dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 117
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie Samodzielny "ciepły montaż" czy jest sens kombinować?!

    Pisałem temat, chciałem dodać i coś się wywaliło, więc piszę jeszcze raz

    Zbliżam się wielkimi krokami do dnia montażu okien, który będzie standardowy czyli pianka i kliny, okno tarasowe i drzwi postawione na systemowych poszerzeniach

    I tak się zastanawiam czy jest sens samodzielnie zakupić taśmy paroszczelne i paroporzepuszczalne i samodzielnie uszczelnić okna?!
    jak myślicie czy warto się bawić czy nie za bardzo?

  2. #2

    Domyślnie

    Czy warto?
    To już zależy od ciebie. Mi wstawili okna w sposób standardowy. Parę lat wstecz tasiemki takie były irracjonalnie drogie podobnie jak taka usługa. Dlatego przestrzeń między murem pianką a oknem wykleiłem z zewnątrz taśmą wulkanizacyjną oraz gruba taśmą aluminiową. Znajomy jak był ostatnio u Nas z wizytą podczas naprawdę wietrznego dnia stwierdził że gdyby w tej chwili budował też by w ten sposób uszczelnił okna. Teraz produkty tego typu są znacznie tańsze (albo się człowiek przyzwyczaił) i łatwiej dostępne więc czemu nie. Tym bardziej że materiały tego typu chronią piankę przed potencjalnym zawilgoceniem.
    Ale zawsze można zrobić inaczej
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    no właśnie taśmy wszelkiego rodzaju są coraz tańsze, można kupić w coraz atrakcyjniejszych cenach, a koszt wykonania takiego ocieplenia przez firmy montujące okna jest spory. Jeżeli uda mi się zdobyć taśmę w rozsądnej cenie, to strata jednego czy dwóch dni na samo oklejenie nie jest problemem, ale pojawia się kolejne pytanie, z Waszych doświadczeń dużo to daje?!

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    a jak to się sprawdza?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    mysl podobna szczelniej wew niz na zewnatrz jak się sprawdza powiesz nam za 7lat zartuje
    mieliśmy klientów którym wstawialismy okienka a oni sami we własnym zakresie to robili napewno rozwiazanie tansze.a tasmy do okien jesli nie kupisz dobrych z atestami itd to tez skąd masz mieć pewność że ona napewno spełni swoje zadanie?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    a co by się najlepiej nadało? jakieś sprawdzone uszczelniacze konkretnych firm, czy lepiej eksperymentować?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie kombinuj tylko kup samemu taśmy soudala albo illbrucka, oklej we własnym zakresie zgodnie ze sztuką budowlaną a ekipa niech zamontuje i opiankuje zgodnie z umową, daj im za to na dobrą flaszkę i wszyscy będą zadowoleni- Ty że nie przepłaciłeś za tzw. "ciepły montaż", a oni że za nic zarobili na przysłowiową flaszkę.
    P.S. Eksperymentować można na zajęciach ZPT w szkole a nie przy montażu okien.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Taśmę wewnętrzną niemal zawsze lepiej jest przykleić przed wstawieniem okna, więc musisz się dogadać w tym temacie z ekipą (a czy to nakleisz sam, czy oni to już inna sprawa).
    Taśmę zewnętrzną można nakleić później - na zewnętrzną część okna i ścianę, ale też lepiej ją wg mnie przykleić do tej części okna, która idzie w ścianę.

    Większość kosztów związanych z montażem wartstwowym to wg mnie:
    - koszt materiałów, w tym odpady, bo musisz kupić całe rolki (30-40m) a do tego warto mieć różne szerokości taśm (np. na dół)
    - klejenie nieumiejętne, które trzeba poprawić a użyte taśmy wyrzucić.
    - obcinanie pianki, szczególnie w środku. Upierdliwe, łamie się noże i kaleczy taśmy.
    - kleje taśmy do ściany. Te dwa ostatni punkty to więcej niż połowa poświęconego czasu, chociaż to głównie koszt pracy a nie materiałów.
    Wczoraj widziałem taki montaż - taśmy owszem, ok, ale nie przyklejone a i prace związane z wykończeniem taśm ekpia montażowa zostawiła wykończeniowcom.
    Czy tak się umawiali? nie wiem.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Taśmę wewnętrzną niemal zawsze lepiej jest przykleić przed wstawieniem okna,
    a mógłbyś wyjaśnić czemu

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Musiałbym znaleźć jakiś szkic, np taki:
    Z tym, że wg mnie na tym zdjęciu folia wchodzi na ramę ok 5cm, a w praktyce powinna ok 2 cm - tyle ile jest paska kleju.
    Jak widzisz, folia idzie na część ramy od zewnątrz. Piana dociska folię do ramy. Raz w to miejsce naklejałem folie później, na niezapianowane okno. Nie udało się tego zrobić idealnie - pianka mi ją wypchnęła.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    okej rozumiem, serdeczne dzięki za wytłumaczenie, będę musiał rozważyć jak to zrobić, czy uda mi się jakoś sensownie dogadać z ekipą montującą, czy będą marudzić, ale będę myślał

    edit:
    aha może jeszcze jedno głupie pytanie ale, jak to się rozwiązuje w rogu ramy? rozumiem że filie taką nakleja się po całym obwodzie jednym paskiem, na odpowiedni zakład, tak?!

    czy w rogach filia się nie "pomarszczy"? i nie będzie problemu z jej odpowiednim ułożeniem!?
    Ostatnio edytowane przez yavol ; 24-02-2012 o 15:28

  12. #12

    Domyślnie

    Moim zdaniem lepiej aby zrobiła to ekipa, która ma doświadczenie. Ale skoro pytasz to proponuje obejrzeć:
    http://www.greenteq.info/vb/opencms/...eos/index.html

    Masz tam pokazany montaż folii oraz taśm.
    Skoro ta pani sobie poradziła......

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał yavol Zobacz post
    okej rozumiem, serdeczne dzięki za wytłumaczenie, będę musiał rozważyć jak to zrobić, czy uda mi się jakoś sensownie dogadać z ekipą montującą, czy będą marudzić, ale będę myślał ....
    Nie bardzo sobie wyobrażam samodzielne zabezpieczenie, inne niż przykrycie pianki "lepiszczami" .
    Folię lepiej przykleić przed pianowaniem, powody Fin wyłuszczył a wtedy plątanie się z monterom pod nogami zrodzi tylko konflikty.
    Poza tym, oprócz samych folii kupuję zawsze kilka pędzli dodatkowo i primer, taki szuwaks do smarowania muru żeby te folie nie odchodziły. Nieraz tylko się zastanawiałem, dlaczego na filmach to taka czysta robota a ja chłopakom drelichy wymieniam po takim montażu, folie mocno się trzymają a ja muszę mazidła używać....

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Musiałbym znaleźć jakiś szkic, np taki:
    Z tym, że wg mnie na tym zdjęciu folia wchodzi na ramę ok 5cm, a w praktyce powinna ok 2 cm - tyle ile jest paska kleju.
    Jak widzisz, folia idzie na część ramy od zewnątrz. Piana dociska folię do ramy. Raz w to miejsce naklejałem folie później, na niezapianowane okno. Nie udało się tego zrobić idealnie - pianka mi ją wypchnęła.
    Na tym schemacie nie ma folii paroprzepuszczalnej od zewnątrz? Czy rolę tą spełnia ta taśma rozprężna. Ja planuję zamontować okno z wysunięciem poza lico muru na ok. 2-3 cm i nie wiem czy w takim przypadku trzeba stosować taśmę paroprzepuszczalną zew., taśmę rozprężną zamontuję sobie sam przy okazji ocieplania.
    Taśmę paroszczelną tą od wewnątrz klei się po całym obwodzie okna i czy po przyklejeniu jej do muru można od razu nanieść na nią zaprawę tynkarską?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ten szkic był tak nba szybko i pokazuje opcję z roletą.
    Wg mnie taśma sprawdza się tylko w bardzo równych, dość wąskich szczelinach i raczej do węgarków..
    Przy wysunięciu nie widze nic innego jak folia.. ale to wg moich preferencji

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_tomi Zobacz post
    Na tym schemacie nie ma folii paroprzepuszczalnej od zewnątrz? Czy rolę tą spełnia ta taśma rozprężna. Ja planuję zamontować okno z wysunięciem poza lico muru na ok. 2-3 cm i nie wiem czy w takim przypadku trzeba stosować taśmę paroprzepuszczalną zew., taśmę rozprężną zamontuję sobie sam przy okazji ocieplania.
    Nie ma potrzeby stosować dodatkowo folii paroprzepuszczalnej jeżeli jest dokładnie położona taśma rozprężna.
    Taśmę paroszczelną tą od wewnątrz klei się po całym obwodzie okna i czy po przyklejeniu jej do muru można od razu nanieść na nią zaprawę tynkarską?
    Nie wiem co znaczy" od razu" w tym przypadku, ale powiem, ze można
    Większym problemem, bardzo często pomijanym jest pozostawienie niezakrytej folii czy pianki od strony zewnętrznej i narażanie ich na UV, deszcze, wiatry, itd.
    Ich producenci zalecają zwykle, aby w okresie 1 do 2 miesięcy zakryć je warstwą tynku czy styropianu.
    Nieraz można podziwiać zamontowane i opiankowane okna przez wiele miesięcy a warstwa pianki na zewnątrz jest już całkowicie skruszona i nikt się tym nie przejmuje.

  17. #17

    Domyślnie

    Taśmę paroszczelną tą od wewnątrz klei się po całym obwodzie okna?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No tak, bo jaki byłby jej sens w cząstkowym użyciu? Widywałem pominięty dół okna, a wg mnie to najważniejsze miejsce.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    Witam, podnoszę temat z nowymi pytaniami, mam nadzieję że ktoś doradzi
    Otóż z różnych względów montaż z użyciem taśm odpada, więc pozostaje samodzielne uszczelnienie okna:
    -od wewnątrz ma być zastosowany uszczelniacz paroszczelny
    -od zewnątrz akryl jako warstwa paro-przepuszczalna

    I tu pytanie czego dokładnie użyć? jakie produkty, jakich firm? ktoś zna coś godnego polecenia, czy raczej to nie ma znaczenia?

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał yavol Zobacz post
    Witam, podnoszę temat z nowymi pytaniami, mam nadzieję że ktoś doradzi
    Otóż z różnych względów montaż z użyciem taśm odpada, więc pozostaje samodzielne uszczelnienie okna:
    -od wewnątrz ma być zastosowany uszczelniacz paroszczelny
    -od zewnątrz akryl jako warstwa paro-przepuszczalna

    I tu pytanie czego dokładnie użyć? jakie produkty, jakich firm? ktoś zna coś godnego polecenia, czy raczej to nie ma znaczenia?
    Hm... jeśli wiesz co odpada, a co nie, to chyba też wiesz dlaczego. Jeśli wybrałeś taki, a nie inny sposób uszczelnienia, to także chyba na podstawie właściwości wybranych materiałów. A jeśli już wybrałeś, to jaki sens pytać? Czy mam rozumieć, że szukasz uzasadnienia dla wyższości silikonu akrylowego firmy X nad silikonem akrylowym firmy Y? Niby po co?
    PRO QUALITY

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony