dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 138
  1. #1

    Domyślnie ROLETY WEWNĘTRZNE - wątek zbiorczy: opinie, porady, montaż

    Witam, mam zamiar zakupić rolety okienne, ale jestem posiadaczką drewnianych okien i niechciałabym przykręcać rolet do okien. Ostatnio znalazłam informację o specjalnych nakładkach na skrzydło okna, do której mocowana jest roleta. Może ktoś montował rolety w taki sposób i może mi podpowiedzieć czy to się sprawdza. Oglądałam ostatnio takie nakładki, ale mam wątpliwości czy przypadkiem te nakładki nie rozszczelnią okna (ewentualnie wgniotą się w drewniane skrzydło).
    Pzdr
    Mijja

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam rolety przymocowane do muru nad oknem, i tym sposobem mam okna nietknięte.
    Ale moge zaslonic okno tylko przy zamknietym ew. lekko uchylonym oknie. No ale to chynba ok, po co zaslaniac a potem otwierac na oscierz?

    Pozdrawiam,
    Jaśka
    -------

  3. #3

    Domyślnie

    Widziałam ten system i mam mieszane uczucia - chyba jednak rozszczelnia okno a uszczelki są mocno sprasowane w tym miejscu. Ja zamontowałam rolety przyklejane do okna - na każde skrzydło osobno. Jest to dostępne w castoramie i nomi.
    Jaśka - jednak czasami nie chcesz być widoczna na zewnątrz a chcesz uchylić okno np. w łazience - te rolety to umożliwiają.
    Mają jedną wadę - klej nie jest zbyt mocny i co jakiś czas trzeba przyklejać jeszcze raz (co ciekawe zawsze zrywa je mąż - może jednak to nie wina kleju..)

  4. #4

    Domyślnie jak udekorować okno ? (rolety rzymskie czy vertikale)

    Witam,

    niedlugo przyjdzie mi dekorowanie okien i w zwiazku z tym mam pytanie o pomoc.
    mam do zagospodarowania 5 oknien ( z czego jedno balkonowe) i jeden segment okien o długości 6,5 m.

    co będzie fajniej wyglądać ?
    dodam ze moje mieszkanie jest utrzymane w nowocześniejszym stylu.

    będę wdzieczny za jakies namiary na firmy z warszawy lub zachodnich okolic, jakies zdjęcia itd

    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Jesli to styl nowoczesny jestem za roletami na 100%
    Nowocześnie i Orientalnie to na nadchodzący sezon...

  6. #6

    Domyślnie

    Verticale kojarzą mi się raczej z biurem, roleta rzymska - czy ja wiem czy do mieszkania nowoczesnego - hmm. Byłabym za roletami i to takimi z pionowymi prowadnicami. Nie ma wtedy problemu z uchylaniem okien - nie latają i nie haczą niczego na parapecie.
    www.adverol.com.pl
    www.reflexii.waw.pl
    Dom z bala - mieszkam od sierpnia - wykańczam i jestem wykańczana

  7. #7

    Domyślnie

    Uważam , że najlepiej wyglądałyby Rolety rzymskie lub panele

    www.ardeko.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Po pieram panele- będą chyba najlepsze
    Dom z bala - mieszkam od sierpnia - wykańczam i jestem wykańczana

  9. #9

    Domyślnie

    czy ktoś z Was ma może jeszcze jakieś namiary na firmę (Warszawa lub okolice), która ma w swojej ofercie rolety rzymskie i żaluzje panelowe ?

    pzdr

  10. #10

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KK14

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    W Pruszkowie przy ul. Stalowej majš różne rolety i prawie na każdy wymiar

  12. #12

    Domyślnie

    KK14--> a nie wiesz przypadkiem czy maja też żaluzje pionowe (panelowe)?

  13. #13

    Domyślnie

    Andrzej a sprawdziłeś ten renomar?

  14. #14

    Domyślnie

    katalina--> w przyszłym tyg. chyba wybiore się do nich.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    linnieff

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    6

    Domyślnie okna drewniane a rolety kasetowe, naokienne, z prowadnicami

    Witam,

    Potrzebuję Waszego wsparcia i mądrego słowa..
    W domu mamy dębowe okna malowane mahoniowym brązem Sikkensa i wymyśliliśmy sobie do tych okien rolety naokienne z prowadnicami, w kasecie, w kolorze okna (a więc niezupelnie standardowym). Z różnych wzgledów takie właśnie zasłonięcie okna wydaje nam sie najwłaściwsze. I tu pojawiają się liczne problemy ...
    Wszystkie firmy, do których dotarliśmy (a naprawde nie było ich mało)
    oferują właściwie te same rolety - takie samo wykończenie, te same 6 kolorów drewnopodobnych (innych w ogóle nie rozpatrujemy, stad to zawężenie do drewnopodobnych), te same tandetne wykończenia z plastykowym łańcuszkiem. No i pojawia sie pierwsze pytanie - czy to naprawdę wszystko co mozna znaleźć na polskim rynku jesli chodzi o rolety naokienne z prowadnicami? Czy zadna firma nie pokusila sie o wyjscie choc o maly krok do przodu w strone klienta i jakąs oryginalnośc?
    Co więcej, jedna z firm zasugerowała, że rolety z prowadnicami przeznaczone są wyłacznie do okien z PCV, które mają idealnie głdką powierzchnię, natomiast w przypadku ram z naturalnego drewna, a więc nie idealnie gladkich co wynika ze struktury drewna, prowadnice bedą sie odklejały i nie ma na to rady. To odklejenie na które jakoby nie mażadnej rady wydaje nam się chyba odrobinę naciągane, bo wiadomo, ze prawie wszystko da się skleić trwale - zależy to tylko zazwyczaj od wyboru odpowiedniego kleju... Ale może faktycznie w tym przypadku nie ..

    I tu moje pytanie - czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia jeśli chodzi o
    rolety w połączeniu z drewnianymi oknami? A może macie namiary na jakies firmy oferujace naprawde dobrej jakosci, nietuzinkowe rolety które uda nam się dopasować kolorem do ram okiennych?

    Bedę bardzo wdzieczna za wszystkie Wasze cenne uwagi, doświadcznia i przemyslenia. Tutaj na grupie bądz indywidulnie, droga mejlową ([email protected]). Juz teraz bardzo Wam dziękuję.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Karolina

  16. #16

    Domyślnie

    z renomara p[rzychodzą do Ciebie z próbkami tylko mniej więcej musisz określić co Ci siepodoba no i cene.... maja promocje po 90- 100 zł ale też i jedwab za 500 za metr
    daj znać jak poszło!

  17. #17

    Domyślnie

    Mamy okna drewniane z roletami plastikowymi, ale prowadnice zamówiliśmy drewniane - za extra dopłatą. Wygląda to naprawdę dobrze. Rolety zamówilismy z silnikami, tak więc zamiast łańcuszków jest włącznik z dwoma przyciskami.
    Wpisz do google: Świebodzin okna i na pierwszym miejscu masz tego producenta.
    Po wybudowaniu domu będę znała się na wszystkim i będę potrafiła wszystko zrobić sama, tylko wtedy to już po co ....

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    linnieff

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    6

    Domyślnie Bigsister - wielkie dzieki!

    Bigsister - bardzo dziękuję zą tę wiadomość, byc może właśnie to jest to o co nam chodziło. Czy Wy zamawialiście te rolety do okien białych czy jakiegoś odcienia brązu? No i czy zamawialiście również okna u tego producenta ze Świebodzina czy tytlko rolety? Napisz jeszcze, proszę, z jakiego materiału wykonana jest kaseta, w której chowa się roleta - czy, poodbnie jak prowadnice, jest drewniana czy plastykowa. Jesli plastykowa - jak z doborem odpowiedniej okleiny drewnopodobnej, zeby pasowała do koloru i drewniane struktury ramy okiennej, nie ma problemu?. No i jeszcze czy sama roleta jest z materiału czy z plastyku?
    Przepraszam, za ten grad pytań, ale wreszcie ujrzałam jakieś światełko w ttunelu i chciałabym dowiedzieć sie jak najwięcej.
    Raz jeszcze - wielkie dzięki i pozdrawiam serdecznie,
    Karolina

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    linnieff

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    6

    Domyślnie rolety WEWNĘTRZNE, nie ZEWNĘTRZNE

    Bigsister - rolety o jakich pisłaś i jakie oferuje na swojej stronie producent ze Świebodzina to rolety zewnętrzne, nie wewnętrzne, prawda?
    Dopiero teraz dotarlo to do mnie, przegladając stronę w internecie tego producenta .. Chodzi mi, niestety, o rolety wenętrzne, choć nie zaznaczyłam tego wyraźnie w swoim poście ...
    Tym niemniej - wielkie dzieki!
    K.

  20. #20

    Domyślnie Rolety wewnetrzne.. mocowane do okien!

    Witam
    Czy ktos zan jakies sensowne rolety wewn mocowane do okien nie polaciowych ale takich o normalnych wymiarach i do drzwi balkonowych? Chodzi o to aby mozna bylo uchyla okna wiec chyba takie zwisajace luzno na sznureczki sie nie nadaja
    Przemek

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony