dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 138
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Na razie czekam na próbki materiałów od wybranych producentów.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Elain

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Zdecydowaliśmy sie na te gumowane rolety (zresztą z firmy pana, który się powyżej zareklamował) i zobaczymy. Nie jest to do końca prawda, że zapach zależy od jakości bo producent w/w rolet twierdzi, że jest taka możliwość, że mogą śmierdzieć po nagrzaniu się. Może tylko w ten sposób się asekuruje bo nadmieniłam, że mąż jest alergikiem Jak tylko zrobi sie ciepło zdam wam relacje, przynajmniej będzie jasne jak to dokładnie jest. A póki co jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Elain

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Zdecydowaliśmy sie na te gumowane rolety (zresztą z firmy pana, który się powyżej zareklamował) i zobaczymy. Nie jest to do końca prawda, że zapach zależy od jakości bo producent w/w rolet twierdzi, że jest taka możliwość, że mogą śmierdzieć po nagrzaniu się. Może tylko w ten sposób się asekuruje bo nadmieniłam, że mąż jest alergikiem Jak tylko zrobi sie ciepło zdam wam relacje, przynajmniej będzie jasne jak to dokładnie jest. A póki co jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!

  4. #44

    Domyślnie

    Ja mam we wszystkich oknach takie zamontowane (na południe) już 4 lata - nic nie śmierdziało ani z początku ani teraz.

  5. #45

    Domyślnie

    a ja mam pytanie co do ceny takich rolet bo interesuja mnie a nie chce przplacac w jakich granicach mieszcza sie koszty takiej inwestycji?

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Elain

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał alina80
    a ja mam pytanie co do ceny takich rolet bo interesuja mnie a nie chce przplacac w jakich granicach mieszcza sie koszty takiej inwestycji?
    My sprawdziliśmy cztery firmy. Potrzebujemy 6 rolet (2 okna i 2 drzwi balkonowych przedzielonych, więc po dwie rolety muszą być zamontowane. Jedna firma była holenderska więc materiały i montaż były dużo droższe (nie pamiętam już dokładnie ale coś około 300 zł. plus montaż), druga firma 1050.00, trzecia 970.00 a czwarta 900.00. Ceny zależą od wielkości okna i grupy materiałów (od A do E (E najwyższa).

  7. #47

    Domyślnie

    dzieki wielkie za odpowiedz ja mam co prawda w palnach tylko 4 okna bez balkonow ale tez nie chce przeplacac , dzieki za ta skale jakosci nie znalam jej

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Elain

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elain
    Jedna firma była holenderska więc materiały i montaż były dużo droższe (nie pamiętam już dokładnie ale coś około 300 zł. plus montaż),.
    Oczywiście 300zł za jedną roletę

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzegorz10

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    357

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o zapach rolety to jeszcze z czymś takim się nie spotkałem a pracuje w tej branży 10 lat Brzydki zapach może pochodzić między innymi od papierosów - jeżeli osoba która produkuje pali ,lub w tom pomieszczeniu są przetrzymywane materiały wydzielające zapach.
    Jedna z wiodących firm wypuściła na rynek materiał który jest nasączony bardzo przyjemnym zapachem ,lecz nic to nie ma wspólnego ze smrodem.
    Jężeli chodzi o rolety zaciemniające (podgumowane) to może dojść do takiej sytuacji że materiał podgumowaną stroną podczas dużego nasłonecznienia przyklei się do szyby. Mi się jeszcze taka sytuacja nie zdażyła.
    Elain mówiąc o cenie rolety nie mówisz nic o wymiarach rodzaju ani o materiale a ma to duże znaczenie.
    Mój domek
    01-12-07 WRESZCIE na swoim

  10. #50

    Domyślnie

    dziwny pomysl z tym zapachem, mam rolety w pokoju juz pare ladnych lat i nic takiego sie nie dzialo
    co do przyklejania sie do okna, niestety to mi sie zdarza zimna, gdy para wodna skrapla sie miedzy roleta a szyba, ale to raczej inna bajka (raczej kwestia dobrej wentylacji i ocieplenia budynku)

  11. #51

    Domyślnie uwaga na rolety wewn !

    Kupiłem parę rolet wewnętrznych zawieszanych na oknach (pare rolet i koszt 600) - i okazuje się że po zawieszeniu takiej rolety nie można całkowicie otworzyć okna - bo wchodzi w konflikt z glifem - mysle że jest to powszechne w nowych domach gdzie glify wykańczane są płytami G-k i są blisko zawiasów.

  12. #52

    Domyślnie

    Mam ten sam problem.
    Rolety typu mini, a okno otwiera się jakieś 70-80 stopni.
    Nie jest to wielka uciążliwość, bo mam went.mech., ale boję się czy kiedyś rolety się nie rozlecą po dynamicznym otwarciu okna.
    Damian

  13. #53

    Domyślnie

    Mam ten sam problem.
    Rolety typu mini, a okno otwiera się jakieś 70-80 stopni.
    Nie jest to wielka uciążliwość, bo mam went.mech., ale boję się czy kiedyś rolety się nie rozlecą po dynamicznym otwarciu okna.
    Damian

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał księgowa
    Widziałam ten system i mam mieszane uczucia - chyba jednak rozszczelnia okno a uszczelki są mocno sprasowane w tym miejscu. Ja zamontowałam rolety przyklejane do okna - na każde skrzydło osobno. Jest to dostępne w castoramie i nomi.
    Jaśka - jednak czasami nie chcesz być widoczna na zewnątrz a chcesz uchylić okno np. w łazience - te rolety to umożliwiają.
    Mają jedną wadę - klej nie jest zbyt mocny i co jakiś czas trzeba przyklejać jeszcze raz (co ciekawe zawsze zrywa je mąż - może jednak to nie wina kleju..)
    witam
    faktycznie te uchwyty mogą trochę rozszczelnić, i jak ktoś ma wywietrzniki na górze ramy okna to nie będą pasować
    na http://www.rolety.compl.pl są dostępne wersje przyklejane i przykręcane

  15. #55

    Domyślnie ROLETY WEW- PROBLEM Z MONTAŻEM :((

    Jak w temacie- właśnie był u mnie pan na pomiary rolet wew i okazuje się, że mamy za mocno zatynkowane okna co będzie uniemożliwiało rozwieranie okna po zamontowaniu rolet (kasetka). A na dodatek w każdym pokoju mam drzwi balkonowe, czyli potrzebna jest większa kasetka. I co teraz?? Czy ktoś miał może już taki problem? Jak go rozwiązać? Nie chciałabym nacinać muru... brr.
    na pewno się uda!!!

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Masz na myśli kasetkę montowaną we wnęce okna ale nie na ramie okna?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  17. #57

    Domyślnie

    na ramie okiennej, chodzi mi o takie roletki z prowadnicami.
    na pewno się uda!!!

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem jak roletki montowane na ramie okiennej mogą się nie mieścić skoro rama okienna się zmieściła. A może ja nie rozumiem jak te roletki mają być zamontowane
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Nie bardzo rozumiem jak roletki montowane na ramie okiennej mogą się nie mieścić skoro rama okienna się zmieściła. A może ja nie rozumiem jak te roletki mają być zamontowane
    Też nie rozumiem... mam rolety w kasetach przyklejanych do ramy okiennej, po bokach są przyklejone prowadnice i skoro okno - znaczy skrzydło okna i drzwi balkonowe się otwierają to przymocowanie kasety nie wpływa na jego dalsze otwieranie. No chyba że to jakich dziwny model kasety, która wystaje poza obrys skrzydła...

    pozdrawiam
    Basia

  20. #60

    Domyślnie

    może zaproś innego montera na pomiary
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony