruszki, wywrotki z ziemią i dostawy cegieł powierzchnia była prawie idealnie równa.
    Później udało mi się załatwić wywrotkę frezowanego asfaltu i teraz mam drogę prawie jak z asfaltu. Mogę śmiało powiedzieć, że w okoli8cy są drogi asfaltowe dużo gorsze . Zdjęcia z budowy drogi w dzienniku.
    Start budowy 22.03.2011, SSO 03.06.2011, SSZ 10.06.2011

    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelnight
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Piterek_Wołomin
    coś takiego mnie właśnie interesuje. Ciekawa jestem jaki był koszt wykonania tej drogi. My mamy na osiedlu 300m drogi wewnętrznej i jesteśmy w kropce, bo jesień sie zbliża i droga nie będzie przejezdna. Słyszałam że frezowany asfald jest super ale nie wiem jaki jest koszt takiej drogi z przygotowanie gruntu. Masz jakieś namiary na firmę która Ci to robiła?

  13. #53

    Domyślnie

    Osobiście polecam żużel ze spalania węgla, miału, łądnie się walcuje (własnym samochodem) i lasuje, zbija w tafle
    Ja w piekarni dostałem za darmo

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciek1000000

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    kraków
    Posty
    109

    Domyślnie

    mozecie mnie oswiecic bo albo mnie wprowadzili w blad wykonawcy albo projektanci bo jedni i drudzy mowia mi co innego

    potrzebuje zrobic okolo 50 metrow drogi, spadek minimalny , moze metr na calej dlugosci

    jedni sie upieraja zeby wysypac jakies kamienie tluczen itp itd i sie to samo ubije i bedzie ok a drudzy:

    odkopac 30cm ziemi, potem ubic to , potem wylozyc to geowloknina, potem zasypac 15 cm piasku, potem 10 cm kamienia i potem po jakims czasie kolejne 10cm kamienia i znow ubic

    jak mam wydac kase w bloto to wole dac raz wiecej niz sie z tym babrac kilka razy, moze ktos doradzic?

  15. #55

    Domyślnie

    Mi mowili ta wersje drozsza.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    wszystko zależy jaka gleba. Jeśli glina glina i glina to wersja droższa. Ja u siebie mam piaski to nawaliłem gruzu, przesypałem piaskiem żwirsm i jest stabilnie. Na glinie i nie ryzykował bym tylko wykorytował i tak jak Ci pisali....

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    A co mówicie jak bym 100m wysypał szlaką ?? 20 za tonę ??

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    szlaką?

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Ekhm.... ciekawym co w tej "szlace" jest bo słowo to może różen syf obejmować...

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Z miejskiego cieplika
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony