dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 138
  1. #21

    Domyślnie

    Są rolety które mają prowadzenie na dwóch żyłkach naciągniętych między zaczepami zakładanymi na górną i dolną krawędź skrzydła. Jest wiele zalet takich rolet: po pierwsze bezinwazyjny dla okna i prosty montaż - żadnych otworów w ramie skrzydła. Po drugie po uchyleniu okna roleta pozostaje przy skrzydle, niezależnie od stopnia spuszczenia. Po trzecie można łatwo zdemontować roletę do mycia (o ile jest taka potrzeba, a w zasadzie nie ma). Po czwarte takie rolety nie zmniejszają powierzchni szkła, tak jak rolety w kasetach. Po piąte wreszcie są o połowę tańsze od tych kasetowych. Jedyna chyba wada - nigdy nie będą całkowicie światłoszczelne, tak jak mogą być kasetowe np. z gumowaną tkaniną. Ale o ile nie robisz ciemni fotograficznej, to nie zależy Ci na całkowitej światłoszczelności. Ja mam rolety tego typu już na dwu oknach i będę takie montował na pozostałych.

  2. #22

    Domyślnie

    kasetowe to takie ze sa prowadnice boczne dla materialu? - takie widzailem ale w rozmiarach tylko do polaciowek -)
    znasz moze jakis producentow takich rolet na zylkach?
    Przemek

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krashan2
    Są rolety które mają prowadzenie na dwóch żyłkach naciągniętych między zaczepami zakładanymi na górną i dolną krawędź skrzydła. Jest wiele zalet takich rolet: po pierwsze bezinwazyjny dla okna i prosty montaż - żadnych otworów w ramie skrzydła. Po drugie po uchyleniu okna roleta pozostaje przy skrzydle, niezależnie od stopnia spuszczenia. Po trzecie można łatwo zdemontować roletę do mycia (o ile jest taka potrzeba, a w zasadzie nie ma). Po czwarte takie rolety nie zmniejszają powierzchni szkła, tak jak rolety w kasetach. Po piąte wreszcie są o połowę tańsze od tych kasetowych. Jedyna chyba wada - nigdy nie będą całkowicie światłoszczelne, tak jak mogą być kasetowe np. z gumowaną tkaniną. Ale o ile nie robisz ciemni fotograficznej, to nie zależy Ci na całkowitej światłoszczelności. Ja mam rolety tego typu już na dwu oknach i będę takie montował na pozostałych.
    A może jakieś zdjęcie jak one wyglądają
    22-10-2005 dzień rozpoczynający budowę.
    09-12-2006 W końcu przeprowadzka

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Też mam takie roletki - nazywa się to u producenta roletki mini z prowadzeniem żyłkowym. Mocuje się na dwa klipsy u góry skrzydła i dwa klipsy na żyłkę na dole. Mam 2, zamówiłem 6 kolejnych...
    Damian

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorzkim
    A może jakieś zdjęcie jak one wyglądają
    Już się robi:

    Tu mamy ogólny wygląd rolety, widać, że mimo uchylenia okna roleta przylega do skrzydła.
    Tu góra rolety.
    A tutaj dół z napinaczem żyłki, po wstępnym naciągnięciu przy zakładaniu, szerokim wkrętakiem można dociągnąć żyłkę.

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Elain

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    8

    Domyślnie rolety

    Witam,
    Chcieliśmy zamontowac na oknach gumowane rolety(tak się je chyba nazywa). Facet, ktry przyszełd wymierzyc okna odradził je nam, twierdząc, że przy nagrzaniu słońcem zaczynają śmierdzie gumą. Czy jest coś komuś wiadomo na ten temat? Trochę nie chce nam się w to wierzyc. W końcu te rolety mają blokowac słońce, więc jak to możliwe, że nie nadają się do słonecznych pomieszczeń? Będę wdzięczna za opinie i rady.
    Pozdrawiam!

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie Rolety okienne kupowane przez Allegro

    Czy ktoś kupował rolety materiałowe przez Allegro?
    Chcę kupić rolety okienne wewnętrzne w kasecie. Najtańsze oferowane przez sprzedawców okien w okolicy są ponad dwa razy droższe niż dostępne na Allegro. Niestety większość sprzedających pochodzi z miejscowości dosyć odległych od Niepołomic. Najlepiej by było, gdybym przed zakupem mogła je obejrzeć, ale w tej sytuacji jest to dosyć trudne.
    Czy ktoś może polecić jakiegoś producenta handlującego na Allegro?
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Myślę (nie oznacza wiem), że gada.

    Prawdziwa guma może i mogłaby śmierdzieć.
    Dzisiejsze powleczenia jakościowych tkanin to poliuretany. Tyle będą śmierdzieć co nowy samochód w środku - też poliuretany. Tyle że tam przestrzeń mniejsza. Ja bym się nie bał.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Mnie też sprzedawcy odradzali rolety podgumowane. Jedna pani twierdziła, że sama takie kupiła i żałuje, w drugim punkcie sprzedawca pominął je przy pokazywaniu katalogu, twierdząc, ze nie warto.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  11. #31

    Domyślnie

    Mój syn ma w swoim pokoju takie rolety (okno południowe), bo chciał aby dobrze zaciemniały pokój. Są już trzeci sezon i nigdy nic nie śmierdziało. Nawet jak były nowiuśkie.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Elain

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Tak się zaczęłam zastanawiać czy to może nie jest kwestia tych konkretnych rolet, może mają jekieś kiepskie materiały Anna99 - a jakiej firmy masz te rolety (materiał)?

  13. #33

    Domyślnie

    Miałam podgumowane rolety kilka lat, sprzedawca bardzo mi je odradzał, że będę mieć bardzo ciemno. Pokój bardzo, bardzo słoneczny - rolety gumowe sprawdziły się w 100%, ciemno absolutnie nie było, za to w końcu chłodniej. Były też całkowicie "bezzapachowe"

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elain
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Tak się zaczęłam zastanawiać czy to może nie jest kwestia tych konkretnych rolet, może mają jekieś kiepskie materiały Anna99 - a jakiej firmy masz te rolety (materiał)?
    Nawet nie wiem!

    Przedstawiciel łódzki firmy ze Słupska montował wszystkie rolety w naszym domu i nawet nie zapytałam o producenta materiałów.
    Dla mnie najważniejsze było, że ma prowadnice do mojego profilu okiennego (półokrągły Gealan), bo wiekszość to są prowadnice do prostej listwy przyszybowej.

  15. #35

    Domyślnie

    Rolety mam zakładane w grudniu, więc upały jeszcze ich nie przetestowały, ale nic na razie nie śmierdzi, a jestem na to strasznie uczulona. Mam nadzieję, że w lecie sie sprawdzą. Teraz zasłaniamy tylko przy księżycu

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Rolety okienne kupowane przez Allegro

    Cytat Napisał Agduś
    Czy ktoś kupował rolety materiałowe przez Allegro?
    Chcę kupić rolety okienne wewnętrzne w kasecie. Najtańsze oferowane przez sprzedawców okien w okolicy są ponad dwa razy droższe niż dostępne na Allegro. Niestety większość sprzedających pochodzi z miejscowości dosyć odległych od Niepołomic. Najlepiej by było, gdybym przed zakupem mogła je obejrzeć, ale w tej sytuacji jest to dosyć trudne.
    Czy ktoś może polecić jakiegoś producenta handlującego na Allegro?
    Myślę, że najbardziej godni zaufania, to ci sprzedawcy, którzy mają dużą ilość sprzedanych produktów i pozytywnych komantarzy.
    Co do materiału - może któryś ze sprzedawców podeśle ci jakieś próbki? (choćby za parę groszy) wtedy będziesz je mogłą porównać z tymi, które masz w swojej miejscowości.

    Pozdr.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Większość z nich wysyła próbki za darmo. Bardziej chodzi mi o jakość wykonania i niezawodność. Widziałam już roletki w hipermarkecie budowlanym, które spadały z okna po pociągnięciu za łańcuszek...
    Jakoś chyba nikt z forumowiczów nie ryzykował takich zakupów, więc zrobię tak, jak radzisz - już zresztą wytypowałam najlepiej ocenianych sprzedawców.
    Podzielę się uwagami po zamontowaniu roletek.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  18. #38

    Domyślnie

    witaj
    kupowałam roletki materiałowe w kasecie przez allegro. Jakość wykonania bardzo dobra, nie spadają z okna, ogólnie jestem zadowolona. Montaż bardzo łatwy. Musisz tylko dokładnie zmierzyć okno.
    Pozdrawiam,
    Ala

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marcelak

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    mi się podobają te miniroletki Franc Gardinera

    http://www.oknoidrzwi.pl/artykul_61,...okien-PVC.html

  20. #40

    Domyślnie

    My kupiliśmy rolety prawie 3 lata temu u tego sprzedawcy:
    http://www.allegro.pl/item171861940_...per_cena_.html
    są ok i do nowego domu też u niego kupimy.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony